Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764757 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5190 Dátum: 2011.03.15 07:14:30 »
Biztos jó ötlet a jogvédett oldalakat direkt csatolni és nem linkelni? Nem fog ránk emiatt a Toyota megorrolni?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5191 Dátum: 2011.03.15 11:19:22 »
Lehet szörnyülködni,hogy Kustora maga állítja a gyújtást,de van ezzel így más is.
Generálozás után elvittem az autót egy ismerős autóvillamossági műhelybe gyújtásállításra.
A főnök és az embere egybehangzóan állították,hogy ezen a típuson nem lehet manuálisan állítani.
Most akkor mi van? :helpsmilie:
Úgyhogy beállítottam középértékre.
Nem azon csodálkoztam, hogy maga állítja... Hanem hogy műszer nélkül teszi.

Ami a te esetedet illeti: egy olyan szervízbe kéne vinned, ahol értenek hozzá :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5192 Dátum: 2011.03.15 15:14:39 »
Az egész gyújtáskapcsoló tele volt műszerzsírral - az összes érintkező úszott benne - megpucolva jött is várt pöcc-röff :D
[ de még mindig hörgök, hogy a japók, hogy tudnak ilyen szűk kis helyre  bejutni ... nem európai ember kezéhez tervezték :D ]
A gyújtáskapcsoló nyűge csak mehet a típushiba listára, mert anno ősszel szórakoztattam vele magam, erre 1 hónapja megint csinálta.
Most jutottam odáig, hogy kiszedjem megint. Ellenben most tiszta volt, érintkezők szépek, de ez most kevés volt, mert látszott, hogy szépen kikopott a fehér műanyag.
[ minőségi Valeo ...  ]

31e Huf-om most nem volt újra - feleslegesen -, főleg, hogy kihézagolva egy filléres lemezkével újra szépen indul  :clap:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5193 Dátum: 2011.03.15 21:54:02 »
Ismet a buborekolo hangra ternek vissza egy picit. Most mar 99%-ig biztos vagyok benne, hogy sosem buborekolast hallottam. Bar nem Avensisrol irt a ficko, de kisertetiesen hasonlo tuneteket produkal az autom: http://www.toyotanation.com/forum/showthread.php?t=254203
Ez alapjan a hideg/meleg levego kevereset vezerlo szervomotor ill. annak releje lehet a ludas. A suru kattogas inkabb rele, mig neha neha a kinlodo elektromos motor hangja eze a szervoe lehetett.
Amiota jobb ido van folyamatosan bekapcsolva hagyom a szellozest. Tobbnyire 20C-t es AUTO uzemmodot allitok be, a klimat persze az enyhe ido miatt meg nem kapcsolom be. Lekopogom,de tobb szaz kilometer alatt egyszer sem tapasztaltam a korabban mar tobbszor leirt buberokolo, de most mar inkabb rele kattogasnak tuno hangot.
Viszont anno amikor ki volt kapcsolva a hutes/futes, akkor amint uzemmeleg lett a motor, elkezdte ezeket a fura hangokat kiadni. Lehetseges, hogy ha az utasterben tul meleg van, akkor valami elektronika meghibban es hideg/meleg kozt masodpercenkent tobbszor akar kapcsolni? De ha ki van kapcsolva az egesz szellozes, minek csinalja? Mindegy, most tovabbra is figyelni fogom, hogy bekapcsolt szellozessel barmikor is elofordul-e a problema. Aztan ujra kikapcsolom, es megnezem, hogy ugy visszater-e. De szerintem itt lesz a problema.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5194 Dátum: 2011.03.15 22:46:32 »
És én nem ugyanezt mondtam neked?
Ezek a kis szervomotorok (több is van) autómata állásban folyamatosan állítgatnak mindent. Van egy állás, ahol a Tiéd megakad, és ott kinlódik, majd egyszercsak megindul. Volt pl. ugyanilyen hibával Avensis nálunk, az csak akkor csinálta, ha nem AUTO-ra volt állítva, a hőmérséklet pedig 21 fokra. Pont ott akadt meg, és ott folyamatosan nyögdécselt. Feljebb nyomtad 22-re, picit fordított, és kuss volt.

A kesztyűtartót kivéve balra van egy ilyen szervómotor, ill. a gázpedál felett felnézve is van egy. Könnyü őket megtalálni, mert befexel, valaki közbe kapcsolgatja, és látni fogod mi mozog... Amikor hallod a hangot szintén befekvés, és látni fogod, hogy nem állít, csak piciket fel-le ugrál. Csak azt kell lesasolnod/kifülelned, hogy melyik. És azt kell cserélni!
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.15 22:48:24 írta Xanyi »
Xanyi

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5195 Dátum: 2011.03.16 08:52:46 »
És én nem ugyanezt mondtam neked?
De igen, tobbek kozott annak hatasara kezdtem a szellozessel osszefuggesbe hozni a hibat. Elotte tisztara buborekolasnak gondoltam a hangot, kb. mintha a hutoviz fone, ezert mindenaron a motorhutesnel kerestem a problemat. De mivel a hutofolyadek lecserelese majd legtelenites sem oldotta meg a problemat, raadasul az egyre melegedo idoben hamarabb es surubben elojott, igy kezdtem elhinni, hogy ez megiscsak a szellozes lesz. Amugy az is beleillik a kepbe, hogy amint leallitottam a motort, a hang megszunt, gyujtasban pedig rogton visszajott. Es a szellozes is gyujtasban mar mukodik. Ha lesz egy kis idom, akkor vegigprobalom a homerseklet es egyeb beallitasokat, hogy rajojjek pontosan mikor kezdi el csinalni.
De azert most kicsit nyugodtabb vagyok, mert nem a motorral-uzemanyagellatassal-motorhutessel van a gond :)

Arra mindenesetre rajottem, hogy hangokat szovegesen leirni majdhogynem lehetetlen. Kulonosen, ha rossz elkepzelesem van arrol, hogy mit hallhatok, es ezert kvazi mast hallok ki a kattogas/kerregesbol (ti. buborekolast) mint ami valojaban :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.16 08:55:01 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5196 Dátum: 2011.03.16 09:00:01 »
Arra mindenesetre rajottem, hogy hangokat szovegesen leirni majdhogynem lehetetlen. Kulonosen, ha rossz elkepzelesem van arrol, hogy mit hallhatok, es ezert kvazi mast hallok ki a kattogas/kerregesbol (ti. buborekolast) mint ami valojaban :)
Bion  :yes: ... Pedig mennyit lovagoltunk itt ezen a titokzatos "buborékoláson"  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nándor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5197 Dátum: 2011.03.16 09:14:38 »
hali,
nekem ugyanez a hang van (olyan, mintha körömmel dobolnál egy műanyag felületen, a kormány illetve a műszerfal mögül érkezik). Inkább álló helyzetben zavaró, amikor még nincs zene, vagy lámpánál állsz és csend van. Nekem is az volt fura, hogy kikapcsolt szellőzésnél is jön a kaparászó hang, ha van gyújtás. Amint időm lesz, én is aláfexem és kiderítem, lehet egy mókus fészkelte be magát.  :lol:

Kedves Palaczk,
azt lehet tudni, hogy te hol melózol? Toyota márkaszervizben, vagy saját műhelyben? Írtad, hogy nálatok volt már ilyen hibával AVE. Csak azért kérdezem, mert szerelőt keresek, aki ért is a Toyotákhoz, de nem szerviz rezsidíjjal dolgozik. Látom, hogy neked szinte mindenhez van ötleted, meg elég sok hozzászólással büszkélkedhetsz..
E11 Corolla facelift 1.4 '01
AVE SOL Technic 1.8 '04

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5198 Dátum: 2011.03.16 09:55:37 »
hali,
nekem ugyanez a hang van (olyan, mintha körömmel dobolnál egy műanyag felületen, a kormány illetve a műszerfal mögül érkezik). Inkább álló helyzetben zavaró, amikor még nincs zene, vagy lámpánál állsz és csend van. Nekem is az volt fura, hogy kikapcsolt szellőzésnél is jön a kaparászó hang, ha van gyújtás. Amint időm lesz, én is aláfexem és kiderítem, lehet egy mókus fészkelte be magát.  :lol:

Kedves Palaczk,
azt lehet tudni, hogy te hol melózol? Toyota márkaszervizben, vagy saját műhelyben? Írtad, hogy nálatok volt már ilyen hibával AVE. Csak azért kérdezem, mert szerelőt keresek, aki ért is a Toyotákhoz, de nem szerviz rezsidíjjal dolgozik. Látom, hogy neked szinte mindenhez van ötleted, meg elég sok hozzászólással büszkélkedhetsz..
Szerintem Xanyira gondoltal :) Kuldtem egy pü-t!
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Nándor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5199 Dátum: 2011.03.16 09:59:18 »
hali,
nekem ugyanez a hang van (olyan, mintha körömmel dobolnál egy műanyag felületen, a kormány illetve a műszerfal mögül érkezik). Inkább álló helyzetben zavaró, amikor még nincs zene, vagy lámpánál állsz és csend van. Nekem is az volt fura, hogy kikapcsolt szellőzésnél is jön a kaparászó hang, ha van gyújtás. Amint időm lesz, én is aláfexem és kiderítem, lehet egy mókus fészkelte be magát.  :lol:

Kedves Palaczk,
azt lehet tudni, hogy te hol melózol? Toyota márkaszervizben, vagy saját műhelyben? Írtad, hogy nálatok volt már ilyen hibával AVE. Csak azért kérdezem, mert szerelőt keresek, aki ért is a Toyotákhoz, de nem szerviz rezsidíjjal dolgozik. Látom, hogy neked szinte mindenhez van ötleted, meg elég sok hozzászólással büszkélkedhetsz..
Szerintem Xanyira gondoltal :) Kuldtem egy pü-t!
Igazad van Xanyi említette, köszi! korán van még..
E11 Corolla facelift 1.4 '01
AVE SOL Technic 1.8 '04

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5200 Dátum: 2011.03.16 17:55:22 »
Én a szombathelyi márkaszervízbe vagyok amúgy, szóval márkaszervízes áron dolgozok  [rohog]
Xanyi

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5201 Dátum: 2011.03.16 17:59:53 »
sziasztok,

mostanság, mintha hamarabb bekapcsolna a kocsiban a motort hűtő ventillátor, mint szokott/kellene.
függetlenül attól, h hol használom, városban, vagy sem.
Avensis '98 1,6 benzin 275.000 km

a hűtővíz a mutató szerint nem melegedik túl (szépen áll középen), nem folyik el, nem fogy, jó a szintje és a fagyáspontja és nem volt semmi piszkálva cserélve mostanság a kocsiban, ami ezt befolyásolhatná.

több dologra gondolok:
régen volt cserélve a hűtővíz, lehet, h már "rosszabb" a hatásfoka?
nem jó jelet ad a termosztát?

van még ötletetek, mielőtt szerelőhöz mennék vele, és ki tudja mi lesz a diagnózis?

köszi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5202 Dátum: 2011.03.16 19:36:37 »
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg395104#msg395104
Nem tudja valaki megmondani, hogy hol találom a "Check Connector" csatlakozót. Elvileg a torony mellett kellene lennie, de ott nincsen.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5203 Dátum: 2011.03.16 20:35:20 »
na most hogyha hülyeséget írok akkor azt mondjátok hogy nem értek hozzá.aztán közbe tényleg. ;)de szerintem az avensisen már az utastérben van a csati
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5204 Dátum: 2011.03.16 20:36:19 »
Én a szombathelyi márkaszervízbe vagyok amúgy, szóval márkaszervízes áron dolgozok  [rohog]
Vagy még drágábban? :D
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.