Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786964 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2475 Dátum: 2015.05.09 00:08:51 »
Sziasztok!
Gyári távos kulcs újraprogramozására van lehetőség otthon? Kulccsal nyílik, de jó lenne, ha menne távirányítóról is. Távban új elem van, úgyhogy nem az lesz a szűk keresztmetszet :)
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2476 Dátum: 2015.05.09 10:40:28 »
Múlt heti sztori:

Éppen segítettem alkatrész beszerzésben az egyik ismerősömnek a helyi Szakál-Metál boltban, amikor megkértek, hogy álljak arrébb az autómmal, hogy kiférjenek a parkolóból. Persze, ugrottam, kiengedtem az autót, majd, beálltam a helyére. A boltos ismerősöm mosolyogva csak annyit mondott:
- Te, Pisti, kéne ebbe az autóba valami "német"...
Nézek rá bután...
- Hát, annyira halk... nem megszokott, kéne bele valami német, hogy legyen hangja... - mondja nevetve.

 :lol: :cool2: :tc:

Igen-igen.... Nekem is volt már hasonló élményem. Benzinkútnál már több kútkezelő is rákérdezett, hogy : "95-ös mehet?" :)
De volt már olyan is, aki megjegyezte, hogy "kicsit hangosak a szelepeid....." Persze...hidegen azért van dízelhangja, de melegen szépen elcsendesedik (bár itt sem mindíg egyforma a hangja).
Érdekes tapasztalat, hogy nem minden D-CAT járása ilyen lágy, vagy pl. a COV D-CAT motorral némileg jobban vibrál alapjáraton a fülkéből figyelve.

Persze...egy 6 hengeres, vagy esetleg V6, V8 dízel .....

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2477 Dátum: 2015.05.09 11:57:20 »
Sziasztok!
Gyári távos kulcs újraprogramozására van lehetőség otthon? Kulccsal nyílik, de jó lenne, ha menne távirányítóról is. Távban új elem van, úgyhogy nem az lesz a szűk keresztmetszet :)

Autodatabol prntscrn, hétha segít. Talán valahol a fórumban volt róla szó már... keress vissza.. nem tudom melyik topikban. :hmmmm:
 :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2478 Dátum: 2015.05.09 17:28:40 »
Autodatabol prntscrn, hétha segít. Talán valahol a fórumban volt róla szó már... keress vissza.. nem tudom melyik topikban. :hmmmm:
 :flowers:

Köszönöm! Viszont kiderült, hogy az ajtózár is haldoklik, arra esetleg a gyárin kívül létezik beszerzési forrás? Hirtelen guglizással nem találtam semmi utángyártottat... :helpsmilie:
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2479 Dátum: 2015.05.09 17:41:14 »
Köszönöm! Viszont kiderült, hogy az ajtózár is haldoklik, arra esetleg a gyárin kívül létezik beszerzési forrás? Hirtelen guglizással nem találtam semmi utángyártottat... :helpsmilie:

A kulcsos zár haldoklik vagy az elektromos (az egyik ajtóban ?)? Hogy értve, haldoklik? Néha jó, néha nem? Szorul?
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2480 Dátum: 2015.05.09 18:20:32 »
A kulcsos zár haldoklik vagy az elektromos (az egyik ajtóban ?)? Hogy értve, haldoklik? Néha jó, néha nem? Szorul?
a zárszerkezet rossz, nem a kulcsos betét. néha nem akad be, tehát becsukod az ajtót és kinyílik. de a központizárat vezérlő kapcsolórésze is rossz, és mivel össze van csapozva, nem szétszedhető és javítható. szóval új kell. bontottat találtam 8ezerért, de ha van annyival drágábban új, hogy ne rizikózzak bontottal, akkor inkább újat vennék. csak félek, hogy a márkaszervizben hamar csuklani kezdenék... :cry:
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2481 Dátum: 2015.05.09 20:37:41 »
Megvolt a gyűrűzési hadművelet, és ha már kint volt a motor, kapott új láncszettet is (foghúzás ON). Eddig 1400 km ment bele (1000nél olajcsere is volt), ahogy néztem nincs olajfogyasztás, remélem meg is tartja ezt a szokását!

Van viszont egy másik "ügy", nem tudom találkozott-e valaki már ilyen jelenséggel: ahogy melegszik be a motor (1ZZ 1.8 ), egyre többször és egyre intenzívebben lehet egyfajta zörgő-rezonáló hangot hallani. Nem különösebben hangos, de a normál motorhangtól azért jól elkülönül. Leginkább olyankor hallani, ha a kuplung éppen old vagy zár (tehat konkrétan kuplungolás közben). Zárt kuplungnál csak alacsony fordulatról való "lusta" gyorsításnál (pl ha 1600 körül akarok négyesben gyorsítani), de nem mindig.
Terheletlenül kinyomott és zárt kuplungnál sem lehet hallani a zörgést (álló helyzetben túráztatva pl), csak terhelésnél.

Kuplungszett nemrég volt cserélve...

Találkozott már valaki ilyesmivel? A szerelőm egy Toyota szervizben dolgozik tizensok éve, ő még nem hallott ilyet :(

Ja, és még annyit, hogy ez a hang már a gyűrűzés előtt is megvolt.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.09 20:39:20 írta tomszechy »

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2482 Dátum: 2015.05.10 08:49:11 »
Hali!  TD avensis kombi érdekelne. Tapasztalatok,tanácsok.

Köszi
JAPAN CARS 4 EVER!

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2483 Dátum: 2015.05.10 20:18:36 »
a zárszerkezet rossz, nem a kulcsos betét. néha nem akad be, tehát becsukod az ajtót és kinyílik. de a központizárat vezérlő kapcsolórésze is rossz, és mivel össze van csapozva, nem szétszedhető és javítható. szóval új kell. bontottat találtam 8ezerért, de ha van annyival drágábban új, hogy ne rizikózzak bontottal, akkor inkább újat vennék. csak félek, hogy a márkaszervizben hamar csuklani kezdenék... :cry:

Problem solved, leültem szépen, szétszedtem az egészet, összeraktam újra takarítás és zsírzás után, gyári  :innocent: Holnap majd megpróbálkozom összehangolni a távrángatóval. Ma a működő zár örömére lemostuk, kitakarítottuk, lefotózgattuk és miután ezzel végeztük, kikormoltuk Dobogókő felé  :whistling:
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

lacika3277

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2484 Dátum: 2015.05.16 23:48:11 »
Sziasztok !
Mot léptem be és nem vagyok egyébként sem tapasztalt topikokban sem blogokban ! De lenne pár kérdésem  .
Van egy 2002-es Avensisem 1.6 terram . Nem egy nagy szám de nekünk a világ legjobb autója . Két kislányommal és nejemel hasznlom ami miatt a következő kérdésem nagyon fontos .
 Fékezés közben ráz a kormány , gyorsitásnál nem és meg forgattam a kerekeket hogy ki zárjam a centirozást  !  Mi lehett a hiba oka ? Valamint a szervo kormányt szerintem nagyon nehéz tekerni . Ez előtt egy Swiftem volt aminek szervó nékűl is hasonló erős volt a kormánya . Segítsetek ha tud valaki hasonó hibárol .

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2485 Dátum: 2015.05.17 05:27:53 »
Minden bizonnyal hullámos a fék tárcsa. Meg kell nézetni szerelővel.

lacika3277

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2486 Dátum: 2015.05.17 10:30:07 »
Köszönöm !
Lehetséges , hogy e miatt fogy a fék folyadék nem számottevő de egy pici hiányzik belöle . Gondolom a szimeringnél a rázás miatt elengedheti . Nem érdemesebb-e cserélni a tárcsát. Bárdiná 17000 körül van darabja csak mennyire tartós lehet , lessz-e olyan mint a gyári . Kb 10000 km megyek vele évente vagy kevesebbet és két év múlva cserélni akkarom ujabb modelre .

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2487 Dátum: 2015.05.17 18:17:06 »
Köszönöm !
Lehetséges , hogy e miatt fogy a fék folyadék nem számottevő de egy pici hiányzik belöle . Gondolom a szimeringnél a rázás miatt elengedheti . Nem érdemesebb-e cserélni a tárcsát. Bárdiná 17000 körül van darabja csak mennyire tartós lehet , lessz-e olyan mint a gyári . Kb 10000 km megyek vele évente vagy kevesebbet és két év múlva cserélni akkarom ujabb modelre .

Elkopott a tárcsa, elmelegedett, megvetemedett. Azért ment le a fékolaj szint, mert a fékdugattyú ami a betétet a tárcsához nyomja, most kijjebb van. Ha cserélsz tárcsát meg betétet, akkor minden újra jó lesz. Fékolajat meg cserélnék, ha nem cseréltél még mióta megvan.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

lacika3277

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2488 Dátum: 2015.05.18 11:14:20 »
Köszi Még egyszer . Így már minden világos . Esetleg valami ötlet a szervóra ? A kormány oszlop végén a  csuklót meg olajoztam könnyebb lett de még mindíg nem lehet könnyen tekerni . Nincs esetleg zsírzó szem valahol a kerék felfüggesztésnél vagy a gömb csuklóknál .

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2489 Dátum: 2015.05.18 12:17:38 »
Köszi Még egyszer . Így már minden világos . Esetleg valami ötlet a szervóra ? A kormány oszlop végén a  csuklót meg olajoztam könnyebb lett de még mindíg nem lehet könnyen tekerni . Nincs esetleg zsírzó szem valahol a kerék felfüggesztésnél vagy a gömb csuklóknál .

Fújogatással nem érsz semmit. Ellenőriztesd futóművesnél és ha ott nincs gond, akkor nekünk van egy jó kormányszervosunk 15.kerben.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML