Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243101 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3420 Dátum: 2008.11.11 17:53:02 »
hát én tuti nem lennék az a vevő. már elnézést. max 1,5 millánál többet nem adnék   100e+ autoért. lehet az bármi. ezeken az utakon..de nem vagyunk egyformák


Igen, a 100 000 km egy lélektani határ szerintem, és nem a műszaki megfontolás áll mögötte. Viszont a kor is számít. Én az autómat nagyon kb 8évesen és kb 120ezer Km-el tervezem eladni. Kiváncsi leszek, mennyi 8éves, valós márkaszervizes szervizkönyves corolla lesz pl 70-80ezres futással azidőben.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3421 Dátum: 2008.11.11 21:19:36 »

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3422 Dátum: 2008.11.11 21:25:48 »
Játék!!!

Ideje lenne már klubtagnak lennem..  ::) :hammer:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3423 Dátum: 2008.11.11 21:28:17 »
Hát, ha csak azt nézzük, hogy 4000 HUF-ért biztosan nem tudsz máshol egy Lexus IS-t bérelni egy hétvégére....

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3424 Dátum: 2008.11.11 21:39:29 »
hát én tuti nem lennék az a vevő. már elnézést. max 1,5 millánál többet nem adnék   100e+ autoért. lehet az bármi. ezeken az utakon..de nem vagyunk egyformák


Igen, a 100 000 km egy lélektani határ szerintem, és nem a műszaki megfontolás áll mögötte. Viszont a kor is számít. Én az autómat nagyon kb 8évesen és kb 120ezer Km-el tervezem eladni. Kiváncsi leszek, mennyi 8éves, valós márkaszervizes szervizkönyves corolla lesz pl 70-80ezres futással azidőben.

Nem sok lesz az biztos, de kicsi az esélye, hogy elhiggyék, hogy csak annyi km van benne!! Nagyon hülye helyzet, ha "sok" km van benne nem kell... ha kevés akkor meg eleve gyanakvóak.. :hammer: .
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3425 Dátum: 2008.11.11 21:40:58 »
Hát, ha csak azt nézzük, hogy 4000 HUF-ért biztosan nem tudsz máshol egy Lexus IS-t bérelni egy hétvégére....


hát ha felelőség nem az enyém ha irángatnak belőle az első sarkon akkor megteszem..  :flowers:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3426 Dátum: 2008.11.11 21:43:31 »
Hát, ha csak azt nézzük, hogy 4000 HUF-ért biztosan nem tudsz máshol egy Lexus IS-t bérelni egy hétvégére....


hát ha felelőség nem az enyém ha irángatnak belőle az első sarkon akkor megteszem..  :flowers:

Van rajta Casco.
De szerencsére nem jellemző.
Kipp-kopp

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3427 Dátum: 2008.11.12 00:37:38 »
hát én tuti nem lennék az a vevő. már elnézést. max 1,5 millánál többet nem adnék   100e+ autoért. lehet az bármi. ezeken az utakon..de nem vagyunk egyformák


Emiatt a gondolkodásmód miatt tekergetik nepper tezsvíreink visszafelé a km-órákat  :yes: :flowers: ...

Mi rettentően örültünk neki, mikor anno megtaláltuk a Carinát öt évesen, hihető 112 ezer km-rel. Tudtuk, hogy az autó kvázi ÚJ ezzel a futásteljesítménnyel. Most van benne majdnem kétszer ennyi, és érezhető/látható öregedés nincs. Nem Ladák ezek...

Egy ötéves, de csak 80 ezret futott autóval szemben erősen szkeptikus lennék. Nagyon szavahihető kellene legyen az eladó, nagyon hiánytalanok a papírok és nagyon tiptop a kocsi, hogy elhigyjek egy ilyen alacsony futást.

Az Avénkat bő három évesen mindössze 39 ezer km-rel vettük, ez igaz - de mondtam is az eladónak már a próbaút során, hogy ha nem Misi ajánlotta volna, a büdös életben el nem hinném ezt a futást, akármivel is igyekezne bizonyítani  :whistling: ...

Tényleg nem vagyunk egyformák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3428 Dátum: 2008.11.12 00:49:34 »
És szívesebben vetted meg ezt, mintha 67 ezer lett volna benne, még ha esetleg azért 1-2 száz ezerrel kevesebbet kellett volna fizetni. De a fő az volt, hogy ellenőrizhető volt az előélete.
És ez így normális.
Én is próbáltam olyan autót keresni, ami valós km-el van, és lehetőleg abból se legyen sok. De a legfőbb persze az volt, hogy ellenőrizhető legyen a múltja. Akár 200.000 km-el is megvettem volna, ha ilyen állapotban van.
Az autóm 1999. 04. havi forgalomba helyezésű, de januári gyártású (az első IS-ek egyike). Azaz hamarosan betölti a 10. évét. És van benne 145.000 km. Ráadásul, most, hogy itthon vagyok alig gyarapszik a km. Ki fogja nekem elhinni, hogy nincs visszatekerve... Pedig megvan a szervizkönyve, leinformálható.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3429 Dátum: 2008.11.12 01:01:19 »
És szívesebben vetted meg ezt, mintha 67 ezer lett volna benne, még ha esetleg azért 1-2 száz ezerrel kevesebbet kellett volna fizetni. De a fő az volt, hogy ellenőrizhető volt az előélete.
És ez így normális.
Én is próbáltam olyan autót keresni, ami valós km-el van, és lehetőleg abból se legyen sok. De a legfőbb persze az volt, hogy ellenőrizhető legyen a múltja. Akár 200.000 km-el is megvettem volna, ha ilyen állapotban van.
Az autóm 1999. 04. havi forgalomba helyezésű, de januári gyártású (az első IS-ek egyike). Azaz hamarosan betölti a 10. évét. És van benne 145.000 km. Ráadásul, most, hogy itthon vagyok alig gyarapszik a km. Ki fogja nekem elhinni, hogy nincs visszatekerve... Pedig megvan a szervizkönyve, leinformálható.

Hiszékeny embert (legalábbis ebben az esetben) mindig könnyebb találni, mint szkeptikust  :yes: ... Ezért megy nálunk ennyire a tekergetősdi. Az emberek többsége murray-hoz hasonlóan meghúz egy limitet - méghozzá meglehetősen alacsonyan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3430 Dátum: 2008.11.12 08:01:43 »
Tavaly szeptemberben a IV-es Golfunkat, 5 évesen, 40.000 km-rel adtuk el!  :eek: Aki azt megvettem, megfogta vele az Isten lábát... Tényleg csak ennyi volt benne, nem volt visszapörgetve. Néha még mind a napig sajnálom, hogy eladtam...


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3431 Dátum: 2008.11.12 08:31:19 »
hát én tuti nem lennék az a vevő. már elnézést. max 1,5 millánál többet nem adnék   100e+ autoért. lehet az bármi. ezeken az utakon..de nem vagyunk egyformák


Emiatt a gondolkodásmód miatt tekergetik nepper tezsvíreink visszafelé a km-órákat  :yes: :flowers: ...

Mi rettentően örültünk neki, mikor anno megtaláltuk a Carinát öt évesen, hihető 112 ezer km-rel. Tudtuk, hogy az autó kvázi ÚJ ezzel a futásteljesítménnyel. Most van benne majdnem kétszer ennyi, és érezhető/látható öregedés nincs. Nem Ladák ezek...

Egy ötéves, de csak 80 ezret futott autóval szemben erősen szkeptikus lennék. Nagyon szavahihető kellene legyen az eladó, nagyon hiánytalanok a papírok és nagyon tiptop a kocsi, hogy elhigyjek egy ilyen alacsony futást.

Az Avénkat bő három évesen mindössze 39 ezer km-rel vettük, ez igaz - de mondtam is az eladónak már a próbaút során, hogy ha nem Misi ajánlotta volna, a büdös életben el nem hinném ezt a futást, akármivel is igyekezne bizonyítani  :whistling: ...

Tényleg nem vagyunk egyformák.

Mi most adtuk el a parom Micrajat 5 evesen es 51ezer KM-el. En sem porgettem es amit kellett megcsinaltam rajta, mert a mienk volt es nem szerettem volna ha lerobban vele esetleg vhol. Szoval vannak ilyen keves KM-es autok. Apam Yaris-aban  kb. 30 ezer KM van es 99-es evjarat. Azt pedig csak Toyota szerviz latta idaig.

Viziborz 
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3432 Dátum: 2008.11.12 09:02:17 »
És szívesebben vetted meg ezt, mintha 67 ezer lett volna benne, még ha esetleg azért 1-2 száz ezerrel kevesebbet kellett volna fizetni. De a fő az volt, hogy ellenőrizhető volt az előélete.
És ez így normális.
Én is próbáltam olyan autót keresni, ami valós km-el van, és lehetőleg abból se legyen sok. De a legfőbb persze az volt, hogy ellenőrizhető legyen a múltja. Akár 200.000 km-el is megvettem volna, ha ilyen állapotban van.
Az autóm 1999. 04. havi forgalomba helyezésű, de januári gyártású (az első IS-ek egyike). Azaz hamarosan betölti a 10. évét. És van benne 145.000 km. Ráadásul, most, hogy itthon vagyok alig gyarapszik a km. Ki fogja nekem elhinni, hogy nincs visszatekerve... Pedig megvan a szervizkönyve, leinformálható.

Hiszékeny embert (legalábbis ebben az esetben) mindig könnyebb találni, mint szkeptikust  :yes: ... Ezért megy nálunk ennyire a tekergetősdi. Az emberek többsége murray-hoz hasonlóan meghúz egy limitet - méghozzá meglehetősen alacsonyan.

hát igen mindenkinek más a fogyasztoi kosara. nekem az autó egy használati tárgy. amit kinnt tartok az utcán tehat szabad préda. én is szeretem a fiatal és szép autokat de nem vagyok ostoba h kiálljak a ház elé egy többmillás kcosival amit nagy eséllyel ellopnak, vagy összetörnek. látom mi megy az utcankban és a városban úgy törnek a szép uj kocsik mint a huzat.
aztán jöhetek ide meg a netre sírni h gáz van.  szal nem. nekem az autó nem vagyontárgy hanem egy feneketlen kút amibe önteni kell a pénzt.
sok haveromat láttam aki az utolso fillérjén is benzint vesz . hát én ezt nem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3433 Dátum: 2008.11.12 12:23:03 »
hát igen mindenkinek más a fogyasztoi kosara. nekem az autó egy használati tárgy. amit kinnt tartok az utcán tehat szabad préda. én is szeretem a fiatal és szép autokat de nem vagyok ostoba h kiálljak a ház elé egy többmillás kcosival amit nagy eséllyel ellopnak, vagy összetörnek. látom mi megy az utcankban és a városban úgy törnek a szép uj kocsik mint a huzat.
aztán jöhetek ide meg a netre sírni h gáz van.  szal nem. nekem az autó nem vagyontárgy hanem egy feneketlen kút amibe önteni kell a pénzt.
sok haveromat láttam aki az utolso fillérjén is benzint vesz . hát én ezt nem.
Koszi, hogy lehulyeztel  :flowers: Reszben egyetertek veled, de hidd el nem feltetlenul kell az utolso fillereden benzint venni azert mert uj autod van. Siman nem kell hulyenek lenni es ne fizesd a fizud felet a kocsidra. Masreszt az, hogy ellpojak, osszetorik benne van, de ez a kockazat resze a kenyelemnek (jo erzesnek, vaganykodasnak - ki miert vesz autot) amiert uj kocsit veszel

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3434 Dátum: 2008.11.12 13:13:59 »

hát igen mindenkinek más a fogyasztoi kosara. nekem az autó egy használati tárgy. amit kinnt tartok az utcán tehat szabad préda. én is szeretem a fiatal és szép autokat de nem vagyok ostoba h kiálljak a ház elé egy többmillás kcosival amit nagy eséllyel ellopnak, vagy összetörnek. látom mi megy az utcankban és a városban úgy törnek a szép uj kocsik mint a huzat.
aztán jöhetek ide meg a netre sírni h gáz van.  szal nem. nekem az autó nem vagyontárgy hanem egy feneketlen kút amibe önteni kell a pénzt.
sok haveromat láttam aki az utolso fillérjén is benzint vesz . hát én ezt nem.
Ezt az autódat nem félted a lopástól és a töréstől? Persze, anyagilag kisebb a kockázat egy alacsonyabb értékű autó esetében, de Gabbara jól megfogalmazta a lényeget:
Koszi, hogy lehulyeztel  :flowers: Reszben egyetertek veled, de hidd el nem feltetlenul kell az utolso fillereden benzint venni azert mert uj autod van. Siman nem kell hulyenek lenni es ne fizesd a fizud felet a kocsidra. Masreszt az, hogy ellpojak, osszetorik benne van, de ez a kockazat resze a kenyelemnek (jo erzesnek, vaganykodasnak - ki miert vesz autot) amiert uj kocsit veszel
Amin annyit pontosítanék, hogy a kockázat nem része, hanem velejárója a kényelemnek...
hazard