Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 305953 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corona
« Válasz #330 Dátum: 2009.01.26 16:51:27 »
Tehát durván egy 500-as, cakk-pakk.
:eek: :eek: :eek: Mondtad ugyan elozoleg, de akkor sem gondoltam volna, hogy ilyen osszeg lesz a vege.  :eek: :eek: :eek:


Ha kb. május végén nekiállnak, akkor kb. augusztusban kész a meló.

Na ja, magyar munkamoral. Azert van bor a pofajukon.  3 honap nem semmi.  :eek: :hmmmm:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #331 Dátum: 2009.01.26 17:18:13 »
Tehát durván egy 500-as, cakk-pakk.
:eek: :eek: :eek: Mondtad ugyan elozoleg, de akkor sem gondoltam volna, hogy ilyen osszeg lesz a vege.  :eek: :eek: :eek:


Ha kb. május végén nekiállnak, akkor kb. augusztusban kész a meló.

Na ja, magyar munkamoral. Azert van bor a pofajukon.  3 honap nem semmi.  :eek: :hmmmm:

Magyar munkamorál? Miért, az jobb lenne, ha azt mondanák előre, hogy egy hónap, aztán menet közben csúsztatnának? Egyébként a másik, akit megkérdeztem (a hetényi) egy évet mondott  :excl: ... Restaurálási viszonylatban a 3 hónap nagyon rövid idő - ez számodra meglepő lehet, elvégre téged ez a témakör kevésbé érint, de hidd el: ha valamihez, hát ehhez idő kell. Nyugaton sem három hét alatt újítanak fel kompletten egy karosszériát. Azzal együtt sem, hogy ott ugyanez a művelet a sokszorosába kerülne.

Az összeg meg egybevág az előzetes elvárásokkal, és ismét hozzátenném, hogy az imént említett lakatos látatlanban mondott rá "5-600"-at.

Amúgy meg, mihez képest sok ez a pénz? Pl. a nálatok lezajlott legutóbbi ausztriai javításhoz képest baromira nem ;) ... Pedig ez esetben komplett szét kell szedni, és jelentős részben kvázi a semmiből (egyedileg legyártott elemekkel, javítólemezekkel) újraépíteni a komplett autót. És persze utána újra össze is rakni. Nézd meg pl. ezt - ad némi ízelítőt a munka volumenéből.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.26 17:20:09 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corona
« Válasz #332 Dátum: 2009.01.26 19:56:12 »
egyetértek sztem a 3 honap tök rövid. olvasgatom a USA autos projekteket vmelyik több mint egy évig tart.
az ár huzos de ha tisztességes a melo akkor Ok.  majd megnézem menet közben ha arra járok meloügyben  :whistling: , véletlenül persze :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #333 Dátum: 2009.01.26 21:50:00 »
egyetértek sztem a 3 honap tök rövid. olvasgatom a USA autos projekteket vmelyik több mint egy évig tart.
az ár huzos de ha tisztességes a melo akkor Ok.  majd megnézem menet közben ha arra járok meloügyben  :whistling: , véletlenül persze :wub:

Hát egyszer-kétszer tényleg nem ártana közben rájuk nézni.

A 3 hónap meg bagatell. Csikós is írta a minap a Totalcaron, hogy a Puchját egy kecskeméti restaurátor valami öt évig (!!!!!!!) csinálta  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #334 Dátum: 2009.03.16 22:53:30 »
Közben módosulás van a projektben, ugyanis úgy tűnik, a hatvaniaknak nem kell a pénzem: a hivatalos árajánlatot azóta is hiába várom  ::) ... Mondjuk, tulképp hálás lehetek nekik, mert ennek révén sikerült találnom egy másik, megfelelő szakembert, sokkal közelebb, itt egy Pécs melletti faluban  :yes: ... Nemrégiben végzett egy "fecskefarkú" (W111) Merci restaurálásával, szal tudja, mitől döglik a légy  :) ... A paraméterek nem sokat változtak: látatlanban cirka félmilliót mondott a teljes munkára, az időtartama pedig, hát igen: körülbelül egy év. Ez már csak így megy az ilyen komplett felújítós melóknál.

Pár héten belül kivontatjuk hozzá a kocsit, részletesebb felmérés & árbecslés céljából.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #335 Dátum: 2009.03.16 23:01:46 »
Ma megmozgattam ismét a donor Coronát: sokadszor állapítottam meg, hogy ez az automata váltós cruiser-feeling abszolút megfizethetetlen  :yes: :wub: :clap: !!! Hét kilométert furikáztam fel-alá az utcánkban, míg nagy nehezen sikerült megálljt parancsolnom magamnak (jókor, mert fél perccel később elhaladt arra egy rendőrautó). Ezt azért nem lesz könnyű kivárni, míg végre legálisan is megtehetem  ::) ...

Amúgy valami brutál nehéz volt beindítani  :ph34r: ... Túlzás nélkül vagy harmincszor próbálkoztam (persze egyszerre max 4-5 mp-ig, hogy ne nyírjam ki az akksit), már kezdtem feladni. Közben hoztam még bele kannában benzint; bikakábellel rákapcsoltam a Starletet is, hogy ne haljon meg az akksi; levettem a légszűrőt, hogy több levegőt kapjon; végül a gyertyákat is kiszedtem (tök lucskosak voltak), és átraktam bele a Camry gyertyáit... Közben persze hagytam a motort gyertyák nélkül szellőzni vagy 20 percet, önindítóval is átforgatva párszor. Ez aztán segített, mert az "új" gyertyákkal végre beindult - igaz, még vagy tízszer kellett próbálkoznom hozzá. Aztán egyszer csak: röff, és utána viszont úgy járt, mint a svájci óra - semmi dadogás, semmi kihagyás   :eek: ... Előtte meg totál halál, még csak el sem kapta vagy ilyesmi. Aztán minden átmenet nélkül: brrrrmmm  :sorcerer: ... Nem értem, de mindegy: a lényeg, hogy sikerült  :yes:

De ez a hosszas állás (utoljára ősszel mentem vele) nem tesz jót, annyi biztos. El is döntöttem, hogy mostantól fogva havonta megjáratom - így valszeg nem lesznek indítási nehézségek sem. Csak a rendőrök el ne kapjanak egyszer vele :helpsmilie: ...
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.16 23:04:56 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corona
« Válasz #336 Dátum: 2009.03.17 06:50:04 »
ahogy öregszem egyre jobban bejön nekem is az aut. válto cruser feeling.

sőt..
most ez a kocsi teccik  :eek:

http://www.v8cars.hu/hirdetes.php?apro=49be9bb956c88

őrület. :surrender:

sztem szerezz be egy csere gyertya garniturát ne a camrybol kelljen kiszedni. nekem is volt a ladában mindig ha beköpte vagy vmi.
van motorindito spray is hátha jó lenne
sokkal többet kell menni vele itt a tavasz. gumik milyenek?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #337 Dátum: 2009.03.17 12:25:15 »
Na, ha sokat használja a motorindítót, akkor egy idő múlva nem fog simán járni.... Akkora ütéseket kap a főtengely+ a csapágyak a löttytől (kerozinos anyag van benne), hogy csak na. Szóval óvatosan az ilyen indításokkal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #338 Dátum: 2009.03.17 13:43:13 »
sztem szerezz be egy csere gyertya garniturát ne a camrybol kelljen kiszedni. nekem is volt a ladában mindig ha beköpte vagy vmi.
van motorindito spray is hátha jó lenne
sokkal többet kell menni vele itt a tavasz. gumik milyenek?

Gumik régiek, kopottak, de erre a célra, hogy álljon (meg évente három tucat km-t menjen) rajtuk az autó, pont megfelelnek. Gyertyákat fogok bele venni újakat. Motorindító sprayt nem szeretném használni, az egy "lövés" a motornak, csak kényszerhelyzetben használnék ilyet... Ahogy Trotter Mester is írja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corona
« Válasz #339 Dátum: 2009.03.17 15:54:21 »
nem is gondoltam volna hogy ilyen hatásai vannak a spraynek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #340 Dátum: 2009.03.17 15:59:35 »
nem is gondoltam volna hogy ilyen hatásai vannak a spraynek.

Amikor berobban, elég komoly túlnyomást idéz elő az égéstérben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #341 Dátum: 2009.04.10 20:07:44 »
No, kivontattuk a Coronát a lakatoshoz (szomszéd falu, Pécstől 15 km), felemelte, átnézte. Nem meglepő hír: sok munka lesz vele. Számos helyen van rohadás, és a kókány foltozgatásokból is akad bőven, tehát lesz mit helyrehozni. Jó hír, hogy maga a struktúra (tartók, nyúlványok stb) alapvetően ép, padlólemez sincs szétmenve - na és persze a lényeg, hogy elvállalja a szaki  :yes: ! A fizetés részletekben történik majd, ahogy egy-egy nagyobb munka-adag elkészül. Bonyolító fejlemény, hogy teljesen szétszerelve kéri a kocsit: úgy vigyem oda, hogy csupasz a kasztni, tehát nemcsak a hajtáslánc meg a belső van kiszedve, de pl. a futóművek is. Rossz hír, hogy jelenleg még egy fecskefarkú Merci 220 S-en dolgozik, és csak akkor fogadja a Coronát, amikor az készen lesz (addig nem is tudná hová tenni), erre pedig csak valamikor ősszel fog sor kerülni  ::) ... De nem tudok mit tenni: ez van. A lényeg, hogy vállalja, és végre kezdetét veszi a dolog.

A következő lépés most az lesz, hogy kicserélem benne az olajat - bár ez a motor már nem sokat fog dolgozni, el lesz téve tartaléknak (lévén a donorban lévő jobb állapotú), de mégis: legyen benne friss olaj. Veszek bele valami normális 15 W-40-est, ez arra tökéletes lesz, hogy őszig még megmozgassam párszor, és utána ezzel kerüljön tárolásra a motor.

És ha már itt tartunk: kicserélem a donor motorjában is - egyelőre ezt is csak 15 W-40-re; majd ha használatba kerül (ami, ahogy most nézem, 2011 előtt úgysem fog bekövetkezni), teszek bele vmi igényesebbet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corona
« Válasz #342 Dátum: 2009.04.10 23:10:52 »
és ki szereli szét? Te? durva melo jó sok cucc leszen
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #343 Dátum: 2009.04.10 23:41:34 »
és ki szereli szét? Te? durva melo jó sok cucc leszen

Szerelő. Illetve a belsejét én.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corona
« Válasz #344 Dátum: 2009.04.11 07:41:10 »
15w 40es olajrol jut eszembe, jo kis shell piros flakonos akciok vannak a madarasban ebbol.  megéri! :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002