Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680913 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5355 Dátum: 2010.12.06 20:29:51 »
Üdv!

Ott tartok, hogy megtaláltam őket :clap:. Tényleg hátul vannak a sarokban, oldalt. Kissé nagyobbak, mint amire gondoltam. Elég érdekesen oldották meg, kis különálló gumifityegők vannak ráhajtva kívülről. Ha jut rá időm, nekiugrok. Előbb még kell szerezni valami műanyag pöcköket a kárpithoz. Egyelőre még száraz...

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5356 Dátum: 2010.12.07 21:11:12 »
Nekem is van pozitív közlendőm. Az akksi sarukat megtisztítottam. Most még rézzsírt használtam a kenésre, de tavasszal vazelinre cserélem mert többen is mondták, hogy az a legjobb (Trotter).
Jelentem, megjavult  a riasztóm, valamint megtáltosodott a Carina. Elősször nehezen indult, de helyre jött és megdöbbentően jól megy. Most nekem tökkkéletes. Még a fogyasztására leszek kíváncsi.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.07 21:12:59 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5357 Dátum: 2010.12.07 22:29:07 »
Üdv!
A hűtőfolyadékom szintje nem nagyon látszott a hűtőben. Leengedtem a hűtőből és a motorból is a régit, tettem újat alusat bele. Viszont nem öblítettem át és a színe kissé hasonlít a régire, vagyis az új rózsaszínes színűről inkább zöldes lett. Az újból belement kb. 5 liter. Van fűtés, keringetés is. Szerintetek ez gond, hogy most ez van benne?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5358 Dátum: 2010.12.08 07:48:21 »
Szerintem jo lett volna kimosni a rendszert elotte. Elvileg nem szinezodhet el az uj folyadek, csak ha viszonylag sok maradt a regibol a rendszerben. En meg ilyet nem tapasztaltam.

En hasznalnam igy 1 szezont, aztan jovore megint adnek neki egy uj folyadekot. Ekkorra mar eleg jol kimegy mar a zoldes cucc. Igazabol egy teljes leengedes, atmosas es feltoltes lenne a legjobb. Azonban az sok penz es ido...

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5359 Dátum: 2010.12.08 09:01:34 »
SZiasztok,

jelentem féltékeny a kicsike... :-(
Ilyen még nem volt - elromlott, és nagyon bosszant :-(

A központi zár szart be, ami csak azért baj, mert állandóan kinyitja a kocsit.
A riasztót kizártam, tuti a kocsival van valami. Ha bezárom kulccsal, rögtön visszanyit. A belső gombbal az egyik irányba nem történik semmi, a másik irányban nyit - de hát már nyitva van... Néha álló helyzetben (lekapcsolt gyújtás, stb) is "kattog" a zár, mindig rányit (hiába van már rég nyitva). Menet közben is...

Gyors megoldásként kivettem a biztositékát, de így az ablak sem megy.

Mit érdemes megnézni? Hol találom a modulját?

Köszönöm!

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5360 Dátum: 2010.12.08 19:51:43 »
Szerintetek átvertek? Ma vettem egy termosztátot. Az tűnt fel hogy jóval nagyobb a doboz, a rajz ábrázol még egy tömítést és a gumiperem elég gagyinak látszik.
-A neten látható kép 1.
-Amit én vettem 2.
-A doboz 3.
Nem volt drága kétezerötszáz valamennyi, De lehet kapni már kétezerért isa neten.

[a csatolmányt egy admin törölte]
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5361 Dátum: 2010.12.08 20:13:55 »
Szerintem jo lett volna kimosni a rendszert elotte. Elvileg nem szinezodhet el az uj folyadek, csak ha viszonylag sok maradt a regibol a rendszerben. En meg ilyet nem tapasztaltam.

En hasznalnam igy 1 szezont, aztan jovore megint adnek neki egy uj folyadekot. Ekkorra mar eleg jol kimegy mar a zoldes cucc. Igazabol egy teljes leengedes, atmosas es feltoltes lenne a legjobb. Azonban az sok penz es ido...

Üdv!
Köszi! A Haynes javítási szerint ami marad benne, az nem számottevő, ahogy én számolom, olyan 1,5 l. Valószínű az öblítés elmaradása miatt van az, hogy más színű lett a folyadék. Szerintem is jó ötlet, hogy pár hónapig menjen ezzel, aztán lecserélni. Azt hiszem, ezt fogom tenni, remélem jó lesz, és kiöblíti a koszt.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5362 Dátum: 2010.12.09 18:01:06 »
A kettővel korobbi hozzászólásomban rosszul tettem fel a kérdést. A Carina termosztátjához tartozik -e a doboz tetején látható tömítés, vagy elég a 2. képen látható alaktrész a gumiperemmel? Menjek -e reklámálni az ületbe?
A következő is Toyota lesz.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5363 Dátum: 2010.12.09 19:02:42 »
A kettővel korobbi hozzászólásomban rosszul tettem fel a kérdést. A Carina termosztátjához tartozik -e a doboz tetején látható tömítés, vagy elég a 2. képen látható alaktrész a gumiperemmel? Menjek -e reklámálni az ületbe?

a pénztártól való távozás után?? Sztem felesleges...
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5364 Dátum: 2010.12.09 19:12:16 »
A kettővel korobbi hozzászólásomban rosszul tettem fel a kérdést. A Carina termosztátjához tartozik -e a doboz tetején látható tömítés, vagy elég a 2. képen látható alaktrész a gumiperemmel? Menjek -e reklámálni az ületbe?

a pénztártól való távozás után?? Sztem felesleges...
Szerintem nem felesleges. 110/196  :lol:
Szóval, kell vagy nem?
A következő is Toyota lesz.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5365 Dátum: 2010.12.09 20:57:53 »
Sziasztok! van egy Carinám (új, nekem új  :)) Pársodik az összes ablak. A hátsó annyira, hogy már le sem viszi a fűtőszál.
ventillátor indításkor olyan szagot ont mint amikor kikapcsolom a klímát. az e jellegzetes fura szag.
A szőnyegek nem vizesek, fagyálló szag nincs belül.
a levegő gyengén jön, erre már javasolták, h vegyem ki a pollenszűrőt. Azt me végre megtaláltam. (mire leszedtem az autót róla. :))
A középső konzol levegőrácsán csak akkor jön meleg, ha oda van állítva a levegő. Ha lábra, vagy ablakra, akkor hideg jön. és nem is zár el rendesen.
Osszátok meg tudásotok velem, köszi!
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5366 Dátum: 2010.12.09 20:59:19 »
Az ablakok párásodnak, nem párosodnak.
(Ha valaki rosszul gondolta volna mit is akartam írni. :D)
Prius 2 - a mosolygós autó.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5367 Dátum: 2010.12.09 21:32:47 »
Sziasztok! van egy Carinám (új, nekem új  :)) Pársodik az összes ablak. A hátsó annyira, hogy már le sem viszi a fűtőszál.
ventillátor indításkor olyan szagot ont mint amikor kikapcsolom a klímát. az e jellegzetes fura szag.
A szőnyegek nem vizesek, fagyálló szag nincs belül.
a levegő gyengén jön, erre már javasolták, h vegyem ki a pollenszűrőt. Azt me végre megtaláltam. (mire leszedtem az autót róla. :))
A középső konzol levegőrácsán csak akkor jön meleg, ha oda van állítva a levegő. Ha lábra, vagy ablakra, akkor hideg jön. és nem is zár el rendesen.
Osszátok meg tudásotok velem, köszi!
Ezek már többször voltak témák. Ha nekem párásodik leengedem az ablakot egy kicsit, vagy a szellőztetést "külsőre" kapcsolom (fölső kar jobbra). A pára lehet hogy belőlled jön. A középső konzol szellőzőjét hátulról betömtem télre szivaccsal. Nem kell hogy a hideg a képembe jöjjön. Tisztítsd ki a pollenszűrőt és a ventilátort! A szűrőt ne vedd ki, mert tele megy a szeméttel a két radiátor! Kicsit olvass vissza a fórumon! Sok mindent találsz.
A következő is Toyota lesz.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5368 Dátum: 2010.12.10 19:07:05 »
Köszi Zsolt68 a tanácsokat. Persze keresgéltem és találtam is. Úgyhogy mostanra a jó hír
(mármint nekem mindenképpen), hogy sebtiben egy pollenszűrő csere (munkadíjjal 5000)
meg gombátlanító spray (1500). A szűrő úgy el volt dugulva, hog gyakorlatilag nem ment át rajt levegő.
Hiába kapcsoltam külső levegőre. most úgy tűnik jó, ma este már nem volt párás, bár az idő is jobb volt.
Nálunk tegnap esett a hó rendesen.

Viszont a középső konzol hideg levegője még talány.
Úgy tűnik, ha a légterelő nem oda van állítva, akkor kívülről jön be úgy levegő, hogy megkerüli a fűtőradiátort.
Mintha olvastam volna, hogy az angol carinának már nincs fűtéscsapja. Gondolom úgy szabályozza a fűtést, hogy kikerüli, vagy nem a radiátor.
Namármost ha melegre állítom nem volna szabad kikerülje semennyire.
A corollámban (meg úgy tudom a suzukikban is) ha nincs teljesen melegre állítva, akkor az ún. "hidegf ej" effektus van azaz felül hideg jön, lábra meleg.
De a carinába teljesen ráhúztam a meleget, tehát nem volna szabad egy lehelletnek sem megkerülni.

Nem lehet hogy a lemellák jobb zárása érdekében tettek rá valami tömítő szivacsot a lamelle élére és az az idők során lerohadt?
Így átengedi a hideglevegőt. Tudom többen panaszkodtak, hogy a carinába nem lehet meggyulladni.
A corollában meg lehet főni. De pont a corollámból a minap jött ki a szellőző rácson valami porladó szivacs féle. Ezért a feltevésem.
Tudni kellene, aki szedett már szét ilyet, hogy mit látott a terelőlemeznél. Illetve az újkori carina csinálta-e ezt.

Régi carinások nyilatkozzatok!! :yes:
Prius 2 - a mosolygós autó.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5369 Dátum: 2010.12.10 20:32:22 »
Nincs mit. Egészségedre!
Mondottam volt, hogy a középső szellőzőn nekem is hideg jön. Nem érdekel miért, de zavar, ezért hátulról betömtem szivaccsal a téli időszakra. Ilyen idős autókon már porlad a szivacs tömítés, nem zárnak. Próbáld leszedni a középkonzolt és hátulról egy filcet ráragasztani. A lapátokat szerintem nem lehet kiszedni. a belső szerkezetéhez nem tudok hozzászólni. Félek, más sem. Légy férfi!  :D Kapd szét és írd le mit láttál!
A következő is Toyota lesz.