Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764792 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mikicsabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6451 Dátum: 2012.07.11 09:47:22 »
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, nemrég lettem egy T25 Ave d4 2.0 vvti remélhetőleg hosszútávú boldog tulajdonosa.

Pár dolgot szeretnék kérdezni Tőletek!
1.
Üzemmeleg motornál néha előfordul, hogy az alapjárat túl kicsi és emaitt remegteti a motor kasztnit. Pár gázfröccs, vagy egy kis idő után magától is megemeli az alapjáratot és a jelenség megszűnik. Mitől van ez, van erre vmi orvoslás?

2.
A fedélzeti computer range funkciója. Teletankolom és nem tud többet kiírni 540 km-nél. Peig 60 literes a tank és jól fogyazt az autó, és többet is megyek egy tankkal mint a 540 km. A telitankolás után kis idővel, vagy pár száz kilóméter után egyszer csak megnöveli a range hatótávolságát, de nem megy följebb 540-nél ekkor sem, és természetesen újra indul az átlagfogyasztás mérés is.
Mitől lehet ez? Vagy ez így normális? Nem tud többet kiírni 540-nél és így egészíti ki később a plusz kilóméterekkel?

3.
Néha míg hideg a motor kicsit rángat, dadog? Van erre megoldás? Ha jól emlékszem itt írta már vki, hogy egy szoftver frissítés a motorvezérlőben megoldotta ezt neki? Ismerik ezt a szervízesek is, vagy egyedi az eset?

Köszönöm előre is a válaszokat.
Üdv mindenkinek,
András
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.11 09:49:54 írta András1980 »

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6452 Dátum: 2012.07.11 11:41:40 »
Ahogy irtad:"szoftver frissítés" => Go to Mr. T. !

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6453 Dátum: 2012.07.11 12:21:48 »
Köszi a választ!

Ez amúgy segítség lehetne a többi problémára is?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6454 Dátum: 2012.07.11 22:02:45 »
sziasztok,

Az inditásnál benzinszagot érzek, tömitéseket kicseréltetném a kipufogó rendszerben.
Hány féle tömítés van az autóban és mik a cikkszámai? Tudnátok segíteni? A motorblokknál 1 darab kipufogó sortömités van,
de a kipufogócső tömitéseiből többfélét is látni a toyodiy oldalán és nem igazodtam el melyik kell nekem, mert többfélét is mutat a rajz...
1999-es LB avensis 1.6 4AFE motor, katalizátoros 81kW.
Előre is köszönöm a segítséget!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6455 Dátum: 2012.07.12 20:05:50 »
Kifúj?
Nem olajszag inkább?
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6456 Dátum: 2012.07.12 21:27:36 »
Kifúj?
Nem olajszag inkább?
lehet olajszag is van benne, de a kipufogógázt is érzem... nem erősen, de a pici baba nem örül neki.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6457 Dátum: 2012.07.12 23:29:59 »
Köszi a választ! Ez amúgy segítség lehetne a többi problémára is?
Nem, az elsőre inkább a fojtószelep tisztítása jelenthet (ideiglenes, mert aztán a probléma újratermelődik) megoldást. A range-t meg nem kell nézni. Én anno úgy állítottam be a kijelzőt, hogy a bal felén a pillanatnyi, a jobb felén az átlagfogyasztást mutatta.
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6458 Dátum: 2012.07.12 23:30:08 »
üdv!

Kipufogót hátul fogd be, és valaki halgatózzon elöl, hol szelel, esetleg alulról is jöhet!

Picollo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6459 Dátum: 2012.07.13 11:06:35 »
Sziasztok!

Van egy második genes Avensisem 2003/6 hó 1.8-as benzines, lassan megvan három éve, és sosem tudok kibékülni a fedélzeti kompjúterrel, mindent jól megsaccol, kivéve az átlagfogyasztást, olyan mintha egy 2.0 d4d adatait írná ki, amikor 4.1-et ír az olyan 5.7
amikor 5.0 akkor 7.1. és keresek rá megoldást, de még netem sem találtam erre vonatkozó adatot, leírást.
próbáltam levenni akkusarut, hogy majd attól helyrejön, de nem. és minden tankoláskor lenullázza magát. tudtok erről esetleg valamit?

Köszönöm !

Üdv!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6460 Dátum: 2012.07.13 22:52:28 »
Előfordulhat, hogy egy márkaszervizes ECU frissítés segít, volt már rá példa. De azt nem kívánják ingyen...
music     

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6461 Dátum: 2012.07.25 16:05:45 »
Helló Mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy találkoztatok már nyikorgó kuplungpedállal?
Sikerült vkinek orvosolnia, mit fújt, vagy kent és hová? Eléggé zavaró tud lenni ez a hang.

Próbáltam wd40-nel, de nem sikerült. Lehet nem a megfelelő helyre fújtam.

Köszi a segítséget.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6462 Dátum: 2012.07.25 17:52:15 »
...mindent jól megsaccol, kivéve az átlagfogyasztást, olyan mintha egy 2.0 d4d adatait írná ki, amikor 4.1-et ír az olyan 5.7
amikor 5.0 akkor 7.1. és keresek rá megoldást, de még netem sem találtam erre vonatkozó adatot, leírást.
próbáltam levenni akkusarut, hogy majd attól helyrejön, de nem. és minden tankoláskor lenullázza magát. tudtok erről esetleg valamit?
Sajnos, tankoláskor újra kezdi az átlagfogyasztás mérését és a beállítás szerinti legmagasabb értékről számolgat vissza (de egy 15%os emelkedőről indítva is megcsinálja ugyanezt).
Adódhat ebből, hogy a kijelzőn megjelenő átlagfogyasztás köszönőviszonyban sincs a ténylegessel.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6463 Dátum: 2012.07.27 14:50:01 »
T25 Ave d4 2.0 vvti

Régi a kérdés, hátha még érdekes

1.
Üzemmeleg motornál néha előfordul, hogy az alapjárat túl kicsi és emaitt remegteti a motor kasztnit.

2.
A fedélzeti computer range funkciója. Teletankolom és nem tud többet kiírni 540 km-nél. Peig 60 literes a tank és jól fogyazt az autó, és többet is megyek egy tankkal mint a 540 km. A telitankolás után kis idővel, vagy pár száz kilóméter után egyszer csak megnöveli a range hatótávolságát, de nem megy följebb 540-nél ekkor sem, és természetesen újra indul az átlagfogyasztás mérés is.

3.
Néha míg hideg a motor kicsit rángat, dadog? Van erre megoldás? Ha jól emlékszem itt írta már vki, hogy egy szoftver frissítés a motorvezérlőben megoldotta ezt neki?
1.
Valószínűleg a fojtószelep kormosodott el (nálam az automata képes volt leállni a kereszteződésben, úgy elejtette a fordulatot), a tisztítása egy képzett autószerelőnek ujjgyakorlat és nem is egy borzasztó költség.
Egyúttal a légtömeg-mérő házát és ampulláját is érdemes féktisztítóval kitakarítani.
( A másik ok a klíma automatikájának ki-be kapcslódása lehet, de az pillanatnyi fordulatszámesést okoz)

2.
Újat mondtál, nálam az átlagfogyasztás csökkenésével a Range lassabban csökken, de nem nő.
Természetesen az átlagfogyasztás mérését tankoláskor (benzinszint változáskor a szintmérőn) újraszámolja az adott pillanattól.
A Range "0" nálam, általában, +100 km, vagy 10l.

3.
A szoftver frissítésével megvárnám a takarítás eredményét, minden mindennel összefügg.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6464 Dátum: 2012.07.27 16:15:31 »
Szia Béla!

Köszi a válaszokat.

Majd megpróbálom a pillangószelepet kipucoltatni, és remélem az 1. és a 3. probléma is megszűnik vele. A Range funkcióval meg megbarátkoztam, inkább csak tájékozató jellegűnek veszem és kész.


Mindenkinek!
A nyikorgó kuplungpedálra megvan a megoldás.
A vezető lábterénél a kuplungpedál felől egy kis tengely megy a tűzfal irányába. Én azt fújtam be wd40-nel és elhallgatott. Le kell hozzá bontani a pedálok borítását, de utána könnyű hozzáférni. Remélem tartós megoldás lesz.