Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242676 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mendoza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4005 Dátum: 2009.05.09 07:47:38 »
 :censored:  :cry:
Sziasztok...

Ugy nez ki, egy darabig most lottek az aurisnak...
Tegnap elmentunk megnezni egy 1.4D4D-t, 19.000 Km, ket kis karc kivul, meg par a gyujtaskapcsolo kornyeken, amugy makulatlan.
Felesegemnek is nagyon tetszett, de mint kiderult, nagyon sok kulfoldi(a valsagban elhagyta az orszagot es) lelepett a hiteles autokkal, igy csak es kizarolag 3 ev folyamatos munkaviszony utan kaphatok spanyolban hitelt... :(
Ebbol nekem lassan lesz 1 ev...
Es ha ez nem lett volna eleg egy napra, hazafele uton szepen robogunk 90-100 korul, amikor egy C63 AMG, es egy Golf R32 versenyzett az autouton, es a merci ugy szlalomozott a kocsik kozott jo 60-as sebessegkulonbseggel, hogy minket 15 cm hijan felkent a szalagkorlatra. Ez motoron eleg ijeszto tud lenni...
sajnos ahogy jottek, ugy el is tuntek... :(

Ha valtozas van, visszaterek...  :yes:

koszi, sziasztok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4006 Dátum: 2009.05.09 08:55:09 »
Éppenséggel van elképzelésem róla, hogy milyen nemzetiségűek voltak azok, akik tömegesen leléptek Spanyolból a hiteles kocsijaikkal  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4007 Dátum: 2009.05.09 10:08:43 »
:censored:  :cry:
Sziasztok...

Szia!

Nem jártok itthon valamikor? Ha van itthoni rokon, aki papíron meg tudná venni a kocsit, egyszerű a történet: meg kell venni itt, és kint használni. Ha a spanyol törvények engedik, szerintem járható út. Kint kötni kell rá biztosítást, ez valószínű, de még mindig jobb, mint 2 évet várni csak arra, hogy hitelképes legyél egy spanyol bank számára.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4008 Dátum: 2009.05.09 12:16:50 »
A probléma csak a hitelre vásárlásnal van, kp.-re ö is elvihetné az autot rögtön. Sem ö (még 2 évig), sem egy magyar rokon nem kap Spanyolban hitelt. Magyar rendszámu autot meg hogy akarsz külfödön biztositani.

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4009 Dátum: 2009.05.09 13:22:35 »
Értem, mit ír a kolléga, nem muszáj elmagyarázni. Egy kérdés van, amire utaltam én is: milyen feltételekkel lehet magyar rendszámú autót Spanyolországban használni.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4010 Dátum: 2009.05.09 14:02:22 »
"Értem, mit ír a kolléga, nem muszáj elmagyarázni."  Hát, .... :hmmmm:
Minek kellene az autot magyarositani? Ha egy magyar rokonnak lenne annyi kp.-e, hogy az autot megvegye (mivel hitelt a magyar rokon se kap Spanyolban) akkor azt oda is adhatná rögtön Mendoza-nak hogy direkt Sp.-ban vegye meg, bejelentse és biztositsa. Egyszerübb, nem?

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4011 Dátum: 2009.05.09 14:14:47 »
Aha, szóval te nem érted, amit én írok. Mendoza hitelből akar autót venni, teljesen mindegy, van-e kp-ja vagy nincs. Ahhoz, hogy hitelből tudjon autót venni, haza kell jönni, ha itthon esetleg Mendoza nem hitelképes, megkérni a rokonságból Béla bácsit, hogy vegyen egy Aurist hitelre (a kezdőrészletet Béla bácsi kezébe kell nyomni), beleülni a Béla bácsi nevén futó autóba, kimenni vele Spanyolországba, és használni magyar rendszámmal. A havi törlesztéseket haza kell utalni Béla bácsi számlájára.

Máshogy fogalmazva, hogy biztosan értsd: nem spanyol autót kell venni Magyarországról, hanem magyar autót Magyarországon, és azt kivinni, ott használni.

Azt nem tudom, a spanyol szabályok mennyire szőröznek azon, ha magyar rendszámú autót ott használsz.

Egy cimborám Luxemburgban él, ugyanezen gondolkodott, de kiderült, hogy hitelképes kint, így megvette ott a Focus dízelt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.09 14:18:28 írta Satriani »

mendoza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4012 Dátum: 2009.05.09 17:33:50 »
sziasztok,

hat igen, romanok, lengyelek, sok marokkoi, stb...
igazabol ez nekem edesmindegy...

Gondoltam az otthoni vasarlasra is, de aztan itt meg 6 honapon belul spanyolositani kell az autot.
(es itt nem a krom kinai irasjelekre, meg nagy zenere gondolok  [rohog] ).
Az meg egy hiteles auton nem megy...

meg toprengunk, hogyan lepjunk tovabb...

tutinet

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4013 Dátum: 2009.05.09 21:12:46 »
Éppenséggel van elképzelésem róla, hogy milyen nemzetiségűek voltak azok, akik tömegesen leléptek Spanyolból a hiteles kocsijaikkal  :whistling: ...

Szerintem dánok voltak vagy svédek.

á, az csak véletlen, mert a sok rasszista spanyol nem hagyta őket dolgozni és nem tudtak elég pénzt keresni, meg elnyomták őket és így inkább leléptek, hogy ne okozzanak több gondot.  :D :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4014 Dátum: 2009.05.10 09:14:18 »
Éppenséggel van elképzelésem róla, hogy milyen nemzetiségűek voltak azok, akik tömegesen leléptek Spanyolból a hiteles kocsijaikkal  :whistling: ...
Szerintem dánok voltak vagy svédek.

Ááá... Viccelsz? Köztudott, hogy svájci vendégmunkásokkal volt dugig egész Spanyolhon, ott szedték az epret a fődeken, százezerszám  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4015 Dátum: 2009.05.13 10:14:14 »
Ilyen nezetbol egesz jol allna neki a kombisag.

[a csatolmányt egy admin törölte]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4016 Dátum: 2009.05.13 13:43:21 »
Valaki latott mar ilyen konyoklot eloben?
Gyari kiegeszitokent lehet rendelni.  :eek: Eleg horror arakat irtak kulfoldi oldalakon, itthon vajh mennyibe kerulhet? (Van egyaltalan?)

[a csatolmányt egy admin törölte]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4017 Dátum: 2009.05.13 13:54:07 »
Valaki latott mar ilyen konyoklot eloben?
Gyari kiegeszitokent lehet rendelni.  :eek: Eleg horror arakat irtak kulfoldi oldalakon, itthon vajh mennyibe kerulhet? (Van egyaltalan?)
Szerintem kicsit gyenge minosegunek tunik (tudom hogy eredeti tartozek), de mar a szine is olyan olcso :)
Itthon is lehet kapni 30e korul van az ara. Viszont forumokon olvastam hogy csak 5-6cm-t emelkedik a magassag...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4018 Dátum: 2009.05.13 13:55:45 »
Itthon is lehet kapni 30e korul van az ara. Viszont forumokon olvastam hogy csak 5-6cm-t emelkedik a magassag...
Akkor hallottnak a szenteltviz.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4019 Dátum: 2009.05.13 15:43:59 »
Létezik E15 kombi, úgy hívják, hogy Fielder. Csak jobbkormányos van belőle...