Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680732 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3540 Dátum: 2008.07.22 22:59:43 »
Köszi a tippet,eddig még minden szerelő feladta,esetleg abban tudnál még segíteni hogy egy kapcsolási rajzot küldenél

[a csatolmányt egy admin törölte]

Zoli710

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3541 Dátum: 2008.07.22 23:05:47 »
Köszi a tippet,eddig még minden szerelő feladta,esetleg abban tudnál még segíteni hogy egy kapcsolási rajzot küldenél



Köszönöm
Remélem segíteni fog.
Zoli

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3542 Dátum: 2008.07.23 08:01:30 »
Köszi a tippet,eddig még minden szerelő feladta,esetleg abban tudnál még segíteni hogy egy kapcsolási rajzot küldenél
UUU mester, neked ilyen kapcsolási rajzod carina-hoz.

Nagy kérés, de nem lehetne ezt kompletten megkapni. Jó, jó ami a HAynes könyvben van, de vannak eltérések néhány helyen.

zolika0128

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3543 Dátum: 2008.07.29 18:09:12 »
Sziasztok!

Nekem lassan 3 éve van Carinám, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Egy-egy kis "hibától" eltekintve, semmi bajom nem volt vele. 96'-os évjáratú, 1.6-os.
Van egy dolog, amit meg szeretnék kérdezni, mert nem tudtam eddig a problémával mit kezdeni.

Mikor megvettem már akkor is volt a jelenség, de úgy érzem (hallom), hogy mintha az elmúlt időben erősödne ez a zaj. A zaj, amit nem is tudok pontosan leírni, de a motortól jön, olyan mintha csilingelne valmi, vagy ciripelne, de nem bilincs, vagy ilyesmi. A hangot alapjáraton is halkan hallani, ha bekapcsolok egy pár elektromos dolgot a kocsin, és ettől egy picit leesik a fordulatszáma, akkor hangosabb, de leginkább elindulás után, kb 2500-as fordulatig van, aztán megszűnik. Egy darabig tetszett (mikor még csendesebb volt), olyan volt mint egy kis fütyölős "turbóhang". (talán hülyének tűnik). De mára már elég hangos, és egyre jobban zavar.
Azt kérdezném, hogy találkozott-e már valaki ilyennel, vagy tudnátok-e segíteni abban, hogy mi lehet a hang okozója.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel,
Zoli.

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3544 Dátum: 2008.07.29 19:24:27 »

Azt kérdezném, hogy találkozott-e már valaki ilyennel, vagy tudnátok-e segíteni abban, hogy mi lehet a hang okozója.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel,
Zoli.

Nekem volt ilyen,valamelyik csapágyra gondoltunk (klíma), de amikor átesett egy komplett szíjcserén elmúlt az egész.
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

zolika0128

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3545 Dátum: 2008.07.29 19:47:50 »
Szia!

Köszönöm a gyors választ, valahol én is a szíj és tarsaira gondoltam, hogy onnan jöhet. A komplett szíjcserén az összes szíjat érted+a vezérműszíj feszítőket is?

Zoli.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3546 Dátum: 2008.07.29 20:49:55 »
Szia!

Köszönöm a gyors választ, valahol én is a szíj és tarsaira gondoltam, hogy onnan jöhet. A komplett szíjcserén az összes szíjat érted+a vezérműszíj feszítőket is?

Zoli.

A miénkben az elöregedett ékszíj csicsergett. Csere után megszűnt. De tényleg jöhet a zaj a vezérműszíjtól is, bár az inkább kelepelni, ütemesen zörögni szokott. Először a helyedben kicserélném a két ékszíjat. Ha megszűnik a zaj - jó. Ha nem, lehet tovább keresgélni.

Nagyon szép a színe a kocsidnak  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zolika0128

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3547 Dátum: 2008.07.29 21:24:14 »
Oké, akkor kezdem az ékszíjjal, aztán meglátom. Remélem ez megoldja, mert ahogy írtad, tényleg olyan csicsergő, csilingelő hangja van, de nem az a tipikus ékszíj hang (mint például egy wv-ben :)), mert meg nem csúszik, azt rögtöm kiszúrnám.

Ui.: az ismerősök zödségnek hívják. :))

Zoli.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3548 Dátum: 2008.07.29 22:30:04 »
Ui.: az ismerősök zödségnek hívják. :))

Zoli.

Érdekes, én még ilyen színű zöldséget nem láttam, ami nem is csoda, mert azt kékségnek kéne hívni  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3549 Dátum: 2008.07.30 10:26:55 »
Sziasztok!

Nekem lassan 3 éve van Carinám, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Egy-egy kis "hibától" eltekintve, semmi bajom nem volt vele. 96'-os évjáratú, 1.6-os.
Van egy dolog, amit meg szeretnék kérdezni, mert nem tudtam eddig a problémával mit kezdeni.

Mikor megvettem már akkor is volt a jelenség, de úgy érzem (hallom), hogy mintha az elmúlt időben erősödne ez a zaj. A zaj, amit nem is tudok pontosan leírni, de a motortól jön, olyan mintha csilingelne valmi, vagy ciripelne, de nem bilincs, vagy ilyesmi. A hangot alapjáraton is halkan hallani, ha bekapcsolok egy pár elektromos dolgot a kocsin, és ettől egy picit leesik a fordulatszáma, akkor hangosabb, de leginkább elindulás után, kb 2500-as fordulatig van, aztán megszűnik. Egy darabig tetszett (mikor még csendesebb volt), olyan volt mint egy kis fütyölős "turbóhang". (talán hülyének tűnik). De mára már elég hangos, és egyre jobban zavar.
Azt kérdezném, hogy találkozott-e már valaki ilyennel, vagy tudnátok-e segíteni abban, hogy mi lehet a hang okozója.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel,
Zoli.
Sajnos ez típushiba a 96-97-es évjératnál.
A pontos okát sokat nyomozzuk még, köztük én is. Igazán eredményre nem jutottam vele.
Egyelőre próbáld meg a szíjcserét, de (külső 3 db-ot), de én úgy emlékszem, hogy a egy darabig el is hallat viisza fog jönni a hang.

gebe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3550 Dátum: 2008.07.30 13:21:49 »
Szerintem kezd a generátor csapágy kikészülni, ismerem a jelenséget, nálam is jelentkezett, az a "turbós" hasonlat találó, én is ugyanezt éreztem a kocsimnál. A szíjak cseréje is jó gondolat!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3551 Dátum: 2008.07.30 14:46:59 »
Szerintem kezd a generátor csapágy kikészülni, ismerem a jelenséget, nálam is jelentkezett, az a "turbós" hasonlat találó, én is ugyanezt éreztem a kocsimnál. A szíjak cseréje is jó gondolat!
Az igazat megmondva én is a generátorra gondolok, de még nem jártam utána. (BOSCH szegény  :tt2:)

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3552 Dátum: 2008.07.30 16:16:11 »
Szia!

Köszönöm a gyors választ, valahol én is a szíj és tarsaira gondoltam, hogy onnan jöhet. A komplett szíjcserén az összes szíjat érted+a vezérműszíj feszítőket is?

Zoli.

Igen, nálam kompletten lettek cserélve a szíjak (vezérmű is), de szerintem is inkább a külső szíjjak egyike volt a bűnös, ( nagyon remélem) talán a klímáé.
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3553 Dátum: 2008.07.30 20:16:01 »
Sajnos ez típushiba a 96-97-es évjératnál.
A pontos okát sokat nyomozzuk még, köztük én is. Igazán eredményre nem jutottam vele.
Egyelőre próbáld meg a szíjcserét, de (külső 3 db-ot), de én úgy emlékszem, hogy a egy darabig el is hallat viisza fog jönni a hang.

A miénknél nagyon sokáig nem volt ez a hang, aztán akkor jött elő, amikor már 80 ezer km fölött jártak a szíjak (az ékszíjak). Csere után a hang eltűnt, és azóta sincs (azóta több, mint 20 ezer km került ismét bele a kocsiba).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3554 Dátum: 2008.07.30 20:49:39 »
Sziasztok!

Kb 2-3 hete érdekes kopogást hallok előről... A jobb oldalon nem annyira vészes, de a bal oldali nagyon gáz. A dolog kis tempónál apróbb úthibákon jelentkezik. Nagyobb "döccenőkben" ill. nagyobb tempónál nem hallatszik a dolog. Úgy érzékelem, hogy, ha lassan is, de a hang egyre hangosabb és egyre idegesítőbb. Az autó 2 hónapja volt műszakin (nem, nem "áttolóson") és csont nélkül átment. Ötlet?

Olajfogyasztás: akik ismernek itt a fórumon azok tudják, hogy mióta nálam van az autó azóta küzdök néminemű olajfogyasztással. Eddig nem kezdtem vele különösebben semmit sem, inkább töltögettem az olajat szorgalmasan. Öt éve van nálam az autó, ez idő alatt alig nőtt a fogyasztás, persze olajból. 2-4 dl / 1000 km. Az autót jellemzően országúton használtam átlagosan évi 25ezres futással. Nemrég úgy hozta a sors, hogy szinte kizárólag autópályázom 130-140-es tempóban. Azóta az van, hogy felugrott az olajfogyi 1 literre 1000 km-ként. Két hete voltunk nyaralni, összesen 1200 km-t tettünk (országút/város) meg kerek fél liter hiányzott. Elég érdekes.
Sajnos arra jutottam, hogy kerül, amibe kerül szeptember vége felé megcsináltatom. (A szelepszár-szimmeringeket már másfél éve beszereztem.) :)  Ehhez kérnék segítséget a Tisztelt fórumtársaktól, hogy hova érdemes/szabad/ajánlott vinni az autót? Elsősorban Bp és közvetlen környéke érdekelne. A Supratrendnél néhányan már gyógyíttatták az Carinájukat, úgy tudom elégedetten.

Tisztelettel:
'94 1.6 JT153ATK
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI