Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764719 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

gery133

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4695 Dátum: 2011.02.02 16:03:33 »
És akkor asszem be is fejeztem a japán autósdit!

Ennyiből befejezheted az összes autósdit, mert másoknál sokkal több hiba van. Amúgy meg vegyél újat, azzal talán nem lesz semmi gondod 2-3 évig, aztán 2-3 év után megint újat. A használt autó ilyen, aki ezt nem tudja elfogadni annak nem való használt.
Mondasz valamit! :hmmmm:
Avensis 2.0 1 AZFSE A Japánok bosszúja Hírosimáért!!!

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4696 Dátum: 2011.02.02 18:39:24 »
És akkor asszem be is fejeztem a japán autósdit!

Ennyiből befejezheted az összes autósdit, mert másoknál sokkal több hiba van. Amúgy meg vegyél újat, azzal talán nem lesz semmi gondod 2-3 évig, aztán 2-3 év után megint újat. A használt autó ilyen, aki ezt nem tudja elfogadni annak nem való használt.

A Toyoták magasan vezetik a megbízhatósági statisztikákat. :yes:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4697 Dátum: 2011.02.02 19:26:20 »
A Toyoták magasan vezetik a megbízhatósági statisztikákat. :yes:
Azért megnézném azokat a friss ,2003 után gyártott Toyotákra vonatkozó, statisztikákat típusokra/évjáratokra bontva (megnéztem, az összkép siralmas!)!
A márkahűség és a hit nem igazolja a hiányosságokat.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4698 Dátum: 2011.02.02 21:41:26 »
a toyota szerintem csúnyán kiengedett a 2000-es évek második felétől. nem véletlen a sok botrány körülötte...

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4699 Dátum: 2011.02.02 22:05:18 »
2-es avét már én sem vennék, de meg lehet nézni, az összes új autóval gondok vannak. A sok elektronika, számítógép stb. sokkal több hibaforrás, mint mondjuk ami egy facelift előtti japánban gyártott Carina-nál volt. Ezzel együtt kell élni és senki ne gondolja azt, hogy egy német/francia/olasz autónál nincsenek olyan jellegű hibák, mint a toyotáknál, csak vannak akik elismerik, vannak akik eltusolják őket.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4700 Dátum: 2011.02.02 22:14:49 »
...vagy levegos hutesrendszer miatt is lehetnek ilyen buborekolo hangok.
Ha a műszerfal mögül hallottad, akkor szinte biztos, hogy attól van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4701 Dátum: 2011.02.02 22:19:39 »
Rám sötétedett, és a reflektor használata nélkül is láttam. ;)
Pedig minden egyes 15e km-es szerviznél beállítattam a fényszórókat, szóval nem azért nem láttam, mert a lombkoronára volt állítva a Xenon.  :hmmmm: Remélem ezek már tartósabbak lesznek...  :whistling:
Nem lesz tartósabb. A módosítottak is megvakulnak (a miénkben az egyik már ilyen volt, a fehér hátsó fedeles, amire azt mondták, hogy ez már jó kell legyen - mégis megvakult); a faceliftesek is.

Ha még kb. 3 évnél tovább szeretnétek megtartani a kocsit (a miénk is 4 éves korában kezdett észrevehetően gyengébben világítani), szereltessetek be DRL-t!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4702 Dátum: 2011.02.02 22:24:35 »
Mit gondoltok,Ha vennék bele egy régebbi ave motort,a D4 benzin helyett,akkor van rá sansz,hogy fog működni+még a papírok is rendben lesznek?
Szerintem egy olyan motort, amit nem raktak a típusba, engedélyeztetni nagyon bonyolult és költséges lenne. Nem is beszélve magáról a beszerelésről; komplett kábelköteg & elektronika csere, stb... Szerintem ez nem igazán járható út. Akkor már inkább egy 1.8-as VVTi gépet próbálnék nézni bele, ami típusazonos, és nem sokkal gyengébb a 2.0-nál, cserébe kb. egy literrel kevesebbet eszik. Bár ez is elég komoly átépítéseket igényelne, mert pl. a 2.0-ban hidraulikus kormányszervó van, míg az 1.8-asban elektromos.

Milyen gondjaid voltak/vannak a géppel, és hány km-nél jelentkeztek ezek? A kocsi előéletét mennyire ismered?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4703 Dátum: 2011.02.02 22:25:30 »
Mentem az autóval 30km-t végig 3000-es fordulat körül, eredmény 750-es alapjárat melegen :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4704 Dátum: 2011.02.02 22:33:00 »
És akkor asszem be is fejeztem a japán autósdit!
Mással sem lesz kevesebb problémád; sőt. Minden autóval több a probléma manapság, egész egyszerűen azért, mert nagyságrendekkel bonyolultabbak lettek, miközben nem lettek (nem lehettek) nagyságrendekkel drágábbak. Min spórolnak a gyártók? Az alkatrészek minőségén, meg a tesztelésen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4705 Dátum: 2011.02.02 22:35:04 »
2-es avét már én sem vennék, de meg lehet nézni, az összes új autóval gondok vannak. A sok elektronika, számítógép stb. sokkal több hibaforrás, mint mondjuk ami egy facelift előtti japánban gyártott Carina-nál volt. Ezzel együtt kell élni és senki ne gondolja azt, hogy egy német/francia/olasz autónál nincsenek olyan jellegű hibák, mint a toyotáknál...
Hogyne lennének, sőt jellemzően több probléma van velük, e téren nem változott semmi. De több a gond a mostani Toyotákkal, mint mondjuk a 15 évvel ezelőttiekkel, ez tény. Ettől függetlenül, pl. Ave II-est bátran vehetnél, mert a kategória egyik legmegbízhatóbb típusa.

(A Carina esetében semmi jelentősége a faceliftnek, az angol Carinák is nagyon megbízhatók.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4706 Dátum: 2011.02.02 23:10:22 »
Az Ave I-ket nem érinti.
Ezt hogy érted? 2000-ben nem gyártották még az Ave-II-t. A visszahívás 2000 közepétől ( a D4 gyártásának kezdetétől) szól. Tehát: a ráncfelvarrott Ave-I-et is kéne, hogy érintse.
Valóban, 2000 júliustól írják, akkor elképzelhető. Rosszul emlékeztem az évszámra, no meg a 2,4 is megzavart, mert az csak az Ave II-ben volt.
music     

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4707 Dátum: 2011.02.03 07:00:51 »
Nem lesz tartósabb. A módosítottak is megvakulnak (a miénkben az egyik már ilyen volt, a fehér hátsó fedeles, amire azt mondták, hogy ez már jó kell legyen - mégis megvakult); a faceliftesek is. Ha még kb. 3 évnél tovább szeretnétek megtartani a kocsit (a miénk is 4 éves korában kezdett észrevehetően gyengébben világítani), szereltessetek be DRL-t!

Ha valamelyikőtök egyszer megnézné,hogy milyen xenon izzó van a lámpában,megköszönném. Hátha többen okosabbak leszünk. Mint már írtam 2006-os ráncfelvarrott D-cat-ben eredeti a lámpa. 200 ezer kilométerrel. Nagyrészt autópálya használat mellet,folyamatosan bekapcsolt lámpával. Alvázszám szerint D2S típusú izzó kell bele, de mikor behalt az egyik ,szétszedésnél derült ki,hogy D4S-es kell hozzá.
Ez higanymentes, leginkább a Lexusokban használják. Nem tudom,hogy a két foglalat között van-e különbség. Mivel számolhatatlanul panaszkodtok a foncsor mattulására, valami valóságtartalom lehet,hogy van ebben.
A lámpa pont olyan,mint anno volt. Minden esetre soha ne rakjatok utángyártott izzót bele. Kicsit zsebbe nyúlós, de megéri.       http://www.dt-xenon.com
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.03 07:22:45 írta kleingy »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4708 Dátum: 2011.02.03 07:53:21 »
Azért megnézném azokat a friss ,2003 után gyártott Toyotákra vonatkozó, statisztikákat típusokra/évjáratokra bontva (megnéztem, az összkép siralmas!)!
A márkahűség és a hit nem igazolja a hiányosságokat.
2004 után gyártott autók közül mit mondanak a statisztikák, melyik tipusok a legmegbizhatóbbak? úgy tudom a 4karikás autókkal sok gond van, lévén az ódi mindenből a legújabbat akarja beszerelni és nincs elég idő a testelésre...
szóval hl lehet ilyen statisztikát nézni, van vmi infótok erről?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4709 Dátum: 2011.02.03 10:42:25 »
szétszedésnél derült ki,hogy D4S-es kell hozzá. Ez higanymentes, leginkább a Lexusokban használják. Nem tudom,hogy a két foglalat között van-e különbség. Mivel számolhatatlanul panaszkodtok a foncsor mattulására, valami valóságtartalom lehet,hogy van ebben.
      http://www.dt-xenon.com
Az oldalon volt egy opció, hogy milyen izzó kell az autódhoz. Megadva évjáratot, motort, stb-t a Philipsnél is a D2S-t hozza, D4S-ről nem is tesz említést.  :hmmmm:
Az autó kezelési könyve is D2S-t ajánl hozzá.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61