Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764738 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pauza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11325 Dátum: 2016.06.29 22:27:36 »

Sziasztok!
Ne haragudjatok ,hogy még egyszer felteszem ezt a kérdésemet de egy kicsit zavar ez a probléma
A segítségeteket szeretném kérni!
2005-ös D-4-D avensis -em van,185 e/km , ha hihetek neki?!
3000-es fordulat fölött eléggé füstöl "feketén" egr -t kitakarítottam, nem volt túl koszos!
Mi lehet a hiba?
Győr mellett lakom esetleg tud valaki egy jó Toyota szerelőt?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11326 Dátum: 2016.06.29 22:33:33 »
Esetleg nem erőtlen az autó? Lehúzott ablaknál nem hallani zörgő sziszegő hangot?
Mert ha igen akkor a túrbó után a cső valahol ereszt.és nincs elég levegő a hengerekbe a jó égéshez ezért füstöl.

pauza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11327 Dátum: 2016.06.29 22:38:06 »
Nem semmi ilyesmit nem tapasztaltam!

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11328 Dátum: 2016.06.29 22:42:39 »
Nem értem a felvetésed. Miért kellene motort cserélni az autódban?
Régebben csupa jót írtál róla, csodálkoznék is, ha lenne vele vmi.
Most sem áll szándékomban rosszat írni róla. De a szavaiddal élve éppen csodálkozom. Részletezni egyelőre nem szeretném, megvárom a kimenetelét a dolognak.
De a kérdésemben foglaltak fontosak lehetnek számomra néhány döntés meghozatalához.

pauza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11329 Dátum: 2016.06.29 22:46:31 »
Most lesz augusztusban 1 éve nálam. Amikor megvettem bevittem Mosonmagyaróvárra szakszervízbe ott azt mondták , hogy "használat függő"!
Egy másik szerelő szintén ezt állította , de én ezt nem akarom elhinni!

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11330 Dátum: 2016.06.30 00:38:30 »
Sziasztok!
Ne haragudjatok ,hogy még egyszer felteszem ezt a kérdésemet de egy kicsit zavar ez a probléma
A segítségeteket szeretném kérni!
2005-ös D-4-D avensis -em van,185 e/km , ha hihetek neki?!
3000-es fordulat fölött eléggé füstöl "feketén" egr -t kitakarítottam, nem volt túl koszos!
Mi lehet a hiba?
Győr mellett lakom esetleg tud valaki egy jó Toyota szerelőt?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv
Akkor is füstöl ha meleg motorral kiforgatod párszor 4000-4500-ig és utána normálissan mész?
Mert lehet, hogy a poroszkálás során lerakódott kormot dobja ki.
Ha van megyematricád, menj ki az elkerülőre aztán a felhajtótól 2 padló 4500-ig majd 3 padló, 4 padló szontén.
Ha utána nem csinálja akkor csak ennyi gond volt ha igen akkor tovább kell keresni.

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11331 Dátum: 2016.06.30 22:42:26 »
Két lehetőséged van : Vagy veszel újat cirka 150 ezerért vagy veszel bontottat. Esetleg felújíttatod a neten ha rákeresel találsz műhelyeket. A bontottra szavaznék azt hiszem 60 ezerért volt nemrég a jófogáson 4 db. Abból válogathatsz hogy neked melyik a jó.
Egyébként mik voltak a tünetek amiért a szervizt felkerested?
Annyit vettem észre, hogy hideg motornál amikor megyek melóba indulás után elég sokat kell mennem egyenletes 60-as tempoban és azt vettem észre hogy 4.-ben picit rángat, 3.-ban nem mert magasabb a fordulatszám, aztán ez kezdett el motoszkálni bennem, meg hogy az előző tulaj szerelője azt mondta, hogy szerintem higul az olaj és ez azért van mert valamelyik befecsi rossz és sokat nyom.
Mondjuk a fogyasztáson nem vettem észre de állandoan lestem az olajszintet, bár ennek a rohadt avenak annyira ramaty a nívója, hogy nem lehet normálissan megnézni, mert folyton tiszta olaj, ilyet még nem értem. :)
De ez a higulás szerintem hülyeség, mert amit leengedtem olajat szerintem nem volt sok meg nem volt gázolaj szaga sem, az új olajba is van már kb bő 3000km és azt is megszagoltam meg még vagy 4-5 autószerelő és ők sem érzik benne a gázolajat.
Plusz elkezdett rosszabbul menni, meg füstölni, bár ez lehet egr miatt is, az még ki kell tisztitani, mert az lehet retkes. Most kapott toyotás tisztitót meg shell nitrot meg spurit aztán meglátom.
Meglesz a tisztitás, kicserélem a gázolajszűrőt, kitisztitom az egr-t meg leszedem az intercoolert aztán azt is kidzsuvázom, és akkor meglátom milyen lesz.
Ha jól megy meg minden akkor igy marad.
Sokat szoktam padlózni előzésekkor(persze csak meleg motornál) szóval egyből érzem ha valami nem jó.
Viszont amit észrevettem most, hogy amikor beleraktam a tisztoto adalékot akkor hazafele még füstölt, most meg már nem, igaz jól meghajtottam, hogy kikormolja magát, de most erő is van, meg minden...

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11332 Dátum: 2016.07.03 23:40:36 »
Nekem a szegedi toyotánál ötezer pár száz forintot mondtak de sokaltam érte

Ez ugyan cikkszám szerint nem biztos, hogy T25-höz való, de nagyon úgy néz ki, ugyanis az enyém is eltört egy zord, hideg téli napon:

http://www.patentcentrum.hu/20-009_cikkszamu_patent_reszletek

Én trükkel gyógyítottam, mágnes tartja a helyén a pálcát. . .

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11333 Dátum: 2016.07.04 07:55:25 »
Ez ugyan cikkszám szerint nem biztos, hogy T25-höz való, de nagyon úgy néz ki, ugyanis az enyém is eltört egy zord, hideg téli napon:

http://www.patentcentrum.hu/20-009_cikkszamu_patent_reszletek

Én trükkel gyógyítottam, mágnes tartja a helyén a pálcát. . .
Sokkal barátságosabb ára van ránézésre jónak tűnik

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11334 Dátum: 2016.07.04 08:08:50 »
Fiúk tudja valaki véletlenül hogy a nivópálca alsó és felső jelzése között mennyi az olaj menyisége? Számolgatom mennyi olajat eszik de még nem akarok rá tölteni. Pályáztunk vele egy kicsit és időnként olyan mintha elmenne belőle néhány lovacska ,illetve egyesböl kettesbe 2000 fordulaton környékén nem lehet felváltani mert szintén a döglött lovak jelenséget produkálja muszáj tovább pörgetni. Szóval alul nem sok nyomaték van vagy csak az enyém ilyen?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11335 Dátum: 2016.07.04 08:23:34 »
Fiúk tudja valaki véletlenül hogy a nivópálca alsó és felső jelzése között mennyi az olaj menyisége? Számolgatom mennyi olajat eszik de még nem akarok rá tölteni. Pályáztunk vele egy kicsit és időnként olyan mintha elmenne belőle néhány lovacska ,illetve egyesböl kettesbe 2000 fordulaton környékén nem lehet felváltani mert szintén a döglött lovak jelenséget produkálja muszáj tovább pörgetni. Szóval alul nem sok nyomaték van vagy csak az enyém ilyen?
A használati utasítás szerint kb 1,3 liter a különbség a min-max jelzés között.
2000-es fordulatszám körül (is) simán kell, hogy húzzon az autó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11336 Dátum: 2016.07.04 08:33:42 »
Milyen gyakran dobja vissza a hibakódot? Időben vagy km-ben meg tudnád saccolni?

Az előző tankoláskor betöltöttem egy Protec Oxicat-ot.
Anno írtam, hogy 1100 km után adta a P0420-t, utána 400 km-re rá. Most ott tartunk, hogy (most már magam egy ELM327 Bluetooth-al és a telefonommal) ~40-50 kmek után máris visszadobja. Függetlenül attól, hogy rövid vagy hosszú út, hideg hajnal vagy forró délután van.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11337 Dátum: 2016.07.04 08:35:33 »
Az előző tankoláskor betöltöttem egy Protec Oxicat-ot.
Anno írtam, hogy 1100 km után adta a P0420-t, utána 400 km-re rá. Most ott tartunk, hogy (most már magam egy ELM327 Bluetooth-al és a telefonommal) ~40-50 kmek után máris visszadobja. Függetlenül attól, hogy rövid vagy hosszú út, hideg hajnal vagy forró délután van.
Be kellene méretni a kontrol szondát, ami a katalizátor mögött van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11338 Dátum: 2016.07.04 10:51:48 »
A használati utasítás szerint kb 1,3 liter a különbség a min-max jelzés között.
2000-es fordulatszám körül (is) simán kell, hogy húzzon az autó.
Akkor mi lehet a hiba? Lassan viszasirom a 20 éves fordomat

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11339 Dátum: 2016.07.04 10:57:13 »
Akkor mi lehet a hiba? Lassan viszasirom a 20 éves fordomat
Ezt fórumon keresztül nem lehet megmondani. Minden mai modernebb autó zsúfolásig van elektronikával, bármi lehet hibás, 10 év felett pláne.
Gyertyacsere? Légtömegmérő tisztítás? Fojtószelepház tisztítás? Üzemanyag minőség? Szűrők? Jeladók? Gyújtótrafók?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i