Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 787054 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3015 Dátum: 2016.10.24 14:40:51 »
http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/cikkek/olajcsere-motorolaj-mennyiseg.html
na itt le van irva.
Oké. És el is olvastad?
Hol van az (akár apró betüvel is) leírva, hogy:
"Minden motornál a közép állásnál a legoptimálisabb az olajszint.
Legyen az diesel vagy benzines.Ha maxra öntik ugyis le eszi minimum középig,na meg a tömitéseknek sem okés."  :?:  :hmmmm: :whistling:

HA MAXIMUM FELETT van, persze, hogy káros, le kell venni a felesleget. Ez van itt is.

Persze ha a maxra nálad azt jelenti, hogy a töltő nyíláson már-már kifolyik, akkor igazad van  ;)

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3016 Dátum: 2016.10.24 14:42:38 »
benne van két vonal között vaksikám,ne nekem magyarázzad már a hülyességedet,napjában cserélek olajat autóban motorban.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3017 Dátum: 2016.10.24 14:47:43 »
benne van két vonal között vaksikám,ne nekem magyarázzad már a hülyességedet,napjában cserélek olajat autóban motorban.

"A pálcán két jelölés van egy minimum és egy maximum. Valószínű nem lesz ráírva, ezért ami a kezünkhöz közelebb van az a maximum. A lényeg hogy a két vonás között legyen az olajfilm széle. "
Itt van.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3018 Dátum: 2016.10.24 14:49:10 »
Azért, mert többször leírod, nem lesz igaz.
Azért mert te napjában cserélsz olajat, nem lesz igaz.

Az olajat a felső nívószintig (nem fölé és nem cm-kel alá, feléig!) töltjük fel.

Ha ezzel foglalkozol és Te mindig csak a nívó pálca minimum és maximum jel közötti rész feléig töltöd fel olajjal, az gáz rád nézve.

"A pálcán két jelölés van egy minimum és egy maximum. Valószínű nem lesz ráírva, ezért ami a kezünkhöz közelebb van az a maximum. A lényeg hogy a két vonás között legyen az olajfilm széle. "
Itt van.
Használat alatt az olajszint és nem felöltéskor!!! Nem ugyanaz a kettő.  ;) :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.24 14:50:48 írta Nagycitrom »

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3019 Dátum: 2016.10.24 14:51:40 »
http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/cikkek/olajcsere-motorolaj-mennyiseg.html
na itt le van irva.

Releváns, nagy kutatási hátéranyag feldolgozása után, tényekre alapozott elemzés.  :yes:

VÉLEMÉNYEM SZERINT sem igaz az alapállítás (közép = optimum), de ezzel az érveléssel (linkelt hivatkozás) sikerült még nagyobb nyomatékot adnod a témába való jártasságodnak.

Gyors releváns ellenpélda: a VVT-i motoroknál, ha jól emlékszem az elején cseréltek nívópálcát, hogy a gyárilag  lecsökkentett olajtöltet mennyiségén újra megnöveljék. Ebben az esetben a kőkemény szilárdságú érvrendszeredben az "új" magasabb optimum az a régi pálcán a már talán maximum, vagy még magasabban is lehetett (a pontos értékeke, majd a hozzáértők ideírják), tehát a motornak le kellett volna ennie a "felesleges" olajmennyiséget...  [rohog] ... a korábbi optimumig ...  [rohog]
(Amit egyébként 150-250e km-es futásteljesítmény környékétől meg is tesz, de sajnos nem áll meg az étvágy a korábbi optimum szintig, hanem tudjuk mi történik...)


kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3020 Dátum: 2016.10.24 14:56:35 »
ja ha az olajcserekor én is a maxig öntöm mivel hogy a szűrőben még nincs semmi. de utána közepén a legjobb.
nekem t22 dieselem van és 5literrel pont jó.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3021 Dátum: 2016.10.24 14:56:47 »
"A pálcán két jelölés van egy minimum és egy maximum. Valószínű nem lesz ráírva, ezért ami a kezünkhöz közelebb van az a maximum. A lényeg hogy a két vonás között legyen az olajfilm széle. "
Itt van.

Mi van itt? Hogy a min-max érték között legyen az olajszint?
Vajon a NASA-nál rájöttek már, hogy valaki kikotyogta a titkot? Szerintem, mindenki törölje a regisztrációját és próbálja meg letagadni, hogy ezt tudja, mert tuti jönnek a villanó lámpáikkal, aztán azt is elfelejtjük, hogy volt már Toyotánk az életben!

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3022 Dátum: 2016.10.24 15:04:32 »
te nagyon humoros ember vagy ugy látom
az eszedért biztosan nem lopnak el az ufók.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3023 Dátum: 2016.10.24 15:07:13 »
Releváns, nagy kutatási hátéranyag feldolgozása után, tényekre alapozott elemzés.  :yes:

VÉLEMÉNYEM SZERINT sem igaz az alapállítás (közép = optimum), de ezzel az érveléssel (linkelt hivatkozás) sikerült még nagyobb nyomatékot adnod a témába való jártasságodnak.

Gyors releváns ellenpélda: a VVT-i motoroknál, ha jól emlékszem az elején cseréltek nívópálcát, hogy a gyárilag  lecsökkentett olajtöltet mennyiségén újra megnöveljék. Ebben az esetben a kőkemény szilárdságú érvrendszeredben az "új" magasabb optimum az a régi pálcán a már talán maximum, vagy még magasabban is lehetett (a pontos értékeke, majd a hozzáértők ideírják), tehát a motornak le kellett volna ennie a "felesleges" olajmennyiséget...  [rohog] ... a korábbi optimumig ...  [rohog]
(Amit egyébként 150-250e km-es futásteljesítmény környékétől meg is tesz, de sajnos nem áll meg az étvágy a korábbi optimum szintig, hanem tudjuk mi történik...)
csak kerestem valamit amiről talán elhiszitek.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3025 Dátum: 2016.10.24 15:12:35 »
beismert olajevéssel :) (végre egy tökös, becsületes eladó)
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.24 15:18:33 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3026 Dátum: 2016.10.24 15:17:00 »
Ne etesd a trollt vagy magadra vess.
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3027 Dátum: 2016.10.24 15:57:09 »
Kis alkuval, még akár vállalható darab is lehet

A rendszámából ítélve is, meg a belsejét nézve ez külföldről behozott, se első ködlámpa, se kormányról vezérelhető rádió, de Aut klímája van.  :hmmmm:
Illetve a gyári rádiós magnó helyére ha jól látom szintén kazettás egység került, ezzel igencsak elcsúfítva a középkonzolt (illetve nem tudom mi célt szolgálhatott ez az "upgrade") - szerintem.  :innocent:
Ez a "olajat kicsit eszi" szerintem már nem a "kicsi" kategória, azt írja 1000 km / 5 dl.
Ha bele lehet alkudni a motorfelújítást, ami kb 150-200e Ft, bár kötve hiszem, hogy odaadná 600e-ért.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3028 Dátum: 2016.10.24 17:24:57 »
A rendszámából ítélve is, meg a belsejét nézve ez külföldről behozott, se első ködlámpa, se kormányról vezérelhető rádió, de Aut klímája van.  :hmmmm:
Illetve a gyári rádiós magnó helyére ha jól látom szintén kazettás egység került, ezzel igencsak elcsúfítva a középkonzolt (illetve nem tudom mi célt szolgálhatott ez az "upgrade") - szerintem.  :innocent:
Ez a "olajat kicsit eszi" szerintem már nem a "kicsi" kategória, azt írja 1000 km / 5 dl.
Ha bele lehet alkudni a motorfelújítást, ami kb 150-200e Ft, bár kötve hiszem, hogy odaadná 600e-ért.  :hmmmm:
A nagyon evés egy autónál azért 1L/1000km-t felettit jelent.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3029 Dátum: 2016.10.24 17:39:43 »
A rendszámából ítélve is, meg a belsejét nézve ez külföldről behozott, se első ködlámpa, se kormányról vezérelhető rádió, de Aut klímája van.  :hmmmm:
Illetve a gyári rádiós magnó helyére ha jól látom szintén kazettás egység került, ezzel igencsak elcsúfítva a középkonzolt (illetve nem tudom mi célt szolgálhatott ez az "upgrade") - szerintem.  :innocent:
Ez a "olajat kicsit eszi" szerintem már nem a "kicsi" kategória, azt írja 1000 km / 5 dl.
Ha bele lehet alkudni a motorfelújítást, ami kb 150-200e Ft, bár kötve hiszem, hogy odaadná 600e-ért.  :hmmmm:

1500 km/0,5 litert ír a hirdetésben, az 0,33/1000...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS