Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 542993 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2340 Dátum: 2008.07.17 20:42:50 »
Sziasztok!
Lehet, hogy majd szeretnék spoilert hátra a Yarisra, mondjuk leginkább TTE-t, honnan lehetne hozzájutni, ha csak a márkakereskedésből rendelés marad, mert mondjuk nemhiszem, hogy sok piros TTE spoilert árulnak neten, és ha csak ez az ut járható, nagyjából milyen áron adják?
Vagy érdemes valahonnan egy más színűt szerezni, és átfújatni, olcsóbb lehet úgy?

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Yaris tuning
« Válasz #2341 Dátum: 2008.07.17 22:07:13 »
Sziasztok!
Lehet, hogy majd szeretnék spoilert hátra a Yarisra, mondjuk leginkább TTE-t, honnan lehetne hozzájutni, ha csak a márkakereskedésből rendelés marad, mert mondjuk nemhiszem, hogy sok piros TTE spoilert árulnak neten, és ha csak ez az ut járható, nagyjából milyen áron adják?
Vagy érdemes valahonnan egy más színűt szerezni, és átfújatni, olcsóbb lehet úgy?

színre fújt spoilert elég nehéz venni! szerintem ne a szín motiváljon, hanem a forma!! festék az mindig van!!!!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2342 Dátum: 2008.07.18 09:29:24 »
Sziasztok!
Lehet, hogy majd szeretnék spoilert hátra a Yarisra, mondjuk leginkább TTE-t, honnan lehetne hozzájutni, ha csak a márkakereskedésből rendelés marad, mert mondjuk nemhiszem, hogy sok piros TTE spoilert árulnak neten, és ha csak ez az ut járható, nagyjából milyen áron adják?
Vagy érdemes valahonnan egy más színűt szerezni, és átfújatni, olcsóbb lehet úgy?

Az amcsi és angol Ebay-eken esetleg körülnézhetsz, ott biztos van, csak írd be, hogy TTE spoiler Yaris vagy csak simán Yaris spoiler, és ahogy Zsolti említette, legfeljebb lefújják itthon pirosra ha más színű...
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.18 09:31:28 írta ToTo »
Toyota Yaris T SPORT
153



SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Yaris tuning
« Válasz #2343 Dátum: 2008.07.18 22:55:19 »
jó lett volna dumálni srácok a talin,de nekem sajna kimarad!! jó szórakozást, majd jövőre összehozzuk!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2344 Dátum: 2008.07.18 22:59:11 »
jó lett volna dumálni srácok a talin,de nekem sajna kimarad!! jó szórakozást, majd jövőre összehozzuk!

Nem mondod komolyan... Mi jöhetett közbe, hiszen már régóta tudod, hogy lesz és amúgy is szoktál jönni. Tudom, biztos kamuzol és félrevezetsz ugye? Remélem igen... Holnap gyere azt dumálunk!  :) Rég láttam már élőben a verdád, ja a szuzit meg egyáltalán nem...
Toyota Yaris T SPORT
153



SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Yaris tuning
« Válasz #2345 Dátum: 2008.07.19 11:39:16 »
jó lett volna dumálni srácok a talin,de nekem sajna kimarad!! jó szórakozást, majd jövőre összehozzuk!

Nem mondod komolyan... Mi jöhetett közbe, hiszen már régóta tudod, hogy lesz és amúgy is szoktál jönni. Tudom, biztos kamuzol és félrevezetsz ugye? Remélem igen... Holnap gyere azt dumálunk!  :) Rég láttam már élőben a verdád, ja a szuzit meg egyáltalán nem...

sajnos de!! terveztem is,de egyedül nem volt kedvem elmenni, a párom meg nem ért rá, a sok nagyszájú haver meg ilyenkor punnyadék! A gti az egyik barátmonál van, ő használja, mert az ő kocsija (swift 1.6 sport) egy baleset során tk-s lett, így az most kiesett. Neki nagyobb szüksége van rá,mint nekem! A yarissal el tudtam volna menni, de szegényt a szlalomon kinyírni nem akartam. A tali költsége kb 15.000.- lett volna és azt így inkább félreteszem a nyaralásra, vagy a yaris műszaki vizsgájára.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris tuning
« Válasz #2346 Dátum: 2008.07.19 13:57:37 »
Idézetet írta: ToTo
Igy most már nem érsz le amikor beállsz?
....
A kipuff is felkerült?

- nem ér le az alja :clap:

- és felkerült a Ts-kipuff is  :sorcerer:
kis átalakítások kellettek,h passzoljon: 1 rögzítési pont átheggesztése,h ne érjen bele a lökhárító aljába + 1 bilincs
érdekes ez a kipuff: kellemesen duruzsol miután bemelegedett :) de legfőképpen 1000-2000RPM között, terhelésnél.

volt már szerencsém Zénóka remus-dobjához is tavaly nyáron -ezúton is köszönöm ezt is :laugh: -

a remus hangja 2500-3000fordulat körül jött meg, a Ts pedig a gyári-1.3 kipuffnál is HALKABB!!! magas fordulaton, 130-140-es tempónál :eek: töööök jóóóóó :yes:
(mindez az 1.3-ra igaz, az 1.0-n teljesen másképpen szólnak :ph34r:)

és igen, igen...vétettem...sokadjára...
már megint 130-140nel mentem :ph34r:
- tavaly nyáron, mikor a remus hangjára voltam kíváncsi
- tavaly télen, mikor kipróbáltam,h egy adott, 70km-es úton mennyi a fogyikülönbség max és min sebességgel (ésszerű határok között: 65 vs 140  ::) )
- kb 2 hete, mikor kipróbáltam, h a TTE kerekek ráznak-e, h ki kell-e centirozni
- és tegnap a Ts-kipuff hangja miatt :walkman:

Gratula a modi-ért!
Néha azért meg kell hajtani a verdákat,hogy el ne lustuljanak,ugye? :cool2:Az én lelkemet meg majd azért kell ápolni mert már leírva is "heggesztetek" nem csak szóban!!!
(hegesztés) 1 db g-betüvel kérem szépen,mert "báncsa "a fülem és a szemem! :nono:

Sziasztok!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2347 Dátum: 2008.07.21 11:36:51 »

sajnos de!! terveztem is,de egyedül nem volt kedvem elmenni, a párom meg nem ért rá, a sok nagyszájú haver meg ilyenkor punnyadék! A gti az egyik barátmonál van, ő használja, mert az ő kocsija (swift 1.6 sport) egy baleset során tk-s lett, így az most kiesett. Neki nagyobb szüksége van rá,mint nekem! A yarissal el tudtam volna menni, de szegényt a szlalomon kinyírni nem akartam. A tali költsége kb 15.000.- lett volna és azt így inkább félreteszem a nyaralásra, vagy a yaris műszaki vizsgájára.

Hát sajnálom, hogy nem jöttél, pedig jó kis tali volt!  :yes:

Miért nyírtad volna ki a Yaris-t a szlalomon???
Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Yaris tuning
« Válasz #2348 Dátum: 2008.07.21 15:08:56 »
Hát sajnálom, hogy nem jöttél, pedig jó kis tali volt!  :yes:
Miért nyírtad volna ki a Yaris-t a szlalomon???

Zsolti nem kíméli a vasat, leszabályozással indít, és gyakorlatilag 6000 rpm alá nem megy a mottore, viszont nagyon szépen csapat! :clap: :clap: :clap:

Én már tudom, hogy milyen egy Yarissal kilinccsel előre bmenni a kanyarba!  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2349 Dátum: 2008.07.21 16:48:37 »
Sziasztok!
Majd lehet hogy szetetnék sport kipuf rendszert a Yaris alá, és az a kérdésem volna, hogy a két lambdaszonda miatt muszáj sportkatalizátort rakni a rendszerbe, nem oldható meg gázgyorsító dobbal? Mert állítolag ha nincs nagy klb a két szonda mért értékei közt, hibaüzenetet küld a computer, és egy idő után beállítja magát ilyen önmegóvó üzemmódba(max 40km/h)?
Valakinek tapasztalat? ToTo? :)
jah, és ha csak sportkatival elképzelhető a dolog, akkor az mennyivel fojt többet, mint ha egyáltalán nem lenne katalizátor?
Köszi

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2350 Dátum: 2008.07.21 17:41:50 »
Sziasztok!
Majd lehet hogy szetetnék sport kipuf rendszert a Yaris alá, és az a kérdésem volna, hogy a két lambdaszonda miatt muszáj sportkatalizátort rakni a rendszerbe, nem oldható meg gázgyorsító dobbal? Mert állítolag ha nincs nagy klb a két szonda mért értékei közt, hibaüzenetet küld a computer, és egy idő után beállítja magát ilyen önmegóvó üzemmódba(max 40km/h)?
Valakinek tapasztalat? ToTo? :)
jah, és ha csak sportkatival elképzelhető a dolog, akkor az mennyivel fojt többet, mint ha egyáltalán nem lenne katalizátor?
Köszi

Gleris, megoldható sima csövel vagy gázgyorsítóval is, de akkor ahogy írtad igen meg kell oldani a két szonda közti értéket. Lehet az ebay-en találni ilyen O2 szimulátort http://shop.ebay.co.uk/items/?_nkw=o2+oxygen+sensor&_fromfsb=&_trksid=m270 amivel ez kijátszható. A gázgyorsító és kati sem muszáj végül is, mondjuk felteszel egy csövet bilincsekkel a középrész és első rész közé és zöldkártya előtt mindig visszarakod az eredetit amire persze szintén bilincseket kell majd hegeszteni, ennyi. A kati szerintem folyt egy kicsit, szerintem a legjobb tényleg a kati nélküli megoldás, de én inkább a sportkatit választottam, így nincs macera, de vannak ismerőseim akik a fent említett utat választották.

Légszűrővel hogy állsz, megrendelted? A talira kicsit későn értem ki, de láttam egy szép piros TS-t, a tiéd volt? Az első sorba szerettem volna leállni, de sajnos már nem volt hely, így maradt a hátsó sor, de a piros és másik grafit színűhöz közel voltam...  :yes: 
Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris tuning
« Válasz #2351 Dátum: 2008.07.21 19:29:34 »
Gleris, megoldható sima csövel vagy gázgyorsítóval is, de akkor ahogy írtad igen meg kell oldani a két szonda közti értéket. Lehet az ebay-en találni ilyen O2 szimulátort http://shop.ebay.co.uk/items/?_nkw=o2+oxygen+sensor&_fromfsb=&_trksid=m270 amivel ez kijátszható. A gázgyorsító és kati sem muszáj végül is, mondjuk felteszel egy csövet bilincsekkel a középrész és első rész közé és zöldkártya előtt mindig visszarakod az eredetit amire persze szintén bilincseket kell majd hegeszteni, ennyi. A kati szerintem folyt egy kicsit, szerintem a legjobb tényleg a kati nélküli megoldás, de én inkább a sportkatit választottam, így nincs macera, de vannak ismerőseim akik a fent említett utat választották.

Légszűrővel hogy állsz, megrendelted? A talira kicsit későn értem ki, de láttam egy szép piros TS-t, a tiéd volt? Az első sorba szerettem volna leállni, de sajnos már nem volt hely, így maradt a hátsó sor, de a piros és másik grafit színűhöz közel voltam...  :yes: 



Még átgondolom ezt a kipuf dolgot, úgyis ráér még, mindenesetre köszi az ötletet :yes:
A szűrő elvileg a napokban érkezik Amerikából, és Szombaton be is kerül az autóba, kíváncsian várom :clap:
Igen, a Piros TS az én voltam, az arany színű mellett, jól mutatott volna a 4 Yaris egymás mellett :yes:
De ne aggódj, jól megnéztem magamnak a kocsid, nagyon bejött a futóműved, ha jól láttam, állítható, írhatnál róla egy kicsit, milyen típus, honnan szerváltad, hogyan vált be, mennyibe került? és szépen le is volt ültetve :)
Jó lett volna váltani pár szót, de sajna délután viszonylag hamar mennünk kellett :whistling:
Üdv

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris tuning
« Válasz #2352 Dátum: 2008.07.21 21:06:23 »

Még átgondolom ezt a kipuf dolgot, úgyis ráér még, mindenesetre köszi az ötletet :yes:
A szűrő elvileg a napokban érkezik Amerikából, és Szombaton be is kerül az autóba, kíváncsian várom :clap:
Igen, a Piros TS az én voltam, az arany színű mellett, jól mutatott volna a 4 Yaris egymás mellett :yes:
De ne aggódj, jól megnéztem magamnak a kocsid, nagyon bejött a futóműved, ha jól láttam, állítható, írhatnál róla egy kicsit, milyen típus, honnan szerváltad, hogyan vált be, mennyibe került? és szépen le is volt ültetve :)
Jó lett volna váltani pár szót, de sajna délután viszonylag hamar mennünk kellett :whistling:
Üdv

Akkor majd értesíts bennünket a szűrővel kapcsolatban, remélem minden rendben lesz!

Igen, állítható a futómű és nagyon bevált, elégedett vagyok vele! Nem is olyan vészes ami a komfort érzetet illeti, csak enyhén feszesebb és keményebb a gyárinál... Tein a márkája http://www.tein.co.uk/, http://www.tein.com/, japán futómű gyártócég, szerintem eléggé elismert és elég jó tapasztalatokkal és hagyományokkal rendelkezik. Angol Yaris fórumokon olvastam róla, utánanéztem és rákérdeztem mások tapasztatairól, sokan javasolták, ajánlották és így meg is rendeltem az Envy Performance http://www.envyperformance.com/ tuning cégtől. Még lejjebb is volt ültetve, hátul most felemeltem egy kicsit, mivel amikor teljesen lent volt azért akadtak néha gondok pár helyen, így feljebb raktak 2 centit. Elöl is mehet még lejjebb vagy 2 centit, de most ez így jó szerintem...

Ja, jó lett volna dumcsizni egy kicsit, majd talán legközelebb... Kár, hogy elmentetek, mivel sajnos a gokart elmaradt, így volt újra lehetőség felmenni a pályára kőrözni...  :clap:

« Utoljára szerkesztve: 2008.07.21 21:08:53 írta ToTo »
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris tuning
« Válasz #2353 Dátum: 2008.07.22 11:34:05 »
Gratula a modi-ért!
Néha azért meg kell hajtani a verdákat,hogy el ne lustuljanak,ugye? :cool2:Az én lelkemet meg majd azért kell ápolni mert már leírva is "heggesztetek" nem csak szóban!!!
(hegesztés) 1 db g-betüvel kérem szépen,mert "báncsa "a fülem és a szemem! :nono:
a hegesztésért bocsi, elnéztem...pedig még gombolkoztam is rajt', de lusta voltam a helyesírás ellenőrzőbe bepötyögni :hammer:
a verdát nem azért hajtottam meg,h ne lustuljon el, hanem a fogyasztására/hangjára voltam kíváncsi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Yaris tuning
« Válasz #2354 Dátum: 2008.07.22 22:22:26 »
Hát sajnálom, hogy nem jöttél, pedig jó kis tali volt!  :yes:
Miért nyírtad volna ki a Yaris-t a szlalomon???

Zsolti nem kíméli a vasat, leszabályozással indít, és gyakorlatilag 6000 rpm alá nem megy a mottore, viszont nagyon szépen csapat! :clap: :clap: :clap:

Én már tudom, hogy milyen egy Yarissal kilinccsel előre bmenni a kanyarba!  ::)


he-hheeehh-heee!! tavaly abszolút 4. lettem az 1.0 yarissal szlalomon! Az volt neki az utolsó ilyen jellegű erőpróbája, azóta lightosan megyek vele. Most pl 5.6 literen áll a fogyim egy ideje! Viszont szétesni nem fog a yarisom sosem, mindent megkap ami kell neki! 8000-ként olajcsere, minőségi olajjal (liqui moly racing 10w-60), rendszeres szűrőtisztítás, most csináltattam bele 4 teljesen új futóművet, szóval vigyázok rá!!!! 2004 óta karcmentes a kocsi (néha akad le az első lökhárító :) )

Most gti projekt van...  :eek: