Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242914 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5505 Dátum: 2013.06.18 08:17:30 »
Vennem  :yes:
Én is. Nagyon tetszik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5506 Dátum: 2013.06.18 09:25:20 »
Én is. Nagyon tetszik.
Lehet, hogy méretre nagyobb  mint a te Avéd? :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5507 Dátum: 2013.06.18 09:50:38 »
Lehet, hogy méretre nagyobb  mint a te Avéd? :hmmmm:
Nem tudom. Nagyobbnak biztosan nem nagyobb. Inkább olyan forma-forma lehet max, illetve, a hátsó lábtér pár centivel az Aurisban kisebb, szerintem. De elől biztosan nem éreznék különbséget és a csomagtartója is pár tíz liter pontossággal megegyezik, amit szintén csak legózva lehetne megtapasztalni, arról nem is beszélve, hogy egy kisebb űrméretű, de szabályosabb alakú csomagtartó még jobban használható is lehet (márpedig az Auris újabb, modernebb autó ilyen szempontból, így nem lepne meg, ha szabályosabb teret adna.

Most nem is tudom pontosan, hogy az Ave T22 wagonnak pontosan mik a méretei, a csomagtere valami 530 liter körül mozog. Utánanéztem a pontos adatoknak, íme:

Auris Tourer Sports méretek:
4560mm x 1760 mm x 1460mm
tengelytáv: 2600 mm
Csomagtér méret: 530 liter / 1658 liter

Avensis T22 wagon méretek:
4570.00 mm x 1710.00 mm x 1500.00 mm
tengelytáv: 2630 mm
csomagtér: 580 liter /1996 liter*

* a maximális csomagtérméret szerintem túl sok, az elírás lehet.  :surrender:

A vastaggal kiemelt adatok a nagyobb méretet jelentik.
Ezek alapján elmondható, hogy nem sokat tévedtem, forma-formák. Csak, ugye elválasztja őket vagy 10 évnyi fejlesztés, 2 generációnyi és egy osztálynyi különbség. Még így is hihetetlen számomra, mennyit nőttek az autók 10 év alatt. Gyakorlatilag majdnem egy egész méretkategóriát!  :excl:
Persze, az adatokban az is látható, hogy az Ave magasabb, és tengelytávja is hosszabb, ezáltal valószínűleg a hátsó ülésen ülők számára az Ave még mindig szellősebb, illetve, a csomagtere lehet valamivel (nem jelentős mértékben) szűkösebb.

No, persze, több fontos dologról nem esett szó, mint pl. az alacsonyabb üléshelyzetből nyerhető fejtér, az üléshelyzettel is tudnak variálni a hátsó sorban, illetve az első ülések háta is kialakítható úgy, hogy az ott ülők ne érezzék szűkebbnek egy elvileg hosszabb autóhoz képest.
 
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.18 09:53:38 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5508 Dátum: 2013.06.18 10:14:16 »
Nem tudom. Nagyobbnak biztosan nem nagyobb. Inkább olyan forma-forma lehet max, illetve, a hátsó lábtér pár centivel az Aurisban kisebb, szerintem. De elől biztosan nem éreznék különbséget és a csomagtartója is pár tíz liter pontossággal megegyezik, amit szintén csak legózva lehetne megtapasztalni, arról nem is beszélve, hogy egy kisebb űrméretű, de szabályosabb alakú csomagtartó még jobban használható is lehet (márpedig az Auris újabb, modernebb autó ilyen szempontból, így nem lepne meg, ha szabályosabb teret adna.

Most nem is tudom pontosan, hogy az Ave T22 wagonnak pontosan mik a méretei, a csomagtere valami 530 liter körül mozog. Utánanéztem a pontos adatoknak, íme:

Auris Tourer Sports méretek:
4560mm x 1760 mm x 1460mm
tengelytáv: 2600 mm
Csomagtér méret: 530 liter / 1658 liter

Avensis T22 wagon méretek:
4570.00 mm x 1710.00 mm x 1500.00 mm
tengelytáv: 2630 mm
csomagtér: 580 liter /1996 liter*

* a maximális csomagtérméret szerintem túl sok, az elírás lehet.  :surrender:

A vastaggal kiemelt adatok a nagyobb méretet jelentik.
Ezek alapján elmondható, hogy nem sokat tévedtem, forma-formák. Csak, ugye elválasztja őket vagy 10 évnyi fejlesztés, 2 generációnyi és egy osztálynyi különbség. Még így is hihetetlen számomra, mennyit nőttek az autók 10 év alatt. Gyakorlatilag majdnem egy egész méretkategóriát!  :excl:
Persze, az adatokban az is látható, hogy az Ave magasabb, és tengelytávja is hosszabb, ezáltal valószínűleg a hátsó ülésen ülők számára az Ave még mindig szellősebb, illetve, a csomagtere lehet valamivel (nem jelentős mértékben) szűkösebb.

No, persze, több fontos dologról nem esett szó, mint pl. az alacsonyabb üléshelyzetből nyerhető fejtér, az üléshelyzettel is tudnak variálni a hátsó sorban, illetve az első ülések háta is kialakítható úgy, hogy az ott ülők ne érezzék szűkebbnek egy elvileg hosszabb autóhoz képest.
Lehet hogy azért magasabb az Avéd, mert tetősin van rajta, az Aurison nincs (Egyébként a régi Auris és az én Corim is magasabb)- most megint nem divat olyan masgasat csinálni.
De a nagy különbség a szélesség az Auris javára. De valósazinű az ajtók vastagsága, biztonsági berendezései, kárpit miatt valóban azonos a beltér szélessége.
Azért csak jobb a tagoltabb csomagtartó, azok a bővitések  jól használhatók (pl az enyémen a 2 kerék között max. 1m van, de a kerék mögött simán be tudok keresztbe 1,20m-t berakni (és szoktam is!) Ha ezek nem lennének csak a tagolatlan rész sokkal kisebb és rosszabbul használható lenne- mégha van akinek az szebb.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5509 Dátum: 2013.06.18 14:06:14 »
Nem tudom. Nagyobbnak biztosan nem nagyobb. Inkább olyan forma-forma lehet max, illetve, a hátsó lábtér pár centivel az Aurisban kisebb, szerintem. De elől biztosan nem éreznék különbséget és a csomagtartója is pár tíz liter pontossággal megegyezik, amit szintén csak legózva lehetne megtapasztalni, arról nem is beszélve, hogy egy kisebb űrméretű, de szabályosabb alakú csomagtartó még jobban használható is lehet (márpedig az Auris újabb, modernebb autó ilyen szempontból, így nem lepne meg, ha szabályosabb teret adna.
Most nem is tudom pontosan, hogy az Ave T22 wagonnak pontosan mik a méretei, a csomagtere valami 530 liter körül mozog. Utánanéztem a pontos adatoknak, íme:
Auris Tourer Sports méretek:
4560mm x 1760 mm x 1460mm
tengelytáv: 2600 mm
Csomagtér méret: 530 liter / 1658 liter
Avensis T22 wagon méretek:
4570.00 mm x 1710.00 mm x 1500.00 mm
tengelytáv: 2630 mm
csomagtér: 580 liter /1996 liter*
A vastaggal kiemelt adatok a nagyobb méretet jelentik.
Ezek alapján elmondható, hogy nem sokat tévedtem, forma-formák. Csak, ugye elválasztja őket vagy 10 évnyi fejlesztés, 2 generációnyi és egy osztálynyi különbség. Még így is hihetetlen számomra, mennyit nőttek az autók 10 év alatt. Gyakorlatilag majdnem egy egész méretkategóriát!  :excl:
Persze, az adatokban az is látható, hogy az Ave magasabb, és tengelytávja is hosszabb, ezáltal valószínűleg a hátsó ülésen ülők számára az Ave még mindig szellősebb, illetve, a csomagtere lehet valamivel (nem jelentős mértékben) szűkösebb.
No, persze, több fontos dologról nem esett szó, mint pl. az alacsonyabb üléshelyzetből nyerhető fejtér, az üléshelyzettel is tudnak variálni a hátsó sorban, illetve az első ülések háta is kialakítható úgy, hogy az ott ülők ne érezzék szűkebbnek egy elvileg hosszabb autóhoz képest.
apám astra kombija 183-nál is szélesebb és valami 470 centi hosszú. nesze neked, kompakt kategória...
az 580 liter kizárt, az autoscout szerint 530. én még azt is sokallom :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5510 Dátum: 2013.06.18 14:51:32 »
apám astra kombija 183-nál is szélesebb és valami 470 centi hosszú. nesze neked, kompakt kategória...
az 580 liter kizárt, az autoscout szerint 530. én még azt is sokallom :D
Faterod Astrája jelentősen szűkebb belül, mint akár a T22-es, akár az Auris...  :yes:
Csak kívülről nagy... nem is... inkább böszme!  :devil:

Nem az 580-nal van a gond, hanem az 1990-nel. Az 580 még lehetséges is, mert mélyre lehet a cuccokat tenni és valóban nagy a csomagtér. De, ha hazaértem, előveszem az Ave Manual-ját és megkeresem abban. Majd javítok itt az adatokon, ha szükséges.

Mondjuk, az 530/1670 teljesen reális, ahogy írja az autoscout.  :yes: De pl. a bódéméretet sem egészen ilyennek írja( , mint ahonnan én szedtem): 4600/1500/1710mm  :hmmmm: Na, majd megmondja a manual.  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.18 14:54:53 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5511 Dátum: 2013.06.18 16:08:52 »
Faterod Astrája jelentősen szűkebb belül, mint akár a T22-es, akár az Auris...  :yes:
ezek szerint te már próbáltad? én még soha nem ültem aurisban, régiben sem, újban sem. apám astrájában igen, vezettem is, nem éreztem , hogy bármerre szűk lenne. de ezt csak úgy lehet eldönteni, ha egymás mellé teszi az ember őket...egyébként az astra kombi automata változata jól felszerelve állítólag 1570 kg! mindenesetre nagyon megindul, ha odalépnek neki, sokkal erősebbnek érződik, mint az ugyanolyan súly/LE arányú mazda3-as

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5512 Dátum: 2013.06.18 16:41:18 »
ezek szerint te már próbáltad? én még soha nem ültem aurisban, régiben sem, újban sem. apám astrájában igen, vezettem is, nem éreztem , hogy bármerre szűk lenne. de ezt csak úgy lehet eldönteni, ha egymás mellé teszi az ember őket...egyébként az astra kombi automata változata jól felszerelve állítólag 1570 kg! mindenesetre nagyon megindul, ha odalépnek neki, sokkal erősebbnek érződik, mint az ugyanolyan súly/LE arányú mazda3-as
Csak szalonban. Vezetni még nem vezettem. Az 1570 kg önsúly nincs jó hatással a fogyasztásra, egy jól felszerelt benzines Avensis ennél kb 100kg-mal könnyebb és mindenfelé tágasabb is.
Viszont a turbós motorral alacsonyabb fordulatról jobban megindul, mint a szívó, ez is velejáró.
Amúgy szép meg minden, de engem zavar a belsejében az a gombtenger.
Jobban vonz a letisztult időtálló egyszerű forma.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5513 Dátum: 2013.06.18 16:43:33 »
Az 1570 kg önsúly nincs jó hatással a fogyasztásra, egy jól felszerelt benzines Avensis ennél kb 100kg-mal könnyebb és mindenfelé tágasabb is.
Igen, pont egy százassal könnyebb az Avém.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5514 Dátum: 2013.06.30 16:59:39 »
Üdv

Nemrég ezt kaptam le a 6-os főúton:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Az a kis hátsó ablaktörlő naggyon cuki   :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5516 Dátum: 2013.07.03 11:50:40 »
Attól függ mennyit mész vele. 150-200ezer km-t? Akkor már simán.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5517 Dátum: 2013.07.03 11:56:43 »
megér egymilliót a kétliteres fogyasztáskülönbség?
Az mondjuk érdekes, hogy a Golfból miért az 1,2 tsi-vel hasonlítja össze, amikor vagy az 1,4 tsi-vel, vagy az 1,6 tdi-vel van pariban a hibrid.
Bár, az beszédes tény, hogy 6,5ért kínált DSG-s 1,2 tsi-ben még milyen felszereltségbeli hiányosságok vannak, amik az alap hibrid árában már benne vannak. Azonosan felszerelve egy Golf nagyságrendileg 7-800.000Ft-tal drágább listaáron (az 1,6 tdi DSG), mint az Auris HSD és akkor még a kockázatosabb alkatrészhasználatot, illetve, annak esetleges költségét figyelembe sem vettük. Árlagosan nézve, újonnan vásárolva 5-6 éen keresztül használva az Auris HSD üzemeltetées bizony számottevően alacsonyabb. Szerintem. Nekem abszolút nem ér többet egy Golf (egy olyan autó, ami csak a felszínen kényeztet)...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5518 Dátum: 2013.07.03 12:02:32 »
Asszem nem akarom tudni mit jelent számodra a mély kényeztetés :D
De ha a Worst Case-t veszem figyelembe, akkor már értem miért éreztem magam rosszul, amikor beültem ebbe az új Aurisba, pedig eddig azt hittem hogy csak a műszerfal az oka :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5519 Dátum: 2013.07.03 12:41:23 »
Az mondjuk érdekes, hogy a Golfból miért az 1,2 tsi-vel hasonlítja össze, amikor vagy az 1,4 tsi-vel, vagy az 1,6 tdi-vel van pariban a hibrid.
Bár, az beszédes tény, hogy 6,5ért kínált DSG-s 1,2 tsi-ben még milyen felszereltségbeli hiányosságok vannak, amik az alap hibrid árában már benne vannak. Azonosan felszerelve egy Golf nagyságrendileg 7-800.000Ft-tal drágább listaáron (az 1,6 tdi DSG), mint az Auris HSD és akkor még a kockázatosabb alkatrészhasználatot, illetve, annak esetleges költségét figyelembe sem vettük. Árlagosan nézve, újonnan vásárolva 5-6 éen keresztül használva az Auris HSD üzemeltetées bizony számottevően alacsonyabb. Szerintem. Nekem abszolút nem ér többet egy Golf (egy olyan autó, ami csak a felszínen kényeztet)...
nyilván azért, mert még az is gyorsabb az aurisnál. az van pariban vele. bár szerintem is itt inkább a fogyasztásra kell figyelni, akkor meg az 1.6 tdi a konkurens. 
valljuk be, százból kilencvenkilenc ember számára kívánatosabb autó. és technika van azalatt is, az értéktartása annak is a jobbak között van, amennyivel meg drágább, annyit simán le tudsz alkudni az árából...én nagy gondban lennék, ha választani kéne, mert a hetes golf szerintem simán van olyan jó kocsi, mint az auris.