Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3771712 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5955 Dátum: 2011.12.21 11:46:26 »
Ez a rizsizzó, 100 Ft, az nem költség :-) Viszont azt mondták, ami az digitóra / hőmérsékletet világítja meg, az egy olyan izzó, aminek van egy zöld műanyag feje, ami már tuti összeégett az évek során, és nem tudom majd csak az izzót cserélni benne, hanem egyben kell... És az olyan 2500-3000 Ft állítólag... Mondta telefonban a szervízes....De azért nem lennék meglepődve, ha kicuppana majd belőle..
De szerintem csak megcserélem a kettőt, este tök felesleges hogy lássam mennyi km van a kocsiban ::)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5956 Dátum: 2011.12.21 18:04:54 »
Gondolom azt a fekete műanyagot ( takarólemezt ) is ki kell pattintani, csak gondoltam mielőtt letöröm megkérdezem, hogy van-e benne valami furfang
Ha azt a takarólemezt lenyitottad, abban a pozícióban ahogy lenyílik, magad felé kell húzni, nem kell lefelé nyomni, sem pattintani semmit.
Csak le kell nyitni és nyers erővel húzni magad felé, hidd el könnyen kijön. Úgy mint némely autó csikktartója. :)

De amit írtál, az arra utal, hogy az izzókat kell csak kicserélni, nincs itt semmi probléma a biztosítékokkal.
Én a helyzetjelzőkkel sz.o.p.t.a.m a legtöbbet, rádiósfogóval tudtam kiszedni a helyéről, valamint a bal első tompított cseréje még macerás, ha nagy kezed van csak akkor férsz hozzá, ha az akksit kiveszed a helyéről.
Vettem új távolsági fényszórókat, hamarosan kicserélem őket, azokhoz könnyen hozzáférni.
Ha nem boldogulsz az izzók cseréjével, vidd el egy szerelőhöz, bár ezen az izzókat sokkal könyebb kicserélni mint a 2-es megánban, hallod Herr Trotter?!  :tt2: [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.21 18:07:57 írta rokafiu77 »

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5957 Dátum: 2011.12.21 21:34:21 »
A biztosítékokat könnyen megtaláltam, a fűtésgombok mögötti fekete takarólemezre gondoltam, hogy azt kell kiszedni, mert ha lehúzom a gombokat, akkor ott olyan kicsi a lyuk, hogy nem tudom betenni az ujjaim, hogy kiszedjem az izzókat :-)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5958 Dátum: 2011.12.24 21:36:24 »
Egy kis segítség kellene, ha valakinek van hasznos tippje Ave II bal oldali fényszóró izzó cseréjéhez.
Murphy szerint ahogy lennie kell: elhoztam a kocsit a világ végére, ünnep után menne műszakira és mikor ég ki az izzó? Pont, mikor beálltam a garázsba  :devil: Izzót még szerzek is az ünnepek alatt, de szerelőt...  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5959 Dátum: 2011.12.25 00:33:10 »
Egyébként, bocs a belevauvauért, de azt kiszedni azért nem árt egy kis gondolkodás sem. Lehet erővel is meg minden, de ha lenyitás után a műszerfallal merőleges két oldalát egymás felé nyomod egy picit, akkor elég csak kiemelni  :flowers:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5960 Dátum: 2011.12.25 11:18:56 »
Nekem is az ment ki, de a km számláló. :D abból a fajtából 2 darab izzó van, mindkettőből újat vettem, sokat erősödött a fényerő is.
pikk-pakk megy az egész! Amúgy ha jól emlékszek 2 féle izzó van a műszerfalban. üdv!

Na és a belső világíttásal mit lehet kezdeni? Nyitott ajtó esetén nekünk nem világít a belső világítás,pedig "DOOR"-on van a kis kar a csilláron....
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5961 Dátum: 2011.12.25 15:51:03 »
Egy kis segítség kellene, ha valakinek van hasznos tippje Ave II bal oldali fényszóró izzó cseréjéhez.
Megoldottam, cirka 1.5 óra alatt  :sweatdrop:
"Kissé" eltér a fénye a jobboldalitól, de átmenetileg jó lesz  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5962 Dátum: 2011.12.25 16:57:25 »
Na és a belső világíttásal mit lehet kezdeni? Nyitott ajtó esetén nekünk nem világít a belső világítás,pedig "DOOR"-on van a kis kar a csilláron....
Húha, cseréltem már azt is, asszem szofita izzó kell bele. Akkoriban cseréltem, amikor megvettem a kocsit, talán rá 2 hónapra cseréltem ki, mert a kapcsoló kontaktos volt egy kicsit és idegesített hogy vibrál.
Kiszedtem az egészet, felvittem a lakásba és megpucoltam, aztán új izzót tettem bele, talán benzinkúton vettem és bepattintottam az izzót és kész.
No meg a bal ajtó nyitásérzékelő lett kontaktos tavasszal, azt egy autóvillamosságissal csináltattam meg.
Azért nem emlékszek az izzó potos tipusára, mert a céges Ford Rangernél is akkortájt égett ki (+/- 2 hét) és abban a hagyományos 5W szofita izzónál hosszabb kellett bele, de talán 10W-os volt. No de hát az Mazda BT2500 csak "át van cimkézve" [rohog]

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5963 Dátum: 2011.12.28 00:51:10 »
Sziasztok! 2.0 benzines gépemmel van egy kis probléma. Egyenetlen az alapjárata. Vagy hogy 600-on, van hogy 800-on, de van hogy 400-on jár! Van valakinek tippje? =) Válaszotok előre is köszönöm!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5964 Dátum: 2011.12.28 09:50:55 »
Na és a belső világíttásal mit lehet kezdeni? Nyitott ajtó esetén nekünk nem világít a belső világítás,pedig "DOOR"-on van a kis kar a csilláron....
Megnéztem a szervízkönyvet, 10W szofita izzó kell bele. :lol: Azt javaslom, szereld ki és úgy vidd el izzóshoz, mert többféle hossz és átmérőben készülnek ezek.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5965 Dátum: 2011.12.28 09:51:54 »
Sziasztok! 2.0 benzines gépemmel van egy kis probléma. Egyenetlen az alapjárata. Vagy hogy 600-on, van hogy 800-on, de van hogy 400-on jár! Van valakinek tippje? =) Válaszotok előre is köszönöm!
Szia, évjáratot és motorkódot légyszives ird meg, és szvsz keresd Xanyi kollégát :)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5966 Dátum: 2011.12.28 22:56:24 »
Megnéztem a szervízkönyvet, 10W szofita izzó kell bele. :lol: Azt javaslom, szereld ki és úgy vidd el izzóshoz, mert többféle hossz és átmérőben készülnek ezek.

A lámpa tökéletesen világít,csupán nyitott ajtó esetén nem. Tehát ha csak úgy simán felkapcsolom akkor világít,de DOOR állásban hagyva és az ajtót kinyitva se kép se hang,se fény
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5967 Dátum: 2011.12.28 23:10:21 »
Ugyanez volt a chevy-vel is. A ajtókereten van egy kis benyomható gombocska gumigenyával védve. Gumigenyát paskold arrébb és fújj be mögé kontaktspréét :)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5968 Dátum: 2011.12.29 12:16:26 »
A lámpa tökéletesen világít,csupán nyitott ajtó esetén nem. Tehát ha csak úgy simán felkapcsolom akkor világít,de DOOR állásban hagyva és az ajtót kinyitva se kép se hang,se fény
Ja! Akkor kontaktos az egyik ajtónyitás érzékelőd, valószínűleg a bal első ajtóé lesz a ludas, nekem is azt kellett megtisztítani, azóta tökéletes! ;)

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5969 Dátum: 2011.12.30 17:34:49 »
Hogy ha eddig előző gazdi 10w40-es olajat használt, akkor ártok a motornak, ha a gyár által előírt 5w30 vagy 5w40-et használok? Castrol típusban. Ilyen esetre milyen olajat ajánlotok? hánywhány, illetve milyen márkát? + Az olajhoz és a benzinhez is metabond adalékot használok.