Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 879598 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1545 Dátum: 2016.10.02 12:01:20 »


"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"
A nagy klasszikus.
És az meg van, hogy "Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb."  :lol:
Prius 2 - a mosolygós autó.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1546 Dátum: 2016.10.02 14:16:23 »
A nagy klasszikus.
És az meg van, hogy "Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb."  [emoji38]
Pont ma láttam egy pólót Bud Spencer képével és ezzel a felirattal: a pisztácia  elfogyott, csokoládé nem is volt :-)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1547 Dátum: 2016.10.02 22:59:40 »
Pont ma láttam egy pólót Bud Spencer képével és ezzel a felirattal: a pisztácia  elfogyott, csokoládé nem is volt :-)
Ahh, ez is klasszikus. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1548 Dátum: 2016.10.03 13:54:06 »
Sziasztok,

10 nap után megkaptam a diagnózist a márkaszerviztől. Hát kaptam egy kisebb sokkot. :( Úgy fest az előző kedves User néha tesztelte mit tud a kocsi olaj nélkül,   :censored: uh most egy jó kis motorgenerált helyeztek kilátásba. Elég fájó összegről kaptam ajánlatot, de úgy fest jobban járok, ha keresek egy más műhelyt, ahol elvégzik a műveletet (még a márkaszervizben is ezt javasolták)
Győr környékén esetleg tudtok valakit, aki ezzel foglalkozik, és nem kíván teljesen megkopasztani? Már kértem árajánlatot egy másik szervizben, most várom a válaszukat. Azt mondták lényegesen olcsóbban meg tudják oldani, de azért gondoltam végzek egy kis piackutatást.
Előre is köszi.  :cry: :cry: :cry
Prius II 1.5 HSD 2008


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1549 Dátum: 2016.10.03 14:36:03 »
Sziasztok,

10 nap után megkaptam a diagnózist a márkaszerviztől. Hát kaptam egy kisebb sokkot. :( Úgy fest az előző kedves User néha tesztelte mit tud a kocsi olaj nélkül,   :censored: uh most egy jó kis motorgenerált helyeztek kilátásba. Elég fájó összegről kaptam ajánlatot, de úgy fest jobban járok, ha keresek egy más műhelyt, ahol elvégzik a műveletet (még a márkaszervizben is ezt javasolták)
Győr környékén esetleg tudtok valakit, aki ezzel foglalkozik, és nem kíván teljesen megkopasztani? Már kértem árajánlatot egy másik szervizben, most várom a válaszukat. Azt mondták lényegesen olcsóbban meg tudják oldani, de azért gondoltam végzek egy kis piackutatást.
Előre is köszi.  :cry: :cry: :cry

Háát így hogy nem tudjuk milyen kocsi, mit kell generálozni (hajtókar csapágyak, vagy fúrni is? Esetleg komplett blokkcsere) és milyen ajánlatot kaptál, nehéz bármit is mondani. :(

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1550 Dátum: 2016.10.03 14:46:52 »
Háát így hogy nem tudjuk milyen kocsi, mit kell generálozni (hajtókar csapágyak, vagy fúrni is? Esetleg komplett blokkcsere) és milyen ajánlatot kaptál, nehéz bármit is mondani. :(

Hát, mivel nem vagyok szakértő, csak az ajánlatra tudok hivatkozni, ami a következőket tartalmazza:
Dugattyú csapszeggel
Dugattyúgyűrű készlet
Tömítéskészlet
Olajszűrő
Hergerfejcsavar
Olaj
Hűtőfolyadék
Fogaskerék 2db
Feszítő 2db
Vezérműlánc
Rezgéscsillapító
Kerékagytömítés
Motorgenerál


Amúgy a kocsi egy 2008-as P2.
Prius II 1.5 HSD 2008


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1551 Dátum: 2016.10.03 18:20:01 »
Hát, mivel nem vagyok szakértő, csak az ajánlatra tudok hivatkozni, ami a következőket tartalmazza:
Dugattyú csapszeggel
Dugattyúgyűrű készlet
Tömítéskészlet
Olajszűrő
Hergerfejcsavar
Olaj
Hűtőfolyadék
Fogaskerék 2db
Feszítő 2db
Vezérműlánc
Rezgéscsillapító
Kerékagytömítés
Motorgenerál


Amúgy a kocsi egy 2008-as P2.

Ez karmolja a milkát márkakereskedésben?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1552 Dátum: 2016.10.03 18:29:20 »
Ez karmolja a milkát márkakereskedésben?
A milkát azért nem de alulról a 800-at.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.03 18:31:07 írta Tomi000 »
Prius II 1.5 HSD 2008


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1553 Dátum: 2016.10.03 18:38:12 »
A milkát azért nem de alulról a 800-at.

Kérdezz rá Szutiékra, ők mennyiért vállalják.  Akár itt a támogatói topicban (ToyoTeam Garage) , vagy az FB-n.


Amúgy minek a dugót is cserélni??  Megnézték endoszkóppal, hogy temetik őket?

És hamár mindent ki akarnak cserélni támcsapágysort miért nem?
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.03 18:39:57 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1554 Dátum: 2016.10.03 19:07:38 »
És hamár mindent ki akarnak cserélni támcsapágysort miért nem?

Köszi. Nem tudom pontosan mit néztek meg és hogyan, ráadásul nem vagyok szakértő, csak mezei user :D
Majd ha megyek a kocsiért, rákérdezek, pontosan mi is a gond. Annyit mondtak, hogy a láncfeszítőnek annyi, azért zörög a motor, meg ugye volt az olajfogyasztás. Remélem a másik szervizben megnézik, aztán mondanak valamit. Talán megúszom egy gyűrűzéssel, de persze ki tudja... Mivel 10 napig ültek a kocsin, erős a gyanúm, hogy gőzük sincs pontosan mi a baj, csak ki akarnak cseréltetni
mindent. De ugye az ember egy idő után nekiáll összeesküvés elméleteket gyártani :D
Prius II 1.5 HSD 2008


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1555 Dátum: 2016.10.03 19:10:00 »
Köszi. Nem tudom pontosan mit néztek meg és hogyan, ráadásul nem vagyok szakértő, csak mezei user :D
Majd ha megyek a kocsiért, rákérdezek, pontosan mi is a gond. Annyit mondtak, hogy a láncfeszítőnek annyi, azért zörög a motor, meg ugye volt az olajfogyasztás. Remélem a másik szervizben megnézik, aztán mondanak valamit. Talán megúszom egy gyűrűzéssel, de persze ki tudja... Mivel 10 napig ültek a kocsin, erős a gyanúm, hogy gőzük sincs pontosan mi a baj, csak ki akarnak cseréltetni
mindent. De ugye az ember egy idő után nekiáll összeesküvés elméleteket gyártani :D

Mondom, keresd meg Szutiékat!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1556 Dátum: 2016.10.04 13:08:42 »
Köszi. Nem tudom pontosan mit néztek meg és hogyan, ráadásul nem vagyok szakértő, csak mezei user :D
Majd ha megyek a kocsiért, rákérdezek, pontosan mi is a gond. Annyit mondtak, hogy a láncfeszítőnek annyi, azért zörög a motor, meg ugye volt az olajfogyasztás. Remélem a másik szervizben megnézik, aztán mondanak valamit. Talán megúszom egy gyűrűzéssel, de persze ki tudja... Mivel 10 napig ültek a kocsin, erős a gyanúm, hogy gőzük sincs pontosan mi a baj, csak ki akarnak cseréltetni
mindent. De ugye az ember egy idő után nekiáll összeesküvés elméleteket gyártani :D
Dugattyúcserés? Akkor bontották a motort? Vagy erre hogy jöttek rá? Na ez rejtély számomra És ha a láncfeszítő miatt zörög, akkor minek cserélni a láncot is? Hmm Érdekesen hangzik

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1557 Dátum: 2016.10.04 13:32:55 »
Dugattyúcserés? Akkor bontották a motort? Vagy erre hogy jöttek rá? Na ez rejtély számomra És ha a láncfeszítő miatt zörög, akkor minek cserélni a láncot is? Hmm Érdekesen hangzik

Hát...mit is mondjak. Ma elhoztam a kocsit, és megkérdeztem hogy pontosan mi is a gond. Nos...megnézték meghallgatták, mentek vele. És hát nem tudják pontosan de gyanítják hogy ezeket az alkatrészeket kellene cserélni. BELE SE NÉZTEK A MOTORBA, csak hasukra ütöttek és mondtak valamit. WTF??? Márkaszervíz?
10 napig ültek a kocsin és meghallgatták! Nem tudják mi rossz, de valami zörög. Most komolyan...ez egy márkaszerviz válasza???
Prius II 1.5 HSD 2008


Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1558 Dátum: 2016.10.04 18:30:18 »
Mitől lehet, hogy elég "érdekesen" jelzi az akku töltöttségi szintjét? Hosszú lejtmenet miatt teljesen feltöltődik, aztán megyek egy 1,5 km-es szakaszt normál városi tempóban, majd jön kb. ugyanennyi dugózás. A dugós szakasz elején kb. 85% a töltöttség. a dugó alatt le megy olyan 70-re, pedig végig elektromosan megyek és nem akar lejjebb fogyni. azután hirtelen leesik 25% köré. Utána bekapcsol az ICE és elég sokáig jár, de lassan töltődik csak. Ebben az is benne lehet, hogy kis szünettel megint jön egy sokáig tartó dugós szakasz. (Nem vonalban írom a szintet, mert nálunk máshogy jelzi ki.)

Ezt közel azonos útvonalon, közel azonos körülmények között két egymást követő nap eljátszotta. Észrevettem már az elmúlt időszakban egyszer-kétszer, hogy normál városi használatban is furcsán magasan áll az akku szint.

Mi lehet ez? Kezdjek el aggódni? Júniusban volt hibrid teszten, tehát szerencsére az akkura van garim.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1559 Dátum: 2016.10.04 22:11:06 »
Én azt tapasztaltam az enyémen (P2) és miért lenne más, mint a többi, hogy az akku töltöttségi szintje, és annak kijelzése között időelcsúszás van. A te esetedben a dugózás szívja le, de mire kijelzi, már túl vagy azon. Nekem ez rendszerint reggel játszódik el, amikor kigurulok Ev módban, majd az elektromotor rásegít a benzinesre, hogy az hidegen ne pörögjön, és már megy a töltés vissza mire kijelzi a két pálcikát.
Prius 2 - a mosolygós autó.