Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242633 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4470 Dátum: 2009.09.28 12:57:19 »
Auris-tulajdonosok!
Jelentkezett már valakinél olyan probléma, hogy audio cd esetében a hifi nem ír ki semmit, mindössze annyit, hogy "CD". Még a "Track 1, 2, x..." feliratok sem jelentkeznek, nem hogy az "Art", "Disc", ect. információk. MP3 adattartalmú lemeznél minden okés, de audio lemeznél tök' üres a display...
Nos, vki vmit tud rá mondani?
(Megjegyzem: az autó "Luna" (tehát nincs benne 6-os cd-tár), nem pedig Aquatis.)

Nem tudom, hogy mennyire más a hardwer ha nem tartalmazza, a CD tárat .... Nekem eddig semmi problámám nem volt a CD lejátszással, sőt még beolvassa a CD textet is, bár nem futtatja végig, csak ha tovább viszem.
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4471 Dátum: 2009.09.28 13:08:13 »
Nekem viszont ez az első fekete kocsim. ..........................

Gratula hozzá, kissé későn vissza kanyarodva a témához. Nekem is fekete a kicsike, a házunk udvarán egymás mellett parkolunk egy ezüst Aurissal. Háát.. az biztos, hogy hamar látszik a por .. egyéb a feketén, de nem látom sokkal rózsásabbnak a helyzetet az ezüst / szürke színezés esetében sem. Ez megnyugtatott, ha csak tudom lenyomom gyorsan egy kézi mosóban és minden OK (ha jaobban van időm természetesen sikálom is). Mindenesetre nem tántorított el attól, hogy ha legközelebb autót veszek az esetleg újra fekete legyen..  :flowers:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4472 Dátum: 2009.09.28 13:13:31 »
Remélem jó helyre írok, de muszáj a boldogságomat valahogy világgá kürtölni :-) Pár perce szóltak vissza, hogy minden rendben a papírokkal, így holnap reggeltől én is az Auris-tulajok táborába tartozom... Első autó, egy pofás kis fekete 1.4-es diesel, alapfelszereltséggel - nem új, használt, de Toyota kereskedésből, 23.000 Km-rel, kívül-belül hibátlan állapotban ( ott volt helyben szervizelve is 15.000-nél ). Azon kevés ember közé tartozom, akinek kifejezetten tetszik az Auris formája, ezért eleve ilyesmit kerestünk.

Örülünk, Vincent? Örülünk, Jules!  :clap: :clap: :clap: :clap:

Gratulálok az autóhoz! 23e km semmi, nekem nemsokkal van több, de még mindig újautó feelingel vezetek benne..  :innocent: Azt írni egy Auris topikban, hogy
Idézet
Azon kevés ember közé tartozom, akinek kifejezetten tetszik az Auris
nem szerencsés :nono: :censored: :innocent: :flowers:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4473 Dátum: 2009.09.28 13:20:45 »
Nekem viszont ez az első fekete kocsim. ..........................

Gratula hozzá, kissé későn vissza kanyarodva a témához. Nekem is fekete a kicsike, a házunk udvarán egymás mellett parkolunk egy ezüst Aurissal. Háát.. az biztos, hogy hamar látszik a por .. egyéb a feketén, de nem látom sokkal rózsásabbnak a helyzetet az ezüst / szürke színezés esetében sem. Ez megnyugtatott, ha csak tudom lenyomom gyorsan egy kézi mosóban és minden OK (ha jaobban van időm természetesen sikálom is). Mindenesetre nem tántorított el attól, hogy ha legközelebb autót veszek az esetleg újra fekete legyen..  :flowers:

arany, zöldes színárnyalatokon látszik a legkevésbé a kosz.
feketén sajnos minden szennyeződés azonnal, nekem is fekete az aurisom.
de ami vígasztaló dolog, sajnos minden kocsit egy kiadós eső után kötelező takarítani, vagy 1-1,5 hét eltetével mivel a város kosza simán belepi...

mondjuk én autómosóba járatom az auris és hihetetlenül érzékeny a fényezése, meglátszik rajta a kefemozgás, ez van...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4474 Dátum: 2009.09.28 13:22:08 »
Minőségi polírt neki és csak kézimosóba vinni. Ennyit lehet tenni az ügy érdekében.  Egyébként még az ezüstmetál olyan, hogy szinte egyáltalán nem látszik rajta pár hétnyi kosz.  :)
         

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4475 Dátum: 2009.09.28 13:26:08 »
arany, zöldes színárnyalatokon látszik a legkevésbé a kosz.
feketén sajnos minden szennyeződés azonnal, nekem is fekete az aurisom.
de ami vígasztaló dolog, sajnos minden kocsit egy kiadós eső után kötelező takarítani, vagy 1-1,5 hét eltetével mivel a város kosza simán belepi...

mondjuk én autómosóba járatom az auris és hihetetlenül érzékeny a fényezése, meglátszik rajta a kefemozgás, ez van...

hát arany és zöldes színányalatokban nem bővelkedhetünk az Aurisnal (nem akartam belemenni szín /ízlés világba, de ez a zöldes szürke auris metál eleve olyan mintha piszkos lenne :sleeping:).
Látom a mellettem parkoló ezüst színűn is, hogy nem sokkal néz ki jobban mint az én feketém koszosan. A kefemozgás meg minden fényezésen meglátszik.. :cool2:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4476 Dátum: 2009.09.28 13:27:13 »
Minőségi polírt neki és csak kézimosóba vinni. Ennyit lehet tenni az ügy érdekében.  Egyébként még az ezüstmetál olyan, hogy szinte egyáltalán nem látszik rajta pár hétnyi kosz.  :)

Minden csak nézőpont kérdése.. :) :whistling: :yes:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4477 Dátum: 2009.09.28 13:28:11 »
Minőségi polírt neki és csak kézimosóba vinni. Ennyit lehet tenni az ügy érdekében.  Egyébként még az ezüstmetál olyan, hogy szinte egyáltalán nem látszik rajta pár hétnyi kosz.  :)

kézimosó drágább mint a gépi és várni kell rá, a gépibe csak beállok és 10p, igen tudom ez lustaság. de amikor az embernek épp hogy alig van ideje, akkor marad a gépi...
mondjuk a polir eltünteti az apro karcokat tényleg?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4478 Dátum: 2009.09.28 13:32:35 »
Igen eltünteti. Nézz szét errefelé, hogy mit lehet kezdeni egy csúnya fényezéssel, polírozással.
Én inkább hagyom koszosan a kocsit, mintsem beálljak a gépibe. Nagyon csúnyán összekaristolja a fényezést (sok-sok kör látszik rajta, az mind a gépi mosós kefe nyoma).

(ExKadett világos ezüstmetál volt, azon nem látszott a kosz. Sötétet biztos jobban.)
         

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4479 Dátum: 2009.09.28 13:34:17 »
Minőségi polírt neki és csak kézimosóba vinni. Ennyit lehet tenni az ügy érdekében.  Egyébként még az ezüstmetál olyan, hogy szinte egyáltalán nem látszik rajta pár hétnyi kosz.  :)

kézimosó drágább mint a gépi és várni kell rá, a gépibe csak beállok és 10p, igen tudom ez lustaság. de amikor az embernek épp hogy alig van ideje, akkor marad a gépi...
mondjuk a polir eltünteti az apro karcokat tényleg?

én fordítva vagyok vele.. a gépire kell várni, a kézire nem nem és ráadásul itt ez olcsóbb is..  :ph34r: A polír meg igen jól eltünteti a kisebb karcokat.. nagyobb poilír anagyobakat is..  :flowers:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4480 Dátum: 2009.09.28 13:42:01 »
Igen eltünteti. Nézz szét errefelé, hogy mit lehet kezdeni egy csúnya fényezéssel, polírozással.
Én inkább hagyom koszosan a kocsit, mintsem beálljak a gépibe. Nagyon csúnyán összekaristolja a fényezést (sok-sok kör látszik rajta, az mind a gépi mosós kefe nyoma).

(ExKadett világos ezüstmetál volt, azon nem látszott a kosz. Sötétet biztos jobban.)

ez csöppet durva árak :) és még az áfát nem is tartalmazzák :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4481 Dátum: 2009.09.28 13:44:15 »
A képeket nézd. Egyébként nem durva az ár, ha a minőséget nézed. Ez nem olyan, mint amikor én nekiállok otthon bohóckodni a Prevent polírral.  :D
         

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4482 Dátum: 2009.09.28 13:51:21 »
A képeket nézd. Egyébként nem durva az ár, ha a minőséget nézed. Ez nem olyan, mint amikor én nekiállok otthon bohóckodni a Prevent polírral.  :D

régen volt egy piros skodánk. nekiálltam egy hasonló neves piros polírral bekenni. emlékszem az egész egy furcsa folt a kocsin, majd szépen 10-15 mosás után lekopott:) alig vártam.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4483 Dátum: 2009.09.28 13:57:26 »
Nekem bevált (bár a Jesse által kapott cucc jobb), de hát a kézi szórakozásom egy napon nem említhető az ilyen szakmunkával. Amit otthon csinálok, az arra jó, hogy a vizet szétvigye a fényezésről.  :)
Na de van polír topic ám, ha gondolod, folyt. ott. Meg képek is vannak.  :D
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4484 Dátum: 2009.09.28 17:37:50 »
kézimosó drágább mint a gépi és várni kell rá, a gépibe csak beállok és 10p, igen tudom ez lustaság. de amikor az embernek épp hogy alig van ideje, akkor marad a gépi...
mondjuk a polir eltünteti az apro karcokat tényleg?

Igy az ajtok szegelye is koszos marad :innocent:
A polir az apro karcokat eltunteti. De jobb, ha nem karcoljuk szanaszet szandekosan  :winkiss:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX