Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243100 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6525 Dátum: 2017.04.30 21:33:23 »
Középsőbe dugva, 200mA állásban kellene mérnie elvileg...

Ha a kulccsal felébreszted, akkor természetes a nagyobb áramfelvétel. Tedd a multimétert látható helyre, zárd be az autót, és fél óra múlva nézd meg (kulcs nélkül), hogy mennyi az áramfelvétele. Így már kapsz egy viszonylag biztos értéket...  ::)
Középsőbe dugva nem csinál semmit ... de még az autó se kap áramot ... :hug:

Ha jól értelmeztem a multimétert be kötöttem a pozitív saru és az aksi közé ...
Tehát le kötöttem a pozitív kábelt  és félre tettem , a sarura rá kötöttem a fekete kábelt , a pirost meg rá csipeszeltem az akkumulátor + sarujára.
ajtót be csuktam riasztó be kapcsolva.

Így gondolom jól csináltam ?? :helpsmilie: :wacko:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6526 Dátum: 2017.04.30 21:36:56 »
Sok az a 180mA. Várj tovább ahogy PiciPeti mondja, 30 perc alatt le kellene csökkennie.

Jól kötötted be.
A 10A és dugalj nem biztosítékolt. Más funkciói működnek? Hátul az elem feletti biztosíték nincs kiégve?
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.30 21:42:53 írta Agyarka »

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6527 Dátum: 2017.04.30 21:52:23 »
Sok az a 180mA. Várj tovább ahogy PiciPeti mondja, 30 perc alatt le kellene csökkennie.

Jól kötötted be.
A 10A és dugalj nem biztosítékolt. Más funkciói működnek? Hátul az elem feletti biztosíték nincs kiégve?
Láttad hogy a kapcsoló 200mA fülön van?
Így is rossz az érték? :(


Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6528 Dátum: 2017.04.30 22:16:20 »
Hátul az elem feletti biztosíték nincs kiégve?
Ott is van biztosíték?
Új autó... :(
Kezdem utálni...

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6529 Dátum: 2017.04.30 22:47:06 »
Ott is van biztosíték?
A 9V os elem felett, a takarólemez levételével látszik.
180mA az 180mA, 1 nagyságrenddel több mint kellene.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6530 Dátum: 2017.04.30 23:08:27 »
A 9V os elem felett, a takarólemez levételével látszik.
180mA az 180mA, 1 nagyságrenddel több mint kellene.
Ja ott... :)
Már azt hittem az autóban....
Kettő Multiméter van, egy gagyi abban bizti helyet egy vékony drót van.
Van egy komolyabb abban van biztosíték, de nincs ki menve. Kb egyformán mérnek.
De holnap rá nézek azzal is. De a középső lukba dugva az se volt hajlandó mérni semmit sem....
:(

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6531 Dátum: 2017.05.01 16:35:16 »
A lefényképezett beállításokkal (10A, 20m) 160mA es fogyasztást mértél (amennyiben a piros kábelt a középső csatlakozóba dugod és a méréshatárt 200m re állítod, akkor közvetlenül mA-ben lesz olvasható az eredmény). Várni kellene még 5-10 percet amíg az autó biztosan készenléti állapotba helyezi magát (távirányító keresés ciklikussága, riasztó kalibrálás stb).


Itt azt írod hogy dugjam a középsőbe ..
Ott nem kap áramot az autó , nem működik ...
0.0 ír mint fogyasztás mind a kettő Multiméter , de be zárni nem tudom az autót .
Felső lukba rakva a pozitívot mér mint tegnap és , az az érdekes hogy bezáratlan állapotban is 1,2 - 1,6 értékeket ír .....
Gondolom az 120-160 mA akar lenni  :cry: :cry:
Annyit változtattam hátha fog működni hogy a negatív sarut vettem le és oda kötöttem be a Multimétert , de pont ugyanannyit mér mint tegnap.
Most még várok hogy meg legyen a fél óra , de gondolom a tegnapi beállításokkal 0,1-0,2 kellene mérnem ahhoz hogy helyes legyen ....

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6532 Dátum: 2017.05.01 17:37:12 »

Itt azt írod hogy dugjam a középsőbe ..
Ott nem kap áramot az autó , nem működik ...
0.0 ír mint fogyasztás mind a kettő Multiméter , de be zárni nem tudom az autót .
Felső lukba rakva a pozitívot mér mint tegnap és , az az érdekes hogy bezáratlan állapotban is 1,2 - 1,6 értékeket ír .....
Gondolom az 120-160 mA akar lenni  :cry: :cry:
Annyit változtattam hátha fog működni hogy a negatív sarut vettem le és oda kötöttem be a Multimétert , de pont ugyanannyit mér mint tegnap.
Most még várok hogy meg legyen a fél óra , de gondolom a tegnapi beállításokkal 0,1-0,2 kellene mérnem ahhoz hogy helyes legyen ....

Áramot akartok mérni multiméterrel?
A műszeren van négy dughely: A, mA, COM, és V, igaz? Namost, a COM-ot (mérőzsinórját) érdemes a testre tenni, a testkábel lekötése után az "A"(mA) jelűt az akkumulátor negatívjához (ami most szabadon áll).
A méréshatár kapcsolót ennek megfelelően a "DCA" állásokban kell addig mozgatni, amíg legalább két számjegyű értéket nem látunk.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6533 Dátum: 2017.05.01 17:48:04 »
A műszeren van négy dughely: A, mA, COM, és V, igaz?
Nem igaz. A linkelt multimeternek csak 3 dughelye van. -)

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6534 Dátum: 2017.05.01 18:35:04 »
Na szóval el telt a fél óra, igazából vagy 40 perc , a tegnapi beállítások szerint a fogyasztás 0,1-0,2 ...
Az  gondolom jó kell legyen már .
De akkor hova tűnik az áram az akkumulátorból ?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6535 Dátum: 2017.05.01 18:40:54 »
Tegnap többfelé beállítással mértél. Ma melyikkel mutatott 0,1-0,2 ot?

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6536 Dátum: 2017.05.01 18:43:19 »
Tegnap többfelé beállítással mértél. Ma melyikkel mutatott 0,1-0,2 ot?
Ami a dupla képen is látható...

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6537 Dátum: 2017.05.02 08:29:25 »
A computer nullázással kapcsolatban az a megfigyelésem, hogy amikor az autó emelkedőn áll sokáig (nekem a garázsfeljáróm ilyen), akkor az újra indítás után időnként (ezt sem mindig) nullázza. Talán ez összefüggésben lehet azzal a funkcióval, hogy tankolás után automatikusan a benzin szint változása miatt automatikusan nulláz? Ilyenkor az autó nem áll vízszintesen, akkor lehet hogy úgy érzékelheti mintha tankolás lett volna. Ez a funkció a KIA-ban úgy tudom felhasználó álltal konfigurálható a menüben, hogy automatikusan vagy manuálisan akarja a felhasználó nullázni tankolás után. Ez szerintem egy teljesen felesleges és buta funkció a Toyota-ban.
Van esetleg arra mód, hogy valahogy ezt a funkciót kikapcsolja a szerviz (felhasználói felületről nem lehet), vagy egyszerűen a tankban lévő érzékelőt ki kell kötni?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6538 Dátum: 2017.05.02 08:59:41 »
Micsoda okosságok vannak nektek ;)
Az enyém még nem nulláz semmit, hacsak én nem manuálisan. Tankolásnál "hasraüt" és kiírja mennyi km-re lesz elég, vagy inkább mikor fog jelezni low feul-t, mert akkor még van benn 13 liter.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6539 Dátum: 2017.05.02 09:26:23 »
A computer nullázással kapcsolatban az a megfigyelésem, hogy amikor az autó emelkedőn áll sokáig (nekem a garázsfeljáróm ilyen), akkor az újra indítás után időnként (ezt sem mindig) nullázza. Talán ez összefüggésben lehet azzal a funkcióval, hogy tankolás után automatikusan a benzin szint változása miatt automatikusan nulláz? Ilyenkor az autó nem áll vízszintesen, akkor lehet hogy úgy érzékelheti mintha tankolás lett volna. Ez a funkció a KIA-ban úgy tudom felhasználó álltal konfigurálható a menüben, hogy automatikusan vagy manuálisan akarja a felhasználó nullázni tankolás után. Ez szerintem egy teljesen felesleges és buta funkció a Toyota-ban.
Van esetleg arra mód, hogy valahogy ezt a funkciót kikapcsolja a szerviz (felhasználói felületről nem lehet), vagy egyszerűen a tankban lévő érzékelőt ki kell kötni?

Hahaha teljesen igazad van azért nullázza :)
Azt hiszi tankoltál .
A beállítások között ki tudod cserélni mit mutasson a kijelző.
Le töltötted a használati útmutatót ?
A középső kijelzőben találod a beállítások menüben ami csak akkor aktív ha gyújtáson van de nem mész az autóval .
Ott tudod módosítani mi legyen kint a kijelzőn , egyszerűen rakd át másra , vagy parkolj máshol  :D