Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1550131 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re:Corolla Verso
« Válasz #5340 Dátum: 2017.01.04 09:14:21 »
Az utolsó kettőhöz tudok szólni. Az órát a jobb műszeregységnél lévő gombbal tudod beállítani. Hosszabban kell megnyomni, majd ha elengeded, először az óra villog, ekkor a gomb megnyomásával tudsz felfelé menni. Ha elérted a kívánt értéket, várj egy kicsit, a villogás át fog váltani a percekére. Azt ugyanígy tudod állítani, ezután az egész szám villog egy ideig, majd fixálódik. A kmszámlálón legegyszerűbben a kormány jobb oldali gombjával tudsz lapozni, de a bal műszeregységnél lévő gombbal is tudsz léptetni/nullázni. Ott még a műszerfal fényerején is lehet változtatni.
A rádióval valakinek volt már hasonló gondja, olvass vissza egy évnyi oldalt, szerintem benne lesz!
music     

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5341 Dátum: 2017.01.04 14:42:23 »
Köszönöm szépen!
Meg fogom próbálni. Viszont a fűtés gondomat lenne a legfontosabb orvosolni. Ma sikerült rádugni egy számítógépet, ami azt mutatta, hogy 93 °C-os a víz. Ha termosztát baja lenne, akkor is mutatna ennyit? A kereskedés elvileg küld utánam postán egy új termosztátot. A rádió sem zavar, csak fűtésem legyen már!!!!!!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re:Corolla Verso
« Válasz #5342 Dátum: 2017.01.04 15:12:35 »
Termosztáttal többféle baj is lehet, elképzelhető, hogy az a ludas. Viszont a víz körbeér a körön, nincs valahol dugulás?
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #5343 Dátum: 2017.01.04 16:02:39 »
Köszönöm szépen!
Meg fogom próbálni. Viszont a fűtés gondomat lenne a legfontosabb orvosolni. Ma sikerült rádugni egy számítógépet, ami azt mutatta, hogy 93 °C-os a víz. Ha termosztát baja lenne, akkor is mutatna ennyit? A kereskedés elvileg küld utánam postán egy új termosztátot. A rádió sem zavar, csak fűtésem legyen már!!!!!!

Valószínűleg az utastér hőcserélője ki van zárva a fűtéskörből, én a fűtéscsap környékén keresgélnék.  ::)

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5344 Dátum: 2017.01.04 17:12:29 »
Termosztáttal többféle baj is lehet, elképzelhető, hogy az a ludas. Viszont a víz körbeér a körön, nincs valahol dugulás?

Az előre menő és a visszatérő vízcső is meleg. Ugyan nem egyformán, de meleg mindkettő.....

Ma munkából hazafelé menet elkezdett magától működni a rádió. Úgy 7-8 percig ment. Arra gondoltam, talán közös biztosítékon van a fűtéssel, és az is jó lesz, ezért folyamatosan állítgattam a mode gombbal, hátha..... Egyik gombnyomás hatására megint egy pukkanás, és megállt a rádió. Persze meleg levegőt nem fújt, szóval rossz volt a teóriám. Lehet, hogy nincs összefüggésben a gombnyomás és a rádió működése, de kísértetiesen egybe esett.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5345 Dátum: 2017.01.04 17:16:42 »
Valószínűleg az utastér hőcserélője ki van zárva a fűtéskörből, én a fűtéscsap környékén keresgélnék.  ::)

Van benne fűtéscsap? Nem vagyok autószerelő, de azért érdekel. Merre keressem? Attól félek, meg kell bontani az egész műszerfalat...... Ha van valakinek valami szerelési ötlete, hogy lehet hozzáférni a fűtő radiátorhoz, vagy a szabályzó zsaluhoz, szívesen venném. Az a baj, nem is ismerek olyan szerelőt, aki Toyotás lenne.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #5346 Dátum: 2017.01.04 18:18:32 »
Üdv!
Szerintem sincs benne fűtéscsap. A Carinámban van, a motortérben, közel a tűzfalhoz, értelemszerűen a fűtőradiátor egyik csövén.

TtkRN2


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Corolla Verso
« Válasz #5347 Dátum: 2017.01.04 18:25:20 »
Fűtőcsap? A mai autókban?
Az 1310-es Dácsiában volt...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re:Corolla Verso
« Válasz #5348 Dátum: 2017.01.04 18:44:06 »
Egyik gombnyomás hatására megint egy pukkanás, és megállt a rádió. Persze meleg levegőt nem fújt, szóval rossz volt a teóriám. 
Még szerencse, hogy a rádió nem fújt meleg levegőt...  :D
Kihangosító nincs beépítve, vagy nem látszik nyoma, hogy korábban volt?
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #5349 Dátum: 2017.01.04 18:49:41 »
Azért annyira nem egyértelműen modern autó, hogy ne lehetne benne...  ::)

Amúgy az igazán modern motorok a 2, esetleg 3 körös hűtőrendszerükkel akkor Dacia-hoz sorolandó?  :lol:

Megnéztem Toyodiy-en, tényleg nincs külön fűtéscsap, se külön termosztát, a kis vízkörön van a belső hőcserélő. Viszont a fűtőradiátor és környéke nincs kirészletezve, de gondolom van egy lamellasor, lehet az zárja le teljesen a radiátort...

Én komoly bontás előtt megnézném az utastérbe menő csöveket, hogy azok is melegszenek-e rendesen...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #5350 Dátum: 2017.01.04 18:59:16 »
szantozoli:
Ez a rádió hibajelenség nekem kontakthibának tűnik, lehet csak meg kellene fújni kontaktspray-vel a csatlakozóit és kicsit megjáratni őket, esetleg a biztosítóját. De lehet, hogy benne van érintkezési gond.

TtkRN2


szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5351 Dátum: 2017.01.04 19:20:37 »
Még szerencse, hogy a rádió nem fújt meleg levegőt...  :D
Kihangosító nincs beépítve, vagy nem látszik nyoma, hogy korábban volt?

Annak is örültem volna, ha a rádió fújt volna meleg levegőt. :D

Egy fekete műanyag kör alakú valami fel van ragasztva a középkonzolra. Még nem szedtem le. Lehet, hogy kihangosítót tartott volna valamikor? Nem gondoltam volna, hogy egy valamikori kihangosító zavarná a rádiót. Nagyon úgy tűnik, a rádiót ki kell szednem..... Csak egyszerű lenne a kivétele, mint egy szabvány rádiónak!
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.04 19:43:13 írta szantozoli »

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5352 Dátum: 2017.01.04 19:46:43 »
Én komoly bontás előtt megnézném az utastérbe menő csöveket, hogy azok is melegszenek-e rendesen...
Azok melegszenek. Műszerfal bontás előtt azért a termosztátot kicserélem, már ha küldenek hozzá egy másikat. Bár nem bízok benne, de hátha!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Corolla Verso
« Válasz #5353 Dátum: 2017.01.04 20:22:18 »
Azért fontold meg, hogy beviszed egy szervizbe. Azon túl, hogy a fűtést megoldják neked, szakszerű választ kapsz a rádió problémájára is, és felhívhatják a figyelmedet egyéb olyan problémákra is, amelyeket a vétel során esetleg nem vettél észre. Egy ilyen állapotfelmérést megér egy behozott autó, főleg ilyen időben kár lenne kockáztatni és ott rohadni vele valahol az útszélén ne adj Isten.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5354 Dátum: 2017.01.04 20:25:00 »
Azt eddig nem említettem, hogy a klíma sem fűt. Pedig annak kellene szerintem. Nem lehet, hogy van valami érzékelő benne, ami hibás, és azért nem fűt?