Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 565769 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Ts
« Válasz #2085 Dátum: 2011.03.09 13:26:21 »
A többi meg boyracer, azzal meg az a baj.  :lol: (Bocs, nem hagyhattam ki :flowers:)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Yaris Ts
« Válasz #2086 Dátum: 2011.03.09 13:46:28 »

Ebben van valami, nem tudom, hogyan használták abban a 67k-ban. Úgy tűnik megtanultam a leckét, női tulajokat nagy ívbe kerülni, meg az idős papákat is.
Most szépen rendbe lesz tetetve, aztán remélem egybe marad a következő 150.000 km-en is (250.000-ig megakarom tartani).
Az én Corollám 11. évét tapssa, Budapesten volt használva 100.000km-t. Múlt hétfőn voltam vele a 135.000-es olajcserén, megemelve, a kerekeket megrángatva semmilyen kotyogás nem volt tapasztalható. Minden gyári még rajta.
Olvasva a futómű problémákat, szerintem is a nem megfelelő használat nyírhatta ki az alkatrészeidet, nem elsősorban a pesti használat.
Fogadd meg Zénóka tanácsát, szerintem és olyan szervizbe vidd, amit az itteni Yarisosok legtöbben javasolnak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Yaris Ts
« Válasz #2087 Dátum: 2011.03.09 14:15:04 »
mondjatok jó sportgyertyát ts-be, légyszi. Az ngk "r" gyertyának mi a pontos neve/cikkszáma?

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2088 Dátum: 2011.03.09 15:31:45 »

Túl vagyok a 3. olajcserén, s a legnagyobb problémám az ezzel kapcsolatba, hogy mind vidéki szerviz. Ti ezért kivesztek 1-1 szabadnapot?

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2089 Dátum: 2011.03.09 15:43:08 »
Túl vagyok a 3. olajcserén, s a legnagyobb problémám az ezzel kapcsolatba, hogy mind vidéki szerviz. Ti ezért kivesztek 1-1 szabadnapot?

Szemely szerint igen es altalaban ugy szervezem, hogy aznap meg egy csomo hasznos dolgot elintezek, ami munka mellett nem fer bele az idombe. Egyebkent ha munkad megengedi fel nap is eleg ra. Idealis esetben nem veszes, amennyiben egy evben 1-2 alkalomrol van szo (mint tudjuk neked szinte allando jelleggel elojon valami, ugyhogy nem tul szeerncses evente 5-6 szabadnapot kivenni emiatt).

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2090 Dátum: 2011.03.09 15:56:44 »
Túl vagyok a 3. olajcserén, s a legnagyobb problémám az ezzel kapcsolatba, hogy mind vidéki szerviz. Ti ezért kivesztek 1-1 szabadnapot?

Szemely szerint igen es altalaban ugy szervezem, hogy aznap meg egy csomo hasznos dolgot elintezek, ami munka mellett nem fer bele az idombe. Egyebkent ha munkad megengedi fel nap is eleg ra. Idealis esetben nem veszes, amennyiben egy evben 1-2 alkalomrol van szo (mint tudjuk neked szinte allando jelleggel elojon valami, ugyhogy nem tul szeerncses evente 5-6 szabadnapot kivenni emiatt).

Ahogy mondod.  :helpsmilie:
Ellenben megfogadom a tanácsotok, s legközelebb felkeresem az általatok legjobbnak ítélt szervizek egyikét.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #2091 Dátum: 2011.03.09 17:44:59 »
Sőt, 205-nél sem és 305-nél sem. Ha nem jártak kiszakadt gumiharangal vagy nem lett minden induláskor rugatva, akkor az élettartama egyenlő az autóéval!

Ezt remélem Te sem hiszed el.  ;)

Javítottam az idézetet. Szilvi

De elhiszem... Hanem volt futóműsérült az autó, vagy nem jártak kiszakadt porvédővel, akkor 200 alatt még nem cseréltünk Toyotán féltengelycsuklót, pedig márkaszervízben dolgozok!
Ha ennyire meg volt kímélve és tuti a km, akkor valószínüleg kifogtad az egyetlen elromló példányt, sajnos...
De ezért ne menjen el tőle a kedved, megcsináltatod és hibátlan lesz sokáig  ;)
Xanyi

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Yaris Ts
« Válasz #2092 Dátum: 2011.03.09 17:56:59 »
mondjatok jó sportgyertyát ts-be, légyszi. Az ngk "r" gyertyának mi a pontos neve/cikkszáma?
2087 BKR5EYA
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Yaris Ts
« Válasz #2093 Dátum: 2011.03.09 18:41:46 »
köszönöm szépen, rendelem ;)

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2094 Dátum: 2011.03.09 19:21:27 »

Mennyire horrorisztikus az ára egy márkakereskedésbe a féltengelycsuklónak? Lehet csak szimplán maszekba viszik...  :hmmmm:
Halkan kérdezem meg, miután mondták, hogy egy kalaptartó 99.000 Forint.  [rohog]

Egyébként Te hol/melyikbe dolgozol?

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2095 Dátum: 2011.03.09 19:28:18 »

komolyan mondom, annyira bevinném hozzátok, hogy Ti cseréljétek ki és elmondhassátok, hogy IGENIS ki kellett cserélni egyet 200.000 km alatt is, hogy el nem tudom mondani. De sajnos nincs több pénzem (erre) így a motorkiállítás környékén.

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2096 Dátum: 2011.03.09 19:36:08 »

Mennyire horrorisztikus az ára egy márkakereskedésbe a féltengelycsuklónak? Lehet csak szimplán maszekba viszik...  :hmmmm:
Halkan kérdezem meg, miután mondták, hogy egy kalaptartó 99.000 Forint.  [rohog]

Egyébként Te hol/melyikbe dolgozol?

Komplett jobb oldali feltengelyre mondtak 160ezret budapesti markaszervizben 2009 elejen...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #2097 Dátum: 2011.03.09 19:53:56 »
Idézet
Mennyire horrorisztikus az ára egy márkakereskedésbe a féltengelycsuklónak?
Nem tudom, megnézni megtudom ha kell. De külső féltengelycsukló gyáriba, csak tengellyel együtt... Tehát szerintem van ára...

Idézet
Egyébként Te hol/melyikbe dolgozol?
Szombathelyen

Idézet
komolyan mondom, annyira bevinném hozzátok, hogy Ti cseréljétek ki és elmondhassátok, hogy IGENIS ki kellett cserélni egyet 200.000 km alatt is, hogy el nem tudom mondani. De sajnos nincs több pénzem (erre) így a motorkiállítás környékén.
Félreértettél. Én elhiszem, hogy ki kell cserélni. Csak azt mondtam, hogy az nem szokott csak úgy tönkremenni. Vagy ütött volt vagy sokat kapott... De mivel mondod, hogy megkímélt, így csak az lehet, hogy kifogtad az egyetlen rossz db-ot  ;)
Xanyi

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2098 Dátum: 2011.03.09 19:57:02 »

Erre az jutott eszembe, hogy  [rohog]  [rohog]  [rohog]  [rohog]  [rohog]
Nevetséges!!!

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2099 Dátum: 2011.03.09 20:01:41 »
Az jutott még eszembe, hogy mekkora mákja van az autónak is és nekem is, hogy ilyen white fülem van. Futóműből már tapasztalt róka vagyok. Diagnosztizáltam apum kerékcsapágyát, az előző autóm szilentjeit, a mondeom hátsó bölcsőjének gumibakjait, a Yarisom szilentjeit, most a féltengely csapágyat.
Egy "tipikus" tulaj ezeket észre se veszi. Itt a fórumon nyilván mindenki vágja ezeket, de valahogy nem nézném ki azokból a szöszi huszonévesekből, és 40-es anyucikból, akiket látok nap-mint-nap a hasonszőrű autókba.  :lol: