Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242642 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4845 Dátum: 2010.03.04 20:56:39 »
Eddig is volt vmi gyari megrendelheto, ami nehany centit magasitott vmi 25 ezerert  :wacko:
32 ezer :-D És igen, tudok róla, pont ezért is kérdezem, mert többen panaszkodtak arra a fajtára, hogy pont pár centivel alacsonyabb mint kellene... És most bevillant, hogy lehet, hogy kedvezőbb az ára, ha nem luxus-tartozékként vásárolom, hanem szimpla alkatrészként rendelem, bár attól tartok, hogy nem igazán szerelhető a mostani modellekbe az új fajta... Na majd rákérdezek szervízben ha arra járok :-)

Hali,

Én is próbáltam rendelni egy ilyen magasabb változatot, de nem akartam hekkelni az autóba (csavarral kellett volna hozzárögzíteni az eredeti felnyíló részhez  :wacko: :censored: )

Ahogy olvastam a tesztben, az új Aurisnak végre megfelelő méretű könyöklőt terveztek. NA VÉGRE  :clap:    Bennem is röhtön az a gondolat derenegett,  :hmmmm: hogy átszerelhető-é az 1-el korábbi verzióba. (mondjuk szerintem annyit nem változtattak rajta, hogy ne férjen be)

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4846 Dátum: 2010.03.04 22:05:14 »
Ma ez fogadott a parkoloban :)

kicsit butan nez ki a regi az uj mellett... Viszont van meg egy nagyon jo ujitas, amit meg nem olvastam sehol: A jobb oldali ajton is van nyitaserzekelo+zarogomb. Tetszik.


[a csatolmányt egy admin törölte]

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4847 Dátum: 2010.03.05 08:14:29 »
Ma ez fogadott a parkoloban :)

kicsit butan nez ki a regi az uj mellett... Viszont van meg egy nagyon jo ujitas, amit meg nem olvastam sehol: A jobb oldali ajton is van nyitaserzekelo+zarogomb. Tetszik.

Ez nagyon jo  :clap: Amugy a Corollaban eddig is volt, meg RAV4-ben is.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4848 Dátum: 2010.03.05 08:17:38 »
Ma ket eve kerult hozzam  :clap: Ezert hetvegen elorehozott babazsurt tartottunk: lemostam, belul kipucoltam (ablakokat is; rohadjon meg az uj nanotechnologias Kliiin, nagyon maszatol) es megkapta a szokasos tavasz eleji waxot is.  :yes: Az uj kavicsfelverodeseket is bejavitottam, lassan olyan az orra mint a szita  :wacko: Most meg ugy nez ki, mint egy pubertas. Koranero tipppus  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4849 Dátum: 2010.03.05 11:12:17 »
Az autó jóval nagyobbat változott, mint amit a fotók alapján sejteni lehet! Az eltérést én nagyobbnak értékelem, mint az E12 faceliftjéét; főleg, mert ez (ellentétben amazzal) szinte maradéktalanul pozitív, egyetlen apró részletet leszámítva (amire később kitérek).
Palaczk! Itt mire gondolsz, mi változott hátrányára az E12-nél? :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4850 Dátum: 2010.03.05 11:23:49 »
...Az uj kavicsfelverodeseket is bejavitottam, lassan olyan az orra mint a szita  :wacko:

Ez az, amivel szerintem nem lehet mit kezdeni. Úgyis folyamatosan keletkeznek a felverődések... 2-3 éve lejavíttattam mesterrel az összeset, természetesen azóta újra pöttyös az orra.

pzs

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4851 Dátum: 2010.03.05 11:27:31 »
...Az uj kavicsfelverodeseket is bejavitottam, lassan olyan az orra mint a szita  :wacko:

Ez az, amivel szerintem nem lehet mit kezdeni. Úgyis folyamatosan keletkeznek a felverődések... 2-3 éve lejavíttattam mesterrel az összeset, természetesen azóta újra pöttyös az orra.

Plasti Dip  :flowers: Valaki mar linkelte nemreg. Jonak tunik. Van atlatszo is. Par reteg talan megvedi a fenyezest a kavicsoktol...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4852 Dátum: 2010.03.08 10:29:25 »
Az autó jóval nagyobbat változott, mint amit a fotók alapján sejteni lehet! Az eltérést én nagyobbnak értékelem, mint az E12 faceliftjéét; főleg, mert ez (ellentétben amazzal) szinte maradéktalanul pozitív, egyetlen apró részletet leszámítva (amire később kitérek).
Palaczk! Itt mire gondolsz, mi változott hátrányára az E12-nél? :hmmmm:
Az orra. Nekem a facelift előttié jobban tetszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4853 Dátum: 2010.03.08 12:12:17 »
Ahogy olvastam a tesztben, az új Aurisnak végre megfelelő méretű könyöklőt terveztek. NA VÉGRE  :clap:    Bennem is röhtön az a gondolat derenegett,  :hmmmm: hogy átszerelhető-é az 1-el korábbi verzióba. (mondjuk szerintem annyit nem változtattak rajta, hogy ne férjen be)
Csak hogy meglegyen, ha más is érdeklődne -  nem lehet belerakni az új Auris könyöklőjét a régi modellbe. Változtattak a középkonzolon is egy picit, főként azon a részen ahol a konzol csatlakozik a padlóhoz. Pont annyit hogy ne férjen oda stabilan az újfajta könyöklő a régi típusba...  :wacko:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4854 Dátum: 2010.03.08 15:07:34 »
Az autó jóval nagyobbat változott, mint amit a fotók alapján sejteni lehet! Az eltérést én nagyobbnak értékelem, mint az E12 faceliftjéét; főleg, mert ez (ellentétben amazzal) szinte maradéktalanul pozitív, egyetlen apró részletet leszámítva (amire később kitérek).
Palaczk! Itt mire gondolsz, mi változott hátrányára az E12-nél? :hmmmm:
Az orra. Nekem a facelift előttié jobban tetszik.
Ez mondjuk tényleg ízlés kérdése  :1eye:
Nekem, ha már facelift előtti cori "jutott"....hagy nevezzek meg 2 funkcionális dolgot, ami nem tetszik a faceliftesben. Szerintem a faceliftes multikormánya nem lehet valami kényelmes - igaz, még nem próbáltam - vagyis hogy a bal hüvelykujjal kell vezérelni a rádió-cd -t.   A másik a biztonsági övre figyelmeztető csipogás/sípolás ... :wacko: .. szóval ez a kettő nem gyere be.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4855 Dátum: 2010.03.08 16:54:22 »
Nekem, ha már facelift előtti cori "jutott"....hagy nevezzek meg 2 funkcionális dolgot, ami nem tetszik a faceliftesben. Szerintem a faceliftes multikormánya nem lehet valami kényelmes - igaz, még nem próbáltam - vagyis hogy a bal hüvelykujjal kell vezérelni a rádió-cd -t.   A másik a biztonsági övre figyelmeztető csipogás/sípolás ... :wacko: .. szóval ez a kettő nem gyere be.
Szerencsére ezeket meg tudom cáfolni  :yes: ...

Kormány-kapcsoló: remek, az elhelyezése tökéletes, egyenes haladásnál "standard" kormányfogásnál nem is kell megmozdítani a kezedet hozzá - a használata egy-két alkalom után abszolút intuitívan, odanézés nélkül megy. A gombnak a mérete, az ellenállása és a kapcsolási pontja egyaránt jól eltalált; jobb, mint pl. az Avensisé. Szóval ezzel semmi gond.

Öv-jelző: ez ugye egy nagyon hasznos dolog, és szerencsére okosan oldották meg: 15 kmh alatt nem jelez, így nem kezd el sipákolni, ha mondjuk csak kiállsz a kocsival az udvarból az utcára; és mikor jelez, azt is elviselhető hangerővel teszi (ellentétben pl. az Avensissel, ahol az ember pánikszerűen köti be magát, csak hogy elkerülje az agylágyító, fülrepesztő csipogást).
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.08 16:56:11 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
AURIS - általános topik
« Válasz #4856 Dátum: 2010.03.12 10:20:24 »
Cikk a Hibridről.
Az ára állítólag a jól felszerelt dízelhez lesz hasonló.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4857 Dátum: 2010.03.12 10:30:09 »
 :clap: ~6 millio korul kell akkor szamolni?  :hmmmm:
A csomagtarto kep alapjan eleg kicsi lesz.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
AURIS - általános topik
« Válasz #4858 Dátum: 2010.03.12 10:40:42 »
Hibrideknek általában jobb a felszereltsége is, de majd úgy is kiderül.
Nyáron állítólag már itthon is kapható lesz.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4859 Dátum: 2010.03.12 11:01:26 »
Ahogy sejtettem, a csomagtartó látja kárát a hibridesítésnek. Nem fér a fejembe, miért nem lehet pl. a Honda-féle "tank az első ülések alá" technikát alkalmazni, mivel ekkor az akksi a hátsók alá mehetne. Vagy nagyobb kocsikban (Verso, Avensis) előbb alkalmazni a hibrid hajtást.