Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764793 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10335 Dátum: 2015.11.25 09:09:59 »
Inkább a szelepemelők okozhatnak enyhe csattogást...
Ezt, hogyan lehdtne orvosolni??  Nagy, költséges munka?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10336 Dátum: 2015.11.25 09:27:17 »
Ezt, hogyan lehdtne orvosolni??  Nagy, költséges munka?
Ennek a motornak sajátossága, hogy már új korában is van egy kicsit dízelre emlékeztető klattyogása. (Emlékszem, hogy még a vadiúj 1.8 avémra egy tök laikus megkérdezte, hogy dízel? Teljesen rosszul lettem... :cry: Méghogy az én benzines drágaságom :wub: gázolajos lenne????)
Idővel ez a klattyogás erősödik: hidrotőke, szelepek. De szerintem nem érdemes babrálni. A világból kimegy így is. :yes:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10337 Dátum: 2015.11.25 09:38:43 »
Ja! Már működik a t25-öm. :clap: A főtengely jeladó sérülése miatt állt le, ami nem technikai, hanem humán faktor (belebabrálás) következménye. Még a lökös körüli műanyagokat kell rendesen összepakolni, ugyanis a toyotánál nem gondoltak arra, hogy az ave II. el is romolhat, és van olyan hülye (pl. én), aki hajlamos vontatni azt. Egggészen idióta helyen lehet rákötni az autóra. (Jó, nem utánfutónak készült, de ezt azért jobban is megoldhatták volna... :hmmmm:)

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10338 Dátum: 2015.11.25 10:03:20 »
T22-ben kuplung csere után vagyunk, most időnként váltás közben ha magasabb fordulaton pörög a motor, van valami "csapágyhang". Ez normális?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10339 Dátum: 2015.11.25 10:56:36 »
Ja! Már működik a t25-öm. :clap: A főtengely jeladó sérülése miatt állt le, ami nem technikai, hanem humán faktor (belebabrálás) következménye. Még a lökös körüli műanyagokat kell rendesen összepakolni, ugyanis a toyotánál nem gondoltak arra, hogy az ave II. el is romolhat, és van olyan hülye (pl. én), aki hajlamos vontatni azt. Egggészen idióta helyen lehet rákötni az autóra. (Jó, nem utánfutónak készült, de ezt azért jobban is megoldhatták volna... :hmmmm:)
Na jól van, mégis a végére jártál és lám működik  :clap:
Fery

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10340 Dátum: 2015.11.25 11:43:09 »
Ja! Már működik a t25-öm. :clap: A főtengely jeladó sérülése miatt állt le, ami nem technikai, hanem humán faktor (belebabrálás) következménye. Még a lökös körüli műanyagokat kell rendesen összepakolni, ugyanis a toyotánál nem gondoltak arra, hogy az ave II. el is romolhat, és van olyan hülye (pl. én), aki hajlamos vontatni azt. Egggészen idióta helyen lehet rákötni az autóra. (Jó, nem utánfutónak készült, de ezt azért jobban is megoldhatták volna... :hmmmm:)

 :clap: :yes:  mondtam én annó,hogy az lesz.  igaz csak tippeltem... :whistling:

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10341 Dátum: 2015.11.25 16:31:19 »
Ennek a motornak sajátossága, hogy már új korában is van egy kicsit dízelre emlékeztető klattyogása. (Emlékszem, hogy még a vadiúj 1.8 avémra egy tök laikus megkérdezte, hogy dízel? Teljesen rosszul lettem... :cry: Méghogy az én benzines drágaságom :wub: gázolajos lenne????)
Idővel ez a klattyogás erősödik: hidrotőke, szelepek. De szerintem nem érdemes babrálni. A világból kimegy így is. :yes:

Pedig engem sajnos rendkívül zavar a dolog.  Ennyire rossz hangja a 20éves e36 bmw-m nek nem volt.  Gondolom a javításhoz darabokra kell szedni a motort stb..?!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10342 Dátum: 2015.11.25 17:01:37 »
Pedig engem sajnos rendkívül zavar a dolog.  Ennyire rossz hangja a 20éves e36 bmw-m nek nem volt.  Gondolom a javításhoz darabokra kell szedni a motort stb..?!

Szia!

Szerintem a szelepemelők cseréjéhez (kvázi a szelephézag beállításhoz) nem kell darabokra szét szedni a motort!  :no:
Csak a szelepfedelet kell leszedni, meg a megfelelő méretű szelepemelőket beszerezni (16 db) !

Itt találsz szervíz könyvet IS.  http://toyota.aitnet.org/Avensis/



Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10343 Dátum: 2015.11.25 17:34:46 »
Szia!

Szerintem a szelepemelők cseréjéhez (kvázi a szelephézag beállításhoz) nem kell darabokra szét szedni a motort!  :no:
Csak a szelepfedelet kell leszedni, meg a megfelelő méretű szelepemelőket beszerezni (16 db) !

Itt találsz szervíz könyvet IS.  http://toyota.aitnet.org/Avensis/

Kb milyen áron lehet beszerezni ezt a 16 darabot??

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10344 Dátum: 2015.11.25 17:47:00 »
:clap: :yes:  mondtam én annó,hogy az lesz.  igaz csak tippeltem... :whistling:
Csakhogy én nem tudtam, hogy a főtengelyen is van jeladó, azt hittem, hogy csak a vezérműtengelyen van. És ha ezt tudom, akkor szerencsém is lehetett volna, ugyanis amikor megrendeltem a vezérműtengelyre a jeladót, akkor a főtengelyre valót küldtek. A mérete ugyanaz, csak a főtengelyén van 20 centi vezeték, a csatlakozójuk pedig megegyezik. Mivel nem az volt a hibás, így visszaküldtem. Most meg 3 héttel később még egyszer meg kellett rendelnem, de most már a főtengelyre.
 :hug: Minden esetre hálás vagyok neked is és mindenkinek, aki segített! :hug:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10345 Dátum: 2015.11.25 18:58:35 »
Kb milyen áron lehet beszerezni ezt a 16 darabot??
Nem kell 16 db. Le kell mérni a régiek közül a hibátlanokat, kiszámolni melyiket hova lehet újra  beletenni, és csak a hiányzókat kell pótolni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.25 19:00:33 írta Agyarka »

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10346 Dátum: 2015.11.25 19:10:27 »
Hali.

Par nappal ezelőtt írtam, hogy un. autós illatosító ráfolyt a váltót körül ölelő műanyagra valamint az abban helyet foglaló szivargyújtó ablakára. Álmomban nem gondoltam, hogy végig marja a felületet...mondhatom ocsmány lett...Kíváncsiságból utánakérdeztem Toyotáéknál az új árakra....szivargyujtó 80e plusz a masik műanyag 116e ft:) Szemem vibrálni kezdett:) Ezután felkerestem egy autókozmetikát, 15e áron olyan gyönyörűen megcsináltak, el sem akartam hinni...színe majdnem ugyanaz, annyi, hogy erősebb, kicsivel teltebb(fekete) színt kapott, és nem reagál úgy az ilyen anyagokra....Gondoltam megosztom, hátha másnál is előfordulhat hasonló baleset...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10347 Dátum: 2015.11.25 19:17:05 »
Hali.

Par nappal ezelőtt írtam, hogy un. autós illatosító ráfolyt a váltót körül ölelő műanyagra valamint az abban helyet foglaló szivargyújtó ablakára. Álmomban nem gondoltam, hogy végig marja a felületet...mondhatom ocsmány lett...Kíváncsiságból utánakérdeztem Toyotáéknál az új árakra....szivargyujtó 80e plusz a masik műanyag 116e ft:) Szemem vibrálni kezdett:) Ezután felkerestem egy autókozmetikát, 15e áron olyan gyönyörűen megcsináltak, el sem akartam hinni...színe majdnem ugyanaz, annyi, hogy erősebb, kicsivel teltebb(fekete) színt kapott, és nem reagál úgy az ilyen anyagokra....Gondoltam megosztom, hátha másnál is előfordulhat hasonló baleset...
Örülök, hogy lett megoldás.
És ők mit csináltak bevonták vmi anyaggal? Festették?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10348 Dátum: 2015.11.25 19:33:22 »
Örülök, hogy lett megoldás.
És ők mit csináltak bevonták vmi anyaggal? Festették?

Van alatta un. ezüstös alapozó, addig lecsiszolta az egészet, és vmi spec. műanyagra való festék ment rá.(Azt mondta, ezt már nem bántja hasonló anyag...) Szétszedte igazából, szval nem az autóban lett fújva...Eredetileg fekete volt, de látszott is rajta hogy vmi nagyon "gyenge festék", nagyon könnyen is karcolódott, ez a mostani kicsivel teltebb fekete és úgymond kinézetileg is erősebbnek hat. Több illatosító lötyi az autó közelébe nem jön...elég "drága" mulatság lett belőle:(

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10349 Dátum: 2015.11.25 19:50:14 »
Van alatta un. ezüstös alapozó, addig lecsiszolta az egészet, és vmi spec. műanyagra való festék ment rá.(Azt mondta, ezt már nem bántja hasonló anyag...) Szétszedte igazából, szval nem az autóban lett fújva...Eredetileg fekete volt, de látszott is rajta hogy vmi nagyon "gyenge festék", nagyon könnyen is karcolódott, ez a mostani kicsivel teltebb fekete és úgymond kinézetileg is erősebbnek hat. Több illatosító lötyi az autó közelébe nem jön...elég "drága" mulatság lett belőle:(
Az a lényeg, hogy sikerült megoldani és szép eredmény (és viszonylag emberi áron) született.
Mi volt az illatosító? Én ambi purt (aqua) használok. Az is ilyen veszélyes lehet?