Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130137 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2640 Dátum: 2010.02.08 00:53:08 »
Tetősin nélküli kocsira is lehet tetőcsomagtartót rakni?

Igen, a Thule honlapjat javaslom tajekozodni, rengeteg jo rakomanyrogzitessel kapcsolatos dolog van :)
link


pelda:
kisa
born to ride

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2641 Dátum: 2010.02.08 08:13:31 »
Mondjuk nekem ezzel a belsővel ingyen se kéne.
Kár, pedig tudtam volna most neked egyet ingyen....1,6-os, 2005-ös, 10ezret futott, fekete tekerőkkel, 1.tulajtól, ingyen :D

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2642 Dátum: 2010.02.08 15:28:52 »
Hát a hölgy tulaj, az hölgy tulaj :) nálunk anyukám sosem vezet autót, valamikor régen megcsinálta a jogsit de már nem tud vezetni, évtizedek óta nem is vezetett. Az autó mégis az ő nevén van, pedig apukám vezeti. Szóval ha apuka meghirdetné, ő is nyomathatná a hölgy tulajdonostól szöveget, mert a tulajdonosa az :) csak a használója nem. Ezek után szerintem tök mindegy ki a tulaj, a lényeg hogy ki használja és hogyan. :)
                                                                                                                                                   

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2643 Dátum: 2010.02.08 20:57:06 »
Mondjuk nekem ezzel a belsővel ingyen se kéne.
Kár, pedig tudtam volna most neked egyet ingyen....1,6-os, 2005-ös, 10ezret futott, fekete tekerőkkel, 1.tulajtól, ingyen :D

Amit mondtam, megmondtam.  :tt2: ;)

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2644 Dátum: 2010.02.08 21:11:08 »

Egyetértek. Ez is egy régi tévhiten alapul, hogy:  "hölgy tulaj lassan araszol, nem pörgeti szét a motort, legfeljebb kuplungos lesz a kocsi mert szarul vált."

Maradjunk annyiban, akik a hölgy tulaj mögé bújva akarják eladni az autójukat azok pont azok a parasztok, akik először dudálnak és mutogatnak ha egy "hölgy" megy előttük az úton.
Eleve egy lenéző , degradáló módon tüntetik fel a nőket a hölgy tulajjal, mert a rosszhiszeműséget táplálnak. Gondolják nem ért annyira hozzá nem is vezeti sokat , azt is lassan.

Egyébként nem hölgy, hanem asszony vagy kisasszony. Hölgyeknek mást szoktak hívni. Ezt a munkahelyen is mondták, hogy NE HÖLGY-et írjunk egy hivatalos papíron megszólításként mert az degradál egy tisztességes nőt.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2645 Dátum: 2010.02.08 21:22:04 »
Hát a hölgy tulaj, az hölgy tulaj :) nálunk anyukám sosem vezet autót, valamikor régen megcsinálta a jogsit de már nem tud vezetni, évtizedek óta nem is vezetett. Az autó mégis az ő nevén van, pedig apukám vezeti. Szóval ha apuka meghirdetné, ő is nyomathatná a hölgy tulajdonostól szöveget, mert a tulajdonosa az :) csak a használója nem. Ezek után szerintem tök mindegy ki a tulaj, a lényeg hogy ki használja és hogyan. :)

Erre mondta Paulus barátom:  A nő vezessen háztartást meg áramot  :whistling:
Konrád

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2646 Dátum: 2010.02.08 21:27:15 »
Női vezetőről csak annyit, hogy egyszer hagytam, hogy a régi R19-emet (1.7 benzines) egyik nő ismerősöm vezesse, az első elindulásnál kb 25m-en keresztül füstölte a gumikat, én meg lestem, hogy mit csinál ez a ...!?  :ph34r: Mondanom sem kell többet nem ült az autómban.

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2647 Dátum: 2010.02.08 21:27:45 »
Mi a baj a belsővel? (Elég homályos a kép)

Nekem ez a matt fekete, tekergetős középkonzol, meg a műanyagkormány nagyon nem jön be, de ettől még másnak tetszhet.  ;)

De válogatós lettél hirtelen.  :nono:
A tekergetős középkonzol is ugyanolyan meleget tud csinálni mint a nem tekerős, tapasztalhattad. A műanyagkormányt meg 16 ezerért profin átbőrözik. Én is átfogom ,csak mindig halogatom a dolgot.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2648 Dátum: 2010.02.08 21:42:38 »
Női vezetőről csak annyit, hogy egyszer hagytam, hogy a régi R19-emet (1.7 benzines) egyik nő ismerősöm vezesse, az első elindulásnál kb 25m-en keresztül füstölte a gumikat, én meg lestem, hogy mit csinál ez a ...!?  :ph34r: Mondanom sem kell többet nem ült az autómban.
Hát ha így hirtelen végigtekintek a baráti körben előforduló női sofőrökön (jóbarátnémat is beleértve), akkor egyikükkel sincs semmi probléma, teljesen jól vezetnek  :yes: ... Egyikük pl. (OK fine biztos rá fog jönni, hogy kicsoda) tavaly egy ízben az Avensist vezette Pakstól egészen BP északi végéig, pedig elhihetitek, hogy ezt a kocsit nem bízom rá akárkire  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2649 Dátum: 2010.02.08 21:43:00 »

De válogatós lettél hirtelen.  :nono:


Nem hirtelen, már régóta válogatós vagyok.  :D :D :D

( Sajna nem tudom összeegyeztetni a lehetőségeket az igényekkel. )

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2650 Dátum: 2010.02.08 21:47:30 »
Hát ha így hirtelen végigtekintek a baráti körben előforduló női sofőrökön (jóbarátnémat is beleértve), akkor egyikükkel sincs semmi probléma, teljesen jól vezetnek  :yes: ... Egyikük pl. (OK fine biztos rá fog jönni, hogy kicsoda) tavaly egy ízben az Avensist vezette Pakstól egészen BP északi végéig, pedig elhihetitek, hogy ezt a kocsit nem bízom rá akárkire  :nono:

Nekem van pár kolléganőm (pontosan 8) és eddig 2 mellett ültem anyósülésen és mindkettő jól vezet, szóval nincs velük semmi baj, pedig fiatalok.  

Visszatérve a Corolla vásárlásra:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_corolla_1.4_klima_104.000.-_km-3576379 -- ez egész jónak tűnik számomra, bár neppertől van, de a szervizkönyvet könnyel le lehet ellenőrizni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_vvt-i_sol-3141172 -- van Sol is ennyiért.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-3570431 -- sőt magánszemélytől is van.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.08 21:55:31 írta diegho »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2651 Dátum: 2010.02.08 22:10:20 »
Visszatérve a Corolla vásárlásra:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_corolla_1.4_klima_104.000.-_km-3576379 -- ez egész jónak tűnik számomra, bár neppertől van, de a szervizkönyvet könnyel le lehet ellenőrizni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_vvt-i_sol-3141172 -- van Sol is ennyiért.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-3570431 -- sőt magánszemélytől is van.
A harmadik nekem valahogy nem tetszik, és a forg.hely. meg a műszaki időpontja sem vág össze. A másodiknál sem vág össze, és az valamiért nem is nagyon akar elkelni (nyári fotók), de amúgy a Reálszisztémás használt autósok korrektek, érdemes lehet rákérdezni, megnézni. A legszimpibb pedig, így hirdetés & fotók szerinti benyomás alapján, nekem az első kocsi!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2652 Dátum: 2010.02.08 22:17:28 »
A harmadik nekem valahogy nem tetszik, és a forg.hely. meg a műszaki időpontja sem vág össze. A másodiknál sem vág össze, és az valamiért nem is nagyon akar elkelni (nyári fotók), de amúgy a Reálszisztémás használt autósok korrektek, érdemes lehet rákérdezni, megnézni. A legszimpibb pedig, így hirdetés & fotók szerinti benyomás alapján, nekem az első kocsi!

Nekem is az első tetszett legjobban. Még feleslegesen kérdezgetek, bár jelenleg is megvan rá a pénz, de még várok március végéig, vagy áprilisig, akkor viszik el a Carinát, amikor a Carinára meglesz a tuti időpont, hogy mikor viszik, akkor az előtt 2-3 héttel megnézem a kiszemelteket és amelyik a legjobban tetszik azt veszem meg, de addigra 5 autóra akarom szűkíteni a listát.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2653 Dátum: 2010.02.08 22:20:07 »
És biztos, hogy az az 5 autó is várni fog addig? Mert ha a kiszemeltek valóban jó állapotúak, akkor 2 hetet sem "várnak"...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2654 Dátum: 2010.02.09 08:10:30 »
Anno úgy volt, hogy december környékén veszek autót, ez volt terve véve. :D Aztán augusztusban elkezdtem csak úgy nézelődni és kinéztem, majd rá 2 napra "lefoglaltam" a kocsit. Az persze más kérdés, hogy októberben hoztam el.

Egyébként meg kihagyhatatlan ajánlat nincs.