Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2137984 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2220 Dátum: 2009.10.09 11:46:53 »
Aha, félreértettem, nekem a második, az óceánkék a bejövős.  :szemez: :wub:
         

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2221 Dátum: 2009.10.09 11:51:02 »
Igen, kékben gyönyörű. Attól jobban talán csak a piros tetszik.  :)




Ok,de ezen TS felnik vannak amivel azért remekül néz ki az autó...:-)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2222 Dátum: 2009.10.09 16:58:10 »
A kék az olyan Subarus szín! Eléggé feltűnő, nekem konkrétan a kék bilim jut eszembe amit 5 éves koromban leraktam:)

Amúgy Corollából a legaladhatóbb a platina szín, ebben keresik a legtöbben!
Konrád

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2223 Dátum: 2009.10.09 19:02:43 »
Szia! Mi 119 ekm-el vettük májusban, most van benne 127 ekm. Személyesen beszéltem az egyetlen tulajdonosával (új kora óta nála volt, még a számlája is megvan, a Reál-nál vette 4.78 MFt-ért extrákkal!! :-)) ). Végig a vásárlás helyszinén szervizeltette, az összes szervízszámla megvan, végig márkaszervízben vezetett sz.könyv, teljesen leinformált előélet (minden apró karcolás story-ját ismerem... :-) ). Az autót lemosva vettük át, de direkt nem kozmetikázták ki...vannak rajta apró esztétikai hibák, és a km is lehetne kevesebb, de ezt nyugodtan vettem meg, mert garantált állapota van, és a tulajnak volt pénze végig márkaszervízbe hordani...És a slusszpoén, hogy a vásárlás előtt 2 hónappal költöttek rá számlával igazolva kb. 120 eFt-ot: friss műszaki, zöldkártya, új Toyota akksi, teljes 120 ekm-es szerviz, új eü csomag, ablaktörlők stb. :-). 1,790.- ért volt hírdetve a legkomolyabb próbálkozásom ellenére se engedtek 40 eFt-nál többet! :-(

Szia! Idén májusban 3 hónap kitartó keresés után vettünk egy 2003-as 1.6 SOL modelt, imádjuk! :-)
...(mi májusban 1.75 MFT-ért vettük az 1.6 Sedan SOL-t 2003-ast)!! Mindenképp kérj márkaszervizes bevizsgálást (pár ezer ft - a Reál-nál nem kértek semmit érte...), és MINDENKÉPPEN BESZÉLJ AZ EREDETI TULAJJAL IS!!!! Ragaszkodj hozzá minden esetben.
Üdv! A Tietek mennyi km-t futott, és mit tudsz az előéletéről? Márkaszervizbe volt e hordva, stb stb?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2224 Dátum: 2009.10.09 19:03:48 »
Amúgy Corollából a legaladhatóbb a platina szín, ebben keresik a legtöbben!
Ja, hogy itt mindenki ennyire naprakész? :D
Nekem pl. nem tetszettek a szürke corik, mert a 90%-uk szürke, örülök, hogy fekete a corim  :flowers:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2225 Dátum: 2009.10.09 19:12:57 »
A tulaj akitől vettük, már megrendelte az Új MINI-jét, anyagilag igen stabíl lábakon állt, és el akarta adni... Másrészt az volt a szerencsénk, hogy mi kp-vel mentünk, és az öreg Toyotánkat sem akartuk mindenáron beszámíttatni (kb. 200-250-et adtak volna érte, 2 nap alatt eladtam 539 eFt-ért... :-) ).


http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.4_terra_1.4_vvti_terra_ice_akcio-3307074

Na ebbe bele se merek gondolni, milyen lehet..

Rossz nézni vásárlás után a hirdetéseket, ugye? :D
Csak abban a feltételezésben bízhatsz, hogy az a sok 3ft-ért árult autó valójában egy rom :wacko:


A reálnál mindig fent van még az 1.6-os sol, 1850-ért, szintén 2003-as, vezetett szk-s, 132e km-rel. Érthetetlen, hogy adhattak el májusban ugyanilyet(sőt, jobbat) 1750-ért. Sztem itt a tulaj játszik, hogy nem engedi lejjebb az árat..

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2226 Dátum: 2009.10.09 19:19:19 »
Egy időben foglalkoztam autó-motor adás-vétellel, kicsiben, illetve elég sok kereskedő ismerősöm van, innen tudom, hogy a következő szinű atók csak nagy nehezen áron alul értékesíthetőek: fehér, sima piros, sötétkék (mint az említett hírdetésben szereplő E12), és a sötét zöld. Épp ezért ilyen szinű autókat sose vegyetek. Persze nem muszály rám halgatni, de majd eladáskor eszetekbe jutok! :-)
Amúgy tetszeni még tetszhet ez a szin, kérdés buksz-e e miatt pár 100 ezret...? :-)


...az egyik leg eladhatatlanabb szin.

Az a kék? Sztem nagyon jól áll az E12-nek, és legalább nem minden 3. olyan...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2227 Dátum: 2009.10.09 19:24:17 »
Ertem en amit irsz, meg biztos igy is van  :flowers: de milyen kifordult dolog mar, hogy ujauto vasarlaskor a kovetkezo tulaj izlese alapjan valasszak szint  :nonono:
Hat na neeee  :fuk2:
(Nekem platinaezust van, de igazabol csak azert, mert fenyozold, vagy kek csak 3-4honap varakozasi idovel lett volna)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2228 Dátum: 2009.10.09 19:24:49 »
A fekete nagyon jól eladható szin, sokan imádják, hiszen dögösen mutat benne a legtöbb autó! Csak tisztántartani ne kellene... :-) A szürke ill. a világos metálszinek ebből a szempontból sokkal praktikusabbak.



Amúgy Corollából a legaladhatóbb a platina szín, ebben keresik a legtöbben!
Ja, hogy itt mindenki ennyire naprakész? :D
Nekem pl. nem tetszettek a szürke corik, mert a 90%-uk szürke, örülök, hogy fekete a corim  :flowers:


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2229 Dátum: 2009.10.09 19:30:23 »
innen tudom, hogy a következő szinű atók csak nagy nehezen áron alul értékesíthetőek: fehér, sima piros, sötétkék (mint az említett hírdetésben szereplő E12), és a sötét zöld. Épp ezért ilyen szinű autókat sose vegyetek.
Én nagyon csodálkozom azon, hogy a sötétkéket ilyen 'hátrányos' színnek soroljátok.
A fehér manapság egyre nagyobb divat!!!

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2230 Dátum: 2009.10.09 19:31:31 »
Ez pénztárca függő... van aki megteheti hogy ne foglalkozzon az értékvesztéssel, van aki nem... Van aki megteheti hogy újat vesz, van akinek sosem lesz új autója... stb. Amit írtam elsősorban a korábban tanácsot kérő márkatársnak szóló jótanács akart lenni használtautó vásárlással kapcs.-ban, és nem kötelező érvényű alapigazság!  ::)


Ertem en amit irsz, meg biztos igy is van  :flowers: de milyen kifordult dolog mar, hogy ujauto vasarlaskor a kovetkezo tulaj izlese alapjan valasszak szint  :nonono:
Hat na neeee  :fuk2:
(Nekem platinaezust van, de igazabol csak azert, mert fenyozold, vagy kek csak 3-4honap varakozasi idovel lett volna)

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2231 Dátum: 2009.10.09 19:32:57 »
Nekem pl. nem tetszettek a szürke corik, mert a 90%-uk szürke, örülök, hogy fekete a corim  :flowers:

Én meg magasról és szagosan nem foglalkoztam a kocsi színével, örültem, hogy lehet elfogadható áron jó vételt csinálni. A rózsaszínt leszámítva bármilyen színben elfogadtam volna a gépet. Mondjuk nem bánom, hogy nem ezüst, de az se zavart volna különösebben. Használt autónál szerintem huszadrangú kérdés a szín. Míg hirdetéseket nézeget az ember, addig biztos lényeges, de éles döntési helyzetben semmi jelentősége.

Új autó más kérdés, ha ott ülnék a szalonban, és éppen kemény felárat készülnék fizetni egy 1-2 éves, hibátlan használt géphez képest, biztosan nem mennék bele, hogy ezüst legyen a gép, hanem választanék valami nekem tetszőt.

A Toyotáknak amúgy általában kriminális a színválasztékuk. Pl. az E12 szedánnak és kombinak volt egy nagyon szép bordó-mélyvörös színe, ami jól mutatott volna a hatcheken is (pláne a sötét felnijeimmel, nyami), persze azokhoz nem lehetett rendelni.  :surrender:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2232 Dátum: 2009.10.09 19:33:50 »
A fekete nagyon jól eladható szin, sokan imádják, hiszen dögösen mutat benne a legtöbb autó! Csak tisztántartani ne kellene... :-) A szürke ill. a világos metálszinek ebből a szempontból sokkal praktikusabbak.
Viszont ha lemosod, sokkal nagyobb a sikerélmény  :tt2:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2233 Dátum: 2009.10.09 19:39:28 »
Én meg magasról és szagosan nem foglalkoztam a kocsi színével, örültem, hogy lehet elfogadható áron jó vételt csinálni.
Természetesen én sem ezzel kelek és fekszem,  :wacko:
de azért az sem elfogadható nézőpont, hogy az újautó 100%-ban legyen olyan, amilyet akarok, az 1-2-3-4éves használtnál meg minden mindegy, mert azért az sem ingyé van.
Én pl. lehet belemennék egy nem a legkedvencebb színű új autó megvételébe, ha az egy pl. olcsóbb raktári darab jó felszereléssel, viszont lehet keresgélnék még 1-2hónapot egy olyan használtautóra vadászva, ami abban a bizonyos színben van.
1 szó, mint 100, álam nincsenek ökölszabályok.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2234 Dátum: 2009.10.09 19:46:11 »
Én például szívesen választottam volna fehér Aurist, de az nem volt késztelen(akcióban) és még az utakon sem láttam fehéret.  :hmmmm: