Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 886363 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

oszypeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1500 Dátum: 2016.09.10 22:48:48 »
Üdv kolléga! :)

D módban használod? Milyen akku töltöttségnél csinálja?

Igen, D módban. De most hogy írod, pontosan olyan ez az "emelkedett fordulatszám" hang, mint amikor egy lejtős részen visszateszem B-be. Akkutöltöttséget ne figyeltem még kifejezetten ebből a szempontból, hogy csak alacsony esetben jön-e elő.  Holnap megnézem és hozom a választ:)

oszypeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1501 Dátum: 2016.09.12 17:55:01 »
Szóóóval, a tegnap/mai megfigyelések alapján akkor csinálja, ha kb. 1/3 vagy azalatti töltöttséget jelez az akksi. Jön a búgás, ford. szám emelkedés, de a kijelző alapján (kis nyilak) semelyik motor nem ad le épp teljesítményt és az akku sem töltődik.  :wacko:

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1502 Dátum: 2016.09.12 18:11:27 »
Szóóóval, a tegnap/mai megfigyelések alapján akkor csinálja, ha kb. 1/3 vagy azalatti töltöttséget jelez az akksi. Jön a búgás, ford. szám emelkedés, de a kijelző alapján (kis nyilak) semelyik motor nem ad le épp teljesítményt és az akku sem töltődik.  :wacko:
Akkor azért csinálja, mert alacsony az akku töltöttség. Ha álló helyzetben jár a motor mert tölti az akkut (vagy csak azért, mert melegíti a rendszert vagy fűt), akkor azt nem jelzi az ábrán.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1503 Dátum: 2016.09.12 23:27:26 »
Akkor azért csinálja, mert alacsony az akku töltöttség. Ha álló helyzetben jár a motor mert tölti az akkut (vagy csak azért, mert melegíti a rendszert vagy fűt), akkor azt nem jelzi az ábrán.

Dehogyisnem jelzi.
Motor nyil villanymotor nyil akku
Prius 1.8 HSD

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1504 Dátum: 2016.09.13 09:53:35 »
Dehogyisnem jelzi.
Motor nyil villanymotor nyil akku
Aurisban nincs olyan nyíl. Egyszerűbb a piktogram.

oszypeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1505 Dátum: 2016.09.15 22:15:32 »
Aurisban nincs olyan nyíl. Egyszerűbb a piktogram.

Akkor ez normál működés, a tiéd is csinálja? Mert a "nyíl" csak akkor látszódik, mikor a fékezési energiából töltődik az akku.
Az mondjuk furcsa, hogy  ha járó benzinmotornál is tölti az akkut, akkor miért nem nő ilyenkor az akku töltöttségi szintjét jelző piktogram? De együtt tudok ezzel élni, ha azt mondjátok ez normális:)

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1506 Dátum: 2016.09.16 01:17:47 »
Akkor ez normál működés, a tiéd is csinálja? Mert a "nyíl" csak akkor látszódik, mikor a fékezési energiából töltődik az akku.
Az mondjuk furcsa, hogy  ha járó benzinmotornál is tölti az akkut, akkor miért nem nő ilyenkor az akku töltöttségi szintjét jelző piktogram? De együtt tudok ezzel élni, ha azt mondjátok ez normális:)
Nem csinálja, csak nagyon ritkán. Naponta hegymenetezek, ezért nem merül le az akku. De neked sem fog, ha nem elektromosan gyorsítasz. Nem az a cél, hogy minnél többet menj tisztán akkuról. Keress rá: Pulse and Glide.

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1507 Dátum: 2016.09.16 01:24:04 »
Akkor használhatja még a benzinest álló helyzetben, ha Pwr módban van.

oszypeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1508 Dátum: 2016.09.20 23:03:09 »
Nem csinálja, csak nagyon ritkán. Naponta hegymenetezek, ezért nem merül le az akku. De neked sem fog, ha nem elektromosan gyorsítasz. Nem az a cél, hogy minnél többet menj tisztán akkuról. Keress rá: Pulse and Glide.

Thx-thx Kolléga, megnéztem, ki is fogom próbálni. Nálam sajnos lemerül, mert délután/estefelé beleszaladok néha a Bp-i dugóba, ahol az araszolásnál leszívja az akksit. (PWR vagy tisztán EV üzemmódban sosem használom).

Már csak az indításkori furcsa motorzörejt kellene megfejteni, de az szerintem nem függ össze a hybrid hajtással. De arra is örömmel fogadok ötleteket nálam tapasztaltabbaktól:) Olyan mintha "be lenne ragadva" a főtengely, és egy erősebb lökés kell neki hogy elinduljon. Utána 1-2 percig hangosabb is a motor a korábbinál, majd ha eléri az üzemi hőmérsékletet minden szép és jó. Köszönöm!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1509 Dátum: 2016.09.21 15:08:54 »
Akkor használhatja még a benzinest álló helyzetben, ha Pwr módban van.

Akkor sem
Prius 1.8 HSD

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1510 Dátum: 2016.09.22 14:20:35 »
Sziasztok,

Tegnap este megszívatott a prius. Hazafelé morgó búgó hang, ami a sebesség növekedésével egyre magasabb frekvencián szólt. Úgy 35-40-nél kezdi, de 50 körül a legidegesítőbb.Na mondom kerékcsapágy. Hazakorzóztam a maradék 80 km-t. Ma reggel bevittem a márkaszervizbe. Nézegetik, elviszik egy körre. Mondja a szaki hogy szerinte nem a kerékcsapágy....Akkor mi a nyavaja??

Másik.. Volt egy kis olajszivárgás a blokkon+ 3-4 deci olajat elfogyasztott a drága 1000km-enként. Elvittem kb egy hónapja, kicserélték a szelepfedéltömítést, a láncnál lévő tömítést, meg még amit találtak+ a vízpumpát is, mert állítólag a végét járta. Elhoztam a szervizből, mondom most jó lesz. Hát nem...eszi továbbra is az olajat.... Most gyűrűzéssel riogatnak.
Vélemények, ötletek?
Köszi...most iszok egy felest mert kivagyok :)
Prius II 1.5 HSD 2008


reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1511 Dátum: 2016.09.22 20:08:44 »
Sziasztok,

Tegnap este megszívatott a prius. Hazafelé morgó búgó hang, ami a sebesség növekedésével egyre magasabb frekvencián szólt. Úgy 35-40-nél kezdi, de 50 körül a legidegesítőbb.Na mondom kerékcsapágy. Hazakorzóztam a maradék 80 km-t. Ma reggel bevittem a márkaszervizbe. Nézegetik, elviszik egy körre. Mondja a szaki hogy szerinte nem a kerékcsapágy....Akkor mi a nyavaja??

Másik.. Volt egy kis olajszivárgás a blokkon+ 3-4 deci olajat elfogyasztott a drága 1000km-enként. Elvittem kb egy hónapja, kicserélték a szelepfedéltömítést, a láncnál lévő tömítést, meg még amit találtak+ a vízpumpát is, mert állítólag a végét járta. Elhoztam a szervizből, mondom most jó lesz. Hát nem...eszi továbbra is az olajat.... Most gyűrűzéssel riogatnak.
Vélemények, ötletek?
Köszi...most iszok egy felest mert kivagyok :)
Ha csak kézzel pörgetik meg a kereket akkor nem biztos, hogy hallani a kerékcsapágyat, nekem se lehetett hallani. Illetve az én szerelőm is ment vele egy kört, ő ezt normál üzemi zajnak tekintette. (na persze neki dízel csettegői vannak) Próbálj körforgalomba menni, hogy erősödik-e, gyengül-e ha jobban az íven vagy ha kiengeded ill. másik irányba is érdemes így letesztelni. Ha érzel a búgásban eltérést, szerintem 99%, hogy kerékcsapágy.

Gyűrűtörést meg egy kompressziómérés szerintem kitudja mutatni. Nekem volt egy off mondeom, annál szelepszár szimering cserével orvosoltuk a drasztikus olajfogyasztást, még akár ez is lehet.

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1512 Dátum: 2016.09.22 20:24:11 »
Próbálj körforgalomba menni, hogy erősödik-e, gyengül-e ha jobban az íven vagy ha kiengeded ill. másik irányba is érdemes így letesztelni. Ha érzel a búgásban eltérést, szerintem 99%, hogy kerékcsapágy.

Gyűrűtörést meg egy kompressziómérés szerintem kitudja mutatni. Nekem volt egy off mondeom, annál szelepszár szimering cserével orvosoltuk a drasztikus olajfogyasztást, még akár ez is lehet.

Otthagytam a szervizben, remélem megoldják. Egy régebbi autómon (alfa) már nekem is volt kerékcsapágy probléma...(meg még vagy 150 egyéb :) ) ott ugyanezt a zajt produkálta. Ha jobban megnézik csak rájönnek...legalábbis remélem.
A szelepzár szimeringeket már megnézettem, azok rendben voltak. Erős a gyanúm hogy rosszul raktak össze valamit. Legutóbb ezért kellett 2 nappal tovább a kocsit a szervizben hagynom, mert a szelepfedél tömítést rosszul tették fel, és folyt belőle az olaj továbbra is( megjegyzem Márkaszerviz). Bízom benne hogy csak ennyi.
 De köszi a hozzászólást. :)
Prius II 1.5 HSD 2008


Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1513 Dátum: 2016.09.22 21:07:18 »
Na nekem is született egy gondom, remélem apró, majd kiderült. A multkori talin szembesültem vele, hogy a motor hűtőviz túlfolyó tartálya üres volt. Belement egy liter fagyálló. Sajnos azóta picit megint csökkent a szint a túlfolyó tartályban. Még nem tudom hogy azért, mert a javitás után annó nem töltötték fel rendesen a rendszert és levegős maradt, esetleg azért mert közben bejött a fütés szezon és mivel használom az automata klimát igy most a fütőradiátor is kinyitott és abba is ment a fagyálló rendesen, vagy esetleg valahol szivárgás van. Alatta nem látok sehol fagyálló foltot, a csöveket végignéztem nem látok nyomokat, hátul a kipuffogó nem fúj fehéret, az olajbetöltő sapka belseje is teljesen gyönyörüen csak olajos, sehol fehér hab.
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

hanczi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1514 Dátum: 2016.09.24 23:05:38 »
Sziaszto!A következő problémában kérném a segítségeteket: Egy 2009 évjáratú 3-as Priusom van,a műszaki vizsgán szervíz üzemmódba állították a rendszert, a motor diagnosztika miatt.Majd visszaállították normál üzembe és azóta a tompított fényszorók az eget világítják. Mit tudnék csinálni vele?
Segítségetek előre is köszönöm!