Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 879507 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1290 Dátum: 2016.06.26 16:52:30 »
Ez a solar szenzor a klímához kell, helyileg hol van? Nekem a belső tükör hátulján van valami, ami a menetirány felé néz. Ez lenne?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1291 Dátum: 2016.06.26 17:37:06 »
Ez a solar szenzor a klímához kell, helyileg hol van? Nekem a belső tükör hátulján van valami, ami a menetirány felé néz. Ez lenne?

Az nem klímáé, hanem a fényre sötétedő belső visszapillantóé. Ott méri az elölről beeső fényt, a másik meg hátrafelé néz a tükör alján. Ha nagy az eltérés a két szenzor által mért érték között, akkor sötétedik a tükör.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1292 Dátum: 2016.06.26 18:00:30 »
Az nem klímáé, hanem a fényre sötétedő belső visszapillantóé. Ott méri az elölről beeső fényt, a másik meg hátrafelé néz a tükör alján. Ha nagy az eltérés a két szenzor által mért érték között, akkor sötétedik a tükör.
Köszi! A tükör alján lévőt tudtam, de ezt az elsőt nem.

instantvictim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1293 Dátum: 2016.06.29 12:23:27 »
Üdv mindenkinek. A hátsó kipufogódob előtti kipufogó felfüggesztés tört le a 2010-es priusomban. CO-val hegeszthető az,az elektromos rendszer meghibásodása nélkül? Ha nem,milyen óvintézkedések szükségesek? Köszi a válaszotokat.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1294 Dátum: 2016.06.29 15:54:27 »
Üdv mindenkinek. A hátsó kipufogódob előtti kipufogó felfüggesztés tört le a 2010-es priusomban. CO-val hegeszthető az,az elektromos rendszer meghibásodása nélkül? Ha nem,milyen óvintézkedések szükségesek? Köszi a válaszotokat.
Kis akksi leakaszt, nagy akksiból kiszed a biztonsági dugó (nagy sárga) Le kell pattintani, utána fület kinyitni és dugót kihúzni. Visszafelé ugyanígy. Ha a vissza hajtás után nem pattintod vissza a rögzítőt, híbrid hibával indul el.

szabi0101

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1295 Dátum: 2016.06.30 20:58:07 »
Sziasztok! Ide is leírom, mert az index fórumon nem nagyon kaptam segítséget. Valakinél előfordult már olyan hiba, hogy a P2-es gyári rádiója nem fogja rendesen az adókat? Sokszor recseg, elveszti a vételt, pedig AF-re van állítva, néha át is hangolja magát. Valamint a hangolásnál csak pár adót talál meg. Class FM, Kossuth, bartók, kb ennyi. Antennát néztem, meghúztam, de nem javult semmit :( Ez a rádió ennyit tudna? Valami ötlet, hogy mit nézzek még meg?
Köszi előre is!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1296 Dátum: 2016.06.30 21:01:12 »
Lehet hogy kicsúszott az antenna kábel a fejegységből.

OliWARE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1297 Dátum: 2016.07.04 21:07:30 »
Üdv

Plusz érdekes, hogyha nem tele tankolok akkor nem mutatja utána, hogy hány km-re elég az üzemanyag. Ilyen van másnál is?

Köszönöm!

Ha csak keveset tankolsz bele, akkor nem mutatja, bizony, a leírásából jöttem rá én is.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1298 Dátum: 2016.07.05 13:02:59 »
Sziasztok!

A nyári idő kezdetével többet járok lehúzott ablakkal, és arra lettem figyelmes, hogy lassításkor hangos kattanást hallok a bal első kerék felől, majd gyorsításkor megint. Ez nem folyamatos zakatolás, hanem egy kattanás fékezéskor, egy kattanás induláskor/gyorsításkor. Prius 2006. 11. hó. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Ez hibát jelent? Vagy van ott valamilyen kapcsoló / relé? Vagy csak be kellene fújni valamit WD40-nel?
Másik észrevételem, hogy külterületről (ott végig tempomattal megyek) városba beérve, lámpánál megállva, hiába zöld az akksi, mégsem áll le a motor, esetleg csak egy perc múlva. Ez normális jelenség?

Köszönöm,
           Csacsa
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1299 Dátum: 2016.07.05 13:40:18 »
Sziasztok!

A nyári idő kezdetével többet járok lehúzott ablakkal, és arra lettem figyelmes, hogy lassításkor hangos kattanást hallok a bal első kerék felől, majd gyorsításkor megint. Ez nem folyamatos zakatolás, hanem egy kattanás fékezéskor, egy kattanás induláskor/gyorsításkor. Prius 2006. 11. hó. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Ez hibát jelent? Vagy van ott valamilyen kapcsoló / relé? Vagy csak be kellene fújni valamit WD40-nel?
Másik észrevételem, hogy külterületről (ott végig tempomattal megyek) városba beérve, lámpánál megállva, hiába zöld az akksi, mégsem áll le a motor, esetleg csak egy perc múlva. Ez normális jelenség?

Köszönöm,
           Csacsa
Ez a kattanás nekem is van, valószínűleg a féktárcsa szabad mozgása adja. Amikor tette fel nekem a szerelő kérdeztem, hogy van egy külön csavarhely még a tárcsán, de aztmondta nem fontos, hogy ott rögzítve legyen, hiszen a kerékanyák úgyis rászorítják eléggé. Ha leveszem a kereket a tárcsát tudom ide-oda kotyogtatni a tőcsavarokon és ugye fékezéskor előre kottyan, gyorsításkor meg hátra. Próbáld ki, hogy egzaktul a fékrelépéstől jön-e a hang. Nekem sima gázelvétel majd gázadás után nincs, csak ha előtte komolyan a fékre is lépek.

Akksi téma: néha nekem is csinál ilyet, de ha túl sűrűn csinálja az nem jó jel. Ha olyat is csinál, hogy 1-2km alatt zöldről lemegy lilába a töltöttség akkor kezdhetsz keresni bontott akksicellá(ka)t. Ez a full zöldön is járó motor még lehet folytószelep probléma is, de az is lehet, hogy csak hideg a motor és direkt járatja bemelegedésig.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1300 Dátum: 2016.07.05 13:54:10 »
Ez a kattanás nekem is van, valószínűleg a féktárcsa szabad mozgása adja. Amikor tette fel nekem a szerelő kérdeztem, hogy van egy külön csavarhely még a tárcsán, de aztmondta nem fontos, hogy ott rögzítve legyen, hiszen a kerékanyák úgyis rászorítják eléggé. Ha leveszem a kereket a tárcsát tudom ide-oda kotyogtatni a tőcsavarokon és ugye fékezéskor előre kottyan, gyorsításkor meg hátra. Próbáld ki, hogy egzaktul a fékrelépéstől jön-e a hang. Nekem sima gázelvétel majd gázadás után nincs, csak ha előtte komolyan a fékre is lépek.

Akksi téma: néha nekem is csinál ilyet, de ha túl sűrűn csinálja az nem jó jel. Ha olyat is csinál, hogy 1-2km alatt zöldről lemegy lilába a töltöttség akkor kezdhetsz keresni bontott akksicellá(ka)t. Ez a full zöldön is járó motor még lehet folytószelep probléma is, de az is lehet, hogy csak hideg a motor és direkt járatja bemelegedésig.

Akkor csinálja, ha fékre lépek és fékezés utáni gyorsításkor. Gázelvétel esetén és utána gyorsításkor nincs kattanás.
A full zöldön járás teljesen eseti dolog (ötből egyszer mondjuk), az akksi pedig jó állapotban van szerintem, többet bír, mint 1-2 km. És nem is hideg ilyenkor, mert külterületről érek be, tehát meleg a motor. Van hibrid garanciám az autóra (augusztusban jár le), majd beviszem a Toyotába.
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1301 Dátum: 2016.07.05 16:19:34 »
A full zöldön járás teljesen eseti dolog (ötből egyszer mondjuk), az akksi pedig jó állapotban van szerintem, többet bír, mint 1-2 km. És nem is hideg ilyenkor, mert külterületről érek be, tehát meleg a motor. Van hibrid garanciám az autóra (augusztusban jár le), majd beviszem a Toyotába.

Nekem ugyanezt csinálja. Érdekes, hogy EV-be tenni engedi, és akkor le is áll a benzinmotor, de az EV kikapcsolására újraindul rögtön. Akkor hagyja ezt abba, ha kb. 5-10 mp-ig folyamatosan állok. Ilyenkor elindulás után sem járatja már "feleslegesen" a benzinmotort. Ja és nekem 7,5 éve csinálja ezt néha, már megszoktam. :)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1302 Dátum: 2016.07.05 16:19:36 »
Megállás után 5-10 másodperccel le kell állnia a motornak. Kivéve, ha fűtésre van állítva a befújás, de ilyenkor nyáron gondolom, nincs.

Érdemes lenne megpucolni a fojtószelepet.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1303 Dátum: 2016.07.05 17:44:46 »
Ha olyat is csinál, hogy 1-2km alatt zöldről lemegy lilába a töltöttség akkor kezdhetsz keresni bontott akksicellá(ka)t.
Keresni éppen lehet, de ettől még lehet ráérősen. P4 ig a gyár sem ad többet egyik Toyota HSD-nek sem 2km es hatótávnál, ami az MG2 terhelésének függvényében nyilvánvalóan változtatható.
Egy cella hiba megállapításához ennél komolyabb diagnosztikára van szükség.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1304 Dátum: 2016.07.05 18:50:06 »
Sziasztok!

A nyári idő kezdetével többet járok lehúzott ablakkal, és arra lettem figyelmes, hogy lassításkor hangos kattanást hallok a bal első kerék felől, majd gyorsításkor megint. Ez nem folyamatos zakatolás, hanem egy kattanás fékezéskor, egy kattanás induláskor/gyorsításkor. Prius 2006. 11. hó. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Ez hibát jelent? Vagy van ott valamilyen kapcsoló / relé? Vagy csak be kellene fújni valamit WD40-nel?
Másik észrevételem, hogy külterületről (ott végig tempomattal megyek) városba beérve, lámpánál megállva, hiába zöld az akksi, mégsem áll le a motor, esetleg csak egy perc múlva. Ez normális jelenség?

Köszönöm,
           Csacsa

Én a helyedben sürgősen egy kerék-/nyomatékkluccsal ellenőrizném a kerékanyák meghúzását!! :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.