Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 604929 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1305 Dátum: 2013.03.07 15:50:11 »
Prego, a Te Autód benzines, milyen koromra gondolsz?  :szemez: [rohog]
korom a benzinesek belében is képződik ám...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1306 Dátum: 2013.03.07 15:54:42 »
korom a benzinesek belében is képződik ám...
Egy hét városi használatban, amikor szinte minden (?) hétvégén pályázik? Nem tartom reálisnak. A benzinesben kb 10 év kell, hogy takarítható mennyiség összegyűljön (pl. pillangószelepnél), de az is egy törlés és babapopsi... (normális használati módot feltételezve)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1307 Dátum: 2013.03.07 16:01:51 »
Egy hét városi használatban, amikor szinte minden (?) hétvégén pályázik? Nem tartom reálisnak. A benzinesben kb 10 év kell, hogy takarítható mennyiség összegyűljön (pl. pillangószelepnél), de az is egy törlés és babapopsi... (normális használati módot feltételezve)
Legyen inkább havonta, utoljára asszem akkor tankoltam, amikor megjött a januári fizu :D
Most márciusban meg várható egy Miskolc meg egy Osztrákia.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1308 Dátum: 2013.03.07 16:27:44 »
Egy hét városi használatban, amikor szinte minden (?) hétvégén pályázik? Nem tartom reálisnak. A benzinesben kb 10 év kell, hogy takarítható mennyiség összegyűljön (pl. pillangószelepnél), de az is egy törlés és babapopsi... (normális használati módot feltételezve)
maximalista  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1309 Dátum: 2013.03.07 19:49:52 »
Nyilván, az is egy jó megközelítés, amit DonPrego ír, de sajnos senki nem lakik felém a munkahelyemről... de kár  :lol: Mondjuk egy 45 fővel telített Scania busz fogyasztás mennyi lehet egy főre vetítve  :hmmmm:
Nem sok  :) ... Ha jól tudom, 20-25 liternél nem esznek többet. De ennek most így hirtelen nem néztem utána.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1310 Dátum: 2013.03.07 19:53:45 »
Pont ezek a dolgok miatt érdekes ez a fogyasztás méricskélés, szerintem, ahogy anno csufár meg is jegyezte, kint, belgiumi dugókban biztos nem ennyit enne a Micrám, ugyanúgy több lenne a fogyi, ha minden nap tele lenne az autó, vagy megint más lenne, ha reggel kimennék a Hungaroringre, és egész nap 50-nek gurulgatnék...
Nyilván mindenkinek a saját körülményei közt érdekes a dolog, ahogy én is szinte csak arra használom, hogy napi 2x 26 km-t megtegyek vele, melóból és onnan haza. Pont. Spritmonitoron nézve most talán megint nekem a legjobb a fogyasztás az egész Univerzumban, az ilyen évjáratú, motorizáltságú Micrák között.
Nem csodálom  :) ... 5.4, az marha jó egy ilyen Micrától  :yes: ... Nem is tekinthető "normális" átlagfogyasztásnak, úgy értem: ehhez az a specifikus használat (és kíméletes vezetés) kell, ami nálad adott.

A Yarisomnak, a legutóbbi 160 km-en, 7.5 az átlaga... Nagyobbrészt tanulókkal, csak városban. Nálad biztos, hogy nem enné meg az 5 litert.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1311 Dátum: 2013.03.07 19:57:38 »
Amit még tehetnék hogy a 140es (126) tempót leveszem 110-120-ra. Ezt a következők miatt nem szoktam sokszor:
(...)
-kiégetem a trutyit a motorból
(...)
Ebből a szempontból tökmindegy, hogy 140-el vagy 120-al mész. 120-al is ugyanúgy kiég(ne).

A többi szemponttal egyetértek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1312 Dátum: 2013.03.07 20:00:11 »
A trutyira meg a kormot értem az égéstérben :D
Korom? Az égéstérben?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1313 Dátum: 2013.03.07 20:47:03 »
Van minimális mértékben, mind a dugótetőn, mind a hengerfej kupolájában. De ezt hajtással nem tudod "kiégetni", lényegében használattól függetlenül van jelen, és teljesen természetes. (Mivel az égéshő kis mértékben változik a hengeren belül a fordulatszám függvényében) Általában csak mechanikai úton távolítható el, vagy ethanol/gáz használatával csökkenthető.

Inkább a kipufogó/katalizátor tisztulása ( és ezzel együtt a keresztmetszet/áteresztő képesség növekedése) az ami tényleges "teljesítménynövekedést" okoz, mivel annak áthevüléséhez hosszan tartó, nagy terhelés szükséges.  ::)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1314 Dátum: 2013.03.07 22:19:23 »
Van minimális mértékben, mind a dugótetőn, mind a hengerfej kupolájában. De ezt hajtással nem tudod "kiégetni", lényegében használattól függetlenül van jelen, és teljesen természetes. (Mivel az égéshő kis mértékben változik a hengeren belül a fordulatszám függvényében) Általában csak mechanikai úton távolítható el, vagy ethanol/gáz használatával csökkenthető.

Inkább a kipufogó/katalizátor tisztulása ( és ezzel együtt a keresztmetszet/áteresztő képesség növekedése) az ami tényleges "teljesítménynövekedést" okoz, mivel annak áthevüléséhez hosszan tartó, nagy terhelés szükséges.  ::)
akkkoóó az. Érződik is egy M3 ride után hogy jobban szalad. Egészen másnapig. :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1315 Dátum: 2013.03.07 22:30:04 »
akkkoóó az. Érződik is egy M3 ride után hogy jobban szalad. Egészen másnapig. :D
Ez mutatja, hogy a dolog nagyrészt szubjektív  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1316 Dátum: 2013.03.14 15:36:52 »
érdekes dolog ez a spritmonitor. mutatja például, hogy az elmúlt öt és fél év alatt elfüstöltem 85 hektó üzemanyagot, benzint és dízelt vegyesen...ezalatt állítólag kibocsátottam nagyjából 18 tonna széndioxidot.  :wacko: mondjuk az sehogy sem fér a fejembe, hogy ez hogyan lehetséges...  :hmmmm:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1317 Dátum: 2013.03.14 16:12:15 »
Ez mutatja, hogy a dolog nagyrészt szubjektív  :hug:
A "kisrészt" objektív részéről pedig, egy kis utána olvasással  bárki meg tud győződni!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1318 Dátum: 2013.03.14 20:17:26 »
A "kisrészt" objektív részéről pedig, egy kis utána olvasással  bárki meg tud győződni!
Igen. Van a dolognak valóságalapja, de javarészt csak olyan esetekben, amikor egy autóval nagyon sokat mennek városban, rövid utakon - és utána először mennek velük egy hosszabb szakaszt, lakott területen kívül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1319 Dátum: 2013.03.18 14:30:16 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer