Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242869 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4275 Dátum: 2009.08.22 12:07:14 »
A zorgesre visszaterve  :yawn:
Az Auris nagyon jo indikator a xar utakhoz. Javareszt kulfoldon, jo minosegu aszfalton hasznalom es meg se nyikkan. Hazajovok es par nap utan cicereg egy ket helyen. Majd visszamegyek es par nap mulva ismet csend van. A nemet tartostesztben is gondolom ezert nem recsegett semmi. A magyar utakra nem lehet felkeszulni...  ;)
A Corolla csendes volt ! Nem a magyar utak tehetnek arrol, hogy a Toyota "xar" autót "alkotott" !

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4276 Dátum: 2009.08.22 12:10:30 »
A zorgesre visszaterve  :yawn:
Az Auris nagyon jo indikator a xar utakhoz. Javareszt kulfoldon, jo minosegu aszfalton hasznalom es meg se nyikkan. Hazajovok es par nap utan cicereg egy ket helyen. Majd visszamegyek es par nap mulva ismet csend van. A nemet tartostesztben is gondolom ezert nem recsegett semmi. A magyar utakra nem lehet felkeszulni...  ;)

A Corolla nem zörgött ! Nem a magyar utak a hibásak az Aurisért !

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4277 Dátum: 2009.08.23 15:21:32 »
Sziasztok!

Nyaralni voltam, most jöttem meg, látom, milyen kis vita lett ebből a zörgésből.
Véleményem szerint a zörgés szinte biztosan nem a gyártás mikéntje miatt van. Ez inkább az anyagválasztás, meg eleve a konstrukció, mármint a hídé.
Persze, lehet ilyet is zörgésmentesre csinálni, de ahogy írtátok is, nem ilyen áron.
Én lassan megszokom, hogy zörög, úgysem tudok vele mit csinálni. Kicsit zavar, hogy az utastér minősége a Toyotának nem fontos, de nyilván nem ezért szeretjük.
Nincsenek tökéletes autók, mindegyiknek van hibája, ennek ez. Nem azért ilyen, mert a Toyota nem tudna jobb belteret csinálni, hanem azért, mert nem akar.

A gyártás helyéről vitázni szerintem nem sok értelme van.
Én voltam egyszer egy olyan folyamatmenedzsment tréningen, ahol sokan voltak autógyártók.
Általában a minőséget - figyelem! a gyártás minőségéről van szó, vagyis arról, hogy hányszor hibáznak egy egy alkatrésznél, ami mondjuk kisebb lesz vagy nagyobb, mint kéne, nem fér bele, vagy lötyög, vagy ilyesmi, nem pedig arról, hogy a kész autó érzetre milyen, az tervezés - na szóval a minőséget abban mérik, hogy 1 millió darabszámból hány hibás van.
Az Audi olyan 60-70 körül van. A Suzuki, a magyar Suzuki esetében ez a szám 16 - ami kiugróan jó minőségmutató. Ennyit a gyártás helyéről. Nem is jellemző a Suzukikra a hibásodás... pedig magyar a gyártás.

Úgyhogy én nem hiszek abban, hogy a hely annyira meghatározna. Az üzem vezetése, az ottani emberek minősége az már igen. De ez mindenhol lehet jó és rossz.
Mint ahogy márkakereskedésből is van jó itthon és van szar, mert az egyiknél foglalkoznak a vevőelégedettséggel a másiknál pedig csak a profitra mennek.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4278 Dátum: 2009.08.23 15:29:43 »
Az említett német tesztben valóban nem volt szó a zörgésről, szerintem sem olyan nagy probléma ez, ettől még az autó megy és jó.
Volt viszont szó rozsdáról, amin szépen átlendültünk, pedig az, hogy egy pár éves Toyota rozsdásodik, az sokkal nagyobb ciki, mint a zörgő műszerfal.
Én konkrétan megdöbbentem rajta. A Toyota is megdöbbent szerintem...
Pláne, hogy szerintem a futómű és a váltó, ahol a probléma van, elvileg nem változott akkorát az előzőhöz képest.
Maga a német újság egyértelműen a spórolásra vezeti vissza a dolgot.
Nagyon szarul jön ez ki, hogy váltjuk a nevet a jól bevált Corolláról Aurisra és ehhez az csatolódik, hogy ez az a kocsi, ahol már spórol a Toyota a minőségen...
Kíváncsi vagyok, lesz-e még Auris, vagy most jobban nekiülnek majd és összeraknak egy tisztességesebb autót...
Nagyon feltűnő ott fent a tesztkérdés - mennyien nem akarják ezt a Corolla után...

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4279 Dátum: 2009.08.23 15:36:33 »
Azért hogy ne csak szidjam a Toyotát - ez ma általános tendencia, nem csak a Toyotára igaz.
Minden gyártó spórol és spórol, ahol csak tud, kivéve a méregdrága prémiumokat.
Mindazok mellett, amiket írok, és soha nem ülnék be egy nem zörgő olasz vagy francia gépbe.
Nekem korábban négyes Golfom volt, mikor kerestem új autót, beültem az ötösbe és nagyon nem kellene.
Pedig nem zörög... csak mondjuk az egyhatos motor olyan húszéves fejlesztés az orrában, ami ciki.
És nekem a Mazda zoom zoom sem jött be, azt is kipróbáltam.
Ha ma vennék autót, akkor talán Corollát vennék, abban nincs zörgő híd :)
És egyébként az is lehet, hogy az én füleim vannak kihegyezve erre a zörgésre, mert mondjuk a kocsiban minden már tökéletes és a csend is olyan, hogy feltűnik az apró recsegés is... ;)
 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4280 Dátum: 2009.08.23 16:19:44 »
Az AB által a nyúzóteszt során észlelt rozsdásodások felszíniek voltak, tehát nem fenyegettek átrozsdásodással. A futóművön és a motortérben lévő egyes alkatrészeken (csavarok, rögzítések) lévő felszíni korrózióról volt jellemzően szó.

Szó se róla, ez sem szép dolog egy kétéves autó esetében. Jó részére pl. nem került volna sor, ha nem spórolnáki ki a benzinesekből a motorteret alulról védő műanyag lapot.

De azt azért tegyük ismét hozzá, mert elsikkadt a zörgés-polémiában, hogy az Auris megbízhatóan csinálta végig, és mechanikailag kiváló állapotban végezte a nyúzótesztet! És ez a lényeg, legalábbis szerintem. A többi a "szépséghiba" kategória.

Ami magát az Aurist, meg a szavazást illeti: azért tartom röhejesnek kicsit a dolgot, mert egy olyan autóról van szó, amely minden lényeges paraméterében jobb, mint az elődje. Számomra érthetetlen, hogy ezt hogyan szoríthajták háttérbe olyasmik, mint néhány kevésbé igényes anyag vagy kevésbé praktikus részletmegoldás (pl. pakolóhelyek) az utastérben  :?: ... De mindegy, korábban ezt már letárgyaltuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4281 Dátum: 2009.08.23 18:58:30 »
...azért tartom röhejesnek kicsit a dolgot...

Ennél azért jóval toleránsabb vagy mások véleményével szemben. Ez távolról sem röhejes, legfeljebb egy, a tiédtől eltérő preferenciarendszer eredménye. Nem hiszem, hogy röhejes lenne, ha valaki nem akar mondjuk ezüstszínű autót venni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4282 Dátum: 2009.08.23 21:13:53 »
Hát ha már ez is erős kifejezés, hogy "röhejes"  :hmmmm: ... Ne már, ennyi azért belefér. Meg elég pontosan ki is fejezi a mondanivalómat... Mondhatom azt is, hogy nevetségesnek tartom a dolgot, de ez is kb. ugyanaz  ::) ... Márpedig szerintem tényleg nevetséges, hogy másfélszer annyian mondják azt, hogy nem cserélnék le a Corollájukat Aurisra, mint ahányan azt, hogy igen. Akármibe fogadok, hogy egy tényleges döntési helyzetben messze nem ilyenek lennének az arányok.

Félre ne érts: elhiszem, hogy te tényleg nem vennéd meg. És távolról sem a te preferencia-rendszeredet akartam minősíteni! Azzal együtt, hogy nem értek vele egyet ebben az esetben. De hogy 60 % nem cserélne? Ugyan már.

És hogy miért tartom ezt röhejesnek? Mert szerintem - divat. Divat szidni az Aurist, mert Aurisnak hívják; divat szidni, mert radikálisan más autót harangoztak be és mégsem az lett. Divat szidni, mert ez folyik mindenhonnan, pl. a médiából. Hát kb. ennyi van szerintem a dolog hátterében - és az benne a röhejes (szerintem), hogy aki ezt fújja, az teljesen figyelmen kívül hagyja a tényt, hogy a Corolla kapott egy, az erényeit tovább vivő, és közben szinte mindent jobban tudó, rendes, tisztességes utódot. Ez egy nagyon jó autó, de a többség fújjol rá a kicsit szerencsétlen beharangozása miatt. Ezt tartják szem előtt, nem magát az autót. Na, ez a röhejes az én szememben.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.23 21:16:23 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4283 Dátum: 2009.08.23 21:23:52 »
És tudod, részben mi csinált belőlem ilyen nagy Auris-védőt? Nevetni fogsz  :) ... Az a nagy vehemencia, amivel kedvenc lapom (AB) szerzői igyekeznek lehúzni ezt a derék autót, úton-útfélen - mintha bánnák, hogy az első három tesztjében "nyerni hagyták", és most igyekeznének a csorbát kiköszörülni  :lol: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4284 Dátum: 2009.08.23 21:27:45 »
Palaczk, a csere nem arról szól, hogy odaadod a kulcsod az értékesítőnek, és ő ad egy Aurist a Corolla helyett. Súlyos százezreket, sőt, milliókat kellene fizetni egy fapados Aurisért is manapság, ha valaki E12-ről szeretne váltani. Én akkor sem cserélnék Aurisra, ha kijavítanák a saját szájízem szerint a középkonzolt és az ergonómiai marhaságokat. Ez az autó semmiképp nem több, mint egy felfújt E12, ez pedig nem ér sokszázezret. Ha lenne is pénzem Aurisra, akkor is inkább egy öregebb, többet futott E12-t választanék. Nekem a kocsi nem jön be, nem a neve vagy a marketingkampánya.

Megjegyzem, úgy emlékszem, a szavazás indulásakor én "igen"-t jelöltem. Képekről nagyon tetszett a belső...

Az Auto Bild ilyen jellegű következetlenségén nem kell meglepődni, az egy kellemes szórakoztató havilap.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4285 Dátum: 2009.08.23 21:37:11 »
Palaczk, a csere nem arról szól, hogy odaadod a kulcsod az értékesítőnek, és ő ad egy Aurist a Corolla helyett. Súlyos százezreket, sőt, milliókat kellene fizetni egy fapados Aurisért is manapság, ha valaki E12-ről szeretne váltani. Én akkor sem cserélnék Aurisra, ha kijavítanák a saját szájízem szerint a középkonzolt és az ergonómiai marhaságokat. Ez az autó semmiképp nem több, mint egy felfújt E12, ez pedig nem ér sokszázezret. Ha lenne is pénzem Aurisra, akkor is inkább egy öregebb, többet futott E12-t választanék. Nekem a kocsi nem jön be, nem a neve vagy a marketingkampánya.
Szerinted én nem tudom, hogy a csere nem arról szól, hogy kapsz egy Aurist a Corolla helyett  ;) ?

Dehát amit leírsz, az egy standard dolog. Nyilván ha a néhány éves kocsidat újra akarod váltani, milliókat kell rápakolj... Az meg, hogy ez az autó "csak" egy alapos evolúció az elődjéhez képest, szintén megszokott dolog - sok példát lehetne mondani, Toyotán kívül is: Golfoktól kezdve 3-as BMW-ken át a Lexus LS-ig stb... De OK, azt természetesen elfogadom, hogy neked a többlet, amit az Auris nyújt, nem (lenne) elég.

De ettől még tarthatom röhejesnek azt, hogy 60 % bejelölte hogy nem cserélne  :winkiss:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4286 Dátum: 2009.08.23 22:29:59 »
Az meg, hogy ez az autó "csak" egy alapos evolúció az elődjéhez képest, szintén megszokott dolog - sok példát lehetne mondani, Toyotán kívül is: Golfoktól kezdve 3-as BMW-ken át a Lexus LS-ig stb... De OK, azt természetesen elfogadom, hogy neked a többlet, amit az Auris nyújt, nem (lenne) elég.
De ettől még tarthatom röhejesnek azt, hogy 60 % bejelölte hogy nem cserélne  :winkiss:
- Akkor kicsit beleszólok a beszélgetésetekbe. Ez tulajdonképpen egy márka fan oldal. Minden márkafan az esetek többségében (60%-ában :yes: ) idegenkednek, sőt elutasítóak az új modellel. A Golf4-es fanok utálták a Golf5-öt, az Ave topicban is olvastam több hozzászólásban, hogy a 2est nem cserélné 3asra, de ugyan ez a helyzet a Bmw-seknél, Bangle megjelenésekor mindenki fújolt az újra. Egyszóval nem kell túlzottan beleélni senkinek magát ebbe a közvéleménykutatásba.
- Sajtó: sokszor van egy egy kimondottan jó autó pl. a TC tesztben(amiről a magyarok többsége csak álmodik), na most ha erről negatívan ír a tc tesztelő, akkor a végén a kéne vs nem kéne szavazáson mindig a nem kéne vezet torony magasan.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4287 Dátum: 2009.08.23 22:38:54 »
Palaczk, a csere nem arról szól, hogy odaadod a kulcsod az értékesítőnek, és ő ad egy Aurist a Corolla helyett. Súlyos százezreket, sőt, milliókat kellene fizetni egy fapados Aurisért is manapság, ha valaki E12-ről szeretne váltani.
Tegyük fel, hogy az én kocsimat 1,9M-ért számítanák be, és az új Auris 1,33 4,3M Ft. Tehát rá kellene fizetnem 2,4M Ft-ot. :surrender:

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4288 Dátum: 2009.08.23 22:49:59 »
Én azon röhögtem (kínomban), hogy egy, az enyémhez hasonló felszereltségű Golf TSI (mínusz tolatóradar, plusz tempomat) kerek 5M, tehát legalább 3,5M-t kellene rádobni az enyémre. Annyiért meg lehet kapni egy automata klímás Ceedet. :D

Ha belegondolok, benzines Aurisra még szőrén sem cserélném el az autómat, nemhogy fizessek is érte.

Ja, és az Aurist nem tartom rossz autónak, sőt. Csak épp az E12 szerintem elég jól sikerült.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4289 Dátum: 2009.08.23 23:10:00 »
Én azon röhögtem (kínomban), hogy egy, az enyémhez hasonló felszereltségű Golf TSI (mínusz tolatóradar, plusz tempomat) kerek 5M, tehát legalább 3,5M-t kellene rádobni az enyémre. Annyiért meg lehet kapni egy automata klímás Ceedet. :D
Ha belegondolok, benzines Aurisra még szőrén sem cserélném el az autómat, nemhogy fizessek is érte.
Ja, és az Aurist nem tartom rossz autónak, sőt. Csak épp az E12 szerintem elég jól sikerült.
Nekem is ez a bajom, túl jól felszerelt a kocsink  :D
Nekem az Auris-al a legfőbb bajom az ára. Nem szívesen adnék ki egy 1,3-as szívóbenzines belépő Auris-ért 4,3M Ft-ot. Persze lehet az a bajom, hogy nem vet fel a pénz. ;)