Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764800 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4125 Dátum: 2010.09.15 16:56:49 »
Ooooooooooooooffffffffffff !!!!!!!!!!!

Mondtam, hogy menjünk át a Corolla D-4D topikba  :szemez:
Elcserélem a Corollámat egy Avensisre ,akkor maradhatok? ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4126 Dátum: 2010.09.15 17:21:24 »
Az is bőven elég lesz, ha Avensis hibákról írsz  :winkiss:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4127 Dátum: 2010.09.15 18:20:34 »
Ma megjött a "vízforraló". 600W -os kis cucc.
http://mokusradio.hu/20100915190.jpg
http://mokusradio.hu/20100915192.jpg

Eredetinek tűnik, nem gagyi. (Kicsit tartottam a vaterától.) A hétvégén belekerül a kocsiba.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4128 Dátum: 2010.09.15 18:28:31 »
Jól néz ki  :yes: !

A fagydugót hogy tervezed kiszedni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4129 Dátum: 2010.09.15 19:51:51 »
Nem működik a rádió hangerő szabályzója.
A kormányról igen, a fejről nem. Kikapcsoltam, vártam, bekapcsoltam semmi. Gyújtás le, vártam, gyújtás vissza, rádió be, semmi  :no:
Nem örülök neki  :nono:
Ötlet? 4 hét múlva 1 éves kötelező lesz, ha addig sincs változás, majd akkor megnézik.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4130 Dátum: 2010.09.15 20:39:00 »
Nem működik a rádió hangerő szabályzója.
A kormányról igen, a fejről nem. Kikapcsoltam, vártam, bekapcsoltam semmi. Gyújtás le, vártam, gyújtás vissza, rádió be, semmi  :no:
Nem örülök neki  :nono:
Ötlet? 4 hét múlva 1 éves kötelező lesz, ha addig sincs változás, majd akkor megnézik.

Nekem jobb ötletem van. Amint tudsz gyere ki, bejelented, ránézünk, mert ha neadjisten rádiót kell cserélni, akkor mire jössz szervízre meglegyen...
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4131 Dátum: 2010.09.15 20:54:01 »
OK, holnap talán ki tudok menni valamikor.

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4132 Dátum: 2010.09.15 22:24:05 »
Jól néz ki  :yes: !
A fagydugót hogy tervezed kiszedni?
Fogalmam sincs. Lehet, hogy nyers erő... Csavarhúzó átbök, kifeszít, valahogy csak kiszedem. :cool2: Vékony kis anyagnak tűnik.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4133 Dátum: 2010.09.15 23:38:27 »
Fogalmam sincs. Lehet, hogy nyers erő... Csavarhúzó átbök, kifeszít, valahogy csak kiszedem. :cool2: Vékony kis anyagnak tűnik.
Azért inkább kérdezz meg egy szerelőt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4134 Dátum: 2010.09.16 09:04:21 »
Nem működik a rádió hangerő szabályzója.
Kialudta magát, müxi :D
Szóval reggel megmondtam neki, hogy Xanyi kicseréli, ha nem kapja össze magát és láss csodát most működik  :lol:
Remélem csak valami átmenti agyzavar lehetett a compiban.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4135 Dátum: 2010.09.16 11:04:59 »
Nem működik a rádió hangerő szabályzója.
Kialudta magát, müxi :D
Szóval reggel megmondtam neki, hogy Xanyi kicseréli, ha nem kapja össze magát és láss csodát most működik  :lol:
Remélem csak valami átmenti agyzavar lehetett a compiban.
nekem a nyaralás alatt néhányszor olyat csinált, hogy a szellőző, ha feltekertem csutkára, visszavette magát, hiába jelezte azt, hogy maxon megy a ventillátor. és onnantól nem lehetett állítani többet,  se fel, se le. de ha kikapcsoltam, aztán vissza, működött. talán a klímával akadt össze valami, de azóta nem volt gondja. igaz nem is fújatom azóta maxon...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4136 Dátum: 2010.09.16 11:17:52 »
nekem a nyaralás alatt néhányszor olyat csinált, hogy a szellőző, ha feltekertem csutkára, visszavette magát, hiába jelezte azt, hogy maxon megy a ventillátor. és onnantól nem lehetett állítani többet,  se fel, se le. de ha kikapcsoltam, aztán vissza, működött. talán a klímával akadt össze valami, de azóta nem volt gondja. igaz nem is fújatom azóta maxon...

Na hát most figyelj, mert nekem is így kezdődött és mostmár szinte halott :) A hiba oka, hogy az előtét ellenálás ami szabályozza, hogy hány voltot küldjön a rendszer a befújómotornak (a tekergő gomb helyzete alapján) kezd haldoklani. A hiba okát az generálja, hogy amikor indítod a kocsit akkor bevan kapcsolva a ventillátor és indulásnál ez az ellenálás kap egy nagy szikrát. Ez egy pici kis valami ami a sok szikrától és melegtől előbb utóbb megolvad és zárlatozik. Először csak egy két fokozat fog kihalni, viszont utánna már akár az egész leállhat (én most itt tartok). Szóval szerintem óvakodj a tönkretételétől és csak azután kapcsold rá a fűűtést miután a moci jár :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4137 Dátum: 2010.09.16 15:25:13 »
nekem a nyaralás alatt néhányszor olyat csinált, hogy a szellőző, ha feltekertem csutkára, visszavette magát, hiába jelezte azt, hogy maxon megy a ventillátor. és onnantól nem lehetett állítani többet,  se fel, se le. de ha kikapcsoltam, aztán vissza, működött. talán a klímával akadt össze valami, de azóta nem volt gondja. igaz nem is fújatom azóta maxon...

Na hát most figyelj, mert nekem is így kezdődött és mostmár szinte halott :) A hiba oka, hogy az előtét ellenálás ami szabályozza, hogy hány voltot küldjön a rendszer a befújómotornak (a tekergő gomb helyzete alapján) kezd haldoklani. A hiba okát az generálja, hogy amikor indítod a kocsit akkor bevan kapcsolva a ventillátor és indulásnál ez az ellenálás kap egy nagy szikrát. Ez egy pici kis valami ami a sok szikrától és melegtől előbb utóbb megolvad és zárlatozik. Először csak egy két fokozat fog kihalni, viszont utánna már akár az egész leállhat (én most itt tartok). Szóval szerintem óvakodj a tönkretételétől és csak azután kapcsold rá a fűűtést miután a moci jár :)

te jó ég. én meg azt hittem hogy egy toyota sosem romlik el? :) eddig még csak odáig jutottam el, hogy a lámpát nem hagyjuk auto állásban, mert indításkor a feszültségingadozás kicsinálhatja a xenonlámpa trafóját vagy mit. remélem, gyorsan tönkremegy, mert még van a kocsira másfél év garancia :D mellesleg mibe fájna a javítás? és nem zavar, hogy nincs szellőzésed? :)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4138 Dátum: 2010.09.16 15:27:57 »
Holnap megyünk megcsináltatni, holnap derül ki hogy mennyibe kerül, majd jelzek :) Mindenesetre csak óvatosan :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4139 Dátum: 2010.09.16 17:25:05 »
javascript:void(0);
Nem működik a rádió hangerő szabályzója.
Kialudta magát, müxi :D
Szóval reggel megmondtam neki, hogy Xanyi kicseréli, ha nem kapja össze magát és láss csodát most működik  :lol:
Remélem csak valami átmenti agyzavar lehetett a compiban.

Sok félnivalód nincs, mert még jóideig garanciális a járgány  ;) Addig tutira kiadja magát... De ha stabilan beáll nemműködősre, akkor gyere  ;)
Xanyi