Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242670 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6570 Dátum: 2017.05.06 00:28:56 »
A Keso zárbetét régóta 2 különböző módon sikeresen támadható.

A pajzs -ról itt és az Indexen is le van írva, hogy mekkora egy rakás ... .

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6571 Dátum: 2017.05.06 07:54:41 »
A Keso zárbetét régóta 2 különböző módon sikeresen támadható.

A pajzs -ról itt és az Indexen is le van írva, hogy mekkora egy rakás ... .
Frankó.... :(

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6572 Dátum: 2017.05.06 08:28:35 »
A Keso zárbetét régóta 2 különböző módon sikeresen támadható.

A pajzs -ról itt és az Indexen is le van írva, hogy mekkora egy rakás ... .
Nem olvastam, de ez lehangoló. Akkor csak a reklámja jó!?
Fery

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6573 Dátum: 2017.05.07 13:35:43 »
Hm valahol olvastam, hogy a riasztó inaktiválása rádiós módon működik, rámentem a honlapjára, ahol mindenféle hablaty van a többféle titkos kódolásról, de azért azt is tudjuk, hogy hibridet nem a sarki fűszeres lop, és nem az indiai bevándorló, hanem a mérnökkel felszerelt profi tolvaj 2 perc alatt..
Ugye erre vannak a közelítéses elven működő riasztók, azokat aztán tényleg nehéz ellopni, mivel a jel nem lehallgatható, azért bővebben olvasnék ezekről az írásokról...
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6574 Dátum: 2017.05.07 16:12:16 »
Lényeg a lényeg, kellene valamiféle védelem, azt látom kis naiv vagyok, ha azt hiszem hogy a váltózár és a kormányzár ér valamit. Továbbá nehezen hihető, hogy ez a Pajzs tökéletes lenne, főként miután beleolvastam az index-en a fórumba, hm.. hogy ott hogy megy az acsarkodás....
Egyik jó megoldás a Skyguard lehetne, bár a minimum 10k havidíj nem gazdaságos, így azt elvetettem. A Pajzs-ot úgy reklámozzák mint a sarki közértet, hm....nincs bizodalmam benne...mintha azt is olvastam volna, hogy egy olcsó sokkolótól ledobja a híres pajzs a láncot, kövezzenek meg ha rosszul olvastam...örülnék, ha valaki tiszta vizet öntene abba pohárba, ami mindjárt túlcsordul. Apropó valaki meg tudja mondani, honnan tudok letölteni Auris HSD TS komplett magyarnyelvű leírást....lévén az enyém külföldi lengyel nyelven íródott.
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6575 Dátum: 2017.05.07 16:36:05 »
Lényeg a lényeg, kellene valamiféle védelem, azt látom kis naiv vagyok, ha azt hiszem hogy a váltózár és a kormányzár ér valamit. Továbbá nehezen hihető, hogy ez a Pajzs tökéletes lenne, főként miután beleolvastam az index-en a fórumba, hm.. hogy ott hogy megy az acsarkodás....
Egyik jó megoldás a Skyguard lehetne, bár a minimum 10k havidíj nem gazdaságos, így azt elvetettem. A Pajzs-ot úgy reklámozzák mint a sarki közértet, hm....nincs bizodalmam benne...mintha azt is olvastam volna, hogy egy olcsó sokkolótól ledobja a híres pajzs a láncot, kövezzenek meg ha rosszul olvastam...örülnék, ha valaki tiszta vizet öntene abba pohárba, ami mindjárt túlcsordul. Apropó valaki meg tudja mondani, honnan tudok letölteni Auris HSD TS komplett magyarnyelvű leírást....lévén az enyém külföldi lengyel nyelven íródott.
Írj rám, küldöm a magyar leírást. :)
Mail címet írj.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6576 Dátum: 2017.05.07 16:48:41 »
Lényeg a lényeg, kellene valamiféle védelem, azt látom kis naiv vagyok, ha azt hiszem hogy a váltózár és a kormányzár ér valamit. Továbbá nehezen hihető, hogy ez a Pajzs tökéletes lenne, főként miután beleolvastam az index-en a fórumba, hm.. hogy ott hogy megy az acsarkodás....
Egyik jó megoldás a Skyguard lehetne, bár a minimum 10k havidíj nem gazdaságos, így azt elvetettem. A Pajzs-ot úgy reklámozzák mint a sarki közértet, hm....nincs bizodalmam benne...mintha azt is olvastam volna, hogy egy olcsó sokkolótól ledobja a híres pajzs a láncot, kövezzenek meg ha rosszul olvastam...örülnék, ha valaki tiszta vizet öntene abba pohárba, ami mindjárt túlcsordul. Apropó valaki meg tudja mondani, honnan tudok letölteni Auris HSD TS komplett magyarnyelvű leírást....lévén az enyém külföldi lengyel nyelven íródott.
Állítólag a legjobb védelmi megoldás: lopáscasco.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6577 Dátum: 2017.05.07 17:14:21 »
Nem a múltról beszélek és a jelenről, hanem a jövőről. Hétfőn megköttetik a Casco, nem vagyok teljesen hülye.. [rohog].
De ettől még azért vettem ezt az autót, hogy nálam legyen évekig, mint a mostani Corolla-m is, bár még van, remélhetőleg nemsokára következő gondos gazdájához kerül. Nekem a Casco nem elég, nem akarok egyszer csak az autó hűlt helyére naivan rácsodálkozni. Ráadásul nem akarom még egyszer a keresés cécóját végigjátszani, hanem szeretném energiáimat ennél fontosabb dolgokra pazarolni. Egyszer akarok védelemre költeni, de akkor annyit, hogy utána ne kelljen vele foglalkoznom többet.
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6578 Dátum: 2017.05.07 18:21:41 »
Nem a múltról beszélek és a jelenről, hanem a jövőről. Hétfőn megköttetik a Casco, nem vagyok teljesen hülye.. [rohog].
De ettől még azért vettem ezt az autót, hogy nálam legyen évekig, mint a mostani Corolla-m is, bár még van, remélhetőleg nemsokára következő gondos gazdájához kerül. Nekem a Casco nem elég, nem akarok egyszer csak az autó hűlt helyére naivan rácsodálkozni. Ráadásul nem akarom még egyszer a keresés cécóját végigjátszani, hanem szeretném energiáimat ennél fontosabb dolgokra pazarolni. Egyszer akarok védelemre költeni, de akkor annyit, hogy utána ne kelljen vele foglalkoznom többet.
Sajnos ha el akarják vinni el is fogják.
Amit tehetsz egyedi riasztó , gravírozás az üvegekbe,Casco , imaszőnyeg  :wacko:
Mivel nem küldtél email címet ,ezért a második változat, innen tudod le tölteni a használati útmutató :
https://customerportal.toyota-europe.com/login/index.html
Készülj 568 oldal  ;)


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6579 Dátum: 2017.05.07 19:33:44 »
Állítólag a legjobb védelmi megoldás: lopáscasco.
A lopásvédelemben egyetlen 100% os megoldás van, az autó megelőző jellegű eladása. Másik lehetőség a hátsó ülésre telepített nyugdíjas.

Amit el akarnak vinni azt elviszik, de a többféle védelem egyrészt erősítheti egymást, másrészt különböző szakértelmet és több időt igényel. Azoknál az típusoknál ahol  néhány utcányi távolságban lehet válogatni az egyszerűbben elvihető, jobban értékesíthető járművek közül, ott nagyobb a valószínűsége, hogy másikat választanak.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6580 Dátum: 2017.05.07 19:50:20 »
A Hasznal a Ti Utasitasotok-hoz... jot nevettunk az elso olvasaskor, hogy az Auris Hybrid halalt okoz. Legalabbis minden oldalon arra figyelmeztetnek, hogy ha valamit nem jol csinalsz akkor halal.....

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6581 Dátum: 2017.05.07 21:48:22 »
Michelle privát mail ment.

Még várat magára míg áramilag felvilágosulok mit szabad és mit nem, eddig annyi a tapasztalat, hogy sikerült 20km-en 3,7l/100km- t hozni. Kezdem érezni hogy lehet dinamikusan előzni vele.Meglepő a gyorsulás egy ilyen trolibusszal és még mutatós is.

Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6582 Dátum: 2017.05.07 21:54:16 »
A Hasznal a Ti Utasitasotok-hoz... jot nevettunk az elso olvasaskor, hogy az Auris Hybrid halalt okoz. Legalabbis minden oldalon arra figyelmeztetnek, hogy ha valamit nem jol csinalsz akkor halal.....
Hmmm én át néztem de ezeket nem láttam :)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6583 Dátum: 2017.05.07 21:55:21 »
Michelle privát mail ment.

Még várat magára míg áramilag felvilágosulok mit szabad és mit nem, eddig annyi a tapasztalat, hogy sikerült 20km-en 3,7l/100km- t hozni. Kezdem érezni hogy lehet dinamikusan előzni vele.Meglepő a gyorsulás egy ilyen trolibusszal és még mutatós is.
Vissza is.
Majd bele jössz,első pár ezer km a tanulás. ;)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6584 Dátum: 2017.05.08 08:06:42 »
A lopásvédelemben egyetlen 100% os megoldás van, az autó megelőző jellegű eladása. Másik lehetőség a hátsó ülésre telepített nyugdíjas.

Amit el akarnak vinni azt elviszik, de a többféle védelem egyrészt erősítheti egymást, másrészt különböző szakértelmet és több időt igényel. Azoknál az típusoknál ahol  néhány utcányi távolságban lehet válogatni az egyszerűbben elvihető, jobban értékesíthető járművek közül, ott nagyobb a valószínűsége, hogy másikat választanak.
Jó egy harapos kutya is, de lehetőleg korcs, különben azt is ellopják :D
Vagy olyan autót kell tartani, amiért nem nagy kár ha ellopják.