Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680612 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3780 Dátum: 2008.11.29 12:50:36 »
Sziasztok, tegnap jártam Supratrendnél, megtörtént a motorolaj & szűrő, váltóolaj és fék/kuplung folyadék csere, valamint cseréltek pollenszűrőt is.
Át is nézettem a kocsit, azaz a fékeket/futőművet. Sajnos kiderült pár dolog amire költenem kell. Hátsó stabilizátor kar+stabgumi, belső összekötő rúd (ez elöl) is cserés.
A gyári árak eléggé ledöbbentettek, így megpróbálok alternatív forrásokat keresni :) Ebayen találtam cuccokat Carinához, viszont nem vagyok 100%-ig biztos a dolgokban,
hogy azok e amit keresek :) Ezért szökségem lenne a segítségetekre :)

Ez ugye belső összekötő rúd?
Ez meg hátsó stab.kar?

Továbbá hamarosan vennem kell féktárcsa+betétet. Ez vszínű Autotékából veszem Brembot ahogy Taby mester is tette :)


De miért ebayen nézelődsz :eek: ? Nem valami ritka típus a Carina, hogy ilyesfajta normál, "kopó" alkatrészt is külföldön kelljen vadászni hozzá  :) ... Egy rakás beszerzési forrás van itthon is. Pl. a nagy láncok (Bárdi, Láng, Unix - mindegyiknek van webáruháza is) - de a kluboldalon fellelhető boltoknál is érdemes érdeklődni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3781 Dátum: 2008.11.29 18:00:09 »
De miért ebayen nézelődsz :eek: ? Nem valami ritka típus a Carina, hogy ilyesfajta normál, "kopó" alkatrészt is külföldön kelljen vadászni hozzá  :) ... Egy rakás beszerzési forrás van itthon is. Pl. a nagy láncok (Bárdi, Láng, Unix - mindegyiknek van webáruháza is) - de a kluboldalon fellelhető boltoknál is érdemes érdeklődni.
Mostanában ott veszek mindent ezért jött az ötlet hogy megnézzem ott:)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3782 Dátum: 2008.11.29 22:27:58 »
De miért ebayen nézelődsz :eek: ?
Mostanában ott veszek mindent ezért jött az ötlet hogy megnézzem ott:)
Ferke, lőhetnél nekem is az E-bay-ről egy jobb első ABS jeladót. Még a Denso által gyártottat. No persze, olcsóért...
Na jó, tudom; álmodik a nyomor.
De most komolyan, melyik orszgábeli e-bay-ről szoktál csemegézni?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3783 Dátum: 2008.11.29 22:36:28 »
Már egy ideje kifújt valahol a kipufogó rendszer a Carina-n. No, nem nagyon, de azért egy nagyobb gázfröccsnél kívülről lehetett hallani.
Ma belebotlottam egy kipufogó javító műhelyecskébe; bár szombat volt, pont ott volt az ember.
Kiderült, hogy a katalizátor és a középső dob közötti részen, az egyik összefogatásnál (hogy hívják ezt a részt? tudjátok, 2 csavarral oldható; elvileg ilyenmódon szétszedhető)
fúj ki. Az ember kivágta azt a részt (mivel már el voltak teljesen rohadva a csavarok), betett helyette egy másik darabot; ugyanúgy; csavarral oldható.
Lényeg, hogy most már nem fúj ki. 7600Ft-ot fizettem ezért a műveletért. Ez normál ár ezért a melóért?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3784 Dátum: 2008.11.30 13:13:56 »
Ferke, lőhetnél nekem is az E-bay-ről egy jobb első ABS jeladót. Még a Denso által gyártottat. No persze, olcsóért...
Na jó, tudom; álmodik a nyomor.
De most komolyan, melyik orszgábeli e-bay-ről szoktál csemegézni?
ebay.com-ra szoktam belépni, főleg Hongkongból és Kínából rendelek.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3785 Dátum: 2008.11.30 17:14:05 »
Most nem azért, de a Lemfölderből, ami azért nem rossz 7.000.- HUF alatti a bruttóár és ebből tudok lyan 30-40%-ot faragni...

Itt nézegess....


Mester Nem akarnál az Avémhoz egy jobb hátsó lámpát szerezni hasonló konstrukcióba? :D
Sajna nincsen hátsó lámpa.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3786 Dátum: 2008.12.01 13:54:27 »
Trotter:
megvárom még az autotéka árajánlatát, aztán ha sokpízt kérnek akkor felveszem veled a kapcsolatot :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.01 13:57:37 írta ferke »
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

veferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3787 Dátum: 2008.12.02 16:01:04 »
De miért ebayen nézelődsz :eek: ?
Mostanában ott veszek mindent ezért jött az ötlet hogy megnézzem ott:)
Ferke, lőhetnél nekem is az E-bay-ről egy jobb első ABS jeladót. Még a Denso által gyártottat. No persze, olcsóért...
Na jó, tudom; álmodik a nyomor.
De most komolyan, melyik orszgábeli e-bay-ről szoktál csemegézni?
Helló Blazio

Mivel legutóbb kénytelen voltam javíttatni a faterom a carináját mert egy kisebb balesetben sérült többek között az ABS szenzor is , és szerencsétlenül 2 jobbos (azt hiszem) szenzort sikerült rendelnem a pár helyett így, ha minden igaz még van egy ilyen denso szenzorom elfekvőben. Ha érdekel mond meg mennyit adnál érte és előkeresem.
1993 Toyota Corolla 1.3 XLi 16V Liftback

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3788 Dátum: 2008.12.03 11:28:44 »
Helló Blazio

Mivel legutóbb kénytelen voltam javíttatni a faterom a carináját mert egy kisebb balesetben sérült többek között az ABS szenzor is , és szerencsétlenül 2 jobbos (azt hiszem) szenzort sikerült rendelnem a pár helyett így, ha minden igaz még van egy ilyen denso szenzorom elfekvőben. Ha érdekel mond meg mennyit adnál érte és előkeresem.
Szia Feri, e-mail ment....
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3789 Dátum: 2008.12.03 14:26:20 »
A héten elkezdett mutálni a kislány hangja. Pontosabban a pufó flexicsöve megadta magát, végülis az a kb 5év amig a drótfonatos cucc bentvolt, egész jó időtartamnak nevezhető nemde? most kapott egy új drótfonatot, legközelebb kell majd cserélnem a szerelhető csődarabos módival. Viszont az utóbbi időben észrevettem, mikor elkezdett már kicsit kifujni, hogy a motor nem veszi olyan gyors reagálással a fordulatot, illetve kevésbé nyomatékos mint volt. Na most ez a kérdéskör rövidre lett zárva azáltal, hogy a flexicső újra gáztömörré (már amennyire szükséges, csak egy helyen jön a kipuffgáz, a végén :D) tette a kipuffrendszert. Innentől kezdve a gázreakció újra olyan mint régen alapjáraton a legkisebb gázfröccsre egyből ugrik a fordulatszámmérő. És 2 ezres fordulattól van újból akkora nyomaték, amekkorát megszoktam  :flowers: Ma pedig megfürdettem a kislányt, csili vili :) tegnap, vagy ma reggel egy csúnya nagy madár elhelyezett rá egy hatalmas flekket, valahogy nem bírtam a látványát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3790 Dátum: 2008.12.03 17:50:36 »
A héten elkezdett mutálni a kislány hangja. Pontosabban a pufó flexicsöve megadta magát, végülis az a kb 5év amig a drótfonatos cucc bentvolt, egész jó időtartamnak nevezhető nemde? most kapott egy új drótfonatot, legközelebb kell majd cserélnem a szerelhető csődarabos módival. Viszont az utóbbi időben észrevettem, mikor elkezdett már kicsit kifujni, hogy a motor nem veszi olyan gyors reagálással a fordulatot, illetve kevésbé nyomatékos mint volt. Na most ez a kérdéskör rövidre lett zárva azáltal, hogy a flexicső újra gáztömörré (már amennyire szükséges, csak egy helyen jön a kipuffgáz, a végén :D) tette a kipuffrendszert. Innentől kezdve a gázreakció újra olyan mint régen alapjáraton a legkisebb gázfröccsre egyből ugrik a fordulatszámmérő. És 2 ezres fordulattól van újból akkora nyomaték, amekkorát megszoktam  :flowers: Ma pedig megfürdettem a kislányt, csili vili :) tegnap, vagy ma reggel egy csúnya nagy madár elhelyezett rá egy hatalmas flekket, valahogy nem bírtam a látványát.

Azt én is észrevettem, hogy a Camry is érzékeny a kipufogó-hibára. Legyengül, ha valahol léket kap a rendszer. Minél közelebb van a lék a motorhoz, annál inkább. Amikor a flexicsövem legutóbb bekrepált, utána talán ha a lovak 80 %-a maradt szolgálatban. Nem beszélve a "B-17-es felszállás közben" típusú audio-effektről  :ph34r: :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3791 Dátum: 2008.12.03 18:16:54 »

Azt én is észrevettem, hogy a Camry is érzékeny a kipufogó-hibára. Legyengül, ha valahol léket kap a rendszer. Minél közelebb van a lék a motorhoz, annál inkább. Amikor a flexicsövem legutóbb bekrepált, utána talán ha a lovak 80 %-a maradt szolgálatban. Nem beszélve a "B-17-es felszállás közben" típusú audio-effektről  :ph34r: :cool2:

amiota nalam van a japancsaj, azota en is hallok ilyen ciripeles jellegu hangot. azt gondoltam hogy ekszij vagy gorgo de a szerelo is megnezte es azt mondta hogy ez nem ekszij hanem a motor kipuf. oldali tomiteset kell kicserelni mert ott kifuj. gondoltam oke, jovo nyaron zoldkartyanal kicserelem.  ezekszerint okozhat ez is teljesitmeny csokkenest?
Lehettem volna halasz ...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3792 Dátum: 2008.12.03 18:33:28 »
Nem beszélve a "B-17-es felszállás közben" típusú audio-effektről  :ph34r: :cool2:
Azért én ettől vájtfülűbb vagyok minthogy hagyjam hogy a kislány ilyen csúnya rekedtes hangon ketyegjen, észrevettem azt is hogy újra hallani egy magasfrekvenciás hangot az autó hátuljánál mikor ketyeg alapjáraton, na most nem arra kell gondolni, hogy valami fülsértő vonyítás, hanem egy kis szolíd egyenletes hang (na jómegaszondtam) :cool2:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3793 Dátum: 2008.12.03 18:39:10 »

Azt én is észrevettem, hogy a Camry is érzékeny a kipufogó-hibára. Legyengül, ha valahol léket kap a rendszer. Minél közelebb van a lék a motorhoz, annál inkább. Amikor a flexicsövem legutóbb bekrepált, utána talán ha a lovak 80 %-a maradt szolgálatban. Nem beszélve a "B-17-es felszállás közben" típusú audio-effektről  :ph34r: :cool2:

amiota nalam van a japancsaj, azota en is hallok ilyen ciripeles jellegu hangot. azt gondoltam hogy ekszij vagy gorgo de a szerelo is megnezte es azt mondta hogy ez nem ekszij hanem a motor kipuf. oldali tomiteset kell kicserelni mert ott kifuj. gondoltam oke, jovo nyaron zoldkartyanal kicserelem.  ezekszerint okozhat ez is teljesitmeny csokkenest?
Szerintem flexicsőhangod leszen, véletlenül 2500-2700as fordulat tartományban nem erősödik ez a zaj? Vagy mondjuk 100km/h környékén? Mer akkor flexicsőcsere.
Egyébként a B.C. Mester állítása szerint az én kislányomnak a kipufogó az egyik olyan pontya (tükör talán), amely miatt a sok ló benne lehet, mert pl a leömlők is mind egyforma hosszúságúak és 2-4,1-3 hengerek csövei futnak először össze, majd csak ezután fut össze a két gázáram. A ráncfelvarrás után már nem foglalkoztak ennyire ezzel a témakörrel, az angol gyárakba.
Szóval embörök nebáncsuk a kipufogó rendszert, a gondos japán tervezőgárda nemhiába matekolt elég sok időt az autó tervezésén.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3794 Dátum: 2008.12.03 19:09:37 »

Azt én is észrevettem, hogy a Camry is érzékeny a kipufogó-hibára. Legyengül, ha valahol léket kap a rendszer. Minél közelebb van a lék a motorhoz, annál inkább. Amikor a flexicsövem legutóbb bekrepált, utána talán ha a lovak 80 %-a maradt szolgálatban. Nem beszélve a "B-17-es felszállás közben" típusú audio-effektről  :ph34r: :cool2:

amiota nalam van a japancsaj, azota en is hallok ilyen ciripeles jellegu hangot. azt gondoltam hogy ekszij vagy gorgo de a szerelo is megnezte es azt mondta hogy ez nem ekszij hanem a motor kipuf. oldali tomiteset kell kicserelni mert ott kifuj. gondoltam oke, jovo nyaron zoldkartyanal kicserelem.  ezekszerint okozhat ez is teljesitmeny csokkenest?
Szerintem flexicsőhangod leszen, véletlenül 2500-2700as fordulat tartományban nem erősödik ez a zaj? Vagy mondjuk 100km/h környékén? Mer akkor flexicsőcsere.
Egyébként a B.C. Mester állítása szerint az én kislányomnak a kipufogó az egyik olyan pontya (tükör talán), amely miatt a sok ló benne lehet, mert pl a leömlők is mind egyforma hosszúságúak és 2-4,1-3 hengerek csövei futnak először össze, majd csak ezután fut össze a két gázáram. A ráncfelvarrás után már nem foglalkoztak ennyire ezzel a témakörrel, az angol gyárakba.
Szóval embörök nebáncsuk a kipufogó rendszert, a gondos japán tervezőgárda nemhiába matekolt elég sok időt az autó tervezésén.

naszalugyvanezhogy, beinditom a motort es alapjaraton hallatszik ez a hang. ahogy folyamatosan melegszik a motor, szepen elhalkul. gondolom a lambdaszonda eleri a 300 fokot, mukodni kezd es szegenyebb lesz a keverek. menetkozben mar nemigazan hallani csak nagyon picit. 2500-2700-as fordulat kornyeken nalam hallatszik vmi rezonacio a motor felol de ahogy olvastam sok carinaval elofordul es ez nem kotheto a ciripeles szeru hanghoz mivel az teljesen mas jellegu. egyebkent ennel a fordulatnal mar nem hallatszik a ciripeles.
Lehettem volna halasz ...