Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680895 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3705 Dátum: 2008.10.08 19:15:25 »
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy motorgenerálon (hengerfejezés, gyűrűzés, dugattyúzás) átesett kocsiban mennyi km után kell olajatcserélni?  Mondjuk 5 ezer km? Előre is köszi

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3706 Dátum: 2008.10.09 08:33:56 »

az jo mert nekem is japan szedanom van ('95-os).
na hogy is van ez a feltepes?  8]   az uloresz es a hattamla koze nyulsz be es ott "teped" fel?  8]]] most nemtudom kiprobalni mert a cegnel tarolom a kocsit. 8]

Elöl jobb és bal oldalon a van egy egy bepattanó műanyag hüvely.Kézzel is kitapintható. :D
Na ha az ülés elejét egy kis extra erővel megemeled akkor szépen kijön az ülés.

Mivel nekem is sedanom volt így elmondom neked hogy az ülés alat egy egyenletlen felületet fogol kapni és még ügyelni kell a benzinpumpa kábelére is,így gondolkozz a szállításba. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3707 Dátum: 2008.10.09 09:17:24 »
kavarc es Proofy, koszi szepen. szerencsere a cucc befert a csomagtartoba, de kiprobaltam ezt a "feltepest"  8] ... asszem rafer egy alapos takaritas.   8]]]]

nautilus85, itt egy link olajcserere:  http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/060420f/
Lehettem volna halasz ...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3708 Dátum: 2008.10.09 10:02:10 »
kavarc es Proofy, koszi szepen. szerencsere a cucc befert a csomagtartoba, de kiprobaltam ezt a "feltepest"  8] ... asszem rafer egy alapos takaritas.   8]]]]

nautilus85, itt egy link olajcserere:  http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/060420f/

Én is onnan szedem össze a rengeteg aprót mindíg az új kocsiknál. :D
Na meg tele van kosszal az ülés alatt. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3709 Dátum: 2008.10.09 20:44:32 »


nautilus85, itt egy link olajcserere:  http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/060420f/

Tomahawk, köszi szépen!

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3710 Dátum: 2008.10.14 11:03:17 »
Kedves b.c.
Szia,

Nekem 1.6-os Ave-m van (nem vvti) és ugyanaz a csörgést hallani mint at általad leírt eset. Szeretném tudni, hogy sikerült-e megtalálni a hiba okát, vagy sem. Nálam is 2000 ford-nál eltűnik alatta viszont motorterheléstől függően hallatszik. Én úgy gondolom, hogy az ékszíjfeszítő szíjtárcsa haldoklik, ha kézzel meg próbálom mozgatni, akkor érezni, hogy lötyög egy kicsit és hasonló csak sokkal halkabb csörgést hallani. Véleményem szerint a motor rezgése miatt csörög és 2000-es fordszám fölött kisimul a motor járása, nem rázkódik és ezért nem hallani.
Neked mi a véleményed?
Köszönettel
kisEmber

Jelige: "merre csörög a dió"  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3711 Dátum: 2008.10.22 22:15:15 »
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy motorgenerálon (hengerfejezés, gyűrűzés, dugattyúzás) átesett kocsiban mennyi km után kell olajatcserélni?  Mondjuk 5 ezer km? Előre is köszi

Hát én első alkalommal még hamarabb kicserélném, mondjuk 2000 km után. Utána viszont már tartanám a rendes, szokásos csereperiódust.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3712 Dátum: 2008.10.23 11:40:38 »
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy motorgenerálon (hengerfejezés, gyűrűzés, dugattyúzás) átesett kocsiban mennyi km után kell olajatcserélni?  Mondjuk 5 ezer km? Előre is köszi

Hát én első alkalommal még hamarabb kicserélném, mondjuk 2000 km után. Utána viszont már tartanám a rendes, szokásos csereperiódust.

Jó lesz az 1000 km-nél is.... :excl: :excl: :excl:  Az első periódban minél kevesebb menjen a motor a fémdarabokkal.... :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3713 Dátum: 2008.10.24 18:29:50 »
Sziasztok, van egy Toyota Carina E-m, aminek a bal hátsó ajtón lévő kilincse nem működik. Valószinüleg el van törve benne valami. Egyébként nyilik központi zárral meg a belsö kilincsel is. Megpróbáltam szétszedni, kicsavartam az ajtó oldalán lévő 3 csavart, amire a zár mozogni kezdett, de még nem tudtam hozzáférni. Gyanitom, hogy ehhez a kárpitot is le kell kapnom az ajtóról, de mivel nem vagyok biztos benne, meg nem tudom pontosan hogyan kell anélkül, hogy eltörjek rajta valamit, nem akartam nekiállni. Le tudná irni valaki, hogy hogyan tudnék a kilincs mechanikájához hozzáférni? Ha a kárpitot kell leszedni, azt hogyan tudnám roncsolásmentesen? Üdv és köszönöm!

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3714 Dátum: 2008.10.26 21:22:56 »
Hello,

Mostanában ha gyorsítok, olyan hang jön a motortérbôl, mintha a turbófeltöltô "sivítana". Mi lehet az? Régebben nem hallottam ilyet...
(vagy valaki feltörte az éj leple alatt és betett egy turbót???)

á
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3715 Dátum: 2008.10.26 21:25:36 »
Jobban is megy a kocsi?
 ::)

Látatlanban (hallatlanban), nehéz bármit mondani. Lehet vízpumpa, generátor, csúszó ékszíj, stb...
Hidegen-melegen egyaránt csinálja?

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3716 Dátum: 2008.10.27 09:47:17 »
Jobban is megy a kocsi?
 ::)

Látatlanban (hallatlanban), nehéz bármit mondani. Lehet vízpumpa, generátor, csúszó ékszíj, stb...
Hidegen-melegen egyaránt csinálja?

Sokkal jobban megy!!! :D

Jó hogy csak olcsó hibaforrásokat soroltál... ::) Igen, hidegen is melegen is csinálja.... Generátor nyár elején lett cserélve, igaz bontottra, de pár hete lettem csak rá figyelmes, valszeg ha kinyitom a motorházat, be tudom majd tájolni jobban. Mostanság mindig rohanok sajna, majd kifigyelem... a fô égtájakat mostmár tudom,

köszi

á
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3717 Dátum: 2008.10.27 16:54:03 »
Hello,

Mostanában ha gyorsítok, olyan hang jön a motortérbôl, mintha a turbófeltöltô "sivítana". Mi lehet az? Régebben nem hallottam ilyet...
(vagy valaki feltörte az éj leple alatt és betett egy turbót???)

á

Valszeg vmelyik szíj, de látatlanban ennél pontosabban nehéz megmondani. Próbálj fülelni nyitott motorháztető mellett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3718 Dátum: 2008.10.27 16:56:45 »
Sziasztok, van egy Toyota Carina E-m, aminek a bal hátsó ajtón lévő kilincse nem működik. Valószinüleg el van törve benne valami. Egyébként nyilik központi zárral meg a belsö kilincsel is. Megpróbáltam szétszedni, kicsavartam az ajtó oldalán lévő 3 csavart, amire a zár mozogni kezdett, de még nem tudtam hozzáférni. Gyanitom, hogy ehhez a kárpitot is le kell kapnom az ajtóról, de mivel nem vagyok biztos benne, meg nem tudom pontosan hogyan kell anélkül, hogy eltörjek rajta valamit, nem akartam nekiállni. Le tudná irni valaki, hogy hogyan tudnék a kilincs mechanikájához hozzáférni? Ha a kárpitot kell leszedni, azt hogyan tudnám roncsolásmentesen? Üdv és köszönöm!

A kárpitot tutira le kell venni hozzá. Azt részben csavarok, részben patentok tartják. De hogy pontosan hogyan kell leszedni, azt sajnos nem tudom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3719 Dátum: 2008.10.29 14:27:30 »
Sziasztok!
Múlt héten voltam az autó futóművét megnézetni, mert rossz úton igencsak kopogott. Szilentekre gyanakodtam de mind OK, viszont a kormányműnél találtak egy kis kotyogást ami okozhatja a kopogó hangot. Mivel új alkatrészként igen borsos áron vesztegetik, bontottként valszeg ugyanolyan sz@rt kapnék, az esetleges felújítása mellett gondolkozom.Tudtok-e róla, hogy a típushoz létezik felújítókészlet, és ha igen, mennyiért?
'93 Carina Xli 1.6