Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243143 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5595 Dátum: 2013.07.17 12:07:04 »
Lehet drágább, de talán a szervizköltségeken meg spórolni lehetne. Megnéznék egy 100e km-es tartós rendőri tesztre fogott Focust egy Toyotával szemben.  :yes:
Szerintem azalatt a pár év alatt amíg hajtja a yard, nem jönne ki az árkülönbözet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5596 Dátum: 2013.07.18 13:33:07 »
Az új 7-es Golf más tészta. Láttam már nagyon sokat, szerintem nem néz ki rosszul. Számomra az 5-ös Golf volt egy mélypont.  :whistling:
Èn nem azt mondtam, hogy egy az egyben ugyanolyan mint az I30, hanem hogy nagyon hasonlít. Természetesen meg tudom különböztetni a kettöt, de attöl még lehetnek hasonlóak!  :hmmmm: :nonono:

Ez nem hasonlít szerinted a koreairakra(?):
Nézzük:
Ezeken látható az alapvető eltérés a formában. Egyedüli dolog, amiben hasonlók, az a lámpakialakítás, de alaposabban nézve, ezt sem lehet összetéveszteni.


Az egész autó vonalvezetése különbözik a másikétól, együtt látva őket én nem mondanám rá, hogy hasonlítanak.
Ha már, akkor az Auris formája nagyságrendekkel jobban hajaz a Lexus kompaktjára (ha a lámpákat letakarjuk, a rokonság egyértelmű, míg a Hyundai esetében pláne a lámpák takarásával ég és föld...)



A Hyundai formáját sokkal inkább a JAstrához hasonlítanám, annak ennyire gömbölyded a fara.  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.18 13:39:04 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5597 Dátum: 2013.07.18 18:25:00 »
Olvastátok a Winkler-féle Auris hibrid kombi-"tesztet"?

Ez az ember ma a magyar autós újságírás sztárja? Lehet az, úgy, hogy megenged magának egy ilyet?

Ennél a mai magyar vezető autós médiánál olyan emberek ülnek a döntéshozói székekben, akik kiengednek a netre egy ilyen cikket?

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5598 Dátum: 2013.07.18 18:49:34 »
Olvastátok a Winkler-féle Auris hibrid kombi-"tesztet"?

Ez az ember ma a magyar autós újságírás sztárja? Lehet az, úgy, hogy megenged magának egy ilyet?

Ennél a mai magyar vezető autós médiánál olyan emberek ülnek a döntéshozói székekben, akik kiengednek a netre egy ilyen cikket?
Mester, lapozz vissza...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5599 Dátum: 2013.07.18 19:05:53 »
már a hét elején kjúrvaanyáztuk a csávót a teszt miatt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5600 Dátum: 2013.07.18 19:14:02 »
már a hét elején kjúrvaanyáztuk a csávót a teszt miatt.
... Ami ugyebár csak bemutató volt, nem teszt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5601 Dátum: 2013.07.18 19:16:30 »
... Ami ugyebár csak bemutató volt, nem teszt.
Inkább csak egy ingyen út és vendéglátás, amivel az újságíró  nem volt megelégedve. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5602 Dátum: 2013.07.18 19:23:11 »
Mester, lapozz vissza...
Nem volt még rá időm, ezért tettem fel a kérdést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5603 Dátum: 2013.07.18 20:35:14 »
Nem volt még rá időm, ezért tettem fel a kérdést.
Oké, sajnos nem volt legyintős emotikon. Igen, kidühöngtük magunkat rajta. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5604 Dátum: 2013.07.18 20:54:54 »
Van ám ilyen Auto Bild tartóstesztje a régebbi Aurisnak is, azt is olvastad? Alapvetően arról szól, hogy mi mindent evett meg a rozsda a kocsin. Eléggé csodálkoztak is a tesztelők...

De egyébként az ám anagyszerű érv, hogy a Peugeot még rosszabb.
Igen, az bizony elég ütős érv.

A rozsdától amúgy nem áll meg az autó - de, mi mindent is "evett meg" a rozsda azon az Aurison? A válasz során vedd figyelembe, hogy olvastam ezt a bizonyos nyúzótesztet. Szóval, mi mindent is "evett meg"? Korrodált váltórudazatra emlékszem, meg felületi korrózióra néhány helyen. Csavaroknál, ilyesmik. Olyasmire, hogy MEGEVETT volna valamit a rozsda az autón, nem sikerül emlékeznem.

Csodálkozni amúgy lehet sokmindenen. Én pl. azon csodálkoztam, hogy jobb híján, lévén mást nem találtak, hogyan kanyarítottak mégis eköré a néhány korróziós probléma köré egy negatív hangvételű tesztet. Nade a Toyotát szemlátomást öröm fikázni, ez nyilván valami autós újságírói kényszercselekvés. Csak hinni nem kéne nekik. Kivéve mikor jót írnak, mert olyankor tárgyilagosak  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5605 Dátum: 2013.07.18 21:01:14 »
hát igen, de ez a rozsdásodás mindig sántít...a ts-em alján pl lengőkarok és pár csavarhelyen van rozsda...valószínűleg nem volt garázsban az első tulajnál és az alvázmosás is elmaradt...
Addig az 1.4-em alja patyolat volt...és nem hinném, hogy a japángyártás miatt lenne...csak arra jobban odafigyeltek ilyen ügyben....pl. a volt főnöm sose mosatta a céges autókat, sajnálta pénzt rá...meg is látszott az F-Astráján...fokozatosan szita lett alul...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5606 Dátum: 2013.07.18 21:26:05 »
hát igen, de ez a rozsdásodás mindig sántít...a ts-em alján pl lengőkarok és pár csavarhelyen van rozsda...valószínűleg nem volt garázsban az első tulajnál és az alvázmosás is elmaradt...
Addig az 1.4-em alja patyolat volt...és nem hinném, hogy a japángyártás miatt lenne...csak arra jobban odafigyeltek ilyen ügyben....pl. a volt főnöm sose mosatta a céges autókat, sajnálta pénzt rá...meg is látszott az F-Astráján...fokozatosan szita lett alul...
Én nem mondanám, hogy elvárható lenne, hogy egy autót folyton mosass alulról, hogy ne kezdjen el idő előtt rohadni. A garázsban tartás sem tekinthető általános feltételnek, hisz nem mindenkinek van rá lehetősége (és nem is biztos, hogy pont a kocsi alja kevésbé fog így elrohadni, mint ha a szabadban állna).

Azt is elhiszem, hogy mivel sok ilyen nyúzótesztet csinálnak, ezért van viszonyítási alapjuk, és azt tapasztalták, hogy az Auris alján az átlaghoz képest több rozsda volt a teszt végére.

Ez mind rendben van. Csak én úgy láttam volna tisztességesnek, ha azt írják ezek után: alapvetően minden OK, az autó megbízhatóan működött, nem romlott el rajta semmi, de a végén rozsdát találtunk itt és itt.

Ez lett volna a fair! De nem ez történt; hanem helyette kárörvendő, kicsinyes huhogás azon, hogy lámlám, a Toyota is vízzel főz és hasonlók. (Amúgy pszichológiailag tényleg erre megy ki a játék. Az osztályelső mellényén foltot találni mindig nagy öröm.)

Persze, a Winkler-féle hányadéknak a közelébe nem kerültek így sem, az is biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5607 Dátum: 2013.07.18 21:27:56 »
Nade a Toyotát szemlátomást öröm fikázni, ez nyilván valami autós újságírói kényszercselekvés. Csak hinni nem kéne nekik. Kivéve mikor jót írnak, mert olyankor tárgyilagosak  :)
***ki, annyira jól megtudod fogalmazni néha!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5608 Dátum: 2013.07.18 21:32:01 »
Én nem mondanám, hogy elvárható lenne, hogy egy autót folyton mosass alulról, hogy ne kezdjen el idő előtt rohadni. A garázsban tartás sem tekinthető általános feltételnek, hisz nem mindenkinek van rá lehetősége (és nem is biztos, hogy pont a kocsi alja kevésbé fog így elrohadni, mint ha a szabadban állna).

Azt is elhiszem, hogy mivel sok ilyen nyúzótesztet csinálnak, ezért van viszonyítási alapjuk, és azt tapasztalták, hogy az Auris alján az átlaghoz képest több rozsda volt a teszt végére.

Ez mind rendben van. Csak én úgy láttam volna tisztességesnek, ha azt írják ezek után: alapvetően minden OK, az autó megbízhatóan működött, nem romlott el rajta semmi, de a végén rozsdát találtunk itt és itt.

Ez lett volna a fair! De nem ez történt; hanem helyette kárörvendő, kicsinyes huhogás azon, hogy lámlám, a Toyota is vízzel főz és hasonlók. (Amúgy pszichológiailag tényleg erre megy ki a játék. Az osztályelső mellényén foltot találni mindig nagy öröm.)

Persze, a Winkler-féle hányadéknak a közelébe nem kerültek így sem, az is biztos.
A legutóbbi Verso-t érintő 100.000km-es teszt ilyen szempontból azért korrektebbnek sikerült, ugyanis, ott megadták a jeles (szinte kitűnő) bizonyítványt alapvetően az autónak, de megjegyezték ezeket a nem várt korróziókat. Mindemellett a tesztben szereplő 1,8-as valvematic-et is, és az egész autót igencsak jó véleményekkel naplózták le.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5609 Dátum: 2013.07.18 22:03:32 »
Pont most akartam belinkelni.
Ez az ember ismét bizonyította, mekkora f*sz... idióta.  :censored:
Teleszórja a "tesztjét" szubjektív szarságokkal.
A bőrkárpit hibája csúnya, valóban, pláne egy sajtónak szánt autónál, amit ízekre szednek...

Viszont a hajtásról írt "jellemzése" egyszerűen az újságírás szégyene (már többedjére!). Ha szinte minden médium, ahol próbálták, dícsérik, elismerik már évek óta, hogy lehet az, hogy neki csak a birkák jutnak eszébe róla?! 110-120-nál 7-8 liter között????  :eek: Ez a hülye benézte, hogy éppen az 1,6-ost vezette, szerintem. Komolyan, miért alkalmazzák??? Talán árokásához lenne tehetsége, de az autós újságíráshoz nem sok... :gun_bandana:

Amúgy a Toyota is hülye, ha valóban ilyen széthulló autókat enged át a minőségellenőrzésen...  :whistling: ... de az, hogy a vészvillogó ronda? Ki a f*szt érdekel? A Corolla/Auris életében egyszer sem kell használni valós probléma miatt, max, ha meg akarom köszönni, hogy előzékenyek voltak velem szemben... :lol: ...más autónál, lehet, hogy fontos, hogy néz ki...  :whistling:

Tehát megkérdezem: EZ egy teszt?
Szerintem nem, csak, ahogy írta a leges legelején, nála az összes dolog közbejött...
Nem érdemes így felhúzni rajta magadat  :) ... bár elsőre én is dühös lettem. Írtam is nekik, de direkt kulturáltan, névvel-mindennel, s magáról a "tesztről" csak annyi említést tettem, hogy azt nem érdemes részletezni, mert önmagát minősíti. Viszont a 100-120-nál 7-8 literes fogyasztást annak tituláltam, ami: hazugságnak. (Az 1.6-os sem ehet amúgy ennyit, ilyen tempónál.)

Két dolog különösen szánalmas/röhejes a cikkben: 1. amit a műszerfal designjáról ír (én ültem ebben az autóban -mármint az ötajtósban- és bár ízlésről vitatkozni nem érdemes, de azért létezik olyan, hogy valami tényleg csúnya, és olyan is, hogy nem az, bárki bármit is mond rá. Az ellenkezőjét állítani pedig nevetséges. Néztem a képeket, és hozzá az aláírásokat, és azon gondolkodtam: nem igaz, hogy nem látja, mennyire nem illenek össze  :lol:

2. a mocskolódás a hajtásláncról. Az megintcsak olyan, hogy felveti a kérdést: ez az ember tényleg erről az autóról ír? Prius II hosszasabb vezetése után azt kell hogy mondjam, hogy nem! A hangról, és a gyorsítóképességről egyaránt olyasmiket állít, amiknek egyszerűen köze nincs a valósághoz.

Ami a többit illeti? A cikk általános hangvétele alapján simán kinézem, hogy direkt kárt tett az autókban.

Olyan övön aluli dolgok vannak a cikkben (pl. az utalás a török gyártásra), és annyira hazug és rosszindulatú, hogy bárki is ott náluk a döntnök, és bármekkora sztár is a Winkler, és ezt tutira nem engedtem volna ki a nyilvánosság elé.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.18 22:09:08 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )