Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242661 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4170 Dátum: 2009.07.22 14:20:41 »
Melyik reszere gondolsz, amikor azt mondod tukrozodik a muszerfal?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4171 Dátum: 2009.07.22 14:23:12 »
pl a szemüvegtartóban tollat tartok, mert szemcsi nem fér bele stb :-)
En meg az autopalyamatricakrol szolo szamlakat. Meg csak masfel eve gyujtom de lassan mar nem fer   [rohog]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4172 Dátum: 2009.07.22 14:26:36 »
mondjuk meglepő h a franciák nagyon ráépültek a puha mászerfalra, csak kíváncsi lennék elektronikusan egy 3008as, vagy Scenic-cel mi lesz a színes tft kijelzőivel együtt 3-4 év használat után?

Ezt hagyjuk, számomra inkább az a kérdés, miért nem lehetett az Aurist valami átgondoltabb, kellemesebb beltérrel piacra dobni. Alapvetően baromi jó autónak tartom, mindössze ennyit változtatnék rajta:
- szélesebb, kevésbé bamba első lámpák
- minőségibb, átgondoltabb beltér
- 4 automata ablak széria
- 1 db 1.4-es, 120-130 lovas turbós benzinmotor

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4173 Dátum: 2009.07.22 14:27:35 »
Melyik reszere gondolsz, amikor azt mondod tukrozodik a muszerfal?

Arra gondolok, hogy a műszerfal felső része napsütésben tükröződhet a szélvédőben.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4174 Dátum: 2009.07.22 14:33:04 »
... csak kíváncsi lennék elektronikusan egy 3008as, vagy Scenic-cel mi lesz a színes tft kijelzőivel együtt 3-4 év használat után?
Most nemtudom hol tartanak a franciák, de kb 5 évvel ezelőtt rengeteg gondot okozott nekik is meg mint beszállító más cégnek is a gyenge elektronikájuk
pl. folyadékkristályos kijelző eg egy sor eltűnt és máris értelmezhetetlen a felirat a fedcomp.-on elsőre gariban csere mivel csak magát a kijelző panelt nem
lehet cserélni komplett egységet 97E Ft kösssz! Ja azóta is igy gyártják az infó paneleket, jól egybe "öntve". Mondom nemtudom most hol tartanak  :?:
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4175 Dátum: 2009.07.22 14:34:42 »
Na vazz ezt meg nem lattam, lehet vak vagyok  :cool2: Monnyuk R19ben edzodott a szemem. Abban tenyleg balesetveszelyes mertekben csillogott, raadasul bezs szinben  :wacko:
Majd jobban megvizslatom.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4176 Dátum: 2009.07.22 14:36:54 »
Melyik reszere gondolsz, amikor azt mondod tukrozodik a muszerfal?

Arra gondolok, hogy a műszerfal felső része napsütésben tükröződhet a szélvédőben.
Aurisra írtad? Mert eddig még nem tapasztaltam és jellemzően nappal kocsizom  ;)
Fery

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4177 Dátum: 2009.07.22 15:37:28 »
Melyik reszere gondolsz, amikor azt mondod tukrozodik a muszerfal?

Arra gondolok, hogy a műszerfal felső része napsütésben tükröződhet a szélvédőben.
Aurisra írtad? Mert eddig még nem tapasztaltam és jellemzően nappal kocsizom  ;)

csillogást én sem, pedig áltban nappal vezetek én is.
de ami mondjuk csillog az ablak-tükör kombóban, az a szellőzőrostély ezüst csíkja

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4178 Dátum: 2009.07.22 15:53:57 »
csillogást én sem, pedig áltban nappal vezetek én is.
de ami mondjuk csillog az ablak-tükör kombóban, az a szellőzőrostély ezüst csíkja
Igen, de ez függ az embermagasságtól, ülés beállítástól, engem a kormány középen Toyota embléma szokott 'szemen szúrni'  :D
Fery

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4179 Dátum: 2009.07.22 17:20:05 »
Amúgy a 30.000-es kötelező 32.500 Ft-ban állt meg (olaj- és olajszűrőcsere, tömítők, pollenszűrőcsere). Veszprémben. Ahhoz képest, hogy Székesfehérvárom 52.000-et mondtak....


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4180 Dátum: 2009.07.30 23:01:35 »
Lezárult az Auris nyúzótesztje az AutoBildben. Két év alatt a szokásos 100 ezer km-t nyomták bele egy 1.6-os Solba. Nem lett hosszú a hibalista  :) : a kipufogó egyik hővédő lemezét, továbbá mindkét fényszóró xenon-égőjét kellett kicserélni - slussz  :yes: ... Emellett egyszer cseréltek féktárcsákat & betéteket elöl-hátul, vmi 60 ezer km-nél; és utána kb. 90 ezernél a hátsó betéteket még egyszer.

A szokásos fék-nyikorgás nem jelentkezett a kocsin! Vagy legalábbis nem írtak róla, pedig szvsz tutira megtették volna, ha fellép.

Nyomták neki rendesen: a teljes távból számítva 9.7 literes átlagfogyasztást hoztak ki  :ph34r: ... De a standard mérő-útvonalukon csak 7.5-öt; le is írták, hogy a kocsival sokat mentek pályán, nehéz lábbal (általában ez a nyúzótesztes kocsik sorsa).

A táv lefutása után az autót, szokás szerint, teljesen szétbontották és mindent megvizsgáltak. Ennek során egy negatívumra derült fény: a kocsi alján viszonylag sok alkatrészen volt felületi korrózió, főleg a motortérben - lehet, hogy nem kéne kispórolni a motortér alsó burkolatát  :hmmmm: ...

Ennyi a tényszerű része. Amúgy, sok pozitívum említése mellett (helykínálat, kényelem stb.) kellemesen elviccelődtek a funkció nélküli "hídon" az utastérben, meg persze megadták az előírásos néhány bekezdést az "unalmas, jellegtelen" design-nak  :fuck-8: ... Dehát ezen már meg sem lepődök, úgy látszik, az ilyesmit kötelezően oktatják minden autós újságírónak  :sleeping:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4181 Dátum: 2009.07.30 23:34:31 »
meg persze megadták az előírásos néhány bekezdést az "unalmas, jellegtelen" design-nak  :fuck-8: ... Dehát ezen már meg sem lepődök, úgy látszik, az ilyesmit kötelezően oktatják minden autós újságírónak  :sleeping:

Es termeszetesen azt sem zarhatjuk ki, hogy az emberek tobbsegenek, es a kategoriatarsakhoz viszonyitva is az. :) Mar en is ugy vagyok vele, hogy meg sem lepodok, ha valakinek veletlenul tetszik. :flowers: A hulye, szemet ujsagirok, hogy ez jut eszukbe egyfolytaban...
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4182 Dátum: 2009.07.31 00:27:25 »
Te újabban autós újságírónak tanulsz  ;) ?

Nem tartom én őket hülyének meg szemétnek, elég sokszor kardoskodtam itt ugye pont az AB védelmében; csak nyilván egyszerűbb egy sztereotípiát ismételgetni, mint gondolkozni  :flowers: ... Így hamarabb, könnyebben megvan a cikk  :) ...
---------------------
Egyébként ha a lottón is olyan eséllyel tudnék tippelni, mint arra, hogy melyik hsz-aimra fogsz reagálni, akkor neked már rég lenne tőlem vmi fullos régi V8-as muscle-carod  :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.31 00:42:37 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4183 Dátum: 2009.07.31 01:47:09 »
Egyébként ha a lottón is olyan eséllyel tudnék tippelni, mint arra, hogy melyik hsz-aimra fogsz reagálni, akkor neked már rég lenne tőlem vmi fullos régi V8-as muscle-carod  :D

Lehet nem artana heti egy szelvenyt kitolteni.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.31 15:24:14 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4184 Dátum: 2009.07.31 06:38:49 »
igazuk volt a designnel kapcsolatban  :cry:
miért néz ki ezerszer tökösebben egy góf, sőt még az új polo is? bár a polo hátulja gáz.. :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002