Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 565568 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Yaris Ts
« Válasz #1920 Dátum: 2010.09.25 17:10:52 »
sziasztok!
Hónapok óta Én is küzdök a gondolattal hogy megvegyem -e azt a gyári Ts felnit.
Azt kell hogy mondjam magáért beszél a szépsége valószínűleg ezért kattog az agyam rajta.
Tényleg azt mondjátok hogy nagyon kényelmetlen lenne tőle az autó? (akinek volt már 17-es a kocsiján)
Én nem feltétlen váltóméretben gondolkoztam a guminál de lehet hogy ezzel kapcsolatban is tévedek.
Esetleg a gyári gumi mérettel megpróbálni..az nem lehet olyan vészes, csak akkor meg szerintem nem így nézne
ki mint ...a képeken
Ha meg nem így nézne ki (mert itt írja a 30mm ültetést de gondolom a gyárin kívül) akkor végképp felejtős mert nem szeretem a traktor kinézetű yarisokat...:)
Egyszóval nem tudok egyről a kettőre jutni szívni nem akarok vele, viszont nagyon tetszik...És annyira meg nem vagyok tele hogy ha nyakamon marad és még használni se tudom...
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.25 17:18:17 írta kleingy »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris Ts
« Válasz #1921 Dátum: 2010.09.25 17:40:57 »
Milyen Yarisod van? I/II?
Mekkora gumi van most a kinezett felniken? 205/45r17?
Ha belevagsz, es  neked nem valik be, akkor en nyar elejen megveszem toled ezeket a felniket, enis regota szemezek veluk :)
kisa
born to ride

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Yaris Ts
« Válasz #1922 Dátum: 2010.09.25 19:06:54 »
Faceliftes Ts -em van, és igen elvileg az a gyári mérete 205/45/r17...A belevágástól megy kicsit félek
 nem tudom hogy hogy nézne ki ezekkel a paraméterekkel gyári futóművel, azért nem utolsó a komfort érzet sem.
És nem utolsó az sem hogy gumit is kellene venni rá..Ezért kérdezném hogy kinek van konkrét tapasztalata a 17es felnikkel..


Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1923 Dátum: 2010.09.25 19:23:02 »
215/40 R17 elég szépen bevág elől -ha 1ember beül hátra- hátul is.

Más: létezik hogy nincs eladó Yaris Ts, ill egy piros II-es van fent, vagy valamit nagyon elállítottam a hahun. :)

TSityu

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1924 Dátum: 2010.09.25 20:07:01 »
 :clap: Szeretnék gratulálni Lizard kollégának az OB-n ma nyújtott teljesítményéért.  :clap:


BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1925 Dátum: 2010.09.25 20:51:40 »
Éljen töki!  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1926 Dátum: 2010.09.25 21:45:45 »
Szinten gratula!  :flowers:

Hanok, Mk1 Yarisra meg a 16-os kerekeket is csak kompromisszumokkal raknam fel. Maximum akkor vedd meg a 17es kereket ha a kinezetre torekszel es nem a hasznalhatosagra. Raadasul 17es felnivel ugy nez ki mint egy szeker....bar lehet, hogy ez csak az en velemenyem :ph34r:.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris Ts
« Válasz #1927 Dátum: 2010.09.26 11:24:16 »
Ludinak volt MK1 (D4D) Yarison 17" felni, de ha jol emlekszem, akkor ki volt peremezve a sarvedoje es csak 195os gumi volt :hmmmm:
Most az MK2 Ts-en szinten ez a felnijuk van, bele vagyok szeretve teljesen en is :) Meg a gumi is valtomeret a Corollara....

Hanok, ezt a szettet mennyiert adjak? Ha nemsok, meg osszel megveszem eloled  :D
Nem, esetleg csak tavasszal:)
kisa
born to ride

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Yaris Ts
« Válasz #1928 Dátum: 2010.09.26 12:36:59 »
pzs: hát akkor szerintem és nem vállalom most be ezt a dolgot, a terepjáró effektust meg nem szeretném mert gyűlölöm ha egy kocsin nagy a felni és a sárvédőív meg a kerék között van vagy 25cm...:) És használni is szeretném az autót nem szeretnék nyaralás előtt mindig kereket cserélni hogy beférjenek a cuccok... Futóművet meg nem fogok még 100 ezerért csináltatni hozzá... Úgy is kéne költenem a gyári alufelnire...Kezdi megenni a fényezést az idő..Apropó szinterezéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Beszéltem most a gumisommal és mondta hogy meg tudja csináltatni van ismerőse. Homokszórással meg szinterezéssel együtt 30k-ba megállna a 4 kerék...Viszont ha fújva lenne akkor csak a fújás 42k lenne + 12k a szórás...Nem ismerem ezt a szinterezést, de mintha úgy rémlene hogy ez csak matt felület tud lenni...

Kis_András: Elvileg az emberünk 110k-ra tartja a felniket gumival ami majdnem hogy kuka mert 3,5mm profilmélységet ír..Tehát nyáron új gumikat is kéne venni rá aminek még használtan is elég borsos az ára...Ha meg nem a gyári méretet venném rá az meg annál is drágább... ::) Szerintem nekem most nincs ennyi pénzem kísérletezni... :no: Marad a gyári egyenlőre azzal is csak az a bajom hogy nem szélesebb 1collal amúgy teljesen jól eltalálták...

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1929 Dátum: 2010.09.26 13:28:03 »
pzs: hát akkor szerintem és nem vállalom most be ezt a dolgot, a terepjáró effektust meg nem szeretném mert gyűlölöm ha egy kocsin nagy a felni és a sárvédőív meg a kerék között van vagy 25cm...:) És használni is szeretném az autót nem szeretnék nyaralás előtt mindig kereket cserélni hogy beférjenek a cuccok... Futóművet meg nem fogok még 100 ezerért csináltatni hozzá... Úgy is kéne költenem a gyári alufelnire...Kezdi megenni a fényezést az idő..Apropó szinterezéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Beszéltem most a gumisommal és mondta hogy meg tudja csináltatni van ismerőse. Homokszórással meg szinterezéssel együtt 30k-ba megállna a 4 kerék...Viszont ha fújva lenne akkor csak a fújás 42k lenne + 12k a szórás...Nem ismerem ezt a szinterezést, de mintha úgy rémlene hogy ez csak matt felület tud lenni...

Szinten szintereztetni akartam az OZ felnijeimet, de vegul fenyezve lettek. Egyreszt fenyevekkel szebb a fenyezes masreszt ha szinterezve lesz es serul, akkor nem lehet javitani (ujra homoszoras es szintezes). Ha fenyezve van akkor serules eseten nem kell ujra fenyezni az egesz felnit. Egyebkent a fenyezes is megall boven 30 alatt (homokszorni szerintem nem kell) 15os felni eseteben.
Persze a fenyezes serulekenyebb, de Te ugy sem rallyzni akarsz szerintem a Yarissal.

Szinterezessel nem tudjak ilyenre kihozni  :flowers:.

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Yaris Ts
« Válasz #1930 Dátum: 2010.09.26 14:03:59 »
pzs: hát akkor szerintem és nem vállalom most be ezt a dolgot, a terepjáró effektust meg nem szeretném mert gyűlölöm ha egy kocsin nagy a felni és a sárvédőív meg a kerék között van vagy 25cm...:) És használni is szeretném az autót nem szeretnék nyaralás előtt mindig kereket cserélni hogy beférjenek a cuccok... Futóművet meg nem fogok még 100 ezerért csináltatni hozzá... Úgy is kéne költenem a gyári alufelnire...Kezdi megenni a fényezést az idő..Apropó szinterezéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Beszéltem most a gumisommal és mondta hogy meg tudja csináltatni van ismerőse. Homokszórással meg szinterezéssel együtt 30k-ba megállna a 4 kerék...Viszont ha fújva lenne akkor csak a fújás 42k lenne + 12k a szórás...Nem ismerem ezt a szinterezést, de mintha úgy rémlene hogy ez csak matt felület tud lenni...

Szinten szintereztetni akartam az OZ felnijeimet, de vegul fenyezve lettek. Egyreszt fenyevekkel szebb a fenyezes masreszt ha szinterezve lesz es serul, akkor nem lehet javitani (ujra homoszoras es szintezes). Ha fenyezve van akkor serules eseten nem kell ujra fenyezni az egesz felnit. Egyebkent a fenyezes is megall boven 30 alatt (homokszorni szerintem nem kell) 15os felni eseteben.
Persze a fenyezes serulekenyebb, de Te ugy sem rallyzni akarsz szerintem a Yarissal.

Szinterezessel nem tudjak ilyenre kihozni  :flowers:.


Hát valahogy el kell távolítani a régi fényezést szerintem, tehát homokfújni mindenképp kell csak ebben a szinter dologban nem vagyok biztos a gumis nagyon erőltette de én is inkább a fényezés felé hajlok...A pénztárcámat kivéve...

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Yaris Ts
« Válasz #1931 Dátum: 2010.09.26 18:12:49 »
közben egy másik alternatíva is napvilágot látott csak azt nem tudom a gyári ts felni et 45? Mennit befolyásolna egy 6x16colos et 53...Talán konfortosabb lehetne mint a 17-es

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1932 Dátum: 2010.09.26 18:35:54 »
közben egy másik alternatíva is napvilágot látott csak azt nem tudom a gyári ts felni et 45? Mennit befolyásolna egy 6x16colos et 53...Talán konfortosabb lehetne mint a 17-es

Necces... belul kb 3-5 mm marad ha jol szamolom (kerdes milyen gumi megy ra). Szerintem 6-6.5 szeles felnit keress ET 35-45 kozott.

Angol Yarisklub-os forumrol idezek olyan sractol akinek ket TS-e van es mindent kiprobalt mar Yaris-on:

"14s for go
15s for compromise
16s for show
17s+ for retards."

Ezek alapjan eldontheted mekkora felnit szeretnel. 14tol 17ig barmekkora ramegy...  :flowers:

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Yaris Ts
« Válasz #1933 Dátum: 2010.09.26 19:02:07 »
közben egy másik alternatíva is napvilágot látott csak azt nem tudom a gyári ts felni et 45? Mennit befolyásolna egy 6x16colos et 53...Talán konfortosabb lehetne mint a 17-es

Necces... belul kb 3-5 mm marad ha jol szamolom (kerdes milyen gumi megy ra). Szerintem 6-6.5 szeles felnit keress ET 35-45 kozott.

Angol Yarisklub-os forumrol idezek olyan sractol akinek ket TS-e van es mindent kiprobalt mar Yaris-on:

"14s for go
15s for compromise
16s for show
17s+ for retards."

Ezek alapjan eldontheted mekkora felnit szeretnel. 14tol 17ig barmekkora ramegy...  :flowers:

15s for compromise én a gyárival semmiféle kompromisszumot nem érzek...Itt a lényeges kérdés hogy elfér-e még 7mm befelé vagy ez is macerás nyomtávszélesítőt igényel...:) mert akkor megint szívás...Vagy 195/45R16 vagy 205/45R16 elvileg mind a két variáció +/- pár miliméter eltérés a gyári mérethez képest átmérőben tehát csak az et az ami necces...Neked a képen milyen paraméterekkel van a felni? Vagy nálad nem a gyári futómű van?

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1934 Dátum: 2010.09.26 19:37:10 »
közben egy másik alternatíva is napvilágot látott csak azt nem tudom a gyári ts felni et 45? Mennit befolyásolna egy 6x16colos et 53...Talán konfortosabb lehetne mint a 17-es

Necces... belul kb 3-5 mm marad ha jol szamolom (kerdes milyen gumi megy ra). Szerintem 6-6.5 szeles felnit keress ET 35-45 kozott.

Angol Yarisklub-os forumrol idezek olyan sractol akinek ket TS-e van es mindent kiprobalt mar Yaris-on:

"14s for go
15s for compromise
16s for show
17s+ for retards."

Ezek alapjan eldontheted mekkora felnit szeretnel. 14tol 17ig barmekkora ramegy...  :flowers:

15s for compromise én a gyárival semmiféle kompromisszumot nem érzek...Itt a lényeges kérdés hogy elfér-e még 7mm befelé vagy ez is macerás nyomtávszélesítőt igényel...:) mert akkor megint szívás...Vagy 195/45R16 vagy 205/45R16 elvileg mind a két variáció +/- pár miliméter eltérés a gyári mérethez képest átmérőben tehát csak az et az ami necces...Neked a képen milyen paraméterekkel van a felni? Vagy nálad nem a gyári futómű van?

Enyem 7coll szeles es ET37-es. A kisujjam eppen befer belul a kerek meg a hatso hid(??) koze. A 6 szeles felni ET53-mal 3.3mm-rel lenne beljebb mint az enyem es az mar necces, de meg talan eppen elfer. Nyomtav szelesitovel nem erdemes jatszadozni. Inkabb megfelelo ET szamu felnit kell keresni. Ugy tunik, hogy gyari futomu van alatta :nono:? Nem gyari, de ez az esetedben nem oszt nem szoroz, mert azt irtad, hogy futomure nem akarsz kolteni, gyari magassaggal meg kizart, hogy barmilyen felni beleerjen a sarvedobe vagy akarhova mashova. Nekem most a 7 collos teljesen kinn van es puha futomuvel ultetve neha beleert a sarvedobe, kemennyel viszont egyaltalan nem a kepen lathato magassagban.

Sokaig gondoloztam en is 16os felnin. Szinte biztos, hogy lecserelem a mostanit de az is biztos, hogy ujra 15ost veszek helyette. Sulyban, komfortban sokat nyerek vele. Radasul 2 szett gumit veszek 15osben a 16os arabol. Valami nagyon eros gumit kell venni /45-ben ha nem akarod rendszeresen cserelni szalszakadas miatt a kituno minusegu utaknak koszonhetoen. Nekem a par honapos telim is szalszakadasos lett 15ben egy fovarosi katyunak koszonhetoen. Tenlyeg nem akarlak lebeszelni a nagyobb felnirol, mert nekem teljesen mind1, hogy Te mivel fogsz jozlekedni, csak felek, hogy utolag bannad meg amikor mar egy vagyont koltottel masik felnire meg gumira...

Meg 2 utolso jotanacs: ha hasznalt felnit veszel mindenkeppen nezesd meg elotte gumissal, hogy nem kell e gorgoztetni illetve nagyon nehez es szeles felnit ne vegyel mert nagyon erezni fogod kormanyzason es egyenesfutason. Az OZ eseteben mind2-t be****tam. Gorgozessel, fenyezessel, csavarokkal, tehermentesito gyuruvel egyutt kozel uj arban vettem, most meg eladom szinte ingyen...  :wacko: