Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242869 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3300 Dátum: 2008.08.29 22:36:25 »
Köszi! Hammer-nek is.  ::) Akkor hamarosan elviszem az első kötelező szervizére. Kb. mennyi lehet ez összesen? 25-30.000 Ft?  :whistling:

Kb, ha nem viszel a szervizeleshez semmit.

Ja-ja. A 15 ezres szervíz gyakorlatilag csak egy olajcsere (meg egy rövid átnézés), aminek valami 3000 a munkadíja, ha jól emlékszem. Szóval úgy érdemes odamenni, hogy te viszed az olajat, és ők csak a szűrőt adják. Ez esetben a teljes összeg simán 20 ezer alá szorítható, normális olaj vásárlása esetén is. Amit a márkaszervíz nagyon drágán ad, az az olaj.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3301 Dátum: 2008.08.30 20:25:02 »
Sziasztok!

Szerintem ma sikerült pár másodperc alatt plussz ősz hajszálakat beszereznem.
Apámnak átadtam a vezetést telek közelében, arrafelé nem valami jók az utak, lépésben viszi a gépet. Eddig jó.
Valamelyik telek tulaj fekvő rendőrhöz hasonlító beton sávot rakott le...   :2guns:
Na ezen sikerült az alján, de csak a jobb első ajtó alatt ahol a az emelő csatlakozik az alvázhoz egy karcot húzni.
Szerencsére nincs deformálódás "csak" az alvázvédő réteg jött le kb.3- 4cm hosszban!  :sweatdrop:
Mit javasoltok, hogyan orvosoljam a problémát? Szervíz? Vagy kenjem le én? (mivel?)

Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3302 Dátum: 2008.08.30 21:52:53 »
Sziasztok!

Szerintem ma sikerült pár másodperc alatt plussz ősz hajszálakat beszereznem.
Apámnak átadtam a vezetést telek közelében, arrafelé nem valami jók az utak, lépésben viszi a gépet. Eddig jó.
Valamelyik telek tulaj fekvő rendőrhöz hasonlító beton sávot rakott le...   :2guns:
Na ezen sikerült az alján, de csak a jobb első ajtó alatt ahol a az emelő csatlakozik az alvázhoz egy karcot húzni.
Szerencsére nincs deformálódás "csak" az alvázvédő réteg jött le kb.3- 4cm hosszban!  :sweatdrop:
Mit javasoltok, hogyan orvosoljam a problémát? Szervíz? Vagy kenjem le én? (mivel?)

Rozsdagátló alapozóval kend le, és aztán erre még kenj alvázvédőt is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

feheri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3303 Dátum: 2008.08.31 15:52:52 »
Más: valaki korábban már említette, hogy "egyszercsak" talált egy szivacsdarabkát (?) az első üléssorban -nem kerestem vissza régen volt-, na most ez velem is megesett: egy kb. 2x2 cm egyik oldalán gyengén ragacsos, vékony szivacs lapocskát találtam az utasoldalon a szőnyegen és fogalmam sincs hova is tartozhat! :wacko: Zörögni nem zörög semmi, helyét nem látom.. Hozzátartozik a dologhoz még, hogy ez egyik oldala nem egyenes vágású, hanem "tépett", de nem én téptem! :no: :hammer:

Nem vmi ilyesmi szivacsdarabka volt? Az ujjam feloli resz ragacsos.

http://kepfeltoltes.hu/view/080722/P1120011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hellósztok,
rájöttem, mi az a szivacsdarabka:
az anyósülés lábrészénlé a műszerfal alatt van egy "ajtó-panel" amin keresztül hozzá lehet férni a ...-hez. Na ez a panel van 3 db kis füllel felpattintva a műszerfal alsó részére és a panel belső felén a fülecskék körül van odatapasztva 3 db ilyen szivacs, gondolom, hogy ne zörögjön, vagy ne lötyögjön.
Na ezt hagytátok el úgy tűnik.
Akinek van kedve nézzen be oda :-)
f

feheri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3304 Dátum: 2008.08.31 15:58:37 »
Van 1 kérdésem is:
van-e itt olyan akinek az aurisában a műszerfalból, pontosabban a kilóméteróra-kormány feletti területéről halk ketyegés-szerű hang jön? Esetleg valaki megfejtette már, mi az és hogy lehet elmulasztani?
Nem a nyáron,meleg autóval való induláskor a műszerfal tetejéről hallható pár kattanásra-pattanásra gondolok.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3305 Dátum: 2008.08.31 16:03:26 »
Hellósztok,
rájöttem, mi az a szivacsdarabka:
az anyósülés lábrészénlé a műszerfal alatt van egy "ajtó-panel" amin keresztül hozzá lehet férni a ...-hez. Na ez a panel van 3 db kis füllel felpattintva a műszerfal alsó részére és a panel belső felén a fülecskék körül van odatapasztva 3 db ilyen szivacs, gondolom, hogy ne zörögjön, vagy ne lötyögjön.
Na ezt hagytátok el úgy tűnik.
Akinek van kedve nézzen be oda :-)
f

Ezt a fotot en csainaltam, es pont onnan szedtem ki, ahol Te is lattad  :flowers: A tobbieknek keszitettem, hatha ez esett nekik ki, de nem  :no:

Nekik ilyen esett ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/080808/100_0693_www.kepfeltoltes.hu_.jpg  http://kepfeltoltes.hu/view/080808/100_0692_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha ilyet talasz, akkor kapsz egy szaktanari hatbaveregetest  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.31 16:06:01 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3306 Dátum: 2008.08.31 16:09:48 »
Van 1 kérdésem is:
van-e itt olyan akinek az aurisában a műszerfalból, pontosabban a kilóméteróra-kormány feletti területéről halk ketyegés-szerű hang jön? Esetleg valaki megfejtette már, mi az és hogy lehet elmulasztani?

Ilyet meg nem hallottam  :no:

Idézetet írta: feheri
Nem a nyáron,meleg autóval való induláskor a műszerfal tetejéről hallható pár kattanásra-pattanásra gondolok.

Nekem ezt a napon allas utan, a klima hozza elo. Ha hallom, hogy pattan egyet, akkor tudom, hogy mar athult (mert ezt az egeszet a hotagulas es a gagyi muanyag egyuttese hozza ossze), ekkor lagyan megnyomom a felso szellozo rostelyt. (marmint a legfelsot, ami apro racsos)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3307 Dátum: 2008.09.01 09:24:25 »
Köszi! Hammer-nek is.  ::) Akkor hamarosan elviszem az első kötelező szervizére. Kb. mennyi lehet ez összesen? 25-30.000 Ft?  :whistling:

Kb, ha nem viszel a szervizeleshez semmit.

Ja-ja. A 15 ezres szervíz gyakorlatilag csak egy olajcsere (meg egy rövid átnézés), aminek valami 3000 a munkadíja, ha jól emlékszem. Szóval úgy érdemes odamenni, hogy te viszed az olajat, és ők csak a szűrőt adják. Ez esetben a teljes összeg simán 20 ezer alá szorítható, normális olaj vásárlása esetén is. Amit a márkaszervíz nagyon drágán ad, az az olaj.

Beszéltem a szervizzel. Azt mondták, NEM ÖRÜLNEK, HA ÉN VISZEM AZ OLAJAT! Most akarják betiltani ezt a módszert!  ::)


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3308 Dátum: 2008.09.01 09:25:47 »
Beszéltem a szervizzel. Azt mondták, NEM ÖRÜLNEK, HA ÉN VISZEM AZ OLAJAT! Most akarják betiltani ezt a módszert!  ::)

Csak ott akarjak helyileg betiltani, vagy kozpontilag?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3309 Dátum: 2008.09.01 09:33:16 »
Betiltani nem fogják tudni, az biztos. Max annyit kérhetnek (szerintem jogosan), hogy vigyél számlát az olajról, hiszen ők szavatosságot vállalnak a munkáért, akkor joggal várják el, hogy meggyőződjenek a beépített anyag minőségéről.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3310 Dátum: 2008.09.01 09:41:36 »
Furcsa is lenne, ha betiltanak...ez vmi 1edi akcio lehet.
Szamlat en minidg vittem, de sose kertek, bar hologrammos vagy milyen matrica van a castrol tetejen.
Viszont 1szer olyat mondott a munkafelvevo srac, hogy a te autod olyat tetetel bele amit akarsz es megjgyezte hogy tul hig szte a 0w40es olaj, mire mondtam hogy eddig szerette ezutan is ezt kap :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.01 09:44:08 írta Hammer »

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3311 Dátum: 2008.09.01 17:12:30 »
Furcsa is lenne, ha betiltanak...ez vmi 1edi akcio lehet.
Szamlat en minidg vittem, de sose kertek, bar hologrammos vagy milyen matrica van a castrol tetejen.
Viszont 1szer olyat mondott a munkafelvevo srac, hogy a te autod olyat tetetel bele amit akarsz es megjgyezte hogy tul hig szte a 0w40es olaj, mire mondtam hogy eddig szerette ezutan is ezt kap :tt2:
Ez az egesz tortenet picit szomoru azert.. Igazabol nyilvan senkinek nincs kedve ezzel szarakodni es megvenni az olajat majd elvinni a szervizbe, hogy rakjak bele, de miert kell annyival dragabban adni az olajat a szervizben?? Tenyleg menyivel adjak dragabban?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3312 Dátum: 2008.09.01 17:41:01 »
..... de miert kell annyival dragabban adni az olajat a szervizben?? Tenyleg menyivel adjak dragabban?

Ez jó.
Nem tudom neked mennyibe van, de miért nem adod olcsóbban?
 :tt2: :tt2: :tt2:


Azt kell tudomásul venni, hogy a szalonok/szervizek már nem az eladásból élnek, hanem a szervizből. Abból kell kitermelni a bért, a rezsit, a marketinget, a tesztautók fenntartását, meg még ugye valami haszon se ártana. Ezért nem versenyezhetnek egy magán szerelő áraival.
Szerintem nem azt kell nézni, hogy mi mennyi, hanem azt, hogy kinek mennyit ér meg egy adott szolgáltatás, termék.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3313 Dátum: 2008.09.01 18:00:12 »
..... de miert kell annyival dragabban adni az olajat a szervizben?? Tenyleg menyivel adjak dragabban?

Ez jó.
Nem tudom neked mennyibe van, de miért nem adod olcsóbban?
 :tt2: :tt2: :tt2:
Na jo ez igy tenyleg vicces :D :D arra reagaltam, hogy feljebb irtak valahol, hogy kb felaron van az olaj ha viszed mintha megvenned a szervizben - csak hat lovesem sincs mennyi az az annyi :innocent:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3314 Dátum: 2008.09.01 21:11:38 »
Nem értem a szervizt se, hisz ő is kereskedésből veszi az olajat akárcsak te talán pont ugyanott. A különbség annyi annyi , hogy a szerviz a nagy mennyiség miatt kedvezményesebb áron kapja és az ÁFÁt is visszaigényli. Te meg nem.

Az ÁFA-t ne keverd bele, az itt nem játszik (azon kívül hogy nagyobb nettó áron nagyobb az ÁFA is). Ahogy Misi is írta, a márkaszervizek, de a maszek szerelők is ebből is élnek. Az olajat még akár kicseréli bárki otthon, de egy egyszerű kötelező szervizt már nem tudsz megcsinálni, tehát rá vagy utalva egy szakemberre. Ritka az a szerelő, aki lemond az olaj (vagy úgy általában az anyag) árréséről. De ez az élet több területén is így van, pl. építőipar.