Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242719 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3150 Dátum: 2008.06.30 21:54:28 »
Ha kirángatnak, akkor általában nem egy fél banánnal fenyegetnek. Olyankor meg a kedvenc színedet is elárulod, nemhogy magadnál tartsd a rablásgátlót.
Nálunk legalábbis erről számoltak be az ügyfelek, aki jártak már így.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3151 Dátum: 2008.06.30 22:04:22 »
Köszönöm a megerősítést (mivel ebből a megfontolásból az én autómba is "csak" váltózár került beépítésre), abszolut egyetértek.

Nekem a váltózár mellé van még egy utólagos indításgátlóm ami egyeben rablásgátló is (tehát nem mennek sokra vele, ha pl kirángatnak piros lámpánál az autóból). A riasztót fölöslegesnek tartóm, viszont a motortérzáron erősen gondolkodom...

Mi az a rablasgatlo, az hogy mukodik?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3152 Dátum: 2008.06.30 22:14:47 »
Köszönöm a megerősítést (mivel ebből a megfontolásból az én autómba is "csak" váltózár került beépítésre), abszolut egyetértek.

Nekem a váltózár mellé van még egy utólagos indításgátlóm ami egyeben rablásgátló is (tehát nem mennek sokra vele, ha pl kirángatnak piros lámpánál az autóból). A riasztót fölöslegesnek tartóm, viszont a motortérzáron erősen gondolkodom...
A gyari gari ilyenkor kulonben rendben van - marmint ha beraknak utolag egy inditasgatlot vagy esetleg szakszervizben rakattad be? Szerintem kulonben a te kombinaciodhoz egy motorterzar A tokeletes vedelem (ami pesze nincs) azt mondjak ugye, hogy elektronikus es mechanikus vedelmi eszkozoket kell vegyiteni kvazi egyikkel vedeni a masikat.
De most akkor mi van azzal a hutoraccsal?

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3153 Dátum: 2008.06.30 22:51:32 »
Köszönöm a megerősítést (mivel ebből a megfontolásból az én autómba is "csak" váltózár került beépítésre), abszolut egyetértek.

Nekem a váltózár mellé van még egy utólagos indításgátlóm ami egyeben rablásgátló is (tehát nem mennek sokra vele, ha pl kirángatnak piros lámpánál az autóból). A riasztót fölöslegesnek tartóm, viszont a motortérzáron erősen gondolkodom...

Mi az a rablasgatlo, az hogy mukodik?
eleg sokfele tipus van a lenyeg, hogy rablast gatol  :1eye: Itt nagyjabol le van irva
http://www.miklossanyi.hu/rablasgatlo.html
Az biztos, hogy csak kartyasnak van ertelme, mert mittomen a 3szor megyomom a feket meg megvakarom a fejem bubjat nem biztos, hogy alkalmazhato ha egy femes targy van az ember homlokanal  :wacko:

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3154 Dátum: 2008.06.30 23:10:35 »
Köszönöm a megerősítést (mivel ebből a megfontolásból az én autómba is "csak" váltózár került beépítésre), abszolut egyetértek.

Nekem a váltózár mellé van még egy utólagos indításgátlóm ami egyeben rablásgátló is (tehát nem mennek sokra vele, ha pl kirángatnak piros lámpánál az autóból). A riasztót fölöslegesnek tartóm, viszont a motortérzáron erősen gondolkodom...

Mi az a rablasgatlo, az hogy mukodik?
eleg sokfele tipus van a lenyeg, hogy rablast gatol  :1eye: Itt nagyjabol le van irva
http://www.miklossanyi.hu/rablasgatlo.html
Az biztos, hogy csak kartyasnak van ertelme, mert mittomen a 3szor megyomom a feket meg megvakarom a fejem bubjat nem biztos, hogy alkalmazhato ha egy femes targy van az ember homlokanal  :wacko:

Nekem is kártyás van. Amúgy ha nem érzékeli az autó belsejében a kártyát, nem is lehet elindítani. Okoztam már ezzel kellemetlen perceket a márkaszervizben is, mert véletlenül nálam maradt a kártya, ők meg nem tudtak kiállni olajcseréről :) Mindent megpróbáltak, de sehogysem indult be az autó... De legalább le lett tesztelve, hogy tényleg jó  :yes: Amúgy márkaszervizben szereltettem be, sőt, ők javasolták, hogy tegyem bele, szóval biztos nem befolyásolja a garit.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3155 Dátum: 2008.07.01 00:18:18 »
Nekem is kártyás van. Amúgy ha nem érzékeli az autó belsejében a kártyát, nem is lehet elindítani. Okoztam már ezzel kellemetlen perceket a márkaszervizben is, mert véletlenül nálam maradt a kártya, ők meg nem tudtak kiállni olajcseréről :) Mindent megpróbáltak, de sehogysem indult be az autó... De legalább le lett tesztelve, hogy tényleg jó  :yes: Amúgy márkaszervizben szereltettem be, sőt, ők javasolták, hogy tegyem bele, szóval biztos nem befolyásolja a garit.
Na ez szuper, hogy berakja a markaszerviz is. Meg lehet kerdezni, hogy milyen tipust hol es mennyiert?
En valami http://www.autoriasztok.hu/skybrake.htm ilyesmit neztem ki marcsak amiatt is ha ellopjak a kulcsot vagy mittudomen akkor meg mindig van valami, csak attol tartok ez markaszervizben legalabb 3x ennyi. Mashol viszont nincs kedvem berakatni meg ugye a gari..

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3156 Dátum: 2008.07.01 10:30:23 »
A kártyás valóban üdvözítő dolog, ráadásul ha a kulcs a rablónál van, eszébe sem jut, hogy kell még kártya is... Én nagyon szeretem, igaz nekem a vasban gyári van és ráadásul szabadkezes. Full luxus. Odaballagszt a zárt autóhoz nyitod a kilincset, beülsz, nyomsz egy kuplungot, vagy féket, indítógomb és annyi. Nem kell kulcsozni, kártyázni usw. Mondjuk a váltózár - ha üzemben van - akkor azt ki kell kulcsozni. Nekem is csak ennyi a plusz védelem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3157 Dátum: 2008.07.01 11:21:32 »
A kártyás valóban üdvözítő dolog, ráadásul ha a kulcs a rablónál van, eszébe sem jut, hogy kell még kártya is...

Muhaha....

Pár éve egy RX így ment el:
Autó leszorít, odalép, pisztoly a fejhez, ide kulcsot, kártyát. Ez utóbbi meglétét úgy ellenőrizték, hogy elmodták, ha kell egy fickó ott marad a tulajjal 10 percig, amíg a másik elindul.
Szerinted odaadta a kártyát?

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3158 Dátum: 2008.07.01 11:31:11 »
Muhaha....
Pár éve egy RX így ment el:
Autó leszorít, odalép, pisztoly a fejhez, ide kulcsot, kártyát. Ez utóbbi meglétét úgy ellenőrizték, hogy elmodták, ha kell egy fickó ott marad a tulajjal 10 percig, amíg a másik elindul.
Szerinted odaadta a kártyát?
Na ja de ez mar tenyleg nem Auris / Corolla dolog. Ketlem, hogy egy Aurist igy akarnanak elvinni - ennyit nem er. En inkabb azert akarnek kartyas +imot, mert ha lenyuljak a kulcsot a zsebembol meg mindig nem (biztos), hogy elviszik a vasat.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3159 Dátum: 2008.07.01 13:51:03 »
A kártyás valóban üdvözítő dolog, ráadásul ha a kulcs a rablónál van, eszébe sem jut, hogy kell még kártya is...
Muhaha....
Pár éve egy RX így ment el:
Autó leszorít, odalép, pisztoly a fejhez, ide kulcsot, kártyát. Ez utóbbi meglétét úgy ellenőrizték, hogy elmodták, ha kell egy fickó ott marad a tulajjal 10 percig, amíg a másik elindul.
Szerinted odaadta a kártyát?
Persze, ha nagyon akarják, akkor elviszik mese nincsen. De áltlagban egy amúgy kulcsos autónál nem biztos, hogy gondolnak erre....
A pisztolyos témáról meg csak annyit, hogy nem próbálnám ki  :sweatdrop:, habár lehet, hogy meglepődne a rabló.  :2guns: :ph34r:    ::)

Mondjuk az a veszély nem fenyeget, hogy RX-el rollereznék... :alien:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3160 Dátum: 2008.07.01 19:31:32 »


Némely ügyfelünk tapasztalata szerint az autó nem csak lophatatlan, de gyakorta indíthatatlan is. "Hála" a rendszernek.
Ki is szereltetik...

Na ezért nem tetetnék be én se ilyen utólagos kütyüket, előszeretettel megadják magukat, és akkor tényleg senki se viszi az autót, még a tulaj se...

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3161 Dátum: 2008.07.06 23:08:51 »
Más.
Felvetődött valakiben, hogy komplett alváz- és üregvédelmet csináltat az Aurisra? Szerintetek szükséges? Van értelme??? ::)
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3162 Dátum: 2008.07.07 13:32:04 »
Más.
Felvetődött valakiben, hogy komplett alváz- és üregvédelmet csináltat az Aurisra? Szerintetek szükséges? Van értelme??? ::)


Bennem igen, a Corollámra.

Auris tekintetében valakinek?
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3163 Dátum: 2008.07.07 13:37:31 »
Szerintem teljesen felesleges... 12 év átrozsdásodás elleni gari van rá.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3164 Dátum: 2008.07.07 13:44:28 »
Szerintem teljesen felesleges... 12 év átrozsdásodás elleni gari van rá.
Köszönöm a megerősítést, magam is hasonlóképpen vélem.
hazard