Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130242 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Csarli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2040 Dátum: 2009.08.04 09:40:19 »
Hajrá  :yes: ! Nekem is kéne egy ilyen szép sötétkék, kombi dízel Corolla. Tökéletes autó lenne. De azért csak óvatosan :excl:

Ok. Megpróbálom  :D

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2041 Dátum: 2009.08.04 09:54:44 »
A tetöablak persze utolagos, látszik a belsö világitásnál is. Ezt nagyon megnézném, (persze nézni lehet sokáig abbol még nem derül ki sok) a legjobb ha viszel egy üveg vizet és leöntöd, hátha mégis csak ereszt be valahol vizet. Ebböl észreveszi az elado hogy nem most jöttél a falvédöröl. Az árat megcélozna´m kerek 5000,- € -ra, mivel egy 90 LE-s dieselt klima nélkül eladni itt nem könnyü. Nehogy bevedd a szöveget ez azért jo mert keveset fogyaszt, egy Golf is keveset fogyaszt több LE-vel. Örüljön hogy megszabadul manapság a klima nélküli autojátol. A sötétkék szinen minden karcolás meglátszik, autot mindenhol megnézni. Mikor volt féktárcsa és betétcsere? Gumikat mindenképpen megnézni (DOT), nyugodtan rákérdezni hogy ad -e téligumit hozzá. Még a Euro besorolásra is figyelni kell, 2002!-es, nehogy még sárga plakettás Euro3-as legyen. Az, hogy TÜV és AU uj lesz, ne hasson meg, az részedröl különben is elvárás. (Tüvbericht fontos átolvasni! még a régit is) A lényeg hogy ne vegye észre az elado hogy tetszik az auto, ugy kell csinálni mint amikor egy Händler beszámitaná a te használt autodat, ez sincs, az sincs benne, mindig azt kérdezni ami nincs az autoban, na ja, hümmögni, közben nyugodtan megnézhetsz másik autot is a többi közül ami ott áll.  ;)  Persze a probavezetés is fontos, zörgések, fékek, etc. figyelni.
Lehet hogy többet kellene a Dmax-on a "Checker"-t nézned?  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2042 Dátum: 2009.08.04 10:18:27 »
Euro 3-as a kocsi, ez benne is van a hirdetésében. Na ja, adott esetben ez gond lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2043 Dátum: 2009.08.04 10:47:54 »
Huhh, akkor már nagyon meggondolnám, magasabb ado, + CO2 ado. Már 5000-et se adnék érte, mert igy nem lehet vele hosszutávon számolni. Vagy, egy-két éven belül megint tuladni rajta, amig lehet.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2044 Dátum: 2009.08.04 11:26:01 »
Itthon csak a regadó magasabb, és nincs co2 adó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2045 Dátum: 2009.08.04 11:28:09 »
De ő nem itthonra venné. Ezzel együtt, szvsz nem akkora a különbség kint sem, hogy ez eldöntse a kérdést. Az más kérdés, hogy néhány városban az Umweltzone-kba nem lehet behajtani ezzel a kocsival. Ez adott esetben nyilván probléma lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2046 Dátum: 2009.08.04 11:32:49 »
De ő nem itthonra venné.

Pardon, ez nekem kimaradt.

Csarli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2047 Dátum: 2009.08.04 13:42:04 »
De ő nem itthonra venné. Ezzel együtt, szvsz nem akkora a különbség kint sem, hogy ez eldöntse a kérdést. Az más kérdés, hogy néhány városban az Umweltzone-kba nem lehet behajtani ezzel a kocsival. Ez adott esetben nyilván probléma lehet.

Ezekről az Umwltzone-król még nem hallottam, de majd utánakérdezek. Szóval a szavaidból úgy vettem ki, hogy nem igazán javaslod az autót?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2048 Dátum: 2009.08.04 13:51:21 »
Nekem pl. annyira nem szimpi az eddigi infók alapján, hogy meg se nézném...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2049 Dátum: 2009.08.04 13:57:06 »
Ezekről az Umwltzone-król még nem hallottam, de majd utánakérdezek. Szóval a szavaidból úgy vettem ki, hogy nem igazán javaslod az autót?
De igen - ha nem laksz olyan városban, ahol Umweltzone van (ezekbe, ha jól tudom, csak zöld Umwelt-Plakettével lehet behajtani - pár nagyváros ilyen), illetve nem jársz gyakran ezekben, akkor ez nyilván nem probléma; továbbá azt kell eldöntened, hogy nem gond-e a kicsivel magasabb adó, amit az Euro 3-as besorolás jelent. Ha ezek nem jelentenek problémát, akkor ettől még az autó természetesen megvehető, ha amúgy rendben van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zbello

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2050 Dátum: 2009.08.05 17:25:39 »
Sziasztok!

Most váltam meg egy 87es 1.8D corollától és szeretnék venni egy 1.4 D4D corollát, vmi ilyesmit:
http://www.hasznaltauto.hu/3139633_toyota_corolla_2005
A kérdésem az hogy mennyi kb az a max km amivel érdemes megvenni ezeket?
Max 2,5M forintom van a bulira. Azért lenne fontos a dízel mert napi 130km körül megyek melóhelyem miatt.
Hogyismondjam kissé tartok ezektől az új hiperérzékeny dízelektől, enyémet 320e Km-el adtam el de azt is csak a kaszni állapota miatt mert a moci még szolgált volna  :whistling:, nem tudom mit várhatok ezektől. Létezik ezekből is japán gyártású??

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2051 Dátum: 2009.08.07 16:10:14 »
Közben eltűnt az ezüst a hirdetések közül..
És mi van a másikkal? Hondát felhívtad? Lesz szombaton átnézés?

Nah, felhívtam a Hondát, hát van egy kis sumákság  :hmmmm:
Szóval az a helyzet, hogy csak 2 zk van a rendszerükben, a km állások stimmelnek, tehát nem több mint most, idáig OK. Na, aztán mondta hogy tartsam egy kicsit a vonalat, visszajött, és mondta, hogy a tulaj egy szerelőnek  az ismerőse, és maszekban intézték a szervízt, számla nem készült róla. Azt nem kérdeztem már meg, hogy miket csináltak rajta, dehát gondolom nem is tudta volna megmondani hirtelen. Így viszont nem értem, a koma milyen számlákat mutogatott :hmmmm: Vagy lehet az csak munkaelvevő lap volt, és papíron javítás nélkül távozott, bár ennek is benne kellene lenni akkor a nyilvántartásban nem?
A Toyota rendszerben nem volt komoly meghibásodása.
Na mind1, ez nem tántorít el, ha az átnézés pozitív, akkor megveszem. De majd rákérdezek a kománál azért.
Sztetek?
Ezek szerint nincs szervizkönyve a kocsinak. Ez akkor benne van az árában, vagyis azért adja aránylag jó áron oda. Innentől a te döntésed (persze eddig is az volt ;)), hogy elállsz a vásárlástól, vagy beleugrasz.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2052 Dátum: 2009.08.07 16:25:54 »
Sziasztok!

Most váltam meg egy 87es 1.8D corollától és szeretnék venni egy 1.4 D4D corollát, vmi ilyesmit:
http://www.hasznaltauto.hu/3139633_toyota_corolla_2005
A kérdésem az hogy mennyi kb az a max km amivel érdemes megvenni ezeket?
Max 2,5M forintom van a bulira. Azért lenne fontos a dízel mert napi 130km körül megyek melóhelyem miatt.
Hogyismondjam kissé tartok ezektől az új hiperérzékeny dízelektől, enyémet 320e Km-el adtam el de azt is csak a kaszni állapota miatt mert a moci még szolgált volna  :whistling:, nem tudom mit várhatok ezektől. Létezik ezekből is japán gyártású??

Válaszotokat előre is köszönöm!

Az, hogy mennyi km van benne, talán kevésbé fontos, mint a rendszeres karbantartás és az igazolt előélet. Én 113 ezernél járok, Volt egy-két gikszer vele, de az utóbbi 60ezerben semmi. Jól megy, keveset fogyaszt.
Napi 130km-nél sztem megéri, ha egyébként nem kapsz kompenzációt az utazásért.

A kocsiba jó olaj és jó gázolaj kell, nem szabad hajtani hidegen, meg hagyni kell lehűlni hajtósabb menet után, és meg fogja hálálni.

Ha izgat a gyártás, akkor az alvázszám első karaktereit tudják neked beazonosítani a kocsit. A JT kezdetűek japánok, bár sztem ebből a dízelből nem sokat fogsz ilyet találni, inkább angolokat.
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2053 Dátum: 2009.08.07 17:26:11 »
[quo

Nah, felhívtam a Hondát, hát van egy kis sumákság  :hmmmm:
Szóval az a helyzet, hogy csak 2 zk van a rendszerükben, a km állások stimmelnek, tehát nem több mint most, idáig OK. Na, aztán mondta hogy tartsam egy kicsit a vonalat, visszajött, és mondta, hogy a tulaj egy szerelőnek  az ismerőse, és maszekban intézték a szervízt, számla nem készült
Ezek szerint nincs szervizkönyve a kocsinak. Ez akkor benne van az árában, vagyis azért adja aránylag jó áron oda.

[/quote]
Egyébként itt látszik (feltéve, ha valós a km), hogy a tulaj a maszek 3 szori szervizen megspórolt összesen mondjuk 60-70ezer Ft-ot a toyota szervizhez képest, ellenben most többért és könyebben eltudná adni a végig Toyota-nál vezetett szervizkönyves 80ezres futású 1,6-os Corolláját.

Zbello

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2054 Dátum: 2009.08.07 17:29:01 »
Értem, egyébként nekem úgy van hogy kézbe kapok egy fix üzemanyagpénzt, így aztán minnél kevesebb megy el az utazásra annál több marad.
Közben találtam egy 2004-est 60e km futással ugyan nincs kiírva milyen felszereltség de manuális klímát írnak, szóval vmi alap lehet 2,4M-ért. Véleményetek szerint megéri? Persze erről is azt írják minden papír rendben. Csak tudni szeretném mennyire alkudjak bátran ha elmegyek megnézni.