Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242669 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3975 Dátum: 2009.04.13 23:53:13 »
Már többször felajánlottam, jöjjön el valaki erre egy 1,4-es dízellel, és zárjuk rövidre a kérdést. Füredről elindulunk fölfelé, hadd szóljon. Aztán térjünk vissza erre a húzó-vonó fétisre.

Ez engem a nyáron érdekelni fog  :clap:
Mondjuk én Füred elhagyótáblától Sasvár érkezőtábláig szoktam nyomni, aztán Bodonyig(oda szoktunk járni) hűl a technika :D
Aztán kipakolás, és egyedül/ketten csomagok nélkül még egy menet Füredig meg vissza :D
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3976 Dátum: 2009.04.14 00:53:25 »
Ne hagyjuk ki a másik valós hátrányt: a gyengébb húzóerőt, alacsonyabb rugalmasságot.

Ezt már ezerszer lejátszottuk, úgyhogy utoljára, tagolva: se-bes-ség-vál-tó.

Utoljára, tagolatlanul, mert ugye nem nézzük egymást óvodásnak: az ember nem kapcsol vissza minden egyes alkalommal, ha gyorsítani akar. Ezért van jelentősége a rugalmasságnak, de nem hiszem, hogy ezt tényleg el kéne magyarázni neked.

Ha te mindig egyesben gyorsítasz mondjuk 40-ről 60-ra, akkor nem mondtam semmit.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.14 00:57:19 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3977 Dátum: 2009.04.14 01:16:05 »
Már többször felajánlottam, jöjjön el valaki erre egy 1,4-es dízellel, és zárjuk rövidre a kérdést. Füredről elindulunk fölfelé, hadd szóljon. Aztán térjünk vissza erre a húzó-vonó fétisre.

Csakhogy én nem gyorsulásról beszélek. Ajánlok egy másik próbát: a 6-oson Pécsvárad után van egy szép hosszú, egyenes emelkedő. Ezen elindulunk fölfelé fej fej mellől, mondjuk 80-ról vagy 100-ról, telepakolt autókkal. Persze lehet használni a váltót, ahogy csak akarod. Ha ezután sem érted meg, hogy mi a nyomaték jelentősége, akkor soha.

Két különböző dologról beszélünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3978 Dátum: 2009.04.14 08:05:59 »
...mondjuk 80-ról vagy 100-ról, telepakolt autókkal. Persze lehet használni a váltót, ahogy csak akarod. Ha ezután sem érted meg, hogy mi a nyomaték jelentősége, akkor soha.

Két különböző dologról beszélünk.

Palaczk, ugyanezt csináltuk a Fusionnel, csak 60-ról, nem telepakolt kocsival, egymás után. Az egy dolog, hogy hülyének nézel, de közben azért el is olvashatnád, mit írok.

Az a baj, hogy a gondolataid a motornyomaték körül forognak, azt fetisizálod. Holott azt is számtalanszor megbeszéltük, hogy az autót nem a főtengelyen mérhető nyomaték viszi, ott van a kerekek és a főtengely között - több más mellett - az a nyomorult sebességváltó. Hadd ne kelljen leírni ezredszer, mekkora baromság tévút a motor csúcsnyomatékából kiindulva messzemenő következtetéseket levonni.

Ha Pécs felé járok, ígérem, megejtünk egy próbát.

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3979 Dátum: 2009.04.14 08:09:25 »
Ez engem a nyáron érdekelni fog  :clap:
Mondjuk én Füred elhagyótáblától Sasvár érkezőtábláig szoktam nyomni, aztán Bodonyig(oda szoktunk járni) hűl a technika :D

 :clap:

Az egy nagyon szép szakasz, kis túlzással kívülről el tudnám mondani, melyik kanyar után mi következik.

A kocsid ültetett, ugye? Mindegy.  :flowers: Hívj fel, ha erre jársz: harminc/2-kilenc-hét-kilenc-465.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3980 Dátum: 2009.04.14 08:47:55 »
ok,
igazából málaga, sevilla, cádiz környékén keresek, madrid kicsit messze van, oda-vissza 1100km...
málaga-n belül itt van három db, 2 év garival.
1db 1.6VVti
1db 1.4 D4D
1db 2.0 D4D


Az 1,6 Benzin, és a 2,0 D4D teljesítményben, végsebességben, gyorsulásban gyakorlatilagazonos. vezethetőségre a D4D viszonylag alacsonyan megjelenő nyomatéka miatt, ha a benzinest 4500 fölé nem pörgeted, akkor kb úgy megy, mint az 1,4 D4D csak a benzinesnél még ott van a fordulatszám tartomány felső 1/3-a.
(Erre mondják, hogy az 1,4 dizel megy úgy, mint az 1,6 benzin, ami nem igaz, csak alacsonyabb fordulattól húz, míg a benzinest kicsit jobban kell pörgetni)
-Nekem 1,6 Corollám volt, autópálya+Budapest használattal 7,5-8,8 között járkált a fogyasztás. - Kényelmes vidéki kirándulással (max 120, de inkább 100-110 gurulás, településen 60 megállás alig, így 6 fölött egy picivel.
-Ha nem mész évi 35-40e km-nél többet, akkor szerintem benzines.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3981 Dátum: 2009.04.14 10:11:18 »
kis túlzással kívülről el tudnám mondani, melyik kanyar után mi következik.
Na emiatt nem sok eselye lesz kis_andras-nak ellened  :winkiss:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3982 Dátum: 2009.04.14 10:14:20 »
Az volt az alapkoncepciója, hogy a kis dízele rugalmasságban kb. az 1,6-os benzinesek terén van. (Nem jártam utána, hiszek neki.)
Sztem 2 literes tdizel 1.6 szivobenzinnel es 1.6tdizel 1.4 szivobenzinnel van partiban. Kb. En azt szeretem, ha 2-3 ezer kozott tol a kocsi. Te meg azt, ha 4ezer folott. Ez mar csak izles kerdese.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3983 Dátum: 2009.04.14 10:15:33 »
Csak ugyanúgy rá kell tenni a turbot és szevasz... :)

...es ugyanugy lehet majd szidni,, hogy 150ezer km utan megbizhatatlanna valik  :winkiss:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3984 Dátum: 2009.04.14 10:19:17 »
Ezen elindulunk fölfelé fej fej mellől, mondjuk 80-ról vagy 100-ról, telepakolt autókkal. Persze lehet használni a váltót, ahogy csak akarod.
En ettol azert felnek Palaczk. 80-nal tesz egy harmast Satriani es kampo. Baratned MMT-s Rollaja meg ott fog gondolkozni, hanyast is kell ilyenkor valtani  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3985 Dátum: 2009.04.14 13:17:59 »
Palaczk, ugyanezt csináltuk a Fusionnel, csak 60-ról, nem telepakolt kocsival, egymás után. Az egy dolog, hogy hülyének nézel, de közben azért el is olvashatnád, mit írok.

Az a baj, hogy a gondolataid a motornyomaték körül forognak, azt fetisizálod. Holott azt is számtalanszor megbeszéltük, hogy az autót nem a főtengelyen mérhető nyomaték viszi, ott van a kerekek és a főtengely között - több más mellett - az a nyomorult sebességváltó. Hadd ne kelljen leírni ezredszer, mekkora baromság tévút a motor csúcsnyomatékából kiindulva messzemenő következtetéseket levonni.

Ha Pécs felé járok, ígérem, megejtünk egy próbát.

Nem nézlek hülyének! Csak valamiért az Istennek sem akarod elismerni a jelentőségét az autók egy nagyon fontos paraméterének (jelesül a rugalmasságnak), és ez nem fér a fejembe. Most sem válaszoltál pl. erre:

...az ember nem kapcsol vissza minden egyes alkalommal, ha gyorsítani akar. Ezért van jelentősége a rugalmasságnak, de nem hiszem, hogy ezt tényleg el kéne magyarázni neked.

Ha te mindig egyesben gyorsítasz mondjuk 40-ről 60-ra, akkor nem mondtam semmit.

Folyamatosan a gyorsulásról beszélsz, én meg a rugalmasságról. Magyarul elbeszélünk egymás mellett, csak úgy tűnik, te ezt valamiért nem akarod észrevenni  :surrender:

A te példádnál maradva: az a Fusion mindössze 68 LE-s, 15.5 alatt van 100-on, 158 a vége. Hát naná, hogy nem tudott otthagyni... Mindig azt magyaráztam, rengetegszer, vissza lehet nézni: két, nagyjából azonos teljesítményű autó közül (a Fusion 1.4 dízel és a Corolla 1.4 benzin egyáltalán nem teljesítik ezt a feltételt!) annak lesz jobb a rugalmassága (tehát nem a maximális gyorsulása), amelyiknek nagyobb a nyomatéka. Ez megáll pl. az 1.4 benzines vs. dízel Corollára, és ezt bármikor valóban kipróbálhatjuk a gyakorlatban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3986 Dátum: 2009.04.14 13:28:04 »
Ezen elindulunk fölfelé fej fej mellől, mondjuk 80-ról vagy 100-ról, telepakolt autókkal. Persze lehet használni a váltót, ahogy csak akarod.
En ettol azert felnek Palaczk. 80-nal tesz egy harmast Satriani es kampo. Baratned MMT-s Rollaja meg ott fog gondolkozni, hanyast is kell ilyenkor valtani  :tt2:

Satriani hiába tesz hármast, mert megfojtja a kisebb nyomatékú autóját az emelkedő és a nagy tömeg. Én ezt próbáltam már különféle autókkal (pl. hiába raktam vissza 90-nél az 1.6 99 lovas Carinát hármasba, a 90 lovas 1.9 TDI Octavia úgy elment mellőlem, hogy égett a pofám; valamint a Camrymmel sem tudtam hármasban 80-ról lépést tartani a négyesben maradó Alfa 156 1.9 dízellel) - korántsem elmélet alapján beszélek, de nem muszáj elhinni, ki lehet próbálni  :flowers:

Az MMT meg ilyenkor nem szokott gondolkodni, de ebben a szituban amúgy is kézi kapcsolású módban használnám.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.14 13:30:09 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3987 Dátum: 2009.04.14 17:02:10 »
...megfojtja a kisebb nyomatékú autóját az emelkedő és a nagy tömeg...

'gyejjémá, most akkor rugalmasságot telepakolt autóval, emelkedőn kell mérni úgy, hogy használhatja az ember a váltót (tehát ahogy javasoltad a próbát), vagy úgy, hogy adott fokozatban maradva húzó-vonóeró, dolgozik a nyomatékgörbe?  :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3988 Dátum: 2009.04.14 17:08:29 »
A te példádnál maradva: az a Fusion mindössze 68 LE-s, 15.5 alatt van 100-on, 158 a vége. Hát naná, hogy nem tudott otthagyni... Mindig azt magyaráztam, rengetegszer, vissza lehet nézni: két, nagyjából azonos teljesítményű autó közül (a Fusion 1.4 dízel és a Corolla 1.4 benzin egyáltalán nem teljesítik ezt a feltételt!) annak lesz jobb a rugalmassága (tehát nem a maximális gyorsulása), amelyiknek nagyobb a nyomatéka. Ez megáll pl. az 1.4 benzines vs. dízel Corollára, és ezt bármikor valóban kipróbálhatjuk a gyakorlatban.

Na várj. Rugalmasság alatt te általában azt szoktad érteni, amit a germán bibliák: 60-100 negyedikben, 80-120 ötödikben, ilyenek. Most piszkosul nincs időm, de majd utána fogok nézni a Fusion és a Corolla hasonló adatainak, aztán visszatérünk a kérdésre. (Azt egyébként nem is értem, hogy miért a lóerő- 0-100-adatokat kerested elő, te kis nyomaték-rugalmasság-vonóerőbubus.  :winkiss: )

Csak ugratlak, nyugi.

Egyébként a rugalmasság nem csúcsnyomaték, inkább mérési szisztéma, motorkarakterisztika és váltóáttétel kérdése. Az 1,4-es Corollák közül gyanítom, a benzines ötödikben jobb 50-70 és jobb 150-170 adatot fog produkálni, mint a dízel. Ha pedig valami jobban gyorsul, azaz maximális kihasználtság mellett jobban megy, akkor csak váltókezelés kérdése, hogy ezt ki akarod-e belőle hozni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3989 Dátum: 2009.04.14 17:15:24 »
Vért akarok....