Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1385233 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1065 Dátum: 2011.01.06 16:08:26 »
köszi, szóval olvastassam ki valamelyik szervizben a komputert és kiderül az oka?

Javaslatod van? 16. ban lakom


Hát nem feltétlenül kell Toyota szervizbe vinni.Normálisabb szervizekben is van komoly komputer. Pillanatok alatt kidobja a hibakódot. Persze ha az autó saját kompijával van baj az más.Azt csak ott fogod tudni megoldani és az fájós dolog anyagilag. De pozitívan kell hozzáállni ,lehet csak 1 bizti. Sok sikert!!

grevesz3

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1066 Dátum: 2011.01.06 16:12:41 »
Köszi, majd referálok a sikerről vagy a sikertelenségről is.

üdv.

grevesz3

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1067 Dátum: 2011.01.06 16:19:10 »
Bocs, sziasztok, nem szeretném az ördögöt a falra festeni, de az én 2,2 es Avensis 176 Le s autómat az elődöm füstölés miatt, még a garis időben bevitte a szervizbe, ahol a motorblokk repedését állapították meg belül. Nem kívánom senkinek, mert nem olcsó a cseréje, de ez megtörtént az biztos, azóta nem füstöl.

üdv. mindenkinek

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1068 Dátum: 2011.01.07 06:34:53 »
Bocs, sziasztok, nem szeretném az ördögöt a falra festeni, de az én 2,2 es Avensis 176 Le s autómat az elődöm füstölés miatt, még a garis időben bevitte a szervizbe, ahol a motorblokk repedését állapították meg belül. Nem kívánom senkinek, mert nem olcsó a cseréje, de ez megtörtént az biztos, azóta nem füstöl.

üdv. mindenkinek

Nekem is a füstölés a problémám.Ijesztően hangzik.Csak úgy gondolom,hogy motorblokk repedésnél komoly olajfogyás illetve,vagy hűtővíz fogyásnak kellene jelentkeznie.Egy csepp olajat sem kell rátöltenem a szervízperiódus között.Ráadásul a füstölés nem állandó jelenség.De rohadtul idegesít.Komputerrel mindent megnéztünk,ráadásul menet közben is. Egr,Dpf ,katalizátor mind gyári adatot mutat.Valami vezérlési szarság lehet,mert rengeteg D-cat-es kolléga küzd evvel a jelenséggel.De minden ötlet vagy javaslat jól esne....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1069 Dátum: 2011.01.08 14:06:07 »
Ha csak néha-néha füstöl egy rövidet, de nagyot, azzal nem kell törődni, természetes jelenség, gyakorlatilag öntisztítást végez ilyenkor.
music     

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1070 Dátum: 2011.01.08 20:24:23 »
Ha csak néha-néha füstöl egy rövidet, de nagyot, azzal nem kell törődni, természetes jelenség, gyakorlatilag öntisztítást végez ilyenkor.

Köszi,remélem neked van igazad és nem más miatt.Olajszint fix,hűtővíz ok,fogyasztás ok,teljesítmény csúcs,hideg indítás szuper.Én is abban bízom amit mondasz,hisz ha komolyabb lenne akkor az előbb felsoroltakból valami vagy valamik nem lennének jók...

daradi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1071 Dátum: 2011.01.27 21:11:09 »
Sziasztok,
ha minden OK lesz, holnap leszek én is egy 2006-os D-CAT AVE tulajdonosa. A fórum részletes átolvasása után nincsenek illúzióim, 140 e km utáni a kocsi.

Tudtok Pécsi v. Pécs környéki, megbízható, szakértő, jó autószerelőt? Aki érti a típushibák megfelelő megoldását és nem csap be meg kamuzik, ha nem ért hozzá...

Előre is köszi!!

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1072 Dátum: 2011.01.27 21:28:33 »
Grat!
Ha tényleg annyi, épp hogy be van járatva :))

daradi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1073 Dátum: 2011.01.27 21:39:34 »
Grat!
Ha tényleg annyi, épp hogy be van járatva :))

Elvileg annyi, lecsekkoltam...miután kiábrándultam pár kiskőrösi visszapörgetett-külföldi-csillogó roncsból...

Ha toyotás szerelőt viszek magammal, van értelme hivatalos márkaszervízbe is bevinni átvizsgálásra?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1074 Dátum: 2011.01.27 22:24:52 »
Hát egy szerelő és egy szerviz nem ugyanaz. A szervizben van akna, vagy fel tudják emelni, stb.
music     

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1075 Dátum: 2011.01.28 06:07:13 »
Sziasztok,
ha minden OK lesz, holnap leszek én is egy 2006-os D-CAT AVE tulajdonosa. A fórum részletes átolvasása után nincsenek illúzióim, 140 e km utáni a kocsi.

Tudtok Pécsi v. Pécs környéki, megbízható, szakértő, jó autószerelőt? Aki érti a típushibák megfelelő megoldását és nem csap be meg kamuzik, ha nem ért hozzá...

Előre is köszi!!
Gratula! Én egy ugyanilyennel bírok.Nem fogsz benne csalódni az biztos! :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1076 Dátum: 2011.01.28 11:41:21 »
Sziasztok,
ha minden OK lesz, holnap leszek én is egy 2006-os D-CAT AVE tulajdonosa. A fórum részletes átolvasása után nincsenek illúzióim, 140 e km utáni a kocsi.

Tudtok Pécsi v. Pécs környéki, megbízható, szakértő, jó autószerelőt? Aki érti a típushibák megfelelő megoldását és nem csap be meg kamuzik, ha nem ért hozzá...

Előre is köszi!!
Gratula! Én egy ugyanilyennel bírok.Nem fogsz benne csalódni az biztos! :yes:
kivéve, ha elreped a motorblokk :D

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1077 Dátum: 2011.01.29 13:14:47 »
Grat!
Ha tényleg annyi, épp hogy be van járatva :))

Elvileg annyi, lecsekkoltam...miután kiábrándultam pár kiskőrösi visszapörgetett-külföldi-csillogó roncsból...

Ha toyotás szerelőt viszek magammal, van értelme hivatalos márkaszervízbe is bevinni átvizsgálásra?

hivatalos, nem hivatalos, nincs jelentősége.
Inkább legyen hozzáértő, ismerje a trükköket, azért egy rétegvastagságmérőt vigyetek.

01010011

  • Vendég
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1078 Dátum: 2011.01.29 22:47:39 »
Elvileg annyi, lecsekkoltam...miután kiábrándultam pár kiskőrösi visszapörgetett-külföldi-csillogó roncsból...

ezeknek van köze az itt mindenki által agyon ajnározott M+F kereskedéshez?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
D-4D & D-CAT
« Válasz #1079 Dátum: 2011.01.29 23:51:30 »
Feltűnt mostanában a ha.hu-n egy kiskőrösi használtautó-kereskedés, árultak több Avensist is (mintha lett is volna 1-2 linkelve), de mivel annak a telepnek a címe nem az Izsáki úton van ahogy az M+F szalon (vicces, de a kecskeméti szalon is az Izsáki úton van  :D) , így nem hinném, hogy róluk lenne szó.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61