Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130138 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3555 Dátum: 2010.05.06 10:06:31 »
Na ja. Csak ideje lenne felfogni az embereknek, hogy ez nem így megy, mert van keveset futott autó, van átlagos futású és van sokat futott. És fel is fognák ha nem lenne más választásuk, ebben biztos lehetsz. Mindez persze reálisan tükröződhetne az árakban is - ahogy máshol is.

A kedves kereskedők pedig (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) mindentől függetlenül visszalövik az órákat - a keveset futottét is, még kevesebbre, hisz egy 30 ezret futott 2005-ös Corolla ugye többet ér és/vagy hamarabb elkel, mint egy 70 ezret futott  ::) ... Ennek véget kéne vetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3556 Dátum: 2010.05.06 10:18:16 »
Reménytelen.
Az emberek olcsón akarnak kevés km-t futott autót venni, ezt az igényt ki kell szolgálnia a kereskedőknek!

Szerintem egyszerűen le kéne nyomni a piac torkán, hogy ez nem így működik. Engem nem zavarna, most sincsenek illúzióim. Csak ne az legyen, hogy kitalálnak erre egy roppant drágán működtethető, huszadik rendszert, amiből valaki meggazdagodik, és persze szart se ér.

A megvalósítást mondjuk nem nagyon látom. Szervizkönyvet nem teheted kötelezővé (és ha azzá is teszed, akkor is megoldható, hogy 45 ezrenként visszapörget a csóri 30 ezret, és máris megjelenhet a 15 ezres szervizeken), chipes nyomkövetés több szempontból aggályos, plombált km-óra nem létezik, ötletem sincs, hogy lehetne megcsinálni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3557 Dátum: 2010.05.06 11:03:51 »
A megfelelő (minél több helyen rögzített) nyilvántartás mellett (adásvétel, szervíz, műszaki vizsga stb.) annyit lehet tenni, hogy sokkal nagyobb büntetéssel kell fenyegetni a manipulálást. A német büntető törvénykönyv pl. néhány éve már külön tényállást tartalmaz erre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3558 Dátum: 2010.05.06 11:06:31 »
A megfelelő (minél több helyen rögzített) nyilvántartás mellett (adásvétel, szervíz, műszaki vizsga stb.) annyit lehet tenni, hogy sokkal nagyobb büntetéssel kell fenyegetni a manipulálást. A német büntető törvénykönyv pl. néhány éve már külön tényállást tartalmaz erre.
Néhány autókereskedés bezáratása, pár 10 milliós bírsággal együtt szerintem már változtathatna a jelenlegi állapotokon.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3559 Dátum: 2010.05.06 11:08:28 »
Sziasztok,

Autó vásárlása előtt állunk, és sok agyalás után az Opel Astra H vs. Toyota Corolla párharcban végül a corolla mellett döntöttünk.
Segítségetek kérném most. Kinéztünk egy autót: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_luna_vvti-3425555

Hétvégén már mennénk is megnézni, jövő héten pedig ha tetszik átvizsgálás márkaszerízben után megvenném.
Viszont. Felhívtam egy márkaszervizt, és rendszám alapján megnézettem az előéletét. Azt mondták, hogy a hátuljába belementek, elég szépen, nem csak karcolás volt. Mindent cseréltek (egy márkaszervizben dolgozó kolléga fusiban, otthon), nem glettelték vagy ilyesmi, szerintük a festégréteg mérő is gyári adatokat hozhat, de vszínű a fenéklemez is sérült volt...
A tulaj azt mondta, hogy nem tudja volt e sérülése az autónak (2. tulaj).
Mit gondoltok, érdemes foglalkozni vele? A márkaszerviz szerint a km valós lehet.
Köszi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3560 Dátum: 2010.05.06 11:10:24 »
A megfelelő (minél több helyen rögzített) nyilvántartás mellett (adásvétel, szervíz, műszaki vizsga stb.) annyit lehet tenni, hogy sokkal nagyobb büntetéssel kell fenyegetni a manipulálást. A német büntető törvénykönyv pl. néhány éve már külön tényállást tartalmaz erre.
Néhány autókereskedés bezáratása, pár 10 milliós bírsággal együtt szerintem már változtathatna a jelenlegi állapotokon.
Alighanem. Ez az államnak is bevétel lenne, mindenki (na jó, majdnem mindenki) jól járna  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3561 Dátum: 2010.05.06 11:13:26 »
Viszont. Felhívtam egy márkaszervizt, és rendszám alapján megnézettem az előéletét. Azt mondták, hogy a hátuljába belementek, elég szépen, nem csak karcolás volt. Mindent cseréltek (egy márkaszervizben dolgozó kolléga fusiban, otthon), nem glettelték vagy ilyesmi, szerintük a festégréteg mérő is gyári adatokat hozhat, de vszínű a fenéklemez is sérült volt...
...
Mit gondoltok, érdemes foglalkozni vele? A márkaszerviz szerint a km valós lehet.

Üdv a fórumon! Örülök, hogy idetaláltál az indexről.

Nagy pozitívum, hogy a márkakereskedés felvilágosított. Ha csak lökhárítót érintő koccanás lett volna, azt mondanám, nem kell vele törődni, de ha a padlólemez sérült, akkor keresnék másik autót. Ezt egy alánézéssel ki lehet deríteni, padlólemezt nem lehet nyomtalanul javítani, bármelyik gyakorlott szerelő megmondja, történt-e ilyen. Mindenképp megcsináltatnám az állapotfelmérést, úgy, hogy felhívnám a szerviz figyelmét a sérülésgyanúra. 10 rongy alatt megúszod, szerintem megéri.

Egyébként ahogy az indexen is írtam, fotóról szép a kocsi, az ára sem rossz, szerintem érdemes a végére járni, hogy mennyire volt durva az a csattanás.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3562 Dátum: 2010.05.06 11:14:54 »
A megfelelő (minél több helyen rögzített) nyilvántartás mellett (adásvétel, szervíz, műszaki vizsga stb.) annyit lehet tenni, hogy sokkal nagyobb büntetéssel kell fenyegetni a manipulálást. A német büntető törvénykönyv pl. néhány éve már külön tényállást tartalmaz erre.

Hajrá. Mindenki javára válna egy tisztább rendszer.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3563 Dátum: 2010.05.06 11:19:20 »
Sziasztok,

Autó vásárlása előtt állunk, és sok agyalás után az Opel Astra H vs. Toyota Corolla párharcban végül a corolla mellett döntöttünk.
Segítségetek kérném most. Kinéztünk egy autót: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_luna_vvti-3425555

Hétvégén már mennénk is megnézni, jövő héten pedig ha tetszik átvizsgálás márkaszerízben után megvenném.
Viszont. Felhívtam egy márkaszervizt, és rendszám alapján megnézettem az előéletét. Azt mondták, hogy a hátuljába belementek, elég szépen, nem csak karcolás volt. Mindent cseréltek (egy márkaszervizben dolgozó kolléga fusiban, otthon), nem glettelték vagy ilyesmi, szerintük a festégréteg mérő is gyári adatokat hozhat, de vszínű a fenéklemez is sérült volt...
A tulaj azt mondta, hogy nem tudja volt e sérülése az autónak (2. tulaj).
Mit gondoltok, érdemes foglalkozni vele? A márkaszerviz szerint a km valós lehet.
Köszi.
Az, hogy a sérülést mennyire szakszerűen javították, az átvizsgálás során ki fog derülni. Ha rendesen megcsinálták, akkor ez nem kizáró ok. De annyi biztos, hogy a karosszériára (átrozsdásodásra) adott garanciával később gondok lehetnek miatta. Persze kérdés, hogy akkor nálad lesz-e még egyáltalán a kocsi.

Ami a kilométert illeti: rendkívül alacsony. Ennek legalább a duplája lenne átlagosnak tekinthető egy ennyi idős kocsi esetében. Nem mondom hogy lehetetlen, de nagyon gondosan utána kéne nézni. Pl. hogy milyen ütemezésben vitték az autót szervízbe, stimmelnek-e a dátumok és az óraállások, időben "hihetően" oszlik-e meg a dolog (pl. egy évesen 8 ezer km, 2 évesen 16 ezer stb). Ha első tulajos lenne, hihetőbb lenne, de így szvsz nagyon kérdőjeles. Félő, hogy a törés utáni javítás során (ami valszeg az első eladás oka lehetett) "megfiatalították" az autót. Elég tipikus forgatókönyv lenne! Az a baj, hogy ezeknek az autóknak eléggé kopásálló a belseje, így ez sem szolgálhat támpontként - simán lehet benne háromszor ennyi km is úgy, hogy a belsején nem fogsz észrevenni semmi árulkodó jelet.

Talán a legjobb támpont a gumiabroncs lehet. Ennyi kilométerrel még meglehetősen jó állapotúak kellene legyenek a gyári első szerelésű gumik. De ez is csak egy meglehetősen bizonytalan viszonyítási alap sajnos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3564 Dátum: 2010.05.06 11:19:58 »
Autó vásárlása előtt állunk, és sok agyalás után az Opel Astra H vs. Toyota Corolla párharcban végül a corolla mellett döntöttünk. Segítségetek kérném most. Kinéztünk egy autót: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_luna_vvti-3425555
Megnézni érdemes lehet, fotók alapján semmit sem lehet látni, érdekes, hogy a hátuljáról nem készült kép..., de jó lenne tudni és talán látni is h mennyire törték meg (fotók nincsenek előző tulajnál) és persze átnézésnél szétkapni a kocsi hátulját (csekkolni, hogy hogy csinálták meg). Na meg lehet mondani árengedményt kérni a mostani eladónál, hogy ez bizony törött volt.  :)

Én egyébként mindenképp megnézném az itteni fórumozónk, kis_andás dízel Corolláját is, alig drágább és a fórumon, na emg persze tőle is mindent megtudhatsz az előéletéről és a fogyasztásáról, stb. :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3565 Dátum: 2010.05.06 11:25:14 »
Egyébként ahogy az indexen is írtam, fotóról szép a kocsi, az ára sem rossz, szerintem érdemes a végére járni, hogy mennyire volt durva az a csattanás.
Fotó, ja  ::) ... Az a baj ezzel, amit te is írtál korábban; én egyre inkább rájövök, hogy a fotó úgyszólván semmit nem mond. Az tényleg maximum kedvcsinálónak jó. Ha 10 MP-es lenne, akkor talán, de így...

Minap voltam megnézni egy Mondeot, egy barátomnak. Képeken elég korrektnek tűnt az autó. Élőben egy rom volt, egy összevissza gittezett, tákolt, rozsdásodó rom  :sorcerer: ... Nem, a fotók szinte semmit nem jelentenek. Pontosabban: van persze olyan, hogy már fotóról is látszik, hogy gond van az autóval. De attól, hogy a képen jól néz ki, élőben még simán bizonyulhat xarnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3566 Dátum: 2010.05.06 11:29:25 »
Köszi mindenkinek a válaszokat.
Na most jól elbizonytalanodtam. :(
Az a problémám, hogy autószerelőt nem tudok magammal vinni megnézni, mert nem vagyok ilyen viszonyban egyik általam ismerttel sem. Én persze nem értek az autókhoz, csak annyira mint egy átlagos felhasználó.
Márkaszervizben pedig nem tudom mennyire bízzak meg, ha ott javította az egyik karosszériás az autót "feketén". Állítólag meg is vette ez a bizonyos kolléga, és ő adta el a mostani tulajnak. Szóval egyre több a gyanús elem itt...
További képeket talán ma kapok az autóról.
 Pedig tetszene ez az autó, de így már erős kétségeim vannak, hogy Budapestről érdemes e lemenni megnézni, és ha igen mit látok én rajta.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3567 Dátum: 2010.05.06 11:33:06 »
Ez esetben érdekes, hogy a mostani tulaj miért is nem tud a törésről...  :whistling:
         

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3568 Dátum: 2010.05.06 11:35:54 »
Egyébként ahogy az indexen is írtam, fotóról szép a kocsi, az ára sem rossz, szerintem érdemes a végére járni, hogy mennyire volt durva az a csattanás.
Fotó, ja  ::) ... Az a baj ezzel, amit te is írtál korábban; én egyre inkább rájövök, hogy a fotó úgyszólván semmit nem mond. Az tényleg maximum kedvcsinálónak jó. Ha 10 MP-es lenne, akkor talán, de így...

Minap voltam megnézni egy Mondeot, egy barátomnak. Képeken elég korrektnek tűnt az autó. Élőben egy rom volt, egy összevissza gittezett, tákolt, rozsdásodó rom  :sorcerer: ... Nem, a fotók szinte semmit nem jelentenek. Pontosabban: van persze olyan, hogy már fotóról is látszik, hogy gond van az autóval. De attól, hogy a képen jól néz ki, élőben még simán bizonyulhat xarnak.

Nagyon jó lenne, ha egy megbízható fórumos autót tudnék venni. Ez tetszene bevallom, a dízellel és a km-el van kis gondom.
Laikus vagyok a témában leszögezem előre. :)
Dízelekről hallottam ezt-azt. Pl. ha tönkre megy valami zsebbe nyúlós a javítása (benzineshez képest), dízelt nagy éves futásteljesítménnyel érdemes venni stb. Nekünk az éves futás olyan 18-20.000 km. Hosszabb távra (legalább 8 évre) tervezzük venni az autót, ha addig beleteszek 160 ezret már 270 ezer lesz az autóban. Nem sok az egy kicsit?
Toyota dízeleknél mi az, ami kopóalkatrész, tönkremehet stb.?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3569 Dátum: 2010.05.06 11:45:10 »
Márkaszervizben pedig nem tudom mennyire bízzak meg, ha ott javította az egyik karosszériás az autót "feketén". Állítólag meg is vette ez a bizonyos kolléga, és ő adta el a mostani tulajnak. Szóval egyre több a gyanús elem itt...
További képeket talán ma kapok az autóról.
 Pedig tetszene ez az autó, de így már erős kétségeim vannak, hogy Budapestről érdemes e lemenni megnézni, és ha igen mit látok én rajta.
Nekem ez a sztori kicsit büdi. Egy biztos: semmiképpen ne az érintett szervízbe vidd, ott nem igazán számíthatsz elfogulatlan tájékoztatásra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )