Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1318586 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5670 Dátum: 2015.05.29 12:43:05 »
Még egy érdekes kérdés vetődött fel bennem.
Adott egy utca, ahol a jobb oldali járdán az autók féloldalasan parkolhatnak, - a google maps képe még az illegalitás idejében készült, azóta táblával és felfestéssel jelölik a parkolási lehetőséget, - de a másfél méter ekkor nincs meg, a bal oldali, kb. 1,5 méter széles járdán cölöpök nyomatékosítják a megállás és várakozás tilalmát. Az úttest olyan széles, hogyha a jobb oldali járdán parkol egy szgk,akkor ha egy szélesebb autó - akár egy X5, vagy egy közepes méretű platós teherautó - jön bármelyik irányból, a másik irányból jövők nem férnek el. Ilyenkor valamelyik "foghíjnál" - ami lehet kapubejáró, vagy üres parkolóhely is - bevárják egymást. Ez a jelenség a reggeli és a délutáni csúcsidőben tartós.
Na most, ha valaki kerékpározni szeretne ebben az utcában, hol tegye?
Betű szerint az úttesten kéne, de a józan ész...
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5671 Dátum: 2015.05.30 14:59:05 »
Tegnap elgondolkodtató csillagállás történt: Király utca-Kertész utca kereszteződés, a körút irányából jöttem, be akartam fordulni balra a Kertész utcába.
Van a kereszteződés után egy gyalogátkelőhely, szemből láttam a közeledő jármű fényét, de pár ember éppen átkelt a gyalogátkelőn, úgyhogy simán be tudtam volna kanyarodni, a világító jármű is megállt, hogy átengedje őket. Igen ám, de a gyalogosok mögött közvetlenül áthajtott egy biciklis és jött felém. Nem volt belőle se vészfékezés, se semmi, meg egyértelmű, hogy ha felmatricázom vele a kocsi orrát, az az én saram, de akkor is: totálisan nem érdekelte hogy gyalogosok kelnek át a zebrán, nem is igazán látszott hogy ki lenne világítva, bár lehet volt az elején valami pislákoló izé.
Összességében tehet nekem egy orális szívességet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5672 Dátum: 2015.05.31 20:38:24 »
Még egy érdekes kérdés vetődött fel bennem.
Adott egy utca, ahol a jobb oldali járdán az autók féloldalasan parkolhatnak, - a google maps képe még az illegalitás idejében készült, azóta táblával és felfestéssel jelölik a parkolási lehetőséget, - de a másfél méter ekkor nincs meg, a bal oldali, kb. 1,5 méter széles járdán cölöpök nyomatékosítják a megállás és várakozás tilalmát. Az úttest olyan széles, hogyha a jobb oldali járdán parkol egy szgk,akkor ha egy szélesebb autó - akár egy X5, vagy egy közepes méretű platós teherautó - jön bármelyik irányból, a másik irányból jövők nem férnek el. Ilyenkor valamelyik "foghíjnál" - ami lehet kapubejáró, vagy üres parkolóhely is - bevárják egymást. Ez a jelenség a reggeli és a délutáni csúcsidőben tartós.
Na most, ha valaki kerékpározni szeretne ebben az utcában, hol tegye?
Betű szerint az úttesten kéne, de a józan ész...
Hja, a józan ész időnként mást diktál, mint a betű.

Például: lakott területen kívül haladsz, 90-es tempóval. Utolérsz egy kerékpárost. Az adott helyen épp záróvonal van, és "előzni tilos" tábla is. Sávon belül viszont nem tudsz biztonságosan elhaladni mellette, mert ehhez nem elég széles a sáv. Na, kérdem én: ebben a szituban hány autós fog lelassítani, és mondjuk 800 m-t menni 25 km/órás tempóval a bringás mögött, míg meg nem szűnik az előzési tilalom?  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5673 Dátum: 2015.05.31 21:21:42 »
Még egy érdekes kérdés vetődött fel bennem.
Adott egy utca, ahol a jobb oldali járdán az autók féloldalasan parkolhatnak, - a google maps képe még az illegalitás idejében készült, azóta táblával és felfestéssel jelölik a parkolási lehetőséget, - de a másfél méter ekkor nincs meg, a bal oldali, kb. 1,5 méter széles járdán cölöpök nyomatékosítják a megállás és várakozás tilalmát. Az úttest olyan széles, hogyha a jobb oldali járdán parkol egy szgk,akkor ha egy szélesebb autó - akár egy X5, vagy egy közepes méretű platós teherautó - jön bármelyik irányból, a másik irányból jövők nem férnek el. Ilyenkor valamelyik "foghíjnál" - ami lehet kapubejáró, vagy üres parkolóhely is - bevárják egymást. Ez a jelenség a reggeli és a délutáni csúcsidőben tartós.
Na most, ha valaki kerékpározni szeretne ebben az utcában, hol tegye?
Betű szerint az úttesten kéne, de a józan ész...
Azért nem egy katasztrofa, hogy egy kerékpáros is akadályoztatva van  és netán meg kell állni. Érdekes egy autónál ez úton útfélen mindenkinek természetes.
Az említett utcában még nehezíti a dolgot, hogy egy meredek utca. Én arrafele inkább a Nagyhíd alatt szoktam átmenni a Pasaréti útról a Hűvösvölgyi útra .

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5674 Dátum: 2015.06.10 12:01:30 »
érdekes dolog ez  :hmmmm: vajon mi van, ha kimegyek elállni az autóval és nem veszem át a bírságot, mondván, hogy nem én parkoltam oda? ;)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5675 Dátum: 2015.06.10 13:07:27 »
Semmi, elállsz (amennyiben van hozzá kulcsod), előbb vagy utóbb valamilyen módon kiegyenlíted a büntetést, aztán lerendezed ahogyan akarod azzal aki odaparkolt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5676 Dátum: 2015.06.10 13:46:19 »
szerintem nem. ha tudniillik nem te parkoltál oda az autóval, akkor a szabálysértési bírság címzettje sem lehetsz. ha meg neadj'isten egy hozzátartozód volt, akkor még tanúként sem hallgathatnak meg az elkövető személyére vonatkozólag ;)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5677 Dátum: 2015.06.10 14:06:06 »
Nem baj, akkor is ki fogod egyenlíteni a benyújtott számlát előbb vagy utóbb. Ez ugyanúgy objektívnek számít mint a gyorshajtás, ellenkező esetben mindenki ingyen parkolna.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5678 Dátum: 2015.06.10 14:24:56 »
hát, itt nem parkolási díjról van szó, hanem tilos helyen parkolásról. a kettő nem ugyanaz. ha nem fizetsz a parkolásért, de egyébként szabályosan állsz, akkor magasabb díjat fizetsz (szerintem te erre gondoltál), ellenben nem lehet megbilincselni a kocsit, nomeg természetesen semmilyen szabálysértést nem követsz el.
továbbá, ez a fajta közlekedési szabálysértés NEM objektív felelősségi alapon működik. nekem elhiheted, első kézből származó információm és tapasztalatom van, a nyáron majdnem ugyanott kapott az én kocsim is egy bilincset, ahol a cikkben szereplő autók ;)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5679 Dátum: 2015.06.10 14:39:24 »
Az említett hivatkozási lehetőség ellenére gondolom fizettél, vagy a nem megfelelő helyen parkoló fizetett. A bilincs felrakóját/ trélerest miért érdekelné ki állította le az autót? Vki fizessen aztán mehet.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5680 Dátum: 2015.06.10 15:38:12 »
persze, fizettem a levételért, de ennél bonyolultabb ám a történet...nem csak a bilincs levételét kellene olyankor megfizetni, hanem egy 25-50ezer forintos szabálysértési bírságot is, nomeg fekete pontokat is bevésnek a jogosítványodba. én ezekre gondoltam, a bilincset csak akkor szedik le, ha fizetsz, az nem kérdés :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5681 Dátum: 2015.06.10 15:59:15 »
Az elmúlt 27 év alatt 1 tilosban parkolásom volt (várandós feleségem vittem kórházba és előtte a járdára álltam).10e ért bizonyíthattam volna a betegszállítást, a közter 5e re büntetett. Inkább nem fellebeztem.-)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5682 Dátum: 2015.06.10 16:00:33 »
eddig én is egynél tartok, remélem, nem lesz több nekem se :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5683 Dátum: 2015.06.10 18:30:38 »
A megállási illetve a várakozási tilalom megszegése rövid ideig az objektív alá tartozott, de most "sima" szabálysértésbe "sorolták vissza".
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5684 Dátum: 2015.06.10 21:15:16 »
szerintem nem. ha tudniillik nem te parkoltál oda az autóval, akkor a szabálysértési bírság címzettje sem lehetsz. ha meg neadj'isten egy hozzátartozód volt, akkor még tanúként sem hallgathatnak meg az elkövető személyére vonatkozólag ;)
Pont erről megy a vita a másik topikban: te is tudod jól, hogy ha ott parkol az autód tilosban, és ezért jön a büntetés, azt valakinek vállalnia kell, mégis a kibúvót keresed. Ez az, amit a köznyelv rossz értelemben "jogászkodásnak" nevez, mert a törvényi kiskapuk eredendően arra szolgálnak, hogyha valaki önhibáján kívül került törvényszegésbe, pl. a jogalkotó előre nem gondolt át minden eshetőséget, akkor ne bűnhődjön olyanért, amit nem követett el. Ez mára átment abba, hogy a hozzáértők keresik a lehetőségét annak, hogy elkerüljék azt a büntetést, ami morálisan jár nekik.
Ha nem inged, ne vedd magadra, de most olyan látszatban vagy, mintha a tiéd (is) lenne...!  ;)  :innocent:
Bizonyos szempontból nem szeretem azt a kiskaput sem, hogy családtagra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, mert adott esetben az is ez a megúszni valamit szitu.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.10 21:17:12 írta music »
music