Szerző Téma: IS (Altezza)  (Megtekintve 737314 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2985 Dátum: 2011.12.17 12:24:59 »
Jó sokat vártak vele.
Álltalában első héten megtalálják a hírdetőt
:no:
Több céges autót adtam el az elmúlt fél évben, és sokszor 1-2hónap után találtak meg újabb és újabb kereskedők.

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2986 Dátum: 2011.12.17 12:48:08 »
:no:
Több céges autót adtam el az elmúlt fél évben, és sokszor 1-2hónap után találtak meg újabb és újabb kereskedők.

Hol melózol ha publikus?
Ex IS300 tulaj :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2987 Dátum: 2011.12.17 12:53:07 »
Hol melózol ha publikus?
Semmi extra, egy magyar középvállalat Érden. Volt 2-3 autó, amit nekem kellett hirdetgetnem. Az egyik egy Ignis volt, azért boldog boldogtalan jelentkezett, és a kereskedők is, azok is vitték el 12óra alatt. De volt egy 3literes dízel Cmerci.... 2hónapig egyetlen érdeklődő sem volt, a vége felé talán 2 kereskedő, de azok is
csak bizományosba akarták vinni.

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2988 Dátum: 2011.12.17 12:56:58 »
Semmi extra, egy magyar középvállalat Érden. Volt 2-3 autó, amit nekem kellett hirdetgetnem. Az egyik egy Ignis volt, azért boldog boldogtalan jelentkezett, és a kereskedők is, azok is vitték el 12óra alatt. De volt egy 3literes dízel Cmerci.... 2hónapig egyetlen érdeklődő sem volt, a vége felé talán 2 kereskedő, de azok is
csak bizományosba akarták vinni.


Értem.

Gondolom ott is az árral lehetett motiválni a vevőket
Ex IS300 tulaj :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2989 Dátum: 2011.12.17 16:01:03 »

Értem.

Gondolom ott is az árral lehetett motiválni a vevőket
Nem, végül autóbeszámítással lett véve egy másik autó, így szabadultunk tőle.
Én úgy vagyok vele, hogy ha az ember felrakja a kocsiját (vagy a cég),és nincs vásárolni akaró érdeklődő, akkor az ára nem fedi a kereslet igényét, hiába van a többi is annyi körüli árért kirakva.
Szerintem pl a 2007-2008-as 3literes dízel mercik pl. túl vannak árazva, feltételezem a hirdetésben kirakott ár alatt mennek el jóval.... de ez csak egy tipp.
 

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2990 Dátum: 2011.12.17 19:28:51 »
Nem, végül autóbeszámítással lett véve egy másik autó, így szabadultunk tőle.
Én úgy vagyok vele, hogy ha az ember felrakja a kocsiját (vagy a cég),és nincs vásárolni akaró érdeklődő, akkor az ára nem fedi a kereslet igényét, hiába van a többi is annyi körüli árért kirakva.
Szerintem pl a 2007-2008-as 3literes dízel mercik pl. túl vannak árazva, feltételezem a hirdetésben kirakott ár alatt mennek el jóval.... de ez csak egy tipp.


Néha bejön a túl árazás taktika.

Mert pl aki a legjobbat keresi az a drágábbakkal kezdi a nézelődést és azokból még alkudni is lehet.

Persze mindenkinek van egy értékhatár aminél többet nem szán a dologra,


Ex IS300 tulaj :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2991 Dátum: 2011.12.17 20:28:33 »

Néha bejön a túl árazás taktika.

Mert pl aki a legjobbat keresi az a drágábbakkal kezdi a nézelődést és azokból még alkudni is lehet.

Persze mindenkinek van egy értékhatár aminél többet nem szán a dologra,
Szerintem röhej, hogy vannak hirdetések, amik már hónapok óta fentvannak... a C merciket nézeggetm, még a hahu kezdőoldalán is reklámozza egy ember
a C kombit 9,9M-ért, meg hogy ingatlanra cserélhető bla bla... de most komolyan, ha 4hónapja nem vitték el, miért vinnék el az 5. hónapban? Nem komolytalan?
Mondjuk én úgy általában örülök az ilyen elszállt és kitartó hirdetőknek, ezek ellensúlyozzák az irreálisan olcsó üzletrontó példányokat... persze most az eladói oldalról nézve.

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2992 Dátum: 2011.12.17 23:08:40 »
Egyetértek Ákossal. Vásárlói és eladói oldalról is ugyanezek a tapasztalataim. A szomorú az, hogy hiába korrekt az autó, ha nincs aki azt az árat hajlandó kifizetni érte.

Viszont, és ez sajnos, főleg használt autó kereskedések esetében érvényes, mindig kerül 1-2 pali aki azt hiszi, hogy amennyiben az autót egy adott márka használtautó kereskedése hirdeti, akkor az az autó megbízható forrásból származik. Pl. 8 éves Lexus GS 80.000Km-el :) Na persze!  [rohog] És ha eleget kivár a kereskedés, akkor betéved hozzájuk a pali. Ha meg bizományiban van náluk, akkor nekik aztán tényleg mindegy meddig ül ott.

Egü, lehet, hogy ez nálad is bejön: beteszed a Toyota Buda használt kereskedés telephelyére, 200-al többért meghirdetik (hogy meglegyen az ő pénzük is), aztán 1 hónap alatt el is viszik.

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2993 Dátum: 2011.12.18 08:04:41 »
Szerintem röhej, hogy vannak hirdetések, amik már hónapok óta fentvannak... a C merciket nézeggetm, még a hahu kezdőoldalán is reklámozza egy ember
a C kombit 9,9M-ért, meg hogy ingatlanra cserélhető bla bla... de most komolyan, ha 4hónapja nem vitték el, miért vinnék el az 5. hónapban? Nem komolytalan?
Mondjuk én úgy általában örülök az ilyen elszállt és kitartó hirdetőknek, ezek ellensúlyozzák az irreálisan olcsó üzletrontó példányokat... persze most az eladói oldalról nézve.

Azt pl pont egy kereskedés hirdeti és pont az ingatlan csere miatt tartja ki, de kb 3 millával

Egyébként minden nézőpont kérdése

Én pl az Integra-mat fél évig árultam, de megkaptam érte a kívánt árat.

Persze kocsik is válogatják mikor van szezonja az eladásnak
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.18 08:07:48 írta Makaveli »
Ex IS300 tulaj :)

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2994 Dátum: 2011.12.18 08:14:11 »
Egyetértek Ákossal. Vásárlói és eladói oldalról is ugyanezek a tapasztalataim. A szomorú az, hogy hiába korrekt az autó, ha nincs aki azt az árat hajlandó kifizetni érte.

Viszont, és ez sajnos, főleg használt autó kereskedések esetében érvényes, mindig kerül 1-2 pali aki azt hiszi, hogy amennyiben az autót egy adott márka használtautó kereskedése hirdeti, akkor az az autó megbízható forrásból származik. Pl. 8 éves Lexus GS 80.000Km-el :) Na persze!  [rohog] És ha eleget kivár a kereskedés, akkor betéved hozzájuk a pali. Ha meg bizományiban van náluk, akkor nekik aztán tényleg mindegy meddig ül ott.

Egü, lehet, hogy ez nálad is bejön: beteszed a Toyota Buda használt kereskedés telephelyére, 200-al többért meghirdetik (hogy meglegyen az ő pénzük is), aztán 1 hónap alatt el is viszik.

Miért ne lehetne benne 80e ha tudja mivel igazolni az eladó.

Enyém 9 éves és 92e van benne vezetett szervizkönyvvel és én is a Reáltól vettem.

Vagyis megismerkedtem az eladóval is aki elmesélte az autó elő életét is, de nekem nem fájt, hogy kereskedő is keresett a dolgon hisz a hangsúly a kialkudott áron volt.

Bár tudom szerinted ez egy tekert órás rom.

Te vagy a másik véglet vevők szempontjából aki semmit nem hisz el, mert mindenben csalást sejt.
Ex IS300 tulaj :)

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2995 Dátum: 2011.12.18 11:20:08 »
Én is az a véglet vagyok, aki mindenben csalást sejtek, mert mindenhol azt látom és azt olvasom, hogy a használt autókkal az embert át akarják vágni... Az igazság az, hogy ez sajnos a legtöbb autóra igaz is.
Amikor én vettem az IS-t, akkor elég sokat megnéztem és a 80%-a az autóknak vagy nagyon gyanús volt, vagy szinte biztosan törött úgy, hogy a kereskedő valahogy mindig hülyének akart nézni.
Példa beszélgetés:
-Volt törve az autó?
-Nem, makulátlan, sérülésmentes, semmi baja nincs.
-Körbemérhetjük, akkor nem gond?
-Persze, mindjárt hozom az eszközt.

Csávó bemegy, az autó elején őrült értékeket mutat a műszer, de ő még csak zavart sem volt, mert gondolom hozzászokott már a kamuzásokhoz.
-Őőőő, igen, rosszul emlékeztem, lehetett vele valami.
-Köszi, viszlát.

Hihetetlen, hogy arányaiban milyen sok volt a gyanús autó. Azért kis keresgélés után találtam egyet, ami viszont árában is volt, de inkább kiadtam 2-300ezerrel többet érte, mint egy gyanús külföldi példányért és a mai napig szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem tekert és nem volt törve.

A több hónapos hirdetés pedig szerintem teljesen normális egy ilyen autónál. Ez nem egy Swift vagy egy WagonR+, nem pörögnek ezek az autók olyan nagy sebességgel.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2996 Dátum: 2011.12.18 11:36:59 »
Akkor várok türelemmel, időmből kitellik! :yes: :yes:

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2997 Dátum: 2011.12.18 11:54:14 »
Persze kereskedőkkel legyen szkeptikus egy ember, de pl a márkakereskedők sokat bukhatnak ha lomot adnak el megvezetnek persze a bizományosnál ők is mossák kezeiket, de egy átlag nepperhez képest sok a bukni valójuk.


És persze ott a másik véglet akinek egy 6, 8 éves autónál a 100e km már sok.

Akkor tessék megtekerik nekik.

Szóval el vannak némely emberek tájolva.

Meg van a pro kontra minden esetben.
Ex IS300 tulaj :)

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2998 Dátum: 2011.12.18 13:09:04 »
Az első generációs IS200-t is lehetett kapni sperr difivel és automata váltóval egyszerre?
Most már szinte tuti, hogy első generációs IS lesz a következő autóm, ha lesz annyi pénzem valamikor.  :D

Ahogy néztem a fogyasztási adatokat, az IS300 motorja nem fogyaszt sokkal többet, viszont lényegesen erősebb, és ezeket tudtommal mind automata váltóval és sperrdifivel adták.
Egy IS300 kombiban, kékben, kéne azonnal.    :helpsmilie:  :D
Azért kíváncsi vagyok, hogy gázosítani mennyire lehet ezeket a motorokat, 16 literes gyári fogyasztási adattal már igencsak megérné.  :D
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:IS (Altezza)
« Válasz #2999 Dátum: 2011.12.18 15:03:39 »
Tudtommal a 300-ast csak USA-ban árulták, vagyis máshol is, de EU-ban nem, itt csak az IS200 ment.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i