Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764730 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6885 Dátum: 2013.01.21 18:23:39 »
Márkaszervízbe nem megyünk... Azóta, amióta az ablakemelőmet 80.000-ért akarták cserélni, vettem bontottat 12.000-ért és én kicsréltem. Márkaszervíz nem ad ki alkatrészt, csak úgy foglalkozik vele, ha ő építi be, brutál-horror-pofátlan-szemétláda áron egy 12 éves autóba... illetve bocsánat: toyotába...
Szóval? Van valakinek 2001-es ráncfelvarrott avensise, aminek a hátulját porig zúzták, és az elejében épen maradt a bal első (kétdugattyús) féknyereg? :-) Megköszönöm ha szól :-)

Maradjunk annyiban hogy egyszer volt egy rossz tapasztalatod, amúgy meg fogalmad sincs hogy milyen egy korrekt márkaszervíz.
Márpedig csak simán megrendelnéd a felújítószettet és a megszokott szerelőddel beépítetnéd, aztán lenne egy kvázi új nyerged, ahelyett hogy másik ugyanannyit futott göncét hajtod...
De Te tudod persze, rád van bízva.
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6886 Dátum: 2013.01.21 19:05:48 »
Maradjunk annyiban hogy egyszer volt egy rossz tapasztalatod, amúgy meg fogalmad sincs hogy milyen egy korrekt márkaszervíz.
Márpedig csak simán megrendelnéd a felújítószettet és a megszokott szerelőddel beépítetnéd, aztán lenne egy kvázi új nyerged, ahelyett hogy másik ugyanannyit futott göncét hajtod...
De Te tudod persze, rád van bízva.
Így gondolom én is. Én mindig márkaszervizbe viszem az autómat. Igaz, van ismerős, de csak azóta, hogy Toyotám van. Előtte nem volt.
Mindig kéznél vannak a szükséges szerszámok, alkatrészek. Jobb esetben a szaktudás is.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 19:07:20 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6887 Dátum: 2013.01.22 16:36:38 »
Ha valakit érdekel Liftback Ave I-hez a gumi ütköző - amit a TotalCar-on is említettek - akkor itt van (nem volt annyira egyszerű megtalálni a ToyoDIY-n):
67293 20030 - 5. ajtó gumi ütköző (2.136 ft + áfa)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6888 Dátum: 2013.01.22 19:11:48 »
Hol lehet ennyiért megszerezni?

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6889 Dátum: 2013.01.22 19:45:53 »
sziasztok. benzin gazos avensisnel kellene nekem szelephezagokat ellenorizni. toyota szalonban 50 000 ft -os munkadijat es 6 000 ft-ot mondtak lapkankent ha cserelni kell ,ill. potolni. a kerdesem az lenne h tudtok e olyan szerelot aki esetleg olcsoban megnezne nekem, es ert is hozza. helyileg kecskemet-pest vonal lenne jo nekem de messzebbre is elviszem ha kell... koszonom!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6890 Dátum: 2013.01.23 23:48:48 »
Hol lehet ennyiért megszerezni?
Márkaszerizes ár.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6891 Dátum: 2013.01.24 18:23:37 »
 :flowers:

rbalazs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6892 Dátum: 2013.01.24 19:40:17 »
sziasztok. benzin gazos avensisnel kellene nekem szelephezagokat ellenorizni. toyota szalonban 50 000 ft -os munkadijat es 6 000 ft-ot mondtak lapkankent ha cserelni kell ,ill. potolni. a kerdesem az lenne h tudtok e olyan szerelot aki esetleg olcsoban megnezne nekem, es ert is hozza. helyileg kecskemet-pest vonal lenne jo nekem de messzebbre is elviszem ha kell... koszonom!
Szia!
Maga az ellenőrzés nem kerülhet olyan sokba. Nekünk 1.6-os (3zz-fe) szintén gázos van, még nem ellenőriztettem szelephézagot, de a szerelési útmutató szerint nem egy bonyolult művelet, az alapján otthon is elvégezhető (csak hézagmérő kell hozzá). Az állítás már más tészta. Gyors google keresés után találtam egy fórum bejegyzést (2012 novemberi) ahol 2003-as Mazda 6-ra nettó 6600-at kérnek az ellenőrzésért. Szerintem ezt a legtöbb szervizben megcsinálják. Hova hordod az autód? Ahol a gázt szerelték be szerintem ott is végeznek ellenőrzést, talán gyakrabban is mint máshol. Ha gondolod kérdezz rá csak az ellenőrzésre a Toyota szerviznél. Nem hinném, hogy rutinos szerelőnek tovább tartana mint egy óra. Esetleg új szelepfedél tömítést számolhatnak még fel. Érdemes észben tartani még, hogy az ellenőrzést hideg motornál kell végezni.

progihouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6893 Dátum: 2013.01.31 12:25:31 »
Ebben az esetben sajnos tuti nem lenne jó neked, függetlenül az ártól.
Szia! Ugyanaz volt a problémám mint neked, bal oldali féknyereg megette a betéteket, 20e km alatt, ami igen csekély futást jelent. Ideje volt tárcsát is cserélni, meg ugye betéteket, nyereg felujito készlet, fékolaj. Megoldottam !!!35e Ft-bol szereléssel!!! Baloldali porvédő ki volt szakadva, dugyttyu enyhén rozsdás volt, nameg eléggé ki volt nyitva a henger ezért valoszinű nem is tudta már visszahuzni. Most kiváncsian várom, meg figyelgetem nehogy elkezdjen megint rakoncátlankodni! Kicsit körül kéne nézni a neten, csomó cég van amilyek joval kedvezőbb áron dolgouik mint az unix. Ha ott veszem 55e lett volna az alkatrész!!! Szerintem megér fél órá! :D

tartály

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6894 Dátum: 2013.01.31 15:00:06 »
sziasztok!
 avensis d4d 2003- as autom olyat produkál, hogy egyik pillanatról a másikra elhagyja az erő és csak lassan gyorsul fel . azután mikor eléri a 2700 -as körüli fordulatot hirtelen megindul mint akit seggbe rugtak. Van ,hogy naponta többször is csinálja ,van hogy napokig nem, de az utóbbi időben egyre gyakoribb. Azt vettem észre, hogy ha kinyomott kuplungnál felpörgetem 4500- ig akkor visszatér az ereje, de akármelyik pillanatban újra csinálhatja.
ötlete van valakinek? temészetesen a check lámpa nem jelez és hibakódot sem ír ki diagnosztikakor.  turbó nyomás szelep? turbó elkormolódva? segítsetek mert már megőrülök tőle!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6895 Dátum: 2013.01.31 15:06:50 »
Diagnosztikát álló helyzetben néztetek, vagy menet közben?

Álló helyzetben ez szerintem nem kiszűrhető, de real time, lehet, hogy mutat vmit, pl. a turbó, a befecskendezés.
EGR szelepet tisztítottatok?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6896 Dátum: 2013.01.31 15:12:26 »
Diagnosztikai kódok a hiba fellépésekor jelentődnek be és tárolódnak mindaddig amíg ki nem törlik őket (esetleg lehetnek ecu reset hatására törlődő kódok bizonyos feltételekkel) tehát nincs értelme menet közben diagnosztikai hibakódot olvasni.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

tartály

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6897 Dátum: 2013.01.31 15:16:32 »
Ez is egy megoldás, így már a szervíz sem tudja kiolvasni.
a computerben megmarad az infó , úgyhoy amíg amig géppel nem törlöd addig kiolvasható

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6898 Dátum: 2013.01.31 15:19:29 »
sziasztok!
 avensis d4d 2003- as autom olyat produkál, hogy egyik pillanatról a másikra elhagyja az erő és csak lassan gyorsul fel . azután mikor eléri a 2700 -as körüli fordulatot hirtelen megindul mint akit seggbe rugtak. Van ,hogy naponta többször is csinálja ,van hogy napokig nem, de az utóbbi időben egyre gyakoribb. Azt vettem észre, hogy ha kinyomott kuplungnál felpörgetem 4500- ig akkor visszatér az ereje, de akármelyik pillanatban újra csinálhatja.
ötlete van valakinek? temészetesen a check lámpa nem jelez és hibakódot sem ír ki diagnosztikakor.  turbó nyomás szelep? turbó elkormolódva? segítsetek mert már megőrülök tőle!

SCV ??!?!
mennyi van benne? hol tankolsz?

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

tartály

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6899 Dátum: 2013.01.31 15:33:25 »
180e   mindig ömv-nél tankolok ha tehetem de úgy vettem észre ,hogy ehezz nincs köze