Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764764 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9780 Dátum: 2015.06.23 21:37:16 »
de igen az
De nincs bekapcsolva, ugye? ;)

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9781 Dátum: 2015.06.24 05:48:26 »
nincs bekapcsolva
egyébként már a tél folyamán is feltünt, hogy az egyik oldalon melegebb levegő jön.
Mitől lehet ez?

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9782 Dátum: 2015.06.24 09:03:19 »
Sziasztok!

Nem specifikusan Avensis kérdés, de mivel itt olvasgatok néha, féltenném a kérdést:
Ti (akinek van), hol és mennyiért szereltettetek változárat? A gyári riasztón kívül nincs egyelőre semmi a kocsiban és úgy gondoltam, talán ez lehetne még egy plusz védelmi alternatíva (nem szeretnék parttalan vitába kezdeni, tudom, hogy nincs tökéletes védelem, de talán egy második szintű védelemnek a gyári riasztó után, ez lehetne a következő).
Egyik ismerősöm az autoriaszto.hu csapatot ajánlotta (habár örültem volna ha nem kell Pestre ezért külön bemenni, de ahogy látom, nem szerelik ezt minden kis faluban (Vác és közelében kerestem volna)).
Köszi előre is a tippeket!
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9783 Dátum: 2015.06.24 11:34:55 »
Most hogy így hűvösebb az idő gondoltam felhúzom a fűtést,digitális mindkét oldalon egyforma hőfokra 25c.
kezdte is nyomni a meleg levegőt de csak az utasoldalon a vezető oldalon csak hideg levegő jött.
feltekertem HI állásba de semmi változás.
Mi lehet a hiba?

Nem ez lehet az a bizonyos terelőlapát,aminek a hangja kesztyűtartó mögül szokott jönni,mikor nincs meg a végállása?

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9784 Dátum: 2015.06.24 12:53:52 »
Érdeklődnék, hogy "üzemszerű" állapot-e, hogy olaj és szűrőcsere után kb. 10km-re elkezdett a VSC, a TRC OFF és a motor piktogram világítani.
Barátom műhelyében cseréltük, 5W30 LM top tec 4300-as ment bele.

Estére hoznak egy hibakód olvasót, remélem csak a csere kavart bele....   

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9785 Dátum: 2015.06.24 13:42:05 »
Kerekek környékén nem történt valami?

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9786 Dátum: 2015.06.24 14:08:18 »
Kerekek környékén nem történt valami?

Semmi...tudtommal. Nem nyúltunk csak a szűrőkhöz (levegő,olaj).

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9787 Dátum: 2015.06.24 14:19:51 »
Érdeklődnék, hogy "üzemszerű" állapot-e, hogy olaj és szűrőcsere után kb. 10km-re elkezdett a VSC, a TRC OFF és a motor piktogram világítani.
Barátom műhelyében cseréltük, 5W30 LM top tec 4300-as ment bele.

Estére hoznak egy hibakód olvasót, remélem csak a csere kavart bele....
Levegőszűrő csere nem volt? Légtömegmérő csatlakozója, kábele nem mozdulhatott el?

Ha csak olaj és olajszűrőcsere volt, akkor szerintem ott vmi más lesz és a kettő csak véletlen egybeesés.
Azóta is fennáll a jelenség? Kíváncsi vagyok mi lesz az. Ha megvan a kiolvasás, megoszthatnád velünk az eredményét.

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9788 Dátum: 2015.06.24 17:05:09 »
Nem ez lehet az a bizonyos terelőlapát,aminek a hangja kesztyűtartó mögül szokott jönni,mikor nincs meg a végállása?
Most hogy mondod korábban hallottam olyan hangokat mint amikor egyik állásból a másikba forogna valami,és a kesztyűtartó mögül jött.
mit lehet vele csinálni?

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9789 Dátum: 2015.06.24 17:34:18 »
Levegőszűrő csere nem volt? Légtömegmérő csatlakozója, kábele nem mozdulhatott el?

Ha csak olaj és olajszűrőcsere volt, akkor szerintem ott vmi más lesz és a kettő csak véletlen egybeesés.
Azóta is fennáll a jelenség? Kíváncsi vagyok mi lesz az. Ha megvan a kiolvasás, megoszthatnád velünk az eredményét.

Volt légszűrő csere, most meg is néztem, nem-e elmozdult a kábel, de semmi, a lámpák továbbra is világítanak.
Nekem is furcsa, hogy olajcsere után miért a menetszabályzással kapcsolatos hibalámpák jönnek elő, de örülnék, ha nem valami más *** lenne...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9790 Dátum: 2015.06.24 17:42:58 »
Volt légszűrő csere, most meg is néztem, nem-e elmozdult a kábel, de semmi, a lámpák továbbra is világítanak.
Nekem is furcsa, hogy olajcsere után miért a menetszabályzással kapcsolatos hibalámpák jönnek elő, de örülnék, ha nem valami más *** lenne...
Pedig annak az olajnak csak örült a gép.  :)

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9791 Dátum: 2015.06.24 19:09:53 »
Volt légszűrő csere, most meg is néztem, nem-e elmozdult a kábel, de semmi, a lámpák továbbra is világítanak.
Nekem is furcsa, hogy olajcsere után miért a menetszabályzással kapcsolatos hibalámpák jönnek elő, de örülnék, ha nem valami más *** lenne...

A "menetszabályozással" kapcsolatos hibajelzés akkor is előjön, ha a motorral kapcsolatos hiba áll fenn. Ilyenkor a menetstabilázoló vezérlésébe beíródik egy "engine control system" hibakód, ami nem véletlen, hiszen az ESP szorosan együttműködik a motorvezérléssel, annak adatait használja és módosítja, így a feltételezett rossz motorműködés esetén megszünteti a beavatkozást, mert az akár rossz irányba is terelheti a menetbiztonságot.
Lehet, hogy valami nem lett visszadugva, rá lett adva a gyújtás és a hiba beíródott. Vissza van ugyan dugva a kábel, és a hiba is megszűnt, de a hibák tárolódnak, és önmaguktól csak akkor törlődnek, ha a hiba néhány bemelegedési ciklus után nem jelentkezik újra. Toyota teszterrel még ezután is ki lehet olvasni, mi volt a hiba, de csak addig, amíg le nem húzza valaki az akkusarut.
Olvassátok ki a hibát, hogy lássuk, mire panaszkodik, és ha valami olyasmi, ami szerviz alkalmával el lett távolítva, akkor esélyes, hogy a fenti dolog történt meg.
Ha nincs szerencséd, akkor valós a hiba, de ne ess kétségbe: előfordul EGR hiba( pl.: exhaust recirculation flow, vagy ehhez hasonló hiba). Ez esetben EGR-szelep tisztítás segít a gondon az esetek többségében. Láttam már olyat, hogy EGR tisztítás után jött elő az EGR-hiba, mert a "kolléga" nem megfelelő szert használt, és nem is volt elég alapos.
Egyébként egy sima szervizhez nem kell semmilyen érzékelő kábelt megbontani, még a légtömegmérőét sem.
Sok sikert és várjuk az eredményt.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9792 Dátum: 2015.06.24 20:06:42 »
Most hogy mondod korábban hallottam olyan hangokat mint amikor egyik állásból a másikba forogna valami,és a kesztyűtartó mögül jött.
mit lehet vele csinálni?

Segíteni nemigen tudok benne,mert nem nyúltam még hozzá,de mintha azt javasolták volna a többiek,hogy a csatlakozókat kellene megtisztítani.
Mostanában én is hallok ilyen kaparás szerű hangot néha onnan.De hogy ez hiba e,illetve mit lehet tenni vele...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9793 Dátum: 2015.06.25 01:35:48 »
Hibajelenség: 90-es tempónál rángat 1-2-t, erre kinyomom a kuplungot, és leáll a motor. :censored: Indítózok, nem indul. Gurulás közben kuplung felenged, motor forog, de gázadásra nem reagál, majd leáll. Se kép, se hang.
Előzmény: már kétszer csak úgy leállt a motor, amikor megálltam. De mindig simán újraindult. :hmmmm: Továbbá, utólag visszagondolva, mintha mostanában 1-2 másodperccel tovább kellett volna önindítóznom.
Gyanúm: benzinszivattyú kuka. (Meg 100 rugónak is annyi...) :censored:
További tippeket kérek! :helpsmilie:
(Aszem épp itt volt az ideje új autót vennem. És még örülhetek, hogy csak 60 kilométerről kellett hazahúzni a járgányt, és nem mondjuk 300-ról.)

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9794 Dátum: 2015.06.25 06:57:52 »
Hibajelenség: 90-es tempónál rángat 1-2-t, erre kinyomom a kuplungot, és leáll a motor. :censored: Indítózok, nem indul. Gurulás közben kuplung felenged, motor forog, de gázadásra nem reagál, majd leáll. Se kép, se hang.
Előzmény: már kétszer csak úgy leállt a motor, amikor megálltam. De mindig simán újraindult. :hmmmm: Továbbá, utólag visszagondolva, mintha mostanában 1-2 másodperccel tovább kellett volna önindítóznom.
Gyanúm: benzinszivattyú kuka. (Meg 100 rugónak is annyi...) :censored:
További tippeket kérek! :helpsmilie:
(Aszem épp itt volt az ideje új autót vennem. És még örülhetek, hogy csak 60 kilométerről kellett hazahúzni a járgányt, és nem mondjuk 300-ról.)
Vagy főtengely/vezértengely jeladó, esetleg annak a kábele. Mostanában épp ott bóklásztatok a láncfeszítő miatt, ha jól rémlik. Nem lehet, valamelyik jeladó kábele megsérülhetett a szereléskor?
Az tüzelőanyag szivattyú ilyen hirtelenséggel nem nagyon tud elpusztulni (hacsak nem maga a hajtómotor döglik meg, de az nagyon-nagyon ritka.) Műszer ráköt, majd tüzelőanyagnyomás mérés indítózás közben. 2-3 bar-nak kéne lennie.