Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 588200 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1530 Dátum: 2014.01.08 11:04:32 »
A két OS között az a különbség, hogy az egyiket rendesen átírták és tesztelték, a másikat meg olcsón kihozták. Az API pedig mindkettőnél nyílt.
Ja, a HW-t az OS kezeli, amit ráraknak. Ha nem írnak hozzá rendes driver-t, akkor nem jól. Ennek köze nincs ahhoz, hogy zárt vagy nyílt forráskódú a OS. Én Linux-on használtam a Dell által megírt (megiratott) driver-t és jól múködött. Először letöltöttem valami mindenre jót, akkor meg nem annyira. Ennyit kéne tennie minden Androidos telefon gyártónak és nem megspórolni ennek a fejlesztésnek is az árát. Szerintem - annak alapján amit eddig hallottam.
A két OS közt annyi a difi, hogy míg az egyikhez tartozik (ma már) kétféle hardver az eddigi egy helyett, amire volt egy évük, hogy optimalizálják a hardverre a szoftvert, addig a másik OS esetében sok százféle hardver, iszonyat méretű különbségekkel (órajelek, magok, RAM-ok, GPU-k, stb.) van és ki az isten optimalizáljon ennyifélére szoftot, ha a másik gyártónak is egy év kell hozzá?
         

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Telefonok
« Válasz #1531 Dátum: 2014.01.08 12:47:19 »
Na ezzel inkább tudok egyet érteni. De azért ennyi minden szerintem nem váltjzik. Pl. hány féle processzor van, aminek különbözõ az utasításkészlete - ugye a Pentiumok még 8086 kompatibilisek.
Linuxra jól mûködõ driver kijött egy éven belül, úgy hogy a gyártó nem adta közre a HW specifikációt. Szóval lehetne jól is csinálni, csak az drága - a tesztelés költsége ugye több szokott lenni, mint a fejlesztésé.
Az Apple jól csinálja. Kevés HW, de azok egymással kompatibilisek, az OS fut rajtuk rendesen.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.08 12:54:07 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Telefonok
« Válasz #1532 Dátum: 2014.01.10 11:03:58 »
Nekem huawei g300am volt, amíg el nem lett cseszve, ics-vel, ha a frissítéseket nem engedtem baromi jól elment, de jelen nexus4el össze nem vethető, hisz ez a droid... Mindenféle gyártói, és egyéb 3. féltől származó szemét nélkűl.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #1533 Dátum: 2014.01.30 10:26:07 »
Az normális hogy amióta droidozok, meg veszem bele a Class10-es 16GB-os kártyákat (SanDisk, most egy Kingston), egy év alatt a második megy tönkre?
Két napja kidobta hogy benne biza nem van SD kártya, akkor még betettem Windowsba, toltam rá egy chkdsk-t aztán megint működött két napig, most viszont már se Windows, se Linux se freeBSD nem ismeri fel (a /dev-be sem).
Windows lemezkezelő pl nem hajlandó megjeleníteni a diszkeket, amíg ki nem húzom az SD kártyát az olvasóból.
Most még megpróbálom újjáéleszteni egy két recovery progival, néha sikerül random módon aktívvá tenni az SD kártya törlése opciót a telefonban, bár már be van szerezve utódnak egy 32GB-os Samsung, csak vissza kell rá másolni a zenéket.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #1534 Dátum: 2014.01.30 10:54:31 »
Egy és ugyan az a teló? (milyen készülék?)
Kissé gyanús, hogy tönkre mennek a kártyák, bár olvastam már az olcsón rendelt kártyák között sok a
hamisítvány és behalnak.
Nem tudom menny pénzt áldozol kártyákra, rendelj kettő ugyan olyat, ugyan onnan és az egyik a telóba a másik
"pendrájv"ként  üzemeljen, kiderülhet talán hogy a teló gyilkolja e szét?  :)
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #1535 Dátum: 2014.01.30 13:14:04 »
Egy és ugyan az a teló? (milyen készülék?)
Kissé gyanús, hogy tönkre mennek a kártyák, bár olvastam már az olcsón rendelt kártyák között sok a
hamisítvány és behalnak.
Nem tudom menny pénzt áldozol kártyákra, rendelj kettő ugyan olyat, ugyan onnan és az egyik a telóba a másik
"pendrájv"ként  üzemeljen, kiderülhet talán hogy a teló gyilkolja e szét?  :)
A SanDisk még az előző Huawei-ben üzemelt és halt be (bár azóta is megvan és mégis működik, csak néha áll le), aztán lett véve ez a mostani Kingston, ami aztán átkerült a Samuba.
Én amúgy a CM zenelejátszójára (Apollo) is gyanakszom, mert abban jelöltem meg a kedvenceket, meg állítottam össze a playlisteket, aztán az egyik felvétel elkezdett egy helyen akadni, később már át is ugrotta a számot. Letöröltem és a PC-ről újból áthúztam, de a kedvencekből csak azután tudtam lejátszani hogy újra megjelöltem (gondolom nem az elérési utat menti le, hanem valami memóriacímet). Lehet valami nagyon nem odavaló helyre írt a kártyára valami bejegyzést, ezért tudtam először még kijavítani chkdsk-val, most meg szerintem a particiót nem látja egyik rendszer sem, csak olyan szinten hogy felajánl egy formázást).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #1536 Dátum: 2014.01.30 14:41:15 »
Kingston, SanDisk ezek jók, jó kártyák!
Lehet, hogy a CM bekavarhatott vagy tényleg kifogtál két egymás után következő
hibás kártyát.
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #1537 Dátum: 2014.01.30 14:57:17 »
Kingston, SanDisk ezek jók, jó kártyák!
Lehet, hogy a CM bekavarhatott vagy tényleg kifogtál két egymás után következő
hibás kártyát.
Én egyre jobban a CM-re gyanakszom, amikor bedugom a gépbe, akkor felvillan a LED hogy érzékel valamit, csak a masina nem tudja feldolgozni hogy mit.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1538 Dátum: 2014.01.30 15:19:07 »
Pattints fel egy gyári ROM-ot és csekkold azzal. Hozzátenném, két telefonomon volt összesen 2.5 évig többféle CM ROM (ismerősöknek is), soha nem volt SD gondom. Esetleg CM update?
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #1539 Dátum: 2014.01.30 15:45:43 »
Pattints fel egy gyári ROM-ot és csekkold azzal. Hozzátenném, két telefonomon volt összesen 2.5 évig többféle CM ROM (ismerősöknek is), soha nem volt SD gondom. Esetleg CM update?
Elvileg legfrissebb ROM van rajta, 2013-09-23.-án tettem fel (legfrisebb 08-28).
Ha a Windows, Ubuntu és Unix sem látja, kizárt hogy a gyári látni fogja. :D
Majd még babrálok vele, meg lehet kap egy HR-t. Amíg ilyen szolid Class4 2GB SD-vel rohangáltam, nekem sem volt semmi gondom.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.30 16:11:48 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Telefonok
« Válasz #1540 Dátum: 2014.01.30 19:51:54 »
srácok illetve lányok, kérdésem lenne.
feleségemnek keresünk olyan telefont, amelybe bele lehet rakni kettő darab SIM-kártyát úgy, hogy ha az egyiken beszél, és a másikon keresik, akkor foglaltat jelezzen.  tudtok ilyet? én úgy tudom, hogy a dual slim telefonok többségénél ilyenkor az történik, hogy ha beszélnek az egyik vonalon, akkor a másik hívására "nem kapcsolható" üzenetet jelez. na ez az, amit el kel kerülni. van valakinek ötlete, hogy milyet vegyünk?
köszi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Telefonok
« Válasz #1541 Dátum: 2014.01.30 19:54:18 »
irányítsd át egyiket a másikra oszt csá.
ajánlom a nokia 112.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Telefonok
« Válasz #1542 Dátum: 2014.01.30 20:31:06 »
az nem jó  :no:
az kellene és úgy, ahogy írtam.  :?:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Telefonok
« Válasz #1543 Dátum: 2014.01.30 20:57:16 »
akkor foglalt lesz,nem?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Telefonok
« Válasz #1544 Dátum: 2014.01.30 21:02:14 »
ne idegesítsé' mááááá'  :devil:
ne alternatív megoldásokat ajánljál hanem egy megfelelő telefont  :censored:  :hug: