Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130017 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9360 Dátum: 2012.05.17 15:55:20 »
Nyilván nem, de ez még semmit nem jelent. Te is, meg bárki kérhet egy új rendszámot bármikor...
Ha, meg egy sérülésből adódóan kellett az új rendszám, akkor sem vagyunk semmivel "hátrébb", hiszen, abból még nem következik egyenesen, hogy TK volt az autó. Lehet, hogy csak kilyukadt, meghajlott, leesett a rendszám, és azonosításhoz alkalmatlan volt... De ez általában az átvizsgálásnál kiderül, ha egy kicsit is korrekt az eladó.  :)


Nekem pl egyedi volt rajta és azt kérte vissza a tulajdonosa.
Ex IS300 tulaj :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9361 Dátum: 2012.05.17 16:12:55 »

Nekem pl egyedi volt rajta és azt kérte vissza a tulajdonosa.
Nekem is a legelső tulaj kért rendszámmal használta, amikor eladta a 2.-nak, akkor jött az IRS...  ;) :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9362 Dátum: 2012.05.17 16:17:03 »
Nyilván nem, de ez még semmit nem jelent. Te is, meg bárki kérhet egy új rendszámot bármikor...
Ha, meg egy sérülésből adódóan kellett az új rendszám, akkor sem vagyunk semmivel "hátrébb", hiszen, abból még nem következik egyenesen, hogy TK volt az autó. Lehet, hogy csak kilyukadt, meghajlott, leesett a rendszám, és azonosításhoz alkalmatlan volt... De ez általában az átvizsgálásnál kiderül, ha egy kicsit is korrekt az eladó.  :)
Mi lecseréltettük a rendszámot mert 4-es volt benne és a feleségem szerint az bajt és sok gondot jelent [rohog]
20 eFt volt. Most csupa kerek 6-os meg 8-as van benne :tt2:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9363 Dátum: 2012.05.17 16:27:37 »
Köszi  ;), nem is panaszkodom, de azért már 12 éves lesz idén, ez sem fiatalodik. Amit tudok, megteszem érte, hogy 5-6 év múlva se nézzen ki sokkal rosszabbul, de addigra ára sem nagyon lesz már. Valószínűleg csak azok számára lesz értékes autó, akik magát a típust szeretik, a többi embernek csak egy levetett 17-18 éves kocsi marad.
Azért, ha sikerül megőrizni az általánosan jó állapotot, büszke leszek rá 5 év múlva (mondjuk, nagyjából hallva, ismerve a hahus felhozatalt, már most is az vagyok). Idén kap egy garázst is, úgyhogy talán a korróziót is le tudom majd lassítani vele...
Szerintem amennyire te szereted a kocsidat ( bár innen a forumról ismerlek csak de mindig szépítgeted tehát csak szeretheted) szerintem te nem fogod 5-6 év múlva 300-400 ezer forintért eladni akkor inkább megtartod és veszel mellé egy másik kocsit.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9364 Dátum: 2012.05.17 16:28:17 »
Bizony vannak, némelyik már túl is van rajta.  ;)
És szerintem még így is jól tartják az árukat a többi márkához képest.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9365 Dátum: 2012.05.17 16:30:27 »
A felni (hiánya) egyértelműen alku tárgya, a rendszám számomra nem gáz: 1. vagy behozott autó 2. vagy pusztán egy tulajcserénél kértek rá újat  :yes:
Rokon most vett avensist és sima rendszám volt rajta ( nem UNIOs) és lecserélte mert neki nem tetszett potom 8000 Ft ba volt.Én biztos nem cserélném le az enyémet csak azért hogy UNIOs legyen pedig nem egy menő rendszámom van.
Az más kérdés ha egyedire cseréli valaki.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9366 Dátum: 2012.05.17 16:52:46 »
Sőt, ha tehetném olyat tennék rá, ami nem uniós. Meg is mondom miért. Ha megállok a fizetős parkolóban és bedobom a rendszámot a csomagtartóba nem tudnak megbüntetni pótdíjjal stb (és ez ugye nem szabálytalan, mert nem vesz részt a forgalomban az autó). Viszont az EU-s rendszámmal ezt nem lehet megtenni, mert ott a rendszám az ablakon  :censored: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9367 Dátum: 2012.05.17 16:55:18 »
Sőt, ha tehetném olyat tennék rá, ami nem uniós. Meg is mondom miért. Ha megállok a fizetős parkolóban és bedobom a rendszámot a csomagtartóba nem tudnak megbüntetni pótdíjjal stb (és ez ugye nem szabálytalan, mert nem vesz részt a forgalomban az autó). Viszont az EU-s rendszámmal ezt nem lehet megtenni, mert ott a rendszám az ablakon  :censored: .
Ja ja illetve jobban Magyar feelinge van a sima rendszámnak szerintem.De lehet ez csak az én hülye nézetem.

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9368 Dátum: 2012.05.17 17:44:08 »
Ja ja illetve jobban Magyar feelinge van a sima rendszámnak szerintem.De lehet ez csak az én hülye nézetem.

kerékbilincset attól még kaphatsz:)
1.4 sol 2004

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9369 Dátum: 2012.05.17 18:41:03 »
meg mást is a fakabáttól. nemrég kaptak el egy ilyen rszlevevős gyereket kapott szépen.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9370 Dátum: 2012.05.17 19:38:07 »
Nekem is a legelső tulaj kért rendszámmal használta, amikor eladta a 2.-nak, akkor jött az IRS...  ;) :)

Az enyém azért lett 2005nyarán JWA,mert még az elözö tulajtól lenyúlták a kocsi kulcsát,forgalmit,stb!
De nemvágom,h miért kellett azért uj rendszám?
Vasárnap ellopták a forgalmimat,kedden csináltattam ujat okmányirodában 6ezerért és kész.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9371 Dátum: 2012.05.17 22:05:44 »
Hi to All

Képzeljétek, a minap Kecskeméten mentem a banki autómatához pénzt befizetni, erre mit látok, hm én nem szeretnék ilyen rendszámot.
Kíváncsi vagyok akinek ilyen van az tudatában van a szó jelentésének  :lol:



[a csatolmányt egy admin törölte]
Auris HSD TS 2015.12

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9372 Dátum: 2012.05.17 22:17:49 »
A rendszámokat nem lopták le? Akkor szoktak újat adni.
Az enyém azért lett 2005nyarán JWA,mert még az elözö tulajtól lenyúlták a kocsi kulcsát,forgalmit,stb!
De nemvágom,h miért kellett azért uj rendszám?
Vasárnap ellopták a forgalmimat,kedden csináltattam ujat okmányirodában 6ezerért és kész.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9373 Dátum: 2012.05.17 22:43:12 »
Hi to All

Képzeljétek, a minap Kecskeméten mentem a banki autómatához pénzt befizetni, erre mit látok, hm én nem szeretnék ilyen rendszámot.
Kíváncsi vagyok akinek ilyen van az tudatában van a szó jelentésének  :lol:
Mintha láttam volna én is ezt az autót ... ha jól tudom igyekeznek kiszűrni az ilyen félreérthető rendszámokat, ezek szerint mégsem sikerül. Viszont ilyenkor jogosnak érezném hogy kapjon egy vadi új M-es rendszámot :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9374 Dátum: 2012.05.18 10:14:18 »
a ladánkról lelopták pár éve, kapott újat, azóta K-s a rendszáma:)
1.4 sol 2004