Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764849 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8865 Dátum: 2014.11.09 20:24:16 »
Úgy rémlik én is kiszedtem, de nem emlékszem már miért - hogy tényleg különgépé. De csavarozni nem kellett.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8866 Dátum: 2014.11.10 00:42:36 »
akkor egyszerűen ki lehet pattintani? A hamutartó kiszedése fölösleges volt, azt hittem van alatta vmi csavar esetleg.

ha tudsz németül, az előny, de a képek alapján is simán el lehet boldogulni: http://download.gc-gaming.de/bashor/auto/Umbau%20anleitung%20Avensis.pdf ami fontos: a beépítőkeret nem fogja meg a rádiót, a gyári rádió mintájára kell csavarral rögzíteni az újat.
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8867 Dátum: 2014.11.10 09:16:01 »
Köszönöm! Sok általam olvasott dologgal összevetve lehet én is megpróbálom a kikornolást! Azt írják sok helyen mèg az angolok is h 4. ben 130 kb negyed óráig amíg be nem izzik a leömlő ès az kiégeti a lerakódást! Sztem megpróbálom! Írok majd h mire jutottam!

Hét végén égettem egy kicsit, de azért elkezdtem tapogatózni bontott árak felől is. Azt írja az egyik bontó, hogy két katalizátor is van a rendszerben, az egyik a leömlőben, (hengerfej és kipufogó középső cső közt), a második a kipufogó csőben középen. Vajon a P0420 melyikre vonatkozik?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8868 Dátum: 2014.11.10 14:41:01 »
A leömlőben lévőre,mert a másik előtt van a diagnosztika szonda. Ami azután van,arra biztos nem. Nem is tudom,hogy az a második katalizátor e,vagy dob.

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8869 Dátum: 2014.11.10 15:05:28 »
A leömlőben lévőre,mert a másik előtt van a diagnosztika szonda. Ami azután van,arra biztos nem. Nem is tudom,hogy az a második katalizátor e,vagy dob.

Köszönöm!

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8870 Dátum: 2014.11.10 15:06:42 »
Köszi srácok!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8871 Dátum: 2014.11.10 15:30:06 »
illetve felmerül a kérdés, hogy ha bontott alkatrészben gondolkodom, lehet-e valahonnan tudni, hogy milyen állapotban van a katalizátor? Ki lehet találni valamennyire, hogy mennyit futott? van benne valami ami az állásban tönkre megy? Bocs, ha butaságokat kérdezek, de laikus vagyok, az összeg pedig nem kevés amit kérnek érte.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8872 Dátum: 2014.11.10 15:51:58 »
Szerintem a bontott katalizátor is lutri. Érdemes lenne megméretni,hogy milyen értékeket produkál. Ha jó,akkor nem cserélnék katalizátort. Nekem is jelezte ezt a hibát,de nem vagyok biztos benne,hogy a katalizátor a ludas. Ezt a P0420-as hibakódot generálhatja egy be-behugyozó injektor,gyújtás probléma,vagy egyszerűen egy tömítetlenség a kipufogóban.
Azt olvastam kinti fórumokon,hogy az ECU-ba beállított küszöbértékek túl szigorúak és azért jelez be. Beszéltek ECU frissítésről is,de erről biztosat nem tudok. Sok esetben katalizátor csere után is visszajött a hibajelzés...

Ha aránylag jó co értékeket produkál a gép,ami műszakin megfelel,akkor egy hasonlót ki lehet próbálni: http://www.ebay.com/itm/LAMBDA-O2-OXYGEN-SENSOR-EXTENDER-SPACER-FOR-DECAT-HYDROGEN-M18-high-grade-steel-/170909933917?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27cb06a15d

Erre a linkre ráböktem most,de ezek "tüneti kezelésre" vannak,tehát elméletileg nem lesz hibakód.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8873 Dátum: 2014.11.10 17:06:33 »
Kiegészíteném az eddigi válaszokat, mivel  a vásárlási tanácsok java azt hangsúlyozza, hogy legyen szervizkönyv, doku az előéletről stb. és az eladótól mindezt ne hidd el, mert mindenki hazudik. Ez eddig OK. De kérdem én, egy ilyen szempont szerint vett autó esetén miért kérdés az, hogy hova vidd? Természetesen ha már a tied, úgy spórolsz  ahogy akarsz, de azért kezdésként mindenképpen egy olyan felmérést javaslok, ahol nem "megrángatják" meg "körbenézik" hanem rádugnak egy kb. gyári diag eszközt, (nem hibakód olvasót!) és szépen megnézik az összes állapotot, esetleg ki is nyomtatják. Ilyen eszköz nem minden bokorban van. Na ez egy kiindulópont az autó nálad töltendő időszakához. Ha van mit javítani vagy cserére előjegyezni (akár gondolatban) akkor már képben vagy, válogathatsz  a megoldások közt a rászánt összegtől függően. De az első lépés ne a spór legyen. (szerintem)

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de a "megrángat" alatt a lengéscsillapítók és fékek padon való tesztelését, a "körbenézik" alatt pedig a retegvastagság mérést, ill. azt, hogy nálam a szereleő minden kerékjáratba és a motor minde zugába benézett.  :sorcerer:
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.10 17:12:51 írta Pomk »

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8874 Dátum: 2014.11.10 18:53:29 »
Szerintem a bontott katalizátor is lutri. Érdemes lenne megméretni,hogy milyen értékeket produkál. Ha jó,akkor nem cserélnék katalizátort. Nekem is jelezte ezt a hibát,de nem vagyok biztos benne,hogy a katalizátor a ludas. Ezt a P0420-as hibakódot generálhatja egy be-behugyozó injektor,gyújtás probléma,vagy egyszerűen egy tömítetlenség a kipufogóban.
Azt olvastam kinti fórumokon,hogy az ECU-ba beállított küszöbértékek túl szigorúak és azért jelez be. Beszéltek ECU frissítésről is,de erről biztosat nem tudok. Sok esetben katalizátor csere után is visszajött a hibajelzés...

Ha aránylag jó co értékeket produkál a gép,ami műszakin megfelel,akkor egy hasonlót ki lehet próbálni: http://www.ebay.com/itm/LAMBDA-O2-OXYGEN-SENSOR-EXTENDER-SPACER-FOR-DECAT-HYDROGEN-M18-high-grade-steel-/170909933917?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27cb06a15d

Erre a linkre ráböktem most,de ezek "tüneti kezelésre" vannak,tehát elméletileg nem lesz hibakód.

Megmérettem az értékeket, és mindenre azt mondták, hogy tökéletes.  Azt javasolta a szerelő, hogy hagyjam figyelmen kívül, nem érdemes kicserélni, mert lehet, hogy hamar újra előjön a hiba, vagy el se múlik. :-(

decoco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8875 Dátum: 2014.11.10 18:56:44 »
ha tudsz németül, az előny, de a képek alapján is simán el lehet boldogulni: http://download.gc-gaming.de/bashor/auto/Umbau%20anleitung%20Avensis.pdf ami fontos: a beépítőkeret nem fogja meg a rádiót, a gyári rádió mintájára kell csavarral rögzíteni az újat.

köszi szépen, holnap megpróbálom. 

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8876 Dátum: 2014.11.10 19:20:05 »
Megmérettem az értékeket, és mindenre azt mondták, hogy tökéletes.  Azt javasolta a szerelő, hogy hagyjam figyelmen kívül, nem érdemes kicserélni, mert lehet, hogy hamar újra előjön a hiba, vagy el se múlik. :-(

Ha az értékek jók,akkor ez a lambda szonda kiemelő a sárga mil lámpát megszünteti.
Ez az adapter kiemeli a hátsó szondát a gázáramlásból és nem fog bejelezni.
Az a lényeg,hogy kis furatú legyen és normális anyagból,ami nem rohad nem ég szét.
Ha van lehetőséged esztergáltatni is lehet.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8877 Dátum: 2014.11.10 20:23:16 »
Ha az értékek jók,akkor ez a lambda szonda kiemelő a sárga mil lámpát megszünteti.
Ez az adapter kiemeli a hátsó szondát a gázáramlásból és nem fog bejelezni.
Az a lényeg,hogy kis furatú legyen és normális anyagból,ami nem rohad nem ég szét.
Ha van lehetőséged esztergáltatni is lehet.

+1
Én biztos ezt próbálnám meg ilyen helyzetben  :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8878 Dátum: 2014.11.10 20:34:36 »
Ha az értékek jók,akkor ez a lambda szonda kiemelő a sárga mil lámpát megszünteti.
Ez az adapter kiemeli a hátsó szondát a gázáramlásból és nem fog bejelezni.
Az a lényeg,hogy kis furatú legyen és normális anyagból,ami nem rohad nem ég szét.
Ha van lehetőséged esztergáltatni is lehet.

Köszi!  ::)

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8879 Dátum: 2014.11.10 21:11:08 »
Keresek egy fórumtársat, aki lehetőleg budapesti, jó az SCV-je és a légtömegmérője, és feláldozza magát egy ki-beszerelés erejéig, természetesen nem ingyen. Megdiagoztuk az autót, a légtömegmérő most elvileg jó, de kipróbálnék egy olyat, ami tuti jó, illetve az SCV-t is viszonylag egyszerűen lehet házilag cserélni, azzal is ki lehetne szűrni egy hibalehetőséget. Valószínűleg az lesz a ludas, csak 40-50ezret nem költenék el feleslegesen, ha mégse az a baja. Hibakód nincs, viszont 2ezres fordulat felett random betilt, néha elindul, néha váltás után is benne marad a tiltás.
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d