Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 542945 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris tuning
« Válasz #2370 Dátum: 2008.07.30 14:39:57 »
Szimplán örülnék, ha nem egy Zucuki ment volna át a ZK-n Corim helyett...  :sweatdrop:
         

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2371 Dátum: 2008.07.30 16:23:25 »

Szerintem azok a mérőkocsik inkább a rozzantabb és idősebb autókra mennek rá... de ha elkapnak, én nemtudom hogy ez miez biztosúr, hát én így vettem az autót,  hogy átvágott az előző tulaj, még a katalizátor sem működik rendesen... :clap:
Árra még nem kérdeztem rá, de úgy hallottam, h ilyen 15ezer HUF körül van...

Szerintem is, amúgy én még nem találkoztam ilyen ellenőrző kocsival... Simán csinálhatsz kati nélküli rendszert, de én is inkább sportkatit raktam be, azért biztosabb és könnyebb, viszont a kati nélküli rendszer ha megoldod O2 szimulátorral, akkor nem lesz baj!  :yes:
Toyota Yaris T SPORT
153



Peti

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2372 Dátum: 2008.07.30 19:07:25 »
...de ha elkapnak, én nemtudom hogy ez miez biztosúr, hát én így vettem az autót,  hogy átvágott az előző tulaj, még a katalizátor sem működik rendesen... :clap:


A dolog szépséghibája, hogy ez nem érdekli őket ::) én se szedetném le a katit, tényleg csak egyszer kapjanak el, francnak van kedve fizetgetni meg újravizsgázni :no:

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2373 Dátum: 2008.07.30 21:43:06 »
A dolog szépséghibája, hogy ez nem érdekli őket ::) én se szedetném le a katit, tényleg csak egyszer kapjanak el, francnak van kedve fizetgetni meg újravizsgázni :no:
Nem baj, lassan 3 éve van jogsim, és még egyszer sem állítottak meg ::)
Ha meg belekötnek, majdcsak elintézem valahogy, a rendőrök miatt nem fogom visszafogni szegény kocsit :)

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2374 Dátum: 2008.08.01 10:31:53 »
ToTo:
Most a futóművön gondolkodom, vagy valami állandó magasságú és keménységűre gondoltam(viszonylag keményre, kb 2-3 cm ültetéssel), vagy egy teljesen állíthatóra, ugy magasság, mint keménység terén.
A Te TEIN-ed ugye csak magasságában állítható?
A TEIN-től Yarisra csak azt az egy fajtát lehet rendelni?
Te szoktad állítgatni?
Mert arra gondoltam, hogy ha állíthatót veszek, ez max egy hónapig poén, hogy tekergetem, aztán meg ugy is beállítom egyre, aztán ugy használom...
Köszi.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2375 Dátum: 2008.08.04 12:02:54 »
ToTo:
Most a futóművön gondolkodom, vagy valami állandó magasságú és keménységűre gondoltam(viszonylag keményre, kb 2-3 cm ültetéssel), vagy egy teljesen állíthatóra, ugy magasság, mint keménység terén.
A Te TEIN-ed ugye csak magasságában állítható?
A TEIN-től Yarisra csak azt az egy fajtát lehet rendelni?
Te szoktad állítgatni?
Mert arra gondoltam, hogy ha állíthatót veszek, ez max egy hónapig poén, hogy tekergetem, aztán meg ugy is beállítom egyre, aztán ugy használom...
Köszi.

Az én futóművem egy sima Tein Basic, amiben csak a magasságot tudom állítani... Igen, az elején poén volt és gyakran állítgattam, most viszont be van állítva egy fix magasság, néha azért lejjebb szoktam tenni, kedvemtől függ. A Tein-től sajnos csak a Basic-et lehet rendelni, mármint ami az állíthatóságot illeti, viszont van sima ültetőrugója is a Tein-nek, az S-tech ami jó a miénkbe és még a komfortérzete is elég jó, hasonló a gyárihoz, ez elől 35mm-t hátul pedig 38mm-t ültet, állítólag nagyon jó és még a gyári gátlók is kibírják mivel hozzájuk lett fejlesztve...

Ezeket találtam most az ebay-en, köztük az első a Tein Basic ahol csak magasságot tudsz állítani, a második Apexről nagyon jókat hallottam és még a magasság mellett keménységet is tudsz állítani 32 variációban, a harmadik D2-ről nem hallottam túl sokat viszont itt is magasságot és keménységet is tudsz állítani:

Klikk1

Klikk2

Klikk3

Én teljesen meg vagyok elégedve a futóművel, igaz egy kicsit keményebb a gyárinál, viszont eredeti és jó minőségi japán cucc... Nézd meg az Apex-ot, ha most újra belevágnék, akkor én tuti ezt választanám!  :yes:


Fazont adtam a linkeknek.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.04 20:43:33 írta Misi »
Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2376 Dátum: 2008.08.04 21:19:04 »
Az én futóművem egy sima Tein Basic, amiben csak a magasságot tudom állítani... Igen, az elején poén volt és gyakran állítgattam, most viszont be van állítva egy fix magasság, néha azért lejjebb szoktam tenni, kedvemtől függ. A Tein-től sajnos csak a Basic-et lehet rendelni, mármint ami az állíthatóságot illeti, viszont van sima ültetőrugója is a Tein-nek, az S-tech ami jó a miénkbe és még a komfortérzete is elég jó, hasonló a gyárihoz, ez elől 35mm-t hátul pedig 38mm-t ültet, állítólag nagyon jó és még a gyári gátlók is kibírják mivel hozzájuk lett fejlesztve...

Ezeket találtam most az ebay-en, köztük az első a Tein Basic ahol csak magasságot tudsz állítani, a második Apexről nagyon jókat hallottam és még a magasság mellett keménységet is tudsz állítani 32 variációban, a harmadik D2-ről nem hallottam túl sokat viszont itt is magasságot és keménységet is tudsz állítani:

Klikk1

Klikk2

Klikk3

Én teljesen meg vagyok elégedve a futóművel, igaz egy kicsit keményebb a gyárinál, viszont eredeti és jó minőségi japán cucc... Nézd meg az Apex-ot, ha most újra belevágnék, akkor én tuti ezt választanám!  :yes:


Fazont adtam a linkeknek.
Misi


Ismét köszi az ötleteket, ez az Apex bejön, bár még mindig vacilálok, hogy kell-e állítható, de hát néha csak jól jön az ::)
Nem bánnám, ha jóval keményebb lenne, mint a mostani, bár azt nem szeretném, hogy behánnyanak a rázkódástól mellettem  :wacko:
Talán épp ezért lehetne jó az állítható...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2377 Dátum: 2008.08.05 08:53:01 »

Ismét köszi az ötleteket, ez az Apex bejön, bár még mindig vacilálok, hogy kell-e állítható, de hát néha csak jól jön az ::)
Nem bánnám, ha jóval keményebb lenne, mint a mostani, bár azt nem szeretném, hogy behánnyanak a rázkódástól mellettem  :wacko:
Talán épp ezért lehetne jó az állítható...

Persze, nézz utána vagy olvasgass róla, de szerintem jól jön, hogy a magasságot és a keménységet is tudod állítani egyben! Nem egy olcsó befektetés, de ha belegondolsz, akkor a futómű sokkal biztosabb és jobb lesz mint a gyári, nem is beszélve az állíthatóság és keménység variálásáról.

Majd értesíts a fejleményekről...
Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2378 Dátum: 2008.08.06 10:40:20 »
Persze, nézz utána vagy olvasgass róla, de szerintem jól jön, hogy a magasságot és a keménységet is tudod állítani egyben! Nem egy olcsó befektetés, de ha belegondolsz, akkor a futómű sokkal biztosabb és jobb lesz mint a gyári, nem is beszélve az állíthatóság és keménység variálásáról.

Majd értesíts a fejleményekről...

Persze, ha lesz valami, mindenképp leírom :)
Beszéltem valakivel kipuff ügyben, teljes rendszert 180.000HUF-ért készítenek rá, de az olyan, hogy a srác csak rally csapatoknak csinál...
50-es rendszeret ajánlott, de én az árat sokallom, szerintetek megér ennyit?
Mert azt nem szeretném, hogy ne növekedjen, rossz esetben romoljon a teljesítmény, szóval ha csináltatok, akkor azért akárki sarki műhelyében nem...
Esetleg valaki tud javasolni olyan szakembert, aki egyéni rendszereket csinál?
Köszi

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2379 Dátum: 2008.08.06 12:56:39 »

Persze, ha lesz valami, mindenképp leírom :)
Beszéltem valakivel kipuff ügyben, teljes rendszert 180.000HUF-ért készítenek rá, de az olyan, hogy a srác csak rally csapatoknak csinál...
50-es rendszeret ajánlott, de én az árat sokallom, szerintetek megér ennyit?
Mert azt nem szeretném, hogy ne növekedjen, rossz esetben romoljon a teljesítmény, szóval ha csináltatok, akkor azért akárki sarki műhelyében nem...
Esetleg valaki tud javasolni olyan szakembert, aki egyéni rendszereket csinál?
Köszi

A 180 egy kicsit sok, főleg, hogy nem tudni milyen eredményt hoz mivel gondolom tiéd lesz az első ilyen rendszer amit csinál, mármint TS-re... Ez inkább egy olyan próba, nem biztos hogy jó lesz, viszont az is lehet hogy tuti lesz. Ezt neked kell eldönteni! Az 50-es lehet, hogy egy kicsit túl szűk de az sem biztos, szerintem inkább 55-ös vagy kicsivel nagyobb, szerelő válogatja....

Megnézheted a Jano Dob és Dinamit kipuff műhelyeket amiket már múltkor belinkeletem, ők csinálnak és gyártanak egyéni rendszereket, csak menj el és megnézik a verdát és megmondják kb. mennyi lesz. http://www.dinamit-kipufogo.hu/, http://www.janodob.hu/.

Viszont helyedben miután elmentem a két helyre érdeklődni, meggondolnám, hogy esetleg külföldről hozatnék be egy teljesen Yaris TS-re speckó rendszert mondjuk az Envy Performance-tól, ami már bevált és tuti jó, ezt is múltkor belinkeltem... Most 300 körül van az angol font, nem is olyan drága, sőt még szállítással együtt sem olyan vészes, csak annyi hogy felrakod azt kész, semmi hegesztés, csőbontás-vágás, csak gyári rendszer le és új rendszer fel, ennyi... http://www.envyperformance.com/ ezen belül kiválasztod jobbra fent, hogy Toyota Yaris, ezen belül pedig Exhausts és ott találod az Envy sport katis és katis nélküli (decat) rendszereket, illetve leömlőket is...

Mérlegelni kell és el kell dönteni, hogy itthon keresel megoldást, vagy inkább behozol külföldről egy rendszert, ezt csakis te tudhatod, ja és a pénztárcád!


Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Yaris tuning
« Válasz #2380 Dátum: 2008.08.06 13:55:02 »
Persze, ha lesz valami, mindenképp leírom :)
Beszéltem valakivel kipuff ügyben, teljes rendszert 180.000HUF-ért készítenek rá, de az olyan, hogy a srác csak rally csapatoknak csinál...
50-es rendszeret ajánlott, de én az árat sokallom, szerintetek megér ennyit?
Mert azt nem szeretném, hogy ne növekedjen, rossz esetben romoljon a teljesítmény, szóval ha csináltatok, akkor azért akárki sarki műhelyében nem...
Esetleg valaki tud javasolni olyan szakembert, aki egyéni rendszereket csinál?
Köszi

Én javasolnám a Horváth kipufogó-t, mint céget. Egyedi igényeket is kielégít, minőségi anyagot használ és precíz munkát végez. Egy érdeklődést bizonnyal megérne :excl:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2381 Dátum: 2008.08.18 15:30:00 »
ilyenem is van már  :clap: :yes:









kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris tuning
« Válasz #2382 Dátum: 2008.08.18 15:40:06 »
gratula!
na, türelem, tornaterem.. :)
honnan? hogyér' ?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Yaris tuning
« Válasz #2383 Dátum: 2008.08.18 18:33:34 »
ilyenem is van már  :clap: :yes:
lASSAN MÁR ÚGY FOG KINÉZNI A KISAUTÓD MINT EGY ts :)  :clap:
(CapsLock  :censored: )
Oldallufi van ? és tud is működni? (nem kell kipróbálni :) )
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Peti

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2384 Dátum: 2008.08.20 00:45:13 »
ilyenem is van már  :clap: :yes:

Nnnna, végre :clap:

Mi a következő projekt? :laugh: