Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5900896 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25200 Dátum: 2014.04.30 09:29:24 »
Sziasztok club társak! Eddig is itt voltam, de mostantól már én is toyotásként vagyok itt. Eladtam a swiftet, és apa autója szállt rám. Hát sajnálom kicsit a kocsit, mert szerettem, és nagyon olcsó fenntartású autó volt, hihetetlenül jó fogyasztással, kellemes menetteljesítménnyel. A biztonság más kérdés, de mindig azt mondom, aki motorozik, az még ennyire sincs biztonságban. bő 40 ezer km-t mentem vele (ezalatt átlagfogyasztás 4,78 l / 100 km), hiányozni fog. De műszaki után meghirdettem és mert nem volt rajtam kényszer jó áron, volt is rá egy komoly érdeklődőm, megvette. Szerencsém volt, mert ebben az országban az olcsót keresik inkább, és a minőséget nem figyelik úgy, ha látnak pl. egy swiftet 200-300-ért, akkor sokan nem képesek elfogadni, hogy más autója érhet 500-600-at is, mivel az állapot fontos szempont. Na mindegy, nekem sikerült jó vevőt találnom, és mostantól Today Tomorrow Toyota :D
                                                                                                                                                   

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25201 Dátum: 2014.04.30 10:02:50 »
üdv. milyen toyi?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25202 Dátum: 2014.04.30 14:19:25 »
Sziasztok club társak! Eddig is itt voltam, de mostantól már én is toyotásként vagyok itt. Eladtam a swiftet, és apa autója szállt rám. Hát sajnálom kicsit a kocsit, mert szerettem, és nagyon olcsó fenntartású autó volt, hihetetlenül jó fogyasztással, kellemes menetteljesítménnyel. A biztonság más kérdés, de mindig azt mondom, aki motorozik, az még ennyire sincs biztonságban. bő 40 ezer km-t mentem vele (ezalatt átlagfogyasztás 4,78 l / 100 km), hiányozni fog. De műszaki után meghirdettem és mert nem volt rajtam kényszer jó áron, volt is rá egy komoly érdeklődőm, megvette. Szerencsém volt, mert ebben az országban az olcsót keresik inkább, és a minőséget nem figyelik úgy, ha látnak pl. egy swiftet 200-300-ért, akkor sokan nem képesek elfogadni, hogy más autója érhet 500-600-at is, mivel az állapot fontos szempont. Na mindegy, nekem sikerült jó vevőt találnom, és mostantól Today Tomorrow Toyota :D

Na végre! Legalább gondos kezekbe került a Toyi! :clap: :) Fogsz avatart váltani? :whistling:
Jut eszembe, mi lett az étolajfolt sorsa? Megszoktad, vagy kitakarítottad?   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25203 Dátum: 2014.05.01 10:04:46 »
üdv,

valakinek nincs otthon a szoba sarkában elfekvőben vagy tipp, hogy hol találok e10-hez (de gondolom típus független is lehet) az első lökhárító sarkán a sárvédővel összekötő kis műanyag elem, és padló vagy küszöb lemezbe való gumi dugó?

bontókat már bejártam:
az előbbi még lenne is, de kompletten adják lökössel együtt (és nem akarnak egyet sem nélküle adni :S)
utóbbival nem is foglalkoznak

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25204 Dátum: 2014.05.01 10:36:12 »
Na végre! Legalább gondos kezekbe került a Toyi! :clap: :) Fogsz avatart váltani? :whistling:
Jut eszembe, mi lett az étolajfolt sorsa? Megszoktad, vagy kitakarítottad?

majd igen :)  hát most is étolaj szag van benne vmi autómosóba kiporszívózták valahogy akkoriban de majd még megpróbálom még átporszívóztatni ismerőssel. faterom azt mondja nem érzi, de engem mindig megcsap, ha beleülök. Lényegtelen ő mit mond, nem olyan jók az érzékszervei sajnos. Félek amúgy meg, hogy most valami xar autót fog venni. Nagyon presztizs kérdést csinál a dologból, majdnem új vagy 1-2-3 éves autó kellene neki...  de pl olyan h suzuki, chevrolet, dacia, skoda.. meg se néz... a toyota meg túl drága... félek h vmi szar vw-t fog venni. Megmondom őszintén jók teljesítményre meg talán fogyasztásra is azok az 1,2tsi motorok, de én nem merném megvenni, mert szkeptikus vagyok a tartósságát illetően.. meg érzékenyebb, és előtte ki tudja hogy használták... 
                                                                                                                                                   

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25205 Dátum: 2014.05.01 13:14:05 »
Tisztelt Fórumozók!

Ismerősöm látóterébe került ez az autó. Ismeri valamelyőtök, esetleg fórumozó az eladó?
Mivel kissé viseltes a motorja, úgy az is kerestetik hozzá.
Kérem, hogy aki infóval bír a felvetésekről, ne tartsa magába.

Köszönettel; micila 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25206 Dátum: 2014.05.01 17:29:45 »
majd igen :)  hát most is étolaj szag van benne vmi autómosóba kiporszívózták valahogy akkoriban de majd még megpróbálom még átporszívóztatni ismerőssel. faterom azt mondja nem érzi, de engem mindig megcsap, ha beleülök. Lényegtelen ő mit mond, nem olyan jók az érzékszervei sajnos. Félek amúgy meg, hogy most valami xar autót fog venni. Nagyon presztizs kérdést csinál a dologból, majdnem új vagy 1-2-3 éves autó kellene neki...  de pl olyan h suzuki, chevrolet, dacia, skoda.. meg se néz... a toyota meg túl drága... félek h vmi szar vw-t fog venni. Megmondom őszintén jók teljesítményre meg talán fogyasztásra is azok az 1,2tsi motorok, de én nem merném megvenni, mert szkeptikus vagyok a tartósságát illetően.. meg érzékenyebb, és előtte ki tudja hogy használták...

Az én véleményem az, hogy ezeknek a TSI motoroknak semmi értelme nincs, főleg ha egy VVTI-vel hasonlítod össze.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25207 Dátum: 2014.05.02 08:16:37 »
miért nincs semmi értelme? én jó dolognak tartanám, csak félek tőle. azért az 1,2-es turboval, és 6 sebességes váltóval jól is megy, meg 6.ban 100-nál keveset is fogyaszt. volt szerencsém már hozzá, kellemes, csak ugye a tartósságát nem lehet tudni, és az is szempont, én olyan autót szeretnék, amivel két-háromszáz ezer km-t is el lehet menni különösebb meghibásodások nélkül.
                                                                                                                                                   

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25208 Dátum: 2014.05.02 09:14:04 »
miért nincs semmi értelme? én jó dolognak tartanám, csak félek tőle. azért az 1,2-es turboval, és 6 sebességes váltóval jól is megy, meg 6.ban 100-nál keveset is fogyaszt. volt szerencsém már hozzá, kellemes, csak ugye a tartósságát nem lehet tudni, és az is szempont, én olyan autót szeretnék, amivel két-háromszáz ezer km-t is el lehet menni különösebb meghibásodások nélkül.


Èpp ezért nincs értelme.  ;)

Amit megspórolsz a fogyasztáson, böven kifizeted a szervízben.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25209 Dátum: 2014.05.03 00:02:27 »
Sziasztok!

Szeretnék venni egy kombi Corollát!
Tegyük fel,hogy igazak az alábbi hírdetésben leírtak :

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_2.0_d-4d_linea_sol-7840200

Kérnék véleményeket,főleg olyanét akinek hasonló motorral szerelt van!
Köszönöm!
Balázs

hege2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25210 Dátum: 2014.05.03 16:35:45 »
Köszönöm @hege2.

Ettöl tartok én is, hogy a hab nehogy valamit elrontson az elektronikàn...  hogyan javitottad meg a tönkre ment fejegységet?

Ezért szeretném egyenesen a pàrlogtatora fùjni a tisztitohabot, de nem tudom, hogy ez lehetséges-e, hozzà lehet-e férni, vagy sem?
Szia!
Nézd mit találtam itt a fórumon neked!:        http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=312.msg262501#msg262501

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25211 Dátum: 2014.05.03 18:00:37 »

Èpp ezért nincs értelme.  ;)

Amit megspórolsz a fogyasztáson, böven kifizeted a szervízben.  :yes:


Ebben miért vagy biztos? Van saját szerviztapasztalatod a motortípussal, vagy csak a fórumon olvastál? És mi / mit? Félre ne érts, nem kötekedni akarok, én csak szimplán szkeptikus vagyok, hogy jó-e, tartós-e ez a TSI motor, tartok tőle, de nem hallottam róla se rosszat, se jót! Saját tapasztalat csak annyi volt - mivel a sógornőm céges autónak kapta és mentem én is vele - hogy nagyon szépen megy és hosszú távon keveset is fogyaszt.

Egyébként a Corollánkban múltkor kigyullad, majd elaludt, most megint kigyulladt - most már 150km óta ég a sárga kontrollámpa - de ahogy ismerem, nem fog örökké, idővel megint kialszik... Valószínű ugyanaz a hibakód, mint volt. Nem veszek észre az autó viselkedésébe semmi hibát. P1345 a hibakód amit kiolvastunk anno. Nem tudom, van-e értelme buherálni, ha egyszer működni jól működik, gondolom pár nap és megint kialszik.
                                                                                                                                                   

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25212 Dátum: 2014.05.03 23:37:35 »

Ebben miért vagy biztos? Van saját szerviztapasztalatod a motortípussal, vagy csak a fórumon olvastál? És mi / mit? Félre ne érts, nem kötekedni akarok, én csak szimplán szkeptikus vagyok, hogy jó-e, tartós-e ez a TSI motor, tartok tőle, de nem hallottam róla se rosszat, se jót! Saját tapasztalat csak annyi volt - mivel a sógornőm céges autónak kapta és mentem én is vele - hogy nagyon szépen megy és hosszú távon keveset is fogyaszt.

Egyébként a Corollánkban múltkor kigyullad, majd elaludt, most megint kigyulladt - most már 150km óta ég a sárga kontrollámpa - de ahogy ismerem, nem fog örökké, idővel megint kialszik... Valószínű ugyanaz a hibakód, mint volt. Nem veszek észre az autó viselkedésébe semmi hibát. P1345 a hibakód amit kiolvastunk anno. Nem tudom, van-e értelme buherálni, ha egyszer működni jól működik, gondolom pár nap és megint kialszik.


Konkrét tapasztalatom nincs, mivel még nem volt TSI-motoros autóm (és nem is lesz  :D ).
Hallottam róla ellenben sokat, de jót nagyon keveset.  ;)
Lehet szerencséje az embernek vele, de én nem hiszem el, hogy ezek a túlhúzott kis turbós sz.rok hosszú élettartamra vannak kitalálva.  :wacko:




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25213 Dátum: 2014.05.04 08:15:00 »

Ebben miért vagy biztos? Van saját szerviztapasztalatod a motortípussal, vagy csak a fórumon olvastál? És mi / mit? Félre ne érts, nem kötekedni akarok, én csak szimplán szkeptikus vagyok, hogy jó-e, tartós-e ez a TSI motor, tartok tőle, de nem hallottam róla se rosszat, se jót! Saját tapasztalat csak annyi volt - mivel a sógornőm céges autónak kapta és mentem én is vele - hogy nagyon szépen megy és hosszú távon keveset is fogyaszt.

Egyébként a Corollánkban múltkor kigyullad, majd elaludt, most megint kigyulladt - most már 150km óta ég a sárga kontrollámpa - de ahogy ismerem, nem fog örökké, idővel megint kialszik... Valószínű ugyanaz a hibakód, mint volt. Nem veszek észre az autó viselkedésébe semmi hibát. P1345 a hibakód amit kiolvastunk anno. Nem tudom, van-e értelme buherálni, ha egyszer működni jól működik, gondolom pár nap és megint kialszik.

Lánc-és vezérlésállító problémák szoktak lenni, ami kerregésben jelentkezik. Google-be üsd be hogy TSI kerregés :D
A legújjabbaknál már átálltak a szíjra, de nem tudom melyik évjárattól.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25214 Dátum: 2014.05.04 08:45:37 »

Konkrét tapasztalatom nincs, mivel még nem volt TSI-motoros autóm (és nem is lesz  :D ).
Hallottam róla ellenben sokat, de jót nagyon keveset.  ;)
Lehet szerencséje az embernek vele, de én nem hiszem el, hogy ezek a túlhúzott kis turbós sz.rok hosszú élettartamra vannak kitalálva.  :wacko:
Sajnos a felé halad a világ, hogy minél modernebb autót veszünk (mert nem is lesz más), annál drágábbak lesznek a javítások, nagyobb, drágább egységek lesznek benne.
20-30 éves autóknál még 1-2 százezerből bármit felújítottak, kicseréltek, de hát ki akar olyan autót, amin a legfőbb extra a szervókormány ;)
Ma már millióba is kerülhet ha jól leamortizálod a modern autód elejét (természetesen akkor is, ha a motortól nem sérült semmi), csak a lökháritód, a xenonlámpák, mondjuk kanyarkövetővel, mosóval, meg a szenzorok (sávkövető), távolságtartó....