Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 607290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2475 Dátum: 2024.04.20 05:55:10 »
(...)

Az autó spanyol származású, ez nyilván sokat 'segített' a repedések kialakulásában az autó kora mellett.

(...)

Szia!

Ha sikerül megoldanod a problémát, szerintem érdemes megfontolni egy védőfóliát a szélvédőre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10685
T25-ös Avensis
« Válasz #2476 Dátum: 2024.04.21 16:39:14 »
Sajnos a repedés nem csak attól függ, hol volt használva az autó.
Az enyém világ életében garázsban állt, megfordult olyan országban is, ahol télen még -20C is volt, és mégis vannak rajta repedések.  :cry:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Subby

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2477 Dátum: 2024.04.21 18:06:34 »
Igen, és igazából ez szomorú, mert szeretném megtartani az autót, de ez a része számomra gáz, és elveszi a kedvem, hogy még javítani sem lehet, és jobb nyilván nem is lesz magától.

Most néztem, az EU-ból is lehetne rendelni elvileg repedésmentes bontottat (100eFt) + ki-beszerelés költsége.
 
Pedig szeretem az autót, pont most van 6 éve nálam, egy kezemen meg tudom számolni, hány alkalommal éjszakázott szabad ég alatt, vigyázok rá, E5-öt tankolok...  :yes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10685
T25-ös Avensis
« Válasz #2478 Dátum: 2024.04.22 11:40:54 »
Jó kis autó, ez tény, hatalmas előre lépés volt a T22-eshez képest.

Viszont sajnos ez már nem az a méltán híres elnyűhetetlen Toyota, a lambda szonda, a katalizátor, a szervó szivattyú, az elhíresült Airmix(ek), amik azt a fura búgó-kattogó hangot adják a tök süket utastérben, Xenon lámpák bemattuló foncsora, fényszóró / terhelés érzékelő-automata magasságállító szenzorának beázása miatti rövidzárlat - azt hiszem dióhéjban ennyi hibára emlékszem, amikor is egy be nem tervezett szerviz látogatást kellett végrehajtanom az autóval.

És ugye bárki bármit is állít, ezek a motorok is ették vagy fogják enni az olajat.  :whistling:
Én pedig sajnos a tetejébe egy olyan "szakihoz" kerültem, aki utólag bevallotta, hogy nem is tudta, hogy létezett 2.4-es motorral Avensis...  :banging: És persze az elrendezés és sok egyéb más is eltért az általa megszokott 1.8-as motoroktól, szóval az én autómon kísérletezett, és sajnos utólag kiderült elég sok kárt okozott az autóban - és persze nekem is.

Előtte 3db T22-est is hajtottam, a hárommal együtt nem volt ennyi gondom.  :innocent:
De egyelőre én is kitartok mellette.  :wub: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tmsmrc

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2479 Dátum: 2024.04.30 20:27:46 »
Sziasztok! Olvasgatva a fórumokat látom, hogy itt vannak tapasztalatok bőven...na erre lenne most szükségem.

Problémám, hogy a hátsó xenon lámpa magasságàllìtò megadta magát.. hátsó futóműnél, mondanom se kell elrohadt..Bontottan találok, viszont küldtek több képet is ilyen kis kütyükről, de vannak különbözőek.

A kérdésem az lenne, hogy az autón csak ez az egy van, vagy esetleg az első futóműnél is? Olvastam ilyet is,de hiába kerestem..
Kérlek tegyétek tisztába ezt nekem, mert akkor megrendelem azt, amilyen az autómon is volt. Köszönöm!!